Palun vabandust! TÄIENDATUD POLITSEI INFOGA. 8 milline nõue on hetkel kokku klopsitud juba

Tuti pluti, rahapuugid!

Tänane postitus on natuke tõsisemal noodil, sest ega ma ka koguaeg mingi finantskloun teile olla ei jaksa. Kui sul on paha tuju ja otsid siit täna seda lohutust, mis suudab ka täiskasvanud mehel tilgad püksi meelitada (see on päriselt ühe lugeja tagasiside), siis oled vales kohas. Täna siin naltsi ei saa.

Täna ma palun hoopis vabandust. Julgesid teha, julge tunnistada, ütles mu vanaema, kui ma väike olin ja vanaisa traktori kummid tühjaks lasin ja vili seetõttu koristamata jäi ja me ühe talve näljas olema pidime…

Miks ma vabandan?

Mu blogis on olnud pikka aega üleval sotsiaalrahastusportaali Envestio soovituskood. Täna seda enam siin ei ole. Tänan seda klemmi, kes mulle päeval Instas kirjutas, et ou, vist on sitt pinalis nüüd.

Põhjus on selles, et tõenäoliselt on Envestio poisid ja tüdrukud selle rahaga, millega mina pidin oma vanaduspõlve palmi all veetma, hoopis ise palmi alla läinud. Envestio leht on maas, meeskond kustutab oma profiile sotsiaalmeediast ja mitmes avalikus ja vähemavalikus sotsiaalmeediakanalis on lugusid, kuidas keegi on nende kontorit otsimas käinud ja keegi suhtleb Politseiga jne. Ehk siis jah, suure tõenäosusega on fekaalid ventilaatoris ja portaali bossid meile nahad teinud.

Tõsine märk on see, et European Crowdfunding Network on samuti Envestio kohta hoiatuse väljastanud: SIIN.

Palun vabandust.

Miks mina vabandust palun? Sellepärast, et olen hoidnud oma blogis nende soovituskoodi. Pean täpselt arvutama, mis ma sellega teeninud olen ja lähen teen kuhugi annetuse.

Millest mina (tõenäoliselt) ilma jään? Alles eelmisel nädalal kandsin suure hurraaga sinna 1000 eurtsi ja varasemalt oli ca 3500 eurtsi juba ees ootamas. Ca 4500 eurtsi võib nüüd päeva loss-iks pidada…

Bljaaa

Teen alljärgnevalt ka kiire inteka ühe kannataja ja asjaosalisega, keda õnnestus täna tabada:

Rahakratt: Kas sul on rahast kahju?

Rahakratt: Jah, ikka. Ligi 5 kilo on ujuma läinud. Kui ausalt ütlen, siis oleksin eelistanud, et see raha mulle alles jääb. (Toimetaja märkus: intervjueeritav vaatab oma kinganinasid ja pobiseb seda öeldes habemesse).

Rahakratt: Mis nüüd edasi? Kas võtab kodarad värisema ja lööd higivaba papi tagaajamisele käega?

Rahakratt: Ei, kindlasti mitte. Praegu tuletan endale meelde seda, et rahaga mängides ongi oht sellest ilma jääda ja see on normaalne, et kuskilt mõni löök sisse tuleb. Kui ma pole seda plekki Envestiosse pannud, siis oleksin selle ilmselt mujal laiaks löönud ja ei mäletaks sellest täna enam midagi. Täna oli mulle suureks abiks kaks asja: suurest kurvastusest läksin õhtul trenni, mis tõstis tuju ja teiseks lappasin ühte loetud raamatut, mis on mind tihti keeulistes kohtades aidanud. Kui lugeda ei viitsi, siis vaata kasvõi juutuubi kokkuvõtet SIIN.

Rahakratt: Kas sotsiaalrahastuses on paanika?

Rahakratt: Ei ütleks. Teadsin algusest, et Envestio on suure riskiga, sest lubatav tootlus oli mega. Hoian oma rahasid edasi Mintoses ja Viainvestis ega hakka rapsima seetõttu. Mina kütan edasi ja tunneli lõpus on alati valgus (peaasi, et see rong ei oleks).

Niiet, head lugejad ja fännid. Ma tahtsin täna hoopis ühe teise loo teile üles panna, mis on mul valmis kirjutatud ja mis on poole ägedam, aga näed, life happens.

Veelkord, pidage siis meeles: investeerimisega ON VÕIMALIK rahast ilma jääda. Kui sa seda kardad, siis ära mängi tulega! Aga samas, see ongi osa teekonnast ja see on okei ka (kirjutasin selle viimase lause läbi nutu ja kõõksumise, loomulikult).

TÄIENDATUD 26.01.2020:


Mina olen isiklikult Politseisse pöördunud ja Facebooki grupis P2P Investment Fellows pannakse kokku ühsinõuet Mangusson Law Firm abiga, millest samuti osa võtan:

Please see below email from Denis stating the strategy to follow (both civil and criminal proceedings) and associated cost.To make it easier, we have done a comprehensive summary for you:

  • The total upfront cost to cover all legal proceedings after VAT would be EUR 49,000
  • You are 1,548 victims with a total amount to recover of: EUR 7,781,618. IT’S A HUGE CLAIM!

Ega hullemaks ikka minna ei saa.

TÄIENDATUD 27.01.2020:

Kannatanuna saab ennast kirja panna siin lingil: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScStQxddNMSm2nVUmDOMhKOfXwP91gQUjs-_GM5QXdEp-zUFQ/viewform?fbclid=IwAR0xO8kJqKbMEgWm_jB0GHuMSJCx5IHKLErnbxzaSRaEp7AwC7QMAyrTpRc

Ja õiguskulude kampaania ehk nii irooniline, kui see ka poleks, ühisrahastamine, on siin lingil: https://www.gofundme.com/f/envestio-action-group?utm_source=customer&utm_medium=copy_link-tip&utm_campaign=p_cp+share-sheet

TÄIENDATUD 31.01.2020:

https://www.politsei.ee/et/uudised/kas-envestio-ja-kuetzal-puhul-oli-tegemist-pettusega-1151

Minu uus kirjasõber

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi mu elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
56 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Retsept! Mul ka Envestios pisku plegensit sees, täpsemalt pisku üle 500. Mis sul edasised plaanid selle Envestioga on, kas esitad politseisse avalduse või mis mõtteis?

rahakratt

Ma jälgin, mis arengud on. Tean, et seal oli mitmeid inimesi ikka 10+k ja 20+k eest sees. Aga ju neil on koguportfell ka suurem. Ma tean, et see ei ole õige suhtumine, aga korraks mõtlesin, et see aeg, mis ma sinikuubede uksi kulutaksin ja avaldusi kirjutaksin, selle ajaga peaks tegema tööd ja hustlima ja (suuremagi) raha tagasi teenima parem.
Kuigi mõte, et mingi madalalaubaliste punt minu raha eest praegu mingeid värviliste vihmavarjukestega kokse kuskil tellib… tõstab ikka vererõhku küll ja hea meelega võtaksin oma uue sõbra, Laomelliga, väikese kontaktspordi reisi ette, kuna me oleme mõlemad poksiga tuttavad.

Eduard

Mul on veel lõbusam, paar nädalat tagasi kandsin maha Kuetzalis 5200, ning täna Envestios 20000, peaaegu kogu see raha, mida olen 2019 aastal passiivselt saanud.
Aga ma ka ei kurda, kallid aga huvitavad õppetunnid.
Jätkan ka edasi investeerimist 🙂

rahakratt

Uiuiuiuiui, valuuuus. Kakskend viis kilo on see, mis ma üldse 4,5 aastaga higivabalt teinud olen. Ma vist oleksin juba poes nööri ja seepi ostmas…

Eduard

Õnneks,see on kokku umbes 4% portfellist, aga ikka
Nalja peab saama 😉

rahakratt

Uuh, no on ikka isad koos siin turskete portfellidega. Pean vist blogi lugemise tasuliseks tegema, rahhi paistab siin liikuvat.

Eduard

Ega mu kogu portfell ei võrdu mu netoväärtusega, kuna seal on ka laenuraha aga jah, mul on selline tavaline reegel, et väga riskantsemasse investeeringutesse ei pane üle 10% portfellist, siis võimalik kaotus ei ole nii valus.
Aga noh, üks pluss on selles see, et nüüd in palju raskem teha midagi sarnast, usun et inimesed muutuvad ettevaatlikumaks ja kontrollivad rohkem, kuhu nad (mina) oma raha panevad

erki

Kellel huvi, siis tasub tutvuda feissbuugi grupiga “United Investors of Estonia”.
Suurema portsu kaotanute eestvedamisel on käima tõmbamisel kohtukeiss ja kuni 7miljoni eurine nõue ENVESTIO vastu.

rahakratt

Uuendasin postitust ka just, viskasin lingid juurde, kus oma nõue kirja panna ja kus toimub raha kogumine.
https://www.gofundme.com/f/envestio-action-group?utm_source=customer&utm_medium=copy_link-tip&utm_campaign=p_cp+share-sheet

CaMc

Kuna olen oma ühisrahastus teekonnal suht alguses, alustasin siin mõni kuu tagasi alles. Siis esimene ülesanne oligi leida 2-3 parimat portaali, kus oleks mõistlikud intressid ja mis oleks eeskätt võimalikult turvaline, kus siis ka kätt proovida selles vallas. Üks portaal millel ma oma “põhjaliku” Sherlock Holmes’liku 5 minutilise uurimistöö tegin , oligi too Envestio. Esimese asjana jäid silma teistest kõrgemad intressid, mis pigem tegid ettevaatlikuks, kuigi ärihai mu sees üritas öelda et “ouyeah 25%, nüüd alles leidsid SELLE õige koha, mitte mingi tatikate 10%-15%” vaid kõvade meeste BOOM!!! 25%!!! straight in da face!””. Teise asjana nende projektid ei toonud ka kindlustunnet juurde, tegemist oligi selliste projektidega, mis võisidki olla laest tõmmatud, ehk reaalseid kindlustunnet pakkuvaid projekte ei näinud aga ärihai mu sees oli ikka et “fakk it need projektid, ikkagi 25% prossa!!!”. Vaimusilmas oli juba pilt silme ees, kuidas ma Lamborghini kodulehte allapoole scrollin ja mõtlen, et kas võtta must või punane. Kolmandaks vaatasin üle näod kelle pildid oldi Envestio saidil üles riputatud. Põhitüübiks siis mingi kantpea Eduard. Sellist tüüpi pigem ootaks nägevat kuskil Maardu Maximarketi taga endast nõrgemaid tühjendamas. Teine pilt oli prillidega Arkadist. Tema puhul oli kohe kõik selge, sest tundsin kunagi temale väga sarnast meesterahvast ja tol ajal ta müüs autokooli tunnistusi mõne tuhande krooni eest, ta sõbrakutse on mul facebookis siiamaani 5 aastat ootamas, et järsku kunagi läheb tema kahtlaseid teeneid vaja, siis võib “sõbraks” lisada. Ja kolmandaks mingi libedalt naeratav Jevgeni. Ja et kogupilt täiuslikum oleks siis mõned kena näolapiga näitsikud juurde pandud. Peale nende piltide nägemist hakkas vaikselt ka see 25 prossast unistav ärihai mu sees asjas kahtlema. Punkti pani asjale veel youtuubist leitud video tankis….st bossi Eduardiga, kus ta oma arvuti ekraanilt ettekirjutatud teksti ette luges. Kui seal nende Eduardide, Arkadide ja Jevgenide asemel oleks olnud ausate nägudega Mardid, Kalled ja Toomased, kes teab võib olla oleks ka seal juba käpaga sees olnud. Eks lõpuks see kõik ongi vähemal ja suuremal määral riskibisness ja usaldada saab ainult oma sisetunnet ja kui miski tundub liiga hea siis enamjaolt ta seda on ka.

rahakratt

Oleks võind mujalt 10 prossaga sisse võtta, et viia 25 prossaga Envestiosse teenima, eksole 😀
Ma su traktaadi lõpust ei saanudki aru, et kas läksid oma rahaga Arkaadi juurde või ei?

CaMc

Mu rahast jäi Arkadi ilma. Ei tekkinud nendest näolappidest seal kübetki usaldust, kuigi tõden, et võitlus oli kõva oma sisemise ärihaiga, kui ikka 25% lubatakse tavapärase 8-12% asemel, siis hakkab endal ka loogiline mõtlemine kergelt hajuma. Oleks seal olnud üles rivistatud ausate nägudega Mardid ja Antsud, siis ma isegi ei kujuta ette, võib olla oleks samuti mingi summa sisse pannud.

rahakratt

Selge. Sorry, vana. Mul on ka see lumehelbekeste ADHD, et ma ei suuda üle 10sek ühele asjale keskenduda ja su epistel oli päris mahukas. Cool, et jagasid!

savipats

Siin on ikka korralik süva-analüüs tehtud, mul oli ka rohelisena Mintose kõrvale millegi muu vaatamise juures otsustuskoht ning ma töötajateni ei jõudnudki. Nägin avalehel kabrioleti kõrval poosetava “härra” pilti ja enda peas tekkis pilt antud lehe omanikest, kes ennast just sedasi ette kujutavadki.. no ei paistnud välja väga usaldust tekitav.

