Mis on ühist lumepallidel, Tiina Mõisal ja neil, kellele Elhavee pank võlgu on?

Õhinapõhiselt, ilma mustandita ning puhtalt hasardi pealt kirjutan praegu selle loo teile.

Miks mul sellega nii kiire on?

Ma lõpetasin just oma kolhoosile LEI kood taotlemise, kuna tahaksin ükspäev Tiina Mõisa kingades olla. Ja teemas, millest praegu räägin, on aken veel lahti, seega jõuate teiegi soovi korral peale lennata nagu kapitalistišaakalid kanakorjustele.

Esimene edit: tegelikult ma ei tahaks ikkagi Tiina kingades olla. Guugeldades ei saanud kahjuks täpset jalanumbrit teada, aga piltidel paistab see siiski minu lestadest väiksem olevat.

37?

Igaljuhul on mul praeguse looga kiire ning kahjuks pole aega teile oma superandekaid meeme meisterdada ega uute värvikate võrdluste ja lauseehituste jaoks oma tavapärased 28 ilukirjanduslikku raamatut läbi töötada nagu ma tavaliselt iga postituse jaoks teen.

Räägin veidi praegu õhus olevast võimalusest (kuni nädala lõpuni, guugeldaga ise, krdi laiskvorstivõileivad) turul rahadega selliselt kabetada, et Elhavee lõpuks sulle võlgu jääb, mitte vastupidi.

Ma olen saanud mitmeid kirju küsimusega, et kas panen oma plönni Elhavee võlakirjadesse.

Teine edit: Kui 100% aus olla, siis ei ole ma tegelikult ühtegi sellist kirja saanud, aga kõik tõsiseltvõetavad mündiblogerid kirjutavad nii ja ega ma kehvem pole. Odava populaarsuse nimel olen valmis lugejatele lihtsalt näkku valetama.

Aga tagasi teemasse. Rikas on lihtne olla, eksole? Hakkasin veeretama mõtet, et torkaks veidi rahhi SIIA. Täitsa norman 6% tootlust, enamvähem okeika mainega ettevõte, isegi netist otsingut tehes on näha, et see pole kuhugi suvakasse Õika korterisse regatud jne. Tundub täiesti timm pakkumine, millest isegi mina suudan aru saada ja oma kõrgmatemaatilises fintech blogis kirjutada.

Ja siis see Tiina, kelle kingadesse ma alguses hüpata soovisin ja Transkrati nime saanud oleksin, lükkab nüüd pool milkut samale mängulauale. Ma alguses mõtlesin kuskilt külapealt kiiresti 5k kokku hangeldada ja olin juba päris rahul oma arvutusega, et 5k võiks tuua igal aastal 300€ intresse ehk iga kuu 25 kulli. Päris turske tulemus.

Kuna võlakirjade intresside maksmine on kord kvartalis (vaeste keeles iga kolme kuu tagant), siis on siin minu puhul tegemist ka motivatsiooniliselt olulise otsusega. Kord aastas börsilt divikaid saada on niiiiii harva, et ma jõuan juba ära unustada, millised ettevõtted mulle üldse maksma peaks. Väga lihtne on neil seega üldse maksmata jätta, minu arvates.

Ma ei tea miks, aga mängisin korra läbi arvutuse, et palju Tiina intressi saama hakkab. Ütleme nii, et tuju langes kohe märgatavalt. Minul, mitte Tiinal.

500 000€ pealt aastat 6% saada on 30 000€ aastas!

Ehk 2 500€ kuus!

Saate aru?!

Paljud ei saa palkagi nii palju. Ja misiganes uue Porsche liising oleks umbes 4 kuuga makstud, kui ma ei eksi. Siin on juba nii suured numbrid mängus, et eks ma võin veidi eksida ka, aga ikkagi.

Iga kuu 2 500€ täiesti higivabalt? Jällegi guugeldades ei tulnud välja, kus ja kuidas Tiina elab ja sööb, aga kui ta viitsiks ennast paariks kuuks tatradieedile tõmmata ja tonni kõrvale panna iga kuu, siis vaat´ see ongi see kuulus lumepall, mis siin veerema hakkab ja muudkui kasvab lõpmatuseni. Rikkaks saamine (tema puhul jäämine) on vältimatu! See 500k võib suht elu lõpuni sulle sellise “palga” tuua ja ongi joon all rahaasjadega, eksole.

Lugesin veelkord igaksjuhuks oma rahad üle, et kas saaksin samamoodi omale igakuise 2500€ higivaba teenistuse teha, aga 500 kilo ei tulnud kahjuks ühtegi pidi välja. Parima tehtega jäi mul ikkagi mingi 495 000€ puudu, mis ei tule kuskilt otsast kokku. Aga nagu ütleb Olümpiku vanasõna, siis elus tuleb mängida nende kaartidega, mis sul on.

Vabandan, et kerge kõrvalepõige jälle, aga linnapeal räägitakse, et pettunud väikeinvestorid rahastavad Olümpiku müügist valmivat dokfilmi. Lavastaja on kuulus Aivar Palumäe ja filmi nimigi on sama, mis ühel tema varasemal teosel. Lihtsalt üks koma pannakse kahe sõna vahele. Kui sinagi olid üks neist, kes sai Olümpiku müügiga koti pähe, siis kirjuta karu@koma.olympic.ee ja saada oma investeerimissoov meile kirjalikult.

Suure investeerimisspetsialisti ja rahapastorina lendasin siis ruttu LHV võlakirjadele jaole, et omalegi väike kuus prossa tekitada, aga mis oli puudu? Friiking LEI kood. Õnn on, et selle saab umbes 24h jooksul tehtud ja maksab viiskend midagi kulli. Niiet, igati võit diil: sain LEI koodi oma kolhoosile, mida nagunii ükspäev vaja oleks läinud ja nüüd ootan Elhavee võlakirjade järtsus, et kas Tiina midagi mulle ka jätab.

