Mu 40k eurine kinnisvara flip ja kas Epp Kärsin on… süütu?!?!

Eriti just peale Finantsfight üritust on mulle rinnale tekkimas kinnisvarainvestori orden. On see nüüd hea või halb, et ma nii tuliselt kv poole valisin, ei teagi. Aga ometi see päris 100% nii ei ole, sest ma olen tegelikult püüdnud oma sendiseemneid igale võimalikule finantspõllule pritsida: lisaks kinnisvarale ka sotsiaalrahastusse, ärilaenudesse, aktsiatesse, ETFidesse, kasvuettevõtetesse ja võlakirjadesse. Lihtsalt kühvel on selles, et kinnisvara on kõige kallim ja seetõttu hakkab suurelt silma, kui juba korter või kaks kotis on ja üüritulu järsku tabelisse jooksma hakkab.

Tõenäoliselt räägin ma viimasel ajal ka seetõttu rohkem maa külge kinnitatud varast või planeedi tükikestest, et olen sellesse valdkonda sügavamale sisse saanud. Aktsiatega on asi suht lihtne, aus turg pidevalt huugab ja seal opereerimiseks siseinfot vaja pole. Või noh, oleks vaja küll, aga eriti ei õnnestu saada.

Kinnisvaras on hoopis teised noodid. Mida rohkemate maaklerite või arendajatega magad, seda kibedam käsi oled. Ja selliste suhete ehitamine võtab aega.

Ma olen jõudnud oma teekonnal alles nüüd esimese korraliku flipini ehk siis 5 aastat olen niisama soojendusdressis staadioniringe jooksnud ja OM-i piletit oodanud. Umbes selline on tüüpiline Eesti sportlase CV, et enamus aega on kuskil Kehra statal üksinda palli põrgatatud, maakondlikelt võistlustelt must-valge printeriga välja lastud diplom koju toodud ning karjääri tipphetk on see, kui Delfi on nõus nupukese avaldama, et sa lõpetasid profisportlase karjääri.

Viis aastat on päris pikk aeg üksinda palli põrgatamiseks ja jumal tänatud, et ma vahepeal muude rahapaigutustega tegelenud olen. Vastasel juhul oleksin juba püssi nurka visanud ning samuti paljude teiste kombel investeerimise, naiste mõistmise ja voodoo ühte patta pannud.

Ma tunnen, et oma viimatise tehingu valguses pean isegi veidi vabandama, et pedaali järsku nii sügavale vastu põrandat surusin ja sellis vägiteo tegin, aga suures osas on see teie süü. See pole esimene kord, kus ma mainin, et avalikkuse surve paneb mind tegutsema: mis sendikoolitaja ja rahapastor ma oleksin, kui endal kogemusi ja tegusid ette näidata pole? Juba kogemuse saamise pärast pean ma kõikvõimalikud finantspoosid ära võtma.

Snail fail: China ship in deep water over giant gastropods | Daily Mercury
Vaata, sellised on minu suured teod

Kui ise asju ei tee, siis mis õigus on targutada, eksole? Siit tekkiski mul küsimus, et kas kodumaa kuulsaimal seksperdil, Epp Kärsinil, lapsi on? Kuna eduka seksi ainus mõõdik on laps, siis see oleks aus kriteerium tema koolitajavõimete hindamiseks. Üks asi on üleküpsenud banaani peal demoda, kuidas mees peaks oskama keelega naisele seal all Haabersti mitmetasandilist ringristmikku joonistada, aga kas temal endal on tulemused ette näidata? On keegi teist käinud mõnel tema koolitusel?

Soovin siinkohal tänada oma ema, kes noorena palju küpsetas ja miksri otsad mulle andis

Aga hüppame tagasi sendiblogindusse, milleks me ju tegelikult siia iga mõne aja tagant kokku tuleme…

Läbi erinevate voodite kontaktide jõudis minuni üks võimalus kinnisvara flipiks.

Mu endapoole konksus küüniste vahele sattus üks alahinnatud objekt. Midagi, mida ma nagu teidki siin hoole ja armastusega üle külvates ära kasutada sain ja mis täitsa okei auhinna koju tõi. Nii mugavaid diile vist turult ei leia, et üldse ise vaeva nägema ei peaks. Et lihtsalt ostad odavalt ja müüd kallimalt. Alati on mingi konks juures ja mina enda asjaga tegin samuti, et tõstsin väikeste liigutustega selle väärtust ja siis lükkasin ahvatleva