Kes ütles, et oлигархи säärde seadusehammas ei hakka? Läksin 150 000€ maksva autoga Fototrahviska restorani ja seadus hammustas vägagi valusalt!

Käsi püsti, kes mäletab mu hiljutist lugu tujutahvlist?

Käsi püsti, kes selle endale ka tegi?

Ja lõpuks käsi püsti, kes oma tujutahvli nimel nüüd tegutseb?

Mina! Mina! Mina!

Nagu ma ikka tavatsen öelda, siis lisaks niisama demagoogitsemisele ja mölisemisele pean ma vahel tegusid ka tegema, et teile selles kehvasti valgustatud ning investoriteliidu suguseid inimsööjataimi täis finantsdžunglis teed ette näidata. Ise ma olen endale sellise sendijuudase rolli võtnud ja ega see on päris okei, tegelikult. Ma saan ise ka siit palju kasu. Mitmed asjad jääksid mul tõenäoliselt tegemata, kui siinset avalikkuse pressi peal ei oleks. Aitäh teile, et loete, heidite ja kommentaarides virisete!

Minu avalik tujutahvel oli üsna suures mahus selline nagu ta mul tegelikult salaja enda ees on: (liiga) palju (välismaist) kinnisvara, tuusikud ja muidugi autod/rattad/mootorrattad. Täielik Majaami Vaiss, noh!

Nüüd siis jälle ikka selleks, et Rasmus Mägi kombel liueldes üle elutõkete oma unistuste poole lipata, siis seekord juhtus nii, et ma tõin omale autopoest 150 000 eurtsi maksva auto…

Jah, ma tõin omale Porscheeeeeeee!

Täpset mudelinime ega andmeid ma ei teagi, sest siis, kui müügipoisid auto kohta rääkisid, olin ma juba mannavahus ja püüdsin Raha-Jaagu aadressi meenutada, et oma uue autoga tema maja ette üks rehvisõõrik “joonistada”, mille keskele eurostest müntidest initsiaalid “RK” meisterdada. Selline rikkurite mandala, kui nii võib öelda.

Auto andmetest jäi meelde vaid see, et kellal ilutses number 300km/h ja sellest peaks piisama, et nelja minutiga Tallinnast Sakku ja tagasi kütta.

Eks Porschemüüjad on arvestanud, et autode üleandmisel neid eriti ei kuulata ja klientidel on tegemist, et oma alalõuga asfaldilt üles korjata. Õnneks oli kindalaekasse targu menüü jäetud, kus olid kõik auto lisad ilusti üles loetud ja kõige all oli ka täpselt sellise auto hind: 150 200€. Ma ei saa salata, et panin sel ilusal päeval endast hea mulje jätmiseks oma kõige viisakama rahakeebi selga ja eks sellepärast menüü mulle sinna jäetigi. Kusjuures, ma ei tea ühtegi teist kostüümi, mis oleks Porsche poodi minekuks sobivam kui mu eurokeep.

Rahakott näpus autopoe poole jalutamas

Kui nüüd küsite, et mis mulje auto jättis, siis mul ei jätku sõnu, mis tunne nii tuusa aparaadiga sõita on. Sellised kogemused elus panevad mõtlema, miks üldse teisi autosid toodetakse, kui aus olla.

Esimesed paar päeva oligi see postitus mul siin täiesti tühi, sest mul olid sõnad otsas. Hakkasin aga Aabitsast jälle otsast peale tähestikku ja sõnu õppima, et teile blogi edasi pidada saaksin ning seetõttu on käesoleva teose ilukirjanduslik tase kuskil seal 3. klassi suvevaheaja kirjandi kandis: “Mul oli tore suvi. Sõitsin Porschega maale vanaema juurde. Tal elavad seal kanad ja lehmad. Vanaema tegi hommikuti pannkooke. Vanaisa tegi nurga taga suitsu ja tappis sigu. Tore vaheaeg oli.”

Väljavõte Aabitsast ehk pisut põnevat poisipõnnidele
P nagu Porsche: puupsukotid Porschedega ringi ei põrista
See võti maksab üksinda rohkem kui mu kahe üürika võtmed kokku
Auto tõmme on selline, et kooris näo maha ja ma avastasin ennast tagaistmelt peale kiirendust
Ahter nagu Kim Kardashianil
Käisin autoga suvalisi metsakrunte vaatamas, et võimalikult ehedat kröösuse tunnet kogeda

Kus siis rikkad ja ilusad käivad, kellel sellised autod on, mille metalli kilohind on üle 100€? Täpsemalt 107 eurtsi, kui rehkendada: 150000€/1400kg=107€.