Kuvatõmmis ühe kuulsa rahablogeri instast

Lõppsõna:

Ma tean, mida sa mõtled: “Päris panen viis kilo täna mängu, et iga kuu 25 kulli saada, nõdrameelne oled, Rahakratt?” Noo, minupoolest ära siis pane. Investeeri see viiekas mõnda yolo turu instrumenti ja have fun. Tõeliselt kurb hetk saabub aga viie aasta pärast, kui sa ikka veel öösiti ja haigutades finantsvabadelt klientidelt läbi mikrofoni küsid, mis jooki nad oma einega soovivad #cocafantasprite.

(Kuna ma rääkisin pealkirjas lubatud lumepallidest väga vähe, siis siivututele lugejatele lohutuseks üks anekdoot: mis erinevus on lumememmel ja lumetaadil? Vastus: pᴉllɐdǝɯnl.)

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
22 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Mis sa selle LEI koodiga nüüd tegema hakkad?

martina

See on eelduseks (firma puhul) “ametlikel börsidel” tegutsemiseks.
Sellest lähtub, et kõik eelnevad (näit. Balti) aktsiad on tehtud eraisiku nime alt.
Ja 5KEUR oli eelnevatel emissioonidel kindel summa, mille said.
Üle selle sai siis mingi protsendi (sõltuvalt sinu suhtest LHV’sse).

rahakratt

Mul varem eraisikuna, jah. On aeg seda muuta ka börsidel.

Tanel

LHV allutatud võlakirjad on börsil kaubeldavad ja nendega ei saa juriidiline isik (kolhoosikratt) tehinguid teha ilma LEI koodita.

rahakratt

Ma läksin tegelt otse kontorisse ostma ja küsisin, kus Rain on, mul on vaja rääkida. Ja siis tuli mingi LEI jutt jms umbluu. Nojah.

rahakratt

Tiina Mõisaks teen ennast. Kirjutasin ju? Peab teinekord ennast selgemini väljendama, see on see ilma mustandita ja öösiti kirjutamine.

Maksuamet

Saab ettevõttele väärtpabereid osta ju.

rahakratt

Just. Kui EMTA ei tea ja siin ei vasta, siis kes veel, eksole.

Suhkrusai

Ohooo…ka mina tegin eile täpselt sama mõttega enda OÜ-le LEI koodi. Plaan ka LHV tasuta* rahast osa saada. OÜ nime peaks loomulikult MTÜ-ks nimetama, sest reaalsuses on tegu heatevusliku asjaajamisega (mitte tulus ühing (hetkel)), pärast LHV võlakirju, ehk muutub kurss kardinaalselt….

rahakratt

Kolhoos on kolhoos, kurat. Seltskonnas ei pea mainima, et mtü oled. Ütled lihtsalt, et firma direktriss.

RahaGuru

Krt! see OÜ asi paistab nii atraktiivne ja kindlasti on ka “kulueffektiivne” ja igati mõistlik pikemas perspektiivis aga lihtsalt puudub julgus see 15min ja 190eur “investeerida”. Asi nimelt just selles, et OÜsse ei tule kuskilt kõrvalt pappi, see raamatupidamine jne.
Endalgi on plaan LHV märkida

rahakratt

Küll tulema hakkab, kui tehtud saad. Hakkad asju hoopis teise pilguga nägema ja rohkem võimalusi otsima, trust me. See on nagu investeerimisega alustamine: kui algus tehtud, siis mõtled, et kuram, oleks võinud ammu alustada.

rahapole

Kas leedukate uut lipulaeva Ignitist ka märgid?

rahakratt

Tead, ei plaani näppida. Pigem võtan sama raha eest Funderist veel midagi vms. Imelik, et Divikainvestor teispoolsusest meile kirjutab, aga mu otsuse lõppkaaluks sai just tema anaal-lüüs: https://www.dividendinvestor.ee/2020/09/19/ignitis-grupe-ipo-kiiranaluus/

FRA

Jah, lugesin ka seda. Nii head analyysi ei pannud isegi elhavee analyytikud kokku, kui oma veebiseminari Balti turust just hiljuti tegid. Kiidan. Muuhulgas ka selle eest, et poole analyysi lugemisel mul vanainimesel igatahes tukastust peale ei tulnud, erinevalt tollest veebiyritusest.

rahakratt

Olgu, mis ta on, et Tartust pärit jms, aga vahel tabab mõne asjaga täkkesse ka, jah.

Anonüümne nagu sina

Selline huvitav küsimus sulle, et kuidas sa suhtes olles/deitimas käies paika paned nö raha reeglid, näiteks kas teete kohtingutel käies alati arve pooleks ? Või teed ikka daamile välja?

rahakratt

See küll eriti huvitav küsimus ei olnud.
Tuleb endast rikkamatega deittida. Ega ma niisama siin Tiina Mõisa ei maini ju. Ikka ootan, et ta guugeldab ennast, mu lehel maandub ja edasi on juba happily ever after.

Anonüümne nagu sina

Aga tee Tinder, äkki Tiina on seal ? Või mina

rahakratt

Ma ei tea isegi, kas sa oled mees või naine. Teen igaksjuhuks Grinderi ka.

võõras

Kas tiivad värisevad ka juba, enne oma leivaisa intervjueerimist, investor toomase konverentsil ?

rahakratt

Savi, ma lendan sügisel lõunasse ja tulen kedavel tagasi. Arve on korraldajate poolt juba ära makstud, muust on mul poogen.

22
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top