Aga tegelikult pole ma ikkagi lõpuni kindel, et Envestio ise skämm on/oli, ehk aeti lihtsalt asju halvasti? Ei kontrollitud laenutaotlejate tausta jne? Ning põntsu pani paanika, kui kõik hakkasid raha tagasi küsima? Saan aru, et Mintoses see asi nii minna ei saa, sest kõik peaksid oma laenud ise järelturul maha müüma, mitte Mintos ei osta neid tagasi ehk paanikamüügi korral nad oma putkat kinni panema ei peaks. Või eksin?

rahakratt

Mulle meeldib su naiivsus, aga ükski vähegi pädevam rahvusvaheline firma ei keeraks kinni oma kommunikatsiooni sellises olukorras. Ma olen siiralt imestunud, et teised (halloo, crowdestate ja estateguru jne, ma räägin teiega!) praegu trummi ei löö ega hari rahvast. Ma karjuks iga nurga peal, et kõik sotsiaalrahastused ei ole sama või mul on garantiid vms.

savipats

“ükski vähegi pädevam rahvusvaheline firma ei keeraks kinni oma kommunikatsiooni”
Seda kindlasti. Pidasin silmas, et ehk pole tegemist Envestio teadliku pettusega, vaid hoopis ebapädeva toimetamisega ja kui lained üle pea lõid, siis panid jooksu.

Minestav sõbranna

Naltsi ei saa, aga miks ma siis ikka naersin… olen alles morbiidne.

Mul endal ka raha sees, just väga hiljuti jõudsin laduda ka veel. Aasta aega ei ladunud midagi. Vedas mul ikka, et jõudsin varbaotsaga täpselt sellele rongile, mis Pasapeatuse poole sõitma hakkas. TŠUHH-TŠUHH, noh. Ma ei tea, see on mingis haiges mõttes naljakas ka. Võib-olla ma olen lihtsalt hullumas.

rahakratt

Ega enda lolluse üle naermine on okei. Hea oleks muidugi kellegi teise lolluse üle naerda, aga kui valida ei anta, siis pole midagi teha. Mulle sobiks isegi see, kui te siin minu üle naerate ja ise ühegi P*sarongiga pihta ei saa.
PS. Ooo, kas sina oledki päriselt see Minestav Sõbranna?

Minestav sõbranna

Mina’p see olen, härra Tuvimees. Vaatasin, imestasin ja minestasin, nagu kokku lepitud.

BitcoinTrillionaire

Tegin toreda teemakohase meemi:comment image
Annan vabakasutusse.

rahakratt

😀
Aga mille põhjal selle viimase ukse nime valisid?

Financefreedom.eu

@BitcoinTrillionaire Vana hea paanika külvamine. Aga parem ole kasulik ja põhjenda, miks just see antud P2P platvorm?

BitcoinTrillionaire

Oi-oi-oi. Kus otsast alustada?

1. Kuetzal, Envestio ja Crowdestor on äravahetamiseni sarnased.
2. Crowdestor pakub utoopilist tootlust, enamus projekte 16+ prossa (mõned lausa 30+).
3. Nende ‘tagatisfond’ suudab vaevu katta ühe keskmise hapuks läinud laenu.
4. Paljud umbluu stiilis laenud. Limp Bizkit’i suvetuur 21%? Mafia Stars brauserimäng 18%+14%?
5. Väidetavalt Eesti firma, kuigi puudub eesti keelne leht ja juhatus koosneb lätlastest.
6. Tundub, et firmas töötab ainult kaks inimest.
7. Siiani pole avalikustatud mitte ühtegi majandusaasta aruannet.

rahakratt

Väga huvitavad tähelepanekud. On nad nii vanad, et peavad olema juba maj.aasta aruande esitama? Ma ei ole ise sinna “sisse” vaadanud, oli plaanis konto teha, aga eelmisel aastal läks enamus vaba auru ja plekki korterite alla.

asd

Selliste riskide pärast ma valingi väga hoolikalt ettevõtteid kuhu ma investeerin. Nt. Omaraha, Ampler, Upsteam jms, et teada, kes on ettevõttega seotud. “Kui asi hapu, siis teab vähemalt, kuhu ratta või pesuri järgi minna kahjude katteks”… 🙂

rahakratt

Jutt on õige, aga kui skämm on ikka nii tehtud, et onud on juba lennukis ja varad kadunud, siis ei aita see teadmine ka, kuskil oli kunagi mingi pesur või ratas.

Viljar

Huvitav oli jälle näha, et inimesed kes üldse asjaga ei tegele (siinkohal ühisrahastusse investeerimisega) siis tõmbasid kohe ühe musta lamba uudiste tulekuga sae käima – näe nüüd oled igalpool oma rahast ilma; ühisrahastus on pettus. Ja siis selgita neile kuidas päris maailmas igal pool võib patsaane olla. Hea näide on pangadus ja Danske rahapesu….

rahakratt

Eksperdid ilmuvad ikka väikese hilinemisega välja. Alati napilt hiljem.

Oravakäuko

Sesmõttes Mintos jääbki ainukeseks variandiks kogu selles sasi puntras, ribu-rada pidi tulevad teated sulgemistest.
Lisaks leidis Crowdis Loo Kodude projekt sahker-mahkeriga otsad, no mis toimub? Krt

rahakratt

Mis seal ikka toimub, ega kõik ei saagi õnnestuda ju. Mul ei ole absull mingeid hirme Crowdi või EstateGuru vms osas, näiteks. See, et seal mõni asi kokku kukub, see on normaalne. Ma ei tea ühtegi sellist äri, kus mingeid riske pole ja ükski neist ei realiseeru. Mina teeks praegu korraliku PR kampaania EG ja Crowdi asemel, et korjata minusugused vigased linnud tänavatelt kokku ja kutsuda enda juurde turvalisse sooja.

Pinsi Põlv

Hehehee, s*** ventilaatoris jah? Andsid raha pättidele jah? Hehehehehe ?

rahakratt

Näedsa, järgmine “hiline analüütik” on kohal 🙂

Zuvakas

Mulle jääb üks reklaam rohkem postkasti tulemata. Ma jõudsin konto teha, aga kinnitada ei jõudnud ja pappi ka laduma ei hakanud. Olen praegu veel toimivas Mintoses ja noh, vaatan oma Balti aktsiatega tõtt.

rahakratt

Ma jutlustan ka hajutamisest. Isegi sel aastal on mul rahhi läinud nii sotsiaalvõlgadesse (tsau, Arkaadi), börsile, kui laenudesse. Nii peabki ju. Kui kuskilt munapiiksu saad, siis teised kohad on korras. Ehk…

Kris

Soovitan kõigil, kes pihta said (no mina kaasa arvatud) teha avaldus politseisse, Näidised fb-s ja telegrammis olemas.

Avatakse vähemalt kriminaalasi kelmuse paragrafi alusel, ehk tõmmatakse vennad liistule. Ja kui juhtub, et mõni laen oli päriselt ka olemas, ehk saab mõne sendi isegi tagasi.

rahakratt

Hea mõte. Tegin ära. Vaevalt, et tagasi saab, aga ehk jääb poistele/tüdrukutele seal plekk külge ja on raskem tulevikus tegutseda.

Kunstnik

Tore postitus. Naljakas lugu. Veits kurb ka. 800 kadus ära mul. Oleks Arkaadile pidand viima hoopis.

rahakratt

Kaheksa soti eest oleks igast asju saanud teha. Aga ära kurvasta, sa bettisid sellele, et ei kulutanud seda niisama, vaid proovisid osta tuleviku heaolu 😀

Oleg

Hei, Kratt

Kas palud vabandust ainult Envestio eest? Google cache tunnistab, et promosid muuseas ka Kuetzali, kuid skandaali käigus kadus see vaikselt sinu lehelt ilma igasugu vabanduseta.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:vteYvIiKBEgJ:https://rahakratt.rahajutud.ee/tag/uhisrahastus/+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=ee

rahakratt

Yo,
Oli küll mingi lühikese aja Kuetzal üleval mul, aga võtsin maha, kuna ma ei hakanud ise kasutama. Äge oleks isegi näha (kui saad vaadata), et kaua see mul oli. Võin täiesti puhta südemaga öelda, et maha võttes ma ei teadnud, et seal ümber/sees mingi aplaava käib. Aga muidugi pole probleemi ka vabandada. Oluline erinevus on see, et kuna 99% soovitusboonuseid tuleb nendest portaalidest, mida ise kasutan, siis Kuetzalist olen saanud täpselt null eurtsi soovitusplekke. Seega on väike erinevus sees ja üldiselt ei ole mul probleemi otse rääkida, näidata ja vajadusel ka vabandada.
Ma just eile lugesin FB gruppi P2P fellows vms ja seal said paar blogerit kaigastega, et nad promovad kõvasti ja teenivad soovituskoodidega palju ning ei näita neid summasid lugejatele. Minul on kõik avalik, näete täpselt ära, mis raha blogi toob ja üldiselt olen vist suutnud ka kõikidele küsimustele vastata.

p

Tere minust ilusamad ja targemad! Ma ühineks nende miljonitega kes poliissi Envestio kohta avalduse kirjutavad, aga tahaks nõu küsida. Sain siit kommentaaridest nagu aru et FBs peaks olema näidiseid avalduse kohta, aga parim mis suutsin leida on avalduse kirjutamise lehekülg https://www2.politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot No minu avaldus näeks välja umbes selline: “Krdi tõprad Envestiost panid mult pihta ligi 4k, tahaks pappi tagasi!” Aga ilmselgelt peaks see väljanägema kuidagi nii, et “Issanda aastal 2019 minu poolt investeerimisplatformile envestio.com sooritatud finantsinvesteeringud… jne blaa, blaa, no ühesõnaga ei suuda genereerida seda jubedat “juuridilist ametlikku teksti” aga see juriidiline korrektsus on arvatavasti oluline. Any help? Näidiseid?

Lauri

Väga hästi hakkas tulema ju : ) Kellelt, kellele, jutt, kuupäev, allkiri.

rahakratt

Kuidas politseisse pöörduda?
Eesti elanikud saavad avalduse esitada politsei kodulehel. Avalduse saab esitada ka kirjutades ppa@politsei.ee, kirjeldades asjaolusid võimalikult täpselt, muuhulgas märkides ka oma kontaktandmed, kahjusumma, tehingute kuupäevad ja muu seesuguse.
https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/politsei-hakkas-ootamatult-tegevuse-lopetanud-uhisrahastusplatvormi-uurima/

rahakratt

Just oled õigel teel. Ära juriidika pärast muretse, see on pullikaka. Lihtne ja loogiline jutt on igas avalduses parem kui mingi rets kantseliidiga punnitamine. Ma kirjutasin samuti vabas vormis – võtsin panga väljavõtted, kuupäevad ja selgitus juurde ja jutt, et leht maas ja onud kadunud.

Esimene kooliraha

Mnjah, sain ka Envestioga esimese kooliraha kätte, summa õnneks kolmekohaline, aga kui mõelda, mida selle eest lubada saaks või mitmeks miljoniks see 40 aastaga kasvaks, siis on natu hapu lugu. Igatahes, mul mõneti isegi hea meel, et esimene kooliraha nii kiiresti makstud sai (ca poole aastaga). Samas mul püsib veel naiivne lootus, et ühel päeval envestio kodulehele minnes on kõik endine 😀
Liitusin ka FBs organiseeritava kohtuasjaga, tõotab marupõnev tulla. Veidi on sealne rahvas kahtlema hakanud kohtuasja orgunnijates ja Magnussoni võimalikus huvide konfliktis. Kratt, mis sinu seisukoht selles osas on? Ise mõtlen, et ca 10€ kohtuasja toetamiseks maksta pole ju üldsegi suur asi, vähemalt ei lõhna asi hiljutiste telefoniinvesteeringute skandaali poole, kus 100k€ tagasisaamiseks tuleb 10k€ veel üle kanda 😀

rahakratt

Oi, see on tõesti naiivne sinust. Kadestamisväärselt lausa 😀
Mina nendes orgunnijates ei kahtle ja samas kui tõmmataksegi (jälle) kott pähe, siis see oleks nii filigraanne, et ma ei suudaks olla pahane vist.

Gert

Envestio jamaga tuli meelde, et sai omalajal siia blogisse selleteemaline komm kirjutatud(hoolimata lubadusest puuk blogima hakata, kirjutan väga harva komme) ja endal oli ka hea üle lugeda, et mis ma tol hetkel mõtlesin ja miks ei investeerinud sinna. Selle põhjal oleks “Ai tould ju sou” täiesti asjakohane. Kuna endale on ka hiljuti müts silmini tõmmatud(rahastan hr Sild-i elustiili üsna suures mahus), siis jätaks selle osa vahele ja arutleks niisama.