Üks variant on, et selles va popis Fototrahviska restoranis. Pean tunnistama, et midagi olen ma linnapeal vist valesti kuulnud, sest ma ei tea, kus seal fotonäitus oli ja kus pidi söökla osa olema, aga ega ma majja sisse minema ei hakanud ka, et neid üles leida. Ilm oli ilus ja jäin pigem terrassile peesitama.

Mina niisama Fototrahviska suveterrassil hängimas

Muidugi on mulle JÄLLE valetatud! Tegemist pole mingi peene kulinaariaga. Teenindust pole ollagi, kõik on automaatne (postituse lõpus saab sõna “restorani” pressiesindaja), süüa ei saanud (ma ei tea, võibolla olid päevapakkumised otsas) ja lõpuks selgus kodus, et kogu see kino läks mulle päris kalliks maksma.

Photocredit: Politsei- ja Piirivalveameti
Ida prefektuur, teabebüroo
liiklusmenetlustalitus

Halloo, noh! Mulle jääb arusaamatuks, kuidas on võimalik üldse trahvi mitte saada sellise autoga? Kui mul on siin keegi sportauto omanik, siis palun kommenteerige. Mu meelest nagu alla 100km/h sõites suri see auto lihtsalt välja.

Praegu seda vahvat päeva meenutades olen õnnelik, et mul juhilube pole. Ilmselt oleks needki lõpuks ära võetud muidu.

PS! Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

PPS! Lapsed, kihutamine ei ole okei. Ja kirves ei ole mänguasi, raiuge see endale pähe!

PPA! “Vastavalt Teie xx.xx.2020 taotlusele saadame xx.xx.2020 kell xx:xx Ääsmäe – Haapsalu – Rohuküla maantee 3,1. kilomeetril automaatse liiklusjärelevalveseadmega fikseeritud liiklusnõuete rikkumise salvestise. Taotluse esitamine foto saatmiseks ei peata trahviteate tasumiseks antud 30-päevast tähtaega.

Jälgi
Teata mind
guest
21 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Vaene

Minul nii hästi ei lähe, Envestio soovituskoodidega nii palju rahhi kokku ei ajanud, aga sarnase mineku saab ka kordades odavamalt.
Mootorratas mis pakub sarnast kiirendust saab ca 2800 euroga ( kilo hinnaks siis ca 14,7 €) ja kaamera ka ei pildista 😉

rahakratt

Räägi seda juttu novembri lõpus, kui mõnus katuseta kaherattalisega sõita on. Eestis.

R

Tundub et kratt siiski talvel sellega kärutada ei taha :)?

rahakratt

Tahan. Kalliks läheb see pidev tankimine ja piltide eest maksmine lihtsalt.

Brita

Ah! Päris kulu-kulukas passipilt

rahakratt

Oleks võinud hoiatada, siis oleksin naeratanud. Aga eestlaste passipildid ongi sellise näoga, nagu sul oleks just vanaema ära surnud, kelle viimased sõnad olid: “Pojuke, ma jätsin sulle päranduseks 3 miljonit sinna…”

Marti

Kohe näha, et masu on käes. Isegi porsche müüb juba turbosid carrerade pähe, sest carrera ei ole ju turbo, aga samas nüüd on. Ega midagi pole teha, ka kooneroligarhidel on vaja 300+ rauda saada.
Ilmselt said hinda ka kõvasti alla selle “kaubiku” puhul. Kas metsa ka välja vedasid? (ainult töösõidud!) 😀

rahakratt

Väidetavalt palkhaaval võõrast metsa välja vedades ei märka omanik, et metsavargus aset leiab. See on sama legend nagu konna aeglase keetmisega, et paned ta külma vette ja hakkad keetma ning konn ei märkagi, kui ta järsku supp on.
PS. Mõlemad legendid on valed.

Indrek

Esimest korda väike pettumus seda blogi lugedes, kui teha sisuturundust siis võiks minna rohkem blogi üldise eesmärgiga kokku. Oleks valinud mõne klassikalisema Porsche mudeli mille hind pigem tõuseks kui kukub esimestel aastadel kolinal.

rahakratt

Väike pettumus on okei, ei saagi kõigile koguaeg meeldida. Aga sisuturundust siin ei ole. Võtsin sõiduks sellise mudeli, mida pakuti ja puhtalt selleks, et üks oma unistus täita.

