“Miks sul nii odavad ketsid jalas on?”

Tuti-frutti, finantskaanid!

Tulite jälle mu blogisse amelema lootuses, et mingit head puru teie ette pudistan? Hah, naiivitarid olete. Midagi siit ei pudene. Räägin ühe karmi loo teile hoopis. Ja lõpus natuke ühe maailma kõige kallima digipanga ipost (kirjutasin selle siia endal meenutuseks, et ära ei unustaks).

Asja juurde siis.

Paar nädalat tagasi käisin Kostivere koolis väikest kontserti andmas. Selles mõttes hea ots, et pappi pritsis okeilt ja see asus nii lähedal ka, et tankida polnud vajagi. Raputasin kahes-kolmes teele jäävas tanklas lihtsalt seda püstoli otsa paagi suu juures ja sain teiste jääkidest tripi kenasti ära kaetud. Nii võib äri ajada küll, eks.

Aga demit, lapserajakad on ikka halastamatud, pidin tõdema. Kui sa tahad ennast nõdrameelse dinosaurusena tunda, siis mine korra põhikooli. Seal käib ikka nii armutu verbaalne küte, et isegi mina ei oska nii solvata nagu osad väiksed tegelinskid seal. Muljetavaldav!

Noh, tegime seal siis mingite noorsootöötajate või -politseinikega laval sellist arutelu moodi asja ja vastasime kõurikute küsimustele raha ja wait for it… seksi kohta. Jah, olen nüüd ametlikult Kärtsu-Epu põllule tunginud ning võin enda Linkedini veel ühe tiitli lisada: seksiprofessionaal. Küsimused olid muidugi väga khmm… loovad? Alakatest pabulad suudavad ikka nii toorelt küsida, et ega kõiki vastuseid me ei teadnudki. Mu isiklik lemppar küsimus seksi kohta oli muide selline: “Kas sul oli esimene kord täiuslik ja nagu filmides, et rooside ja küünaldega jne?”

Ma sain need küsimused paar päeva ette endale kätte ja ausalt lugesin seda 4x läbi, et kas äkki mu vanad (36 on ju ammu Pärnamäe materjal) silmad petavad mind või mis kuradi filme need noored vaatavad. O tempora, o mores võiksin siinkohal vana mehena öelda. Vastasingi ausalt, et ei olnud mul essa korda rooside ja küünaldega. Ikka tüdrukuga oli. Ei tea, mis värk seal toimub, aga Kostivere on mul edaspidi mustas nimekirjas. Pigem ei julgeks tagasi minna.

Seksist edasi liikudes siis natuke rahast ka.

Raha teemadel olid päris huvitavad küsimused intresside kohta, krüpto kohta, minu rahade kohta muidugi ning lõpuks küsis üks klemm saalist absoluutselt kõige halastamatuma küsimuse: “Miks sul nii odavad ketsid jalas on?”

Uuuuuu, mees, ohtlikul pinnal tõmbled! Ma olen aastaid judoga tegelenud, lisaks kikkpoks ja taipoks. Mu esimene reaktsioon oli rahva sekka tormata ja oma enda lapsepõlve helgeid kakukulli aegu meenutades selle sama “odava ketsi” kannaga vennale piki adenoide üks korralekutsuv põks anda ja Kostivere nimesse omapoolne väike panus anda tüübi verega publikut kostitades.

Vaata, kui kõrgele tõuseb minu jalg. Vaata, mis mustriga on minu tald.

Aga kuna ürituse tasu oli mul veel saamata, siis suutsin rahuneda ja jäin ikkagi lavale. Järgmine kord oi… õnneks seda ei tule, sest lubasin ju mitte minna enam Kostiverre.

Vahemärkusena ütlen, et mis krdi odavad ketsid… mul olid jalas ca 6kend kulli maksvad Konservid.

Converse Chuck Taylor All Star High-Top Sneaker - Women's | DSW

Mis ajast need nüüd nii odavad on siis? Millega ringi käima peab, et pitsanägudest alakate respekti ära teeniks? 2sotised Naigid kõlbavad ainult vä?

Ma tean, et see tüüp nii ei mõelnud, aga tegelikult komistas ta enda kallite ketsidega päeva ühe kõige olulisema küsimuse otsa.