Korratakse vana head “kui miskit tundub liiga hea, siis…” ja samal ajal pannakse pool portfelli “liiga heasse” projekti. Suur osa investoreid väidavad, et saavad aru, et investeerimine on seotud riskidega s.h. pettused ja vastaspoole uppi minek vmi. Aga riski realiseerumine on alati suureks üllatuseks. Sellest võiks arvata, et “minuga seda ju ei juhtu” lootus ja muud mõtte vildakused on nii juurdunud, et me isegi ei näe neid enam. Samas ei juleta seda isegi mitte endale tunnistada. Mis me sellest järeldame? Me oleme oma mõttemustrite ja emotsioonide orjad. Kui sellest aru saame ja oskame neid vigu iseendas ära tunda, siis saame teha ka paremaid otsuseid. Emotsioonide valitsemine on olulisem osa investeerimisest kui üldiselt arvatakse.

Mis edasi? Natuke aega skisofreenilist tõmblemist. Mõni üksik viskab õli tulle ja läheb kaotust tagasi tegema. Kogenud investorid vaatavad riskid üle ja teevad vajadusel korrektuure. Aga paljud algajad võivad üldse investeerimisteekonna pooleli jätta, sest kui kohe karjääri alguses pikki pekki saad, siis võtab ikka isu ära küll. Sellest viimasest on eriti kahju, sest meil on neid investoreid ühiskonnas niigu vähe.
Ühesõnaga pendel on ahnus-hirm skaala teises otsas. Ja siis läheb asi vaikselt samasse rööpasse tagasi. Hirm kaob ja ahnus kasvab. Ja siis realiseerub uus risk ja see on loomulikult täpselt sama üllatav nagu eelmine.

rahakratt

Selle viimase lõigu kohta ma arvan, et äkki see ei võta isu ära kahel põhjusel: Persevestio oli suht väike portaal ja paljudel polnud sellest aimugi, rääkimata rahhide sisse torkamisest. Ja teiseks on ahnus kiire tagasi tulema, sest inimene unustab ebameeldivused ruttu.

Ahti

Kui tekib kiusatus ilusate juttude põhjal investeerida siis tuleb alati lugeda seda lihtsat tõde:
KÕRGE INTRESS = ALATI KÕRGE RISK

Kõrge tootlus võib olla siis jah riskivaba kui ise oma rahaga majandad, aga kui sa selle juba kellegi teise kätte usaldad, siis mingit heategevust ei eksisteeri.

rahakratt

Nojaa, aga öösel kell 3 Veenuses on ju ka pilk ähmane ja mõtled teise “peaga”…

K

Kas sa tegid midagi oma ID kaitseks ka? Kas peaks tõesti uue ID-kaardi tellima.. Andmekaitse inspektsiooni esitasin märgukirja, aga ei saagi täpselt aru, mis sellega tehakse, lõpp lahendamise tähtaeg alles veebruari lõpus.

rahakratt

Ei teinud. Ma alles istusin seal id kaardi järjekorras koos woldi kulleritega, kes kodakondsust ootasid, endal guljaššid seljakottides auramas. Päris kaua aega läks.

filx

Ma soovitan Fastinvest nimelise veebikese sinna kahtlasse nimekirja visata. Üleöö muudeti laenu müümine (SELL) katkestamiseks (TERMINATE) millega tulid kaasa uued juriidlised nüansid nagu kaotad oma juba teenitud tulu intressi näol. Portaalist raha kandmine on ka muutunud 2-3 päeva asemel “up to 10 days”.

rahakratt

Oppaa, tänan! Sul endal ka seal õnged vees?
Võtan maha, aitäh infot jagamast!

filx

Õnneks oli natuke üle soti alates veebruarist. Plaan oligi alustada vaikselt ja minimaalse riskiga. Eile katkestasin enamike laenudest pärast seda kui avastasin, et teenitud tulu nüüd võetakse tagasi ja panin withdraw orderi teele.

rahakratt

Ilmselt siin mitmed väiksed pakivad vaikselt ketse karpi ära, jah. Selle soti teenib sinusugune it-kutt poole tunniga tagasi. Tõmba kasvõi vaikselt kellegi leht maha ja paku, et otsid soti eest vea üles, et miks veeb maas on. Iisi.

56
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top