FRA

Ma olen siin juba monda aega sulle kaasa elanud, ja saan taiesti aru, et yks paev miljonari elu on parem, kui mitte yhtki paeva. Aga noh. Kunagi mingid Eesti tibid vedasid mind vastu tahtmist yhele USA koolitusele Londonis, kus sama teemat raagiti, et pay yourself first ja rahapotid (nagu su blogistki leidsin hiljuti) jne. Ma jain isegi mottesse, et mingi point seal ju on, aga siis vaatasin, et odavam on oma soove ja tahtmisi piirata, kui nende jargi joosta.
Auto on muidugi ilus, kuigi ma natuke muigasin selle ohina peale, sest meil on allhange yhe kollase logoga, mille korval too must logo tundub pigem rahvaauto, hehe. Aga mis ma siin ikka teise onne rikun, naudi pealegi. Ja no kui juba vene keelega alustasid, siis taustalooks pane teinekord Zeva ja Savitski ‘Tela’.
https://m.youtube.com/watch?v=_98M4y4xQGc

rahakratt

Ei ole siin midagi, et hakkame soove piirama. Yolo! Ühe korra elame ja ikka max gaasiga. Kuidagi tuleb oma unistustest ikka mekk suhu saada, ma kasutan selleks vahel otseteid, lihtsalt.
Aga muusikamaitse vajab sul küll harimist (ja õnneks olen sul mina siin). Ära pulli mingi lasteekraani muusikaga, tõelised onud teevad sellised šedöövreid: https://www.youtube.com/watch?v=oeEKEjHqp1M

FRA

Krt mul hakkas selle loo esimeste sekkide peale juba pea valutama (kuid visuaalid on seal muidugi rahablogile kohasemad). Ma siin korontsi ajastul hakkasin Eesti muusika vastu huvi tundma, saada jah midagi asjakohast. Zeva loo vastu see vene oma ikka ei saa, selle taustal voib laugelt kruiisida, ja su sinine iludus oleks sinna videosse hoopis sobinud. Nii sinise autoga saab ainult kas enesekindel voi vaga enesekindel inimene soita. Minu meelest oled molemas kategoorias, niiet anna minna. Eks me kulusid vaatame juba jargmises kuu kokkuvottes ja kadestame edasi. Natuke ikka.

rahakratt

Seda lugu ei tohi tõesti rohkem vaadata/kuulata, kui korra kvartalis. Võib elukummuti vaimse sahtli pöördumatult segi keerata, muidu.
Kui Eesti kraami hinnata oskad, siis üks eluline lugu sulle veel. Ja vägagi asjakohane, kuna autoteema on siin järjest enam üles kerkinud. Kui ma ennast positsioneerima peaksin, siis ütleksin, et olen oma eluga praegu kuskil seal Sergei ja Küberrünnaku vahepeal.
https://www.youtube.com/watch?v=WqvP5XuGcrY

FRA

Just kaisin tana maasturil olivahetust tegemas, hindeks sain €90 oma filtriga. Mis hinnad kodumaal ka on?
See lugu oli juba ok, ‘mul on maailma koige kiirem Ziguli’, hehe. Jargmise posti teed siis pane veelgi moni sisu iseloomustav asi juurde.

rahakratt

Pole aimugi, pole millelgi õli vahetada. Järgmise proovisõidu tarbeks otsin Eesti kalleima Zigulli üles!

Spotted

Nägin täna Rahakratt sind ja Porschet (juhul kui olid sina). Mega auto Rahakratt! Krt heas mõttes kadedaks teeb ja annab motivatsiooni hustlida rohkem. Keep going (Y)

rahakratt

No kui oli mingi tuvi roolis, siis mine hullu tea…

Kristel

Mida kommentaare? 🙂

Oeh, mul hea meel ja tore lugeda, et kirjutad siin, mis sulle meeldib ja mida saavutad.
Ei saa aru, mida need kaasmaalased aina nurisevad, midagi ei sobi. Nagu tegelt?

Minupoolt sulle ainult kiidusõnad kõikides sinu tegemistes!

rahakratt

Tänan, teinekord võid toetuse näitamiseks mu trahvid ise ära maksta. Diil?

Kristel

No problemo!

21
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top