6 aastat ja 2 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: oktoobris flirtisin 4k higivaba papi piiriga, influentseerisin uue ajalehe sünni ning olen terve oma elu jooksul nüüd iga kuu tonni niisama teeninud

Tuti-pluti, sendinindžad ja mündišaakalid!

Pealkiri sai seekord nii pikk, et ongi põhimõtteliselt nagu postituse eest.

Aga ma alustan ilma sissejuhatuseta toorelt kohe oktoobri kõige ägedama uudisega ja kirjutan ikka veidi pikemalt teile. Vaata nüüd seda pilti:

Käisin tegin Raplas ühe sendisümfoonia ja üliäge on näha, et selle tõttu hakkas Raplamaa lausa enda ajalehte välja andma!

Ma tunnen selle üle kordades rohkem uhkust kui Investori kaanel olles, sest investeerima hakata ja Investori kaanele võib igaüks enda pildi saata (kõrge resoga ja võite otse meelis.mandel@aripaev.ee saata selle), aga Raplamaa Sõnumite kaanele juba nii naljalt ei pääse. See ei ole seal mingi korrumpeerunud rahamasin nagu meil siin pealinnas, et lihtsalt ostad ennast kaanepoisiks. Ei-ei. Siin tuleb ikka ausal teel oma koht välja võidelda ja maakonda väga suurte tegudega mõjutada: näiteks elekter külasse vedada, olla Rapla 50. elanik või midagi muud nii märgilist.

Oktoober oligi igas mõttes räigelt tempokas kuu. Suutsin ligi 8 000 oirot rahhi koju tuua, tegin karaokesid vasakule ja paremale, olin näppepidi mitmes projektis sees ning abiks ja mida kõike veel. Siinkohal ka üks pilt pühendusega pangaonudele ja kõikidele neile vapratele, kes ütlevad, et palgatöö on hea turvaline sissetulekuallikas.

Palgatööga on sul iga kuu alguses üks sissetulekute rida konto väljavõttel, eksole? Vaata nüüd korraks minu kontot. Siin ei ole ükski rida nn higiga teenitud. Kõik on tulnud tööle pandud säästudest ehk siis higivaba plekk.

Kumma kontol on rohkem riske, kui üks rida ära kukub? Sinul palga rida või minul üks suvaline rida?

Ma ei ole jõudnud tööle hakatagi, aga konto muudkui piiksub kuu alguses

Kusjuures siiamaani ei ole ma veel sellest vaimustusest üle saanud, mis iga kord kontserti andes on – kuidas rahvas kaasa laulab, kuidas pärast jauramiseks läheb jne. See on täielik superstaari maailm. Vaata ise, kuidas kõigil igemed paljad on ja alati on pärast üritusi okidoki odavaid apple watche täis, sest rahvas saab aru, et see on pointless kulutamine ja sama raha eest võiks endale noo kasvõi elhavee axjaid osta:

Pildil vähemalt 2 apple watchi – hoidke okidokil silm peal, kuna alustav investor on raha leidmiseks hasartne ja meeleheitel!

Sorri, aga enne numbrite kallale krõbistama minekut pean ühe teema veel ära jaurama.

Kes siin hädaldavad, et elu on kallis, toit on kallis, pents on kallis ja mida kõike veel. Esiteks tuleb muidugi oma kulutamised üle vaadata, teiseks vaadata loovamalt ringi, kuidas saab kellelgi nahka üle kõrvade tõmmata ja tulusid suurendada ning kolmandaks… kus te tangite, et pents nii kallis on? Ma viimati võtsin Järvelt mingi wannabe kaubanduskeskuse juurest kahe kümpa eest ja sain paagi pea ääreni täis.

Näed, erinevad hinnad, aga kõik pentsiin on alla eurtsi ju. Uus tankla on siis linna poolt minnes natuke enne Järve selkut.

Olgu, lähme lõpuks siis (hoiu)põrsaste kaalumajja ja minu ostukorvi.

Oktoobri ostunimekiri sai selline:

Arco Vara

Aufort osalus

Enefit Green (sellega tegin novembris juba V&V ära ehk vedelaks ja venusesse)

Ärilaen

Igavene Heategu annetus

Ja müügiosakonna tehingud:

Ethereum (kasumiga +100%)

Litecoin (kasumiga +30%)

Tallinna Sadam (kasumiga +8%)

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 1 023 eurtsi täiesti niisama (75736€/74 kuud).

See on hetkel märgiline hetk siin, sest mu keskmine on ületanud tonni! Ehk siis oleksin nagu iga kuu üle tuhande euri teeninud, kui jagan kogu higivaba papi oma elukuudel vahel ära.

Kus on saluudid, ma küsin? Kus?

Ja kelle kulul..?

Jooksva aasta pilt on selline:

Oktoober tõi uut raha kokku ca 7 882€.

Töötu kohta normel, saab hakkama küll. Kunagi sain tööl käies vähem raha. Mu loogika ütleb, et nagu ei tasugi ju tööd teha või mis?

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse veidi vähem jälle, kuna (vana laul juba, aga…) need maja kulud on ikka päris rõlged. Uut raha läks tooma 22,11% ehk umbes 1 743 euroraha.

Arva ära, mis kuudel maja remontiud olen?