Miks mul nii odavad ketsid jalas on?

Sest ma ei pea mitte kellelegi mitte midagi tõestama ja ma ostan asju, mis mulle meeldivad.

Ja sellele levelile jõuad sa kõva töö ja pideva investeerimisega. Ning see tunne on priceless, kui sa tead, et võid vägagi vabalt iga kuu osta mõned paarid 3sotiseid Naike. Ja seda töötuna. Reisil olles. Näiteks.

Mul on odavad ketsid jalas, sest ma olen viimasel paari aastal ostnud kortereid ja maja. Aktsiaid ja võlakirju. Laene andnud ja startuppidesse klotsi lükanud. Mul on odavad ketsid, sest mul ei ole absoluutselt vaja, et keegi vaataks poes või peol vms mu ketse ja mõtleks, et miks see vend sellise raha ketside alla pani. Kas tal on juba olemas paari tonnine higivaba papi jõgi?

Kas sul on? Ei? No siis hoiab 4sotistest Naikidest eemale mõnda aega.

Jah, mul ei ole tõesti 5sotiseid keze jalas. Tavakad Konservid on. Kõik riided on tavakad, ma ütleks. Nõks muidugi moodsamad kui Kristjan Rahamäel Liivamäel, aga no mis näitaja see on. Ma loodan, et ma ka milli peal veelgi alla ei downgrade oma stiili…

Ma ei osta niipea endale neid juba kurikuulsaks saanud 6sotiseid Naike. Mul on veel päris pikalt plaan igast tootvat vara kokku kahmata, sest see vabaduse tunne, mis nii tekib, on hindamatu.

Okei, nüüd on veits kehvasti, sest ma tegelt plaanisin ja lubasin selles loos rääkida Brasiilia digipanga NUBANK IPOst ka, aga see ketside teema tõmbas nii käima, et ma ei saanud lühidalt teha. Eniveis, ma arvan, et vahelduseks siin Eestis pakutavale Hepsori jms purule tasub vaadata, mis mujal toimub ja mida sealt pudeneb. Ei juhtu just tihti, kui mingi 40 trilkuse väärtusega asi tallist välja ipodroomile lendab. Ja tõenäoliselt ei pea seda märkima 48 000€ eest, et siis 76€ jagu kätte saada…

Ja seda lubavad kokku osta nii Buhvet, kui Soft Bank ja JPMorgan jms isad. Meil on ka see võimalus. Freedom Finance kaudu SIIN. Mine vaata, kuidas maailma kõige kallima digipanga ipo käib, eh.

Mulle täitsa meeldib see, et mul on ise tekkinud telefoni kontakt nimega FREEDOM, kes mulle sellist infot saadab. Perekonna nime kahjuks pole…

Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele täisealistele liitujatele sama diili: SEDA LINKI  litsudes ja regades saad kingituseks juhusliku aktsia pakkumise väärtusega kuni 600 USD!

*Jah, loo teine pool (või õigemini lõpp) sündis Finance Freedomiga koostöös, loo esimene pool oli puhtalt mu enda võtmata ravimite tulemus…


34 thoughts on ““Miks sul nii odavad ketsid jalas on?”

 1. HP Vasta

  Kurat, kui nüüd mingisse x-aega tagasi mõelda(olen sama suurusjärgu aastarõngastega mees mis sina), siis päris veider kuidas väärtushinnangud ikka muutuvad. Mis seal salata, kunagi oli ka enda unistus Vergucci logoga särk ja uhke auto. Nüüd vaatan, et tööandja poolt antud Škodillac koos küttekaardiga istmiku all ja kodukontoris nii hõredaks kantud HM särk, et see läbi paistab(jep, pole kena vaatepilt) on päris okeid. Eriti kui sellega kaasnevad normaalne hulk vaba raha, millega proovin ka finantsvabaduse poole purjetada.

  1. rahakratt

   No me olemegi nii vanad mehed, et tuleb jalg alt saagida ja rõngaid lugeda nagu puudel. Ju see ilmselt ajaga paika loksub, et pole vaja flexida mingi Kutšiga igal hetkel. Aeg on see, mida tagasi ei saa, aga tulevikust saab seda vabaks osta investeerides.
   PS. Kui sul särk ikka väga hõre on, siis ütle teistele, et see ongi võrksärk.

 2. Rullikas Vasta

  Naiss. Ma juba ammu räägin, et pole mingit uut mesa vaja, korralik (veel põhi läbi ei vaju) BMW on tip-top pill. Eriti kui TDS veel on. Jõhkralt jääb raha üle, et katsetada siin seal nagu sa ütled, ipodroomil. Äge.

  1. rahakratt

   Aga ega selle uue mesa vastu poleks ka midagi. Eile just iharlesin auto24 lehel ja vaatasin uusi e-klasse. Täitsa sobiks. Aga iga asi omal ajal – see on point.

 3. Ahti Vasta

  Olles ise ka hiljuti ootamatult finantsvabaks saanud, siis avastasin, et üsna vähesed asjad teevad mind õnnelikuks, milleks siis neid osta? Lõppude lõpuks, kõigi meie tõmblemiste eesmärk on olla õnnelik, eluga rahul. Asjade ostmine tekitab minus frustratsiooni, sest ma ei tea kunagi lõpuni kas see asi oli oma hinda väärt, kas mul seda üldse nii väga vaja on ja kas see töötab nii nagu peaks. Nii ma siis teeningi 10x eesti keskmist ja käin ise samal ajal lõhkiste tennistega, sest need on mugavad. Kõige olulisemad asjad on tegelikult tervis, inimsuhted ja kvaliteetaeg oma lähedastega. Ilma nendeta on päris raske elu nautida.

  1. rahakratt

   Nojust, kellele mis, eksole. Samas, kui ikka elu mõte on nt käekellasid koguda, siis anna minna. Mina ei keela. Lihtsalt ei ole vaja kaagutada igal ristmikul oma kellaga.

 4. Pinsi Põlv Vasta

  Oh, there, there.
  Mulle meeldis kuidas raevu ägenedes said 2-sotistest ketsidest 3-, 4-, 5- ja siis 6-sotised ketsid 😀 Aga jaa, tõesti need tatinärakad panevad ​niimoodi alla, et eluks ajaks jääb painama. Järgmine kord tiri ta oma tooli pealt püsti ja pane mata ülesannet lahendama. Et kui ta oleks oma 200 soti eest osalenud näiteks enefit greeni ipol ja kuu aega hiljem kui aktsia oli +50% siis kui palju tal raha oleks ja kui palju kevadel dividendi saaks kui iga kuu paneks 200 juurde. Ja üldse, ässad on need, kelle tossud maksavad kinni dividendid või dividendide dividendid.

  Nende samade conversedega käisin ma kreekas reisimas, kivikaljude otsas matkamas, tallad valutasid ja tõmbusid krampi ja õhtuks enam käia ei saanud aga mis siis, odavad on. Järgmiseks reisiks ostsin päris matkajalanõud aga igapäevaseks jalutamiseks ei raatsi midagi eriti osta. Viimasena soetasin augustis 20-eurised ketsid, mis on nii kõvad ja ebamugavad, et ma pole veel neid kordagi jalgagi pannud. Kannan endiselt vanu ketse, millel üks tald on seest poolt pooleks aga vähemalt läks augustis tonn raha aktsiatesse eksju.

  1. rahakratt

   Fkk, ma pole ise ka kindel, kui ruttu selle tehte ära pusiks 😀 aga küll pusiks. Mõte on hea.
   Ma ju tunnen selles nagas natuke ennast ära, et millalgi oligi ainus asi kets või kaelakett. Sest titena muud ei osanud, mõistust ju polnud, millega tsikke lummata, muskleid ka mitte ja ega siis kompenseeridki mingi brändi kaltsuga asja.

 5. Investment Viking Vasta

  Solva meest, aga mitte tähemehe konserve. Kostiverest ei oleks sellist hoopi küll oodanud.

  1. rahakratt

   Nojah, aga mul on paks nahk. Ma ise olen vahel ka kogemata kedagi oma ütlemistega puudutanud (tsau, tartlased). Mulle võib puid panna küll. Aga noh, Konserv on ju ka brändikas. Ega mul päris 5.50 maksev HM-i kivitald ju jalas polnud. Kuigi ka need on osadele inimestele päeva päästjad, sest rohkem raha lihtsalt kahjuks pole.

 6. Veel üks Kristi Vasta

  Kõik mullitavad nendest ketsidest aga mis mõtted selle ipo suhtes liikuma hakkasid, kui hakkasid?
  Keegi poistest võtab ette?

  1. rahakratt

   Mul siin veidi venib, aga kohe-kohe hakkan ise samuti natuke rasvasemalt usa ipode suunal paugutama.

 7. guccimucci Vasta

  Tiinekad on ikka täiesti savaged.
  Ma ei öelda, et mulle üldse EI meeldiks ilusad ja kallid asjad, aga on suur vahe kvaliteetsel asjal (täisnahast neutraalne kott, kvaliteetsed saapad ect) mis kestavad kaua, ja ühe-kahe kandmise blingbling kunstnahast Guccimucci käekottidel. Kuigi ma saaks endale lõdvalt juba neid 2-3k maksvaid käekotte lubada, siis milleks? Panin selle raha hetkel kasvama ja ostsin Türgi tuusikul endale nn “unistuste koti” feigi … ja sain 3 päeva hiljem aru, et see on maailma kasutum asi 😀 Hea, et mu telefoon sinna sisse mahub!
  Kunagi kui milku arvel, siis võibolla vaataks uuesti sinna suunda.

  1. rahakratt

   Aga ei saa unustada, et me kõik oleme tiinerid olnud. Ma nagu proovin seda alati meeles hoida, et kunagi olin isegi tatt, kes end maailma nabaks pidas. Õnnes loksus see mingil hetkel paika ja egost lasti õhk välja. Hea raamat, muuseas: Ego is the Enemy. Soovitan.

 8. Eva Vasta

  Tere! Ma ostsin üleeile endale kodu! Tahtsin rõõmu jagada! 😀

  1. rahakratt

   Mis aadress, millal soolaleib? Võid privasse ka panna.

  2. Tiiu

   Palju õnne!!! Kui eriti tubli tüdruk! <3

  3. rahakratt

   Jah ja endiselt rõhutan, et ootan (nüüd siis juba Tiiuga koos) kutset.

 9. H Vasta

  Ei haaku kuidagi postitusega, aga on sul ka mingi arvamus teemal Danske Bank equity vs nende võlg ja võla tähtaeg – mõju maailmapangandusele lähitulevikus?

  1. rahakratt

   Ei hakka siin kõvatama oma arvamusega, kuna tõesti – mul ei ole sellest aimugi kahjuks.

 10. Anu Vasta

  Rahakratt, aga kus Sinu rahanumbrid on, tahaks neid ka näha!? Ja kas oled krüptot ka juurde võtnud?
  P.S. misiganes ka ei juhtuks, ära kunagi avalda oma isikut ning jätka meie rõõmuks kirjutamist ka siis, kui oled rahulolev miljokas!

  1. rahakratt

   Tulevad-tulevad novempsi numbrid ka! Praegu on nii kiire olnud, et käi nagu jõuluvana mööda koole ja asutusi. Kui nõudlust on, siis tuleb seda lehma ju lüpsta. Aga ei jää ära mu igakuine aruandlus, see on sama kindel nagu aamen kirikus ja nagu see, et IGAS poes on banaan ALATI kaaluklahvi nr 1 all!
   PS. Nõus, jätkan! Kuna ma ju 2a kirjutasin ja lugesin siin üksi aegade alguses, siis ju ma seda ikka teen muudel põhjustel, kui vahel siitkaudu teenitav plekk.

 11. Arto Vasta

  Tere

  Kui kaua oled Freedom Finance platvormi kasutanud ja kas siiani on kõik sujunud ja kasumid laekunud? Kahjumite laekumises ma ei kahtle 🙂
  Nende sotsiaalmeedija lehtedel on imelikult vähe jälgijaid/liiklust vs nende väidetavalt suure klintide arvuga. Samuti ei tundu loogiline, et kelle arvelt neid 600usd väärtuses aktsiaid jagatakse liitujatele?

  1. rahakratt

   Mis seal sotsmeedias ikka neid jälgida. Kes teisi maaklereidki jälgib? Mina olen nendega voodis juba suvest, praegu loksutame ühte suuremat projekti paika, et saaksin rohkem enda naha ja karvadega seal sees olla ning pappi ringi keerutada. Siis tuleb ka rohkem kogemusi.
   Need 600usd väärtuses aktsiad on KUNI 600usd. Kasumi arvelt neid nt turunduskuluna jagada pole küll mingi probleem ühelegi normaalsele maaklerile. Vaata, miuke word of mouth turundus nii odavalt tehtud saab. Mu meelest ja mu ettevõtluskogemuse põhjal vägagi loogiline lüke.

 12. Karupapa Vasta

  Lapsed on lihtsalt siirad, see on ju aus küsimus, et kui sul majad, korterid noh rahad liiguvad ülesse ja alla, et miks sa siis seda raha enda heaolu jaoks ei kasuta vms. Et noh nahui seda vara kogud kui elustiili ja elukvaliteeti ei tõsta ja rotid edasi. Lapse vaatest väga aus ja siiras küsimus, pole vaja kannaga näkku anda kui seletad, et noh raha on ja raha liigub aga oled riides nagu pomps .. et nagu sõnadega tehtud rahalossid ei peegeldu olekus ja elustiilis, ei tundu vb usutav lihtsalt 🙂

  Ise olin kunagi jõmm 16 aastane ja otsustasin, et on mis on aga vabadust (aeg ja raha) peab olema. Tänaseks on see saavutatud mitmekordselt, veidi läbi investeerimise, peamisel väga eduka ettevõtluse kaudu, unistused ületatud aga enam ei hoia ka iga asja pealt kokku … olen noor pensionär ja elan täiega, rahaväärtus suureneb niikuinii iga aasta nii palju, et seda jääb nii palju üle, pole mõtet koonerdada ja oodata .. tuleb seda loodud rikkust kasutada elamiseks, reisimiseks, kogemuste saamiseks ja noh kui ma gucci poodi satun siis tulen sealt mitme asjaga alati välja ja no krt on ikka parem tunne kui sul on itaalia käsitöö meistriteos jalas, seljas mis hoiab lisaks oma väärtust ja kestab lihtsalt 10 korda kauem kui kiirpasamood .. gucci on pigem isegi öko sest see kestab väga kaua ja sul pole vaja seda peale 10 pesu minema loopida. Investorid saage rikkaks ja ärge rottige, kandke gucci, reisige ja elage .. hauas lõpetame kõik ja seal pole vahet kui suur portfell jäi sinust maha ja kasutamata 🙂

  1. rahakratt

   Oot, kus sul lappama läks? Ma ju kirjutasingi, et päeva parim küsimus (ilma irooniata), sest see oli juba rahapsühholoogia vallast, mitte niisama, et kuidas rikkaks saada. Ja täpselt sellise vastuse andsin ka kohapeal, et mul on muud huvid, lisaks investeerimisele just nimelt ka reisimine. Ma olen suht sama palju riike “ära teinud” nagu mul endal vanust on. Lisaks mõnes käinud üle 5x ja ka üle 10x. Lihtsalt 8sotisest naigist on mul poxui ja mul ei ole vaja kellelegi midagi tõestada. Saan rahuliku ilmega trolligagi sõidetud, kui sihtkohta just see kõige mugavamalt viib.

 13. Suhkrusai Vasta

  Botased* kuluvad —-> https://youtu.be/zor–DNv8Oo
  Sinu etüüd ketsidele tõi helgeid mälestusi teismeajast 🎶🙈

  1. rahakratt

   Jaa, see on samuti vana kuld! Aga praegustele noortele ilmselt sama relatable nagu meile koopajoonised.

 14. Kadi Vasta

  Odavad ketsid = 60 rutsi?? Am I the only one kelle arust 60 eurised ketsid ei ole odavad? Tundub, et ma pean oma ümber defineerima oma mõiste odavatest ketsidest 😂

  1. rahakratt

   Ma olin ka veidi löödud sellest. Aga yolo, mulle piisas juba ühe ärilaenu intresside saamisest kuu alguses, et need osta. Ehk siis: tasuta ketsid!

 15. 1 Vasta

  1. rahakratt

   Harjutan aastavahetuseks.

 16. Margo Aavik Vasta

  Rahakratt on minu Mentor! Tänan blogi eest. Super!

  1. rahakratt

   Pole tänu väärt, aga meenutan, et see blogi pole ainult sulle. Jäta teistele ka lugemist.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga