Külalispostitus Tiiu Silveselt: pilguheit varasalve – septembrikuu ja kümme tuhat eeki passiivset

Vedelen diivanil, toksin kompuutris käesolevat kokkuvõtet ning näppude vahel teeb piruette õllepudel, mille ostsin 42 euroga (vanas vääringus siis 657 eegi eest). Kes seda raha ikka loeb, kui tuleb janu, siis tuleb juua, onju*. Üldarvestuses peaks see olema mu neljas septembri ülevaade ja seni ka kõige edukam. Audientsi lahkel loal tahangi kohe laterdama hakata ja uhkustama kukkuda.

Septembri hailaidid on sellised:

 1. Olen Tiiu Silves! Või noh, pigem see mu soovitud eegimiljokas!
 2. Keegi küsis eelmise postituse all, et kas ma olen vabal ajal räppar Nublu. Ei ole. Ma ei oska laulda ja üldsegi mu räpinimi oleks Young Buckwheat vastavalt ühele räpinimede manuaalile.

3. WordPressist sain virtuaalse karika, kuna üks mu postitus ületas päevaga tuhande kliki piiri. See oli jaur edu valemist ja see sai täpselt 1068 “lööki” sisse: https://rahakratt.rahajutud.ee/annan-sulle-edu-valemi-ja-selleks-ei-ole-vaja-iga-paev-jaavannis-joogat-teha/. Tegelt olen nagu veits solvunud ka, sest millegipärast ei tulnud ülejäänud mu ca 600 facebooki jälitajat õigel päeval lugu lugema.

Okei, rohkem midagi polegi, vist. Endale tundus, et mingi jube uudisterohke september oli, aga ilmselgelt siis ikkagi ei olnud.

4. Ai, krt, see ka, et ostsin mingi õudse korterilaadse olluse omale ju! Mäletad neid eesrindlike kangelasi Võsa-Petsi teleshow päevilt nagu Pudi, Rahaboss ja misiganes väikealevite filosoofid need veel seal olid? Mu see korter on umbes midagi samasugust nagu nende härrade residentsid. Maja ise on õnneks tugev ja korras, asukoht on hea, ühistu toimetab. Vajab hoolt ja armastust (mis võiks olla pahtli ja värvi kujul). Aga no pekki, noh. Korter ikkagi! Veidi väljakutsuv on olukord paberimajanduses ka, aga küll see kõik laabub. Hind oli selline, et see jättis mu netoväärtuse põmst puutumata ja kui selle numbri välja ütleksin, siis ilmselt oleks homme mingi 17 tuhat inimest mul uksetaga – nii suur on umbes vist FB finantsvabaduse grupp, eks. Üldiselt olen rahul, portas on nüüd aktsiad, fondid, sotsiaalvõlad, ühiskinnisvara, ettevõtte osalus, kahe startapi mikroosalus, eralaenud ja korter. Pole paha pakett kokku.

Enne numbritesse kaevumist soovin teie ees veel natuke südant Pudistada, kuna tean, et mul on teie tähelepanu. Viimasel ajal on selline tunne, et tahaks midagi uut. Täpselt ei oskagi näppu peale panna, et mis see peaks olema, aga ilmselt on mingi töörutiin tekkinud ja on vaja uusi eesmärke. Loetlesin enda jaoks üles asjad, mis mulle mu töö juures ei meeldi: hommikune ärkamine, inimesed, töö. Hmm…

Oma kõige metsikumates fantaasiates panen ma lõpuks ise mingi tiimi kokku ja isikliku tšeburekiputka püsti, aga vist ei ole nagu ka päris see aeg käes. Tundub, et õpin oma praeguses kohas piisavalt ja madalama riskiga kui ise jännates. Aga sisimas tahaks minna hommikul täiskasvanute särgiga (need nööpidega) mõnda ühistöötamise kontorisse ja enda mõtte kallal majandada, et siis paari kuu pärast äriklassis tõsise näoga mööda gloobus ringi lennata. Üks tark raamat ütles kunagi, et kasvõi jõuga pane iga päev 3-5 äriideed kuhugi kirja. Ilmselt on need alguses ülimad saastad, aga esiteks tekib harjumus pingutada ning teiseks avatuma pilguga ringi käia – juba seetõttu hakkad ju otsima, et oma paar mõtet igapäevaselt kirja saada. Ei tea, kas peaks proovima? Kaotada ei ole selle harjutusega mitte midagi tegelt.

Nii, aga nüüd numbreid krõmpsutama.

Järgneb intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga krattimas 8994.07 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 12797.66 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 8633.08 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 3278.07 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 2636.52 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga krattimas 2315.33 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga krattimas 2249.52 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14746.5 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 3810 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 1000 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 2135.69 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 64 835 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 60 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) PURGIS JUULIST. Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur ja aasta peale siis 4365 eur);

Hetkeolukord on selline:

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.rahajutud.ee/feim-ehk-meedia/;

3) PURGIS SEPTEMBRIST. Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k.