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli oktoobri jooksul kokku 3 970,98€. Kuhu jäi 4k? See küsimus läks jõulukaardiga muidugi Crowdestate kontorisse. Tänks, mehed, et esiteks ikka saadate uudiseid ja investeerimiskutseid, kuigi olen sellest kodulehel juba 47 korda loobunud ja tänks, et mu raha tagasi ei anna, millega ma investeerida saaksin. Äge.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Novembri alguses teen ülevaate oktoobri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Kellelgi ideid, et kuidas aasta lõpuks pool milli teha? Olen avatud absoluutselt kõigele. KÕIGELE!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
30 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Kas sa müüsid oma krüptoinvesteeringud maha?

rahakratt

Jah. Jäi vaid kasvukonto eetri fond hetkel.

Rullikas

Turske, nagu Raivo Heina pilt.

Financefreedom.eu

Mis see üürikinnisvara #2 endast kujutabki, et seitsekümpi aint sisse tuleb igakuiselt?

rahakratt

0 sissemaksega ja kõrge laenu kuumaksega korter.

rahakratt

Turske nagu Heinakuhi!

Jane

Tere,
Mis võlakirju täpsemalt omad ja kus need ostetud on? Balti börsilt?

rahakratt
Kristjan

Lugesin Trustpiloti reviewsid ja Redditist, et päris paljudel on probleeme raha kätte saamisega Freedom Finance platvormilt?
Kas Sul on sarnast probleemi esinenud?

rahakratt

See võtab seal tavapärasest kauem aega, 90 päeva, kui ma ei eksi. Minul seal veel summasid ei ole, teen praegu ettevalmistusi üheks suuremaks tõukseks seal.

Martin

“Kellelgi ideid, et kuidas aasta lõpuks pool milli teha? Olen avatud absoluutselt kõigele. KÕIGELE!” lihtne – tee kinnisvara uus hindamine.

rahakratt

Njaa, ma olen püüdnud seda vältida seni 😀

Kaarel

Mis võlakirjad portfelli kaunistavad?

Tim

Hei
Mis see kinnisvara nr 4 endast kujutab?

rahakratt

Maja. Rantšot. Vaata paar kuud tagasi suviseid postitusi, seal vähe pikemalt kirjas.

K*

Ma ei tea, miks, aga mulle oli kuidagi jäänud mulje, et sa ei ole väga krüptoraha usku, kuid nüüd vaatan, et Ethereum sul olnud ja kasvukontol jätkuvalt on. On sul usku Ethereumisse ka pikemas perspektiivis või oligi see selleks, et mingi hetk kiirelt rahaks teha või miks see su portfelli maandus?

rahakratt

Ma ka ei tea miks sul siuke mulje on. Paari soti eest kunagi proovisin ja kuna praegu on karmid väljaminekud rantšoga seoses, siis korjan sente kokku küla pealt. Eetri ostaks tagasi küll millalgi. Just kasvupotentisaali pärast.

Ahti

Vaatasin et Arco Vara on “all time high”. Miks just seda ostsid?

rahakratt

IPOga pakuti hea hinnaga, kvartali divikas, ambitsioonikas juht jne. Tänane all time high võib olla homme juba “kurat, miks ma eile ei ostnud”.

Investment Viking

Viimasel ajal näen sügistalvise hooaja kohta üllatavalt palju muljetavaldava töötu linnu pilte igal pool…

rahakratt

Wut?

tom

Tere

Meenub, et lugesin millalgi Teie postitust Trigon Divinendifondi kohta, kus oli olemas ka Teie poolt reklaamitav sooduskoodi link. Kahjuks ei ole suutnud seda postitust ülesse leida ja soovin küsida, kas Teil on võimalik see link mulle saata juhul kui see on veel aktiivne.

Ette tänades
T

rahakratt

Yo, ma arvan, et lugesid seda kuskilt mujalt. Mina olen puhas poiss selles teemas.

Tanel

Palju jõudu,
Mul on meelde jäänud, et sul ka Creditstar võlakirju. Praegu on käimas uus võlakirjaemissioon neil. Kas ka seal osaled? Või pigem plaan sealt väljuda, kui sinu omatavate võlakirjade tähtaeg kukub?

rahakratt

Yo, mul on, jaa. Olen rahul, maksavad ilusti, numbrid on okeid. Praegu ahvatleb uus pakkumine küll, aga vist saab see 5k min. mulle takistuseks. Hetkel saan väiksemaid panuseid teha ja jään seetõttu ilmselt Hepsori ja Hagen Bikes juurde, kuigi vägagi mokkamööda oleks CS kvartali maksed mulle/töötule. Ka Inbank pidi oma võlad peatselt turule tooma, neid tingimusi ootan ka huviga. Nad kasvavad väga viisakalt, aga seni võlakate intress päris madal olnud.

Tibu

Kas kuskil on kirjas või oled teinud ka selle üle arvestust palju iga aasta lõikes protsentuaalselt portfell kasvanud ja palju oma raha sisse pandud? See oleks huvitav teada.

rahakratt

Ei ole nii arvutanud. Aga laias laastus lahtuta net portust higivaba papp umbes.

Ingrid

Lp Kratt,
Mis on kinnisvarade 1-4 aastased tootlusprotsendid?

rahakratt

Idk. Ma ei ole nii arvutanud.

30
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top