Hetkeolukord on selline:

 

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kokku tassisin septembirs enda kontodele üldisest kapitalismiringist 3960.56 eurot või ca 62 000 eeki. Tõmban ennast Vello Vaheri moodi sõlme ja patsutan iseennast seljale. Tubli poiss, Rahakratt!

Higivaba pappi tuli minu magamise ajal kokku 626.24 eurot. Midagi 9800 eeki. See on ülihea number, sest need mõned suured hälbed allolevas tabelis on olnud erijuhtumid ja tähendanud suurte soovitusrahalaevade saabumisi. Olen rohkem rahul sellega, kui sinised pulgad tasapisi, aga iga kuu ülespoole ronivad.

PASSIIVNE SISSETULEK

estateguru.co 51.04

crowdestate.eu 6.41

mintos.com 110.55

twino.eu 62.6

viainvest.com 30.64

muude laenude intressid 85

muud passiivsed mündid 280

üüritulu 0

dividendid 0

KOKKU 626.24

Kuna keegi rahaploger hõikas välja midagi sellist oma septembri kokkuvõtte lõpus, et ilusat talve ja ärge unustage rehve vahetada, siis haaran võimalusest ja olen hea meelega nõus rehve vahetama. Mul on mingid vanad GAZ51 tagakummid isa juures garaažis. Olen nõus need sümboolse 7 000 euro või max VIP all-inclusive lux Odessa tuusiku vastu vahetama. Suhtleme privas või Armastusesaali jutukas edasi, kui pakkumine mokkamööda on.

*Võibolla arukamad raalisid välja, et sain kätte oma kauaoodatud õllekasti Tankeri kampaaniast Funderbeami platvormil. Sisse panin 500 eurtsi ja vastu sain 12 pudelit täisealiste limpat.

Järgneb väljaheide ja tule võta siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood. Olen ise kõikide nende portaalide kasutaja ja seni ei ole pidanud pettuma.

Siin on valik soovituskoode, mis annavad extra boost’i sulle investeerimisega alustamiseks.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com: pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…), liitu SIIN

7. Fastinvest.com julged proovida, siis vajuta SIIA


9 thoughts on “Külalispostitus Tiiu Silveselt: pilguheit varasalve – septembrikuu ja kümme tuhat eeki passiivset

 1. Eluolust Vasta

  Kas sa vahetasid diilerit?
  Ilmselgelt oled parema kraami otsa sattunud ja tekst on võrreldes eelmiste kuudega kordades parem kui kunagi varem 😀

  1. rahakratt

   Võtan seda kui komplimenti ja loodan, et sa esindad enamuse arvamust!

 2. Raharobot Vasta

  Kas ostsid korteri, et välja üürida või võtsid endale uue elupaiga?

  1. Rahakratt

   Ikka üüriks sihin. Pole mul enda oma vaja praegu.

 3. Mart Vasta

  Jättes kõrvale osaluse kinnisvaraga tegelevas ettevõttes, siis õnnitlused uue varaklassi puhul!
  Kas plaanid oma esimese tehingu ja edasiste plaanide kohta ka eraldi postitust? Kõlaks põnevalt…

  1. rahakratt

   Aitäh, Mart! Kindlasti kaalun. Praegu näksin ennast läbi paberimajanduse, mida on lummavalt palju. Aga eks see kajastus ka hinnas…
   Jääge liinile.

 4. Tom Vasta

  Tean seda töörutiini tunnet ikka sitaks hästi.
  Omal kah ideid ise endale töökoha loomiseks.
  Tegin hulga eeltööd, sain kokkuleppeid, asutasin ettevõtte.
  Ja siis tuli pank ja ütles, et “eieieieiei, ei saa midagi laenu (vägagi lollikindlale plaanile)”
  Kurb, paraku ala ka selline, et EASi meepotist tuleb ka kauge kaarega eemale kõndida.

  Aaga ma täiega feelin su mõtteid ja edu!

  1. rahakratt

   Mine ingelinvestorite juurde? Kui on plaan ja kokkulepped (klientidelt?) ja asi ainult rahas, siis hea plaan küll teostamata ei jää. Eriti, kui backlog on olemas.

 5. Agnes Vasta

  Jess, ma jõudsin (sinu) kinnisvarani! Ma alati olen mõelnud, et kuidas inimesed alustavad kinnisvaraga. Sul oli ses osas lihtsam, et kui sa nüüd juhuslikult laenu võtsid (ei tea, pole kirjas), siis sul polnud olemasoleva korteri laenu taga aga vast sa tulevikupostitustes kirjutad sellest lähemalt. Ma ise olen veel sellest kaugel aga inspiratsiooniks sobib hästi.

  Ja mõni postitus tagasi pühaks raamatuks tituleeritud Raha-Jaagu RSÕ 3 trüki tellisin ka just eile ära. Säästlikult, kinkekaartide eest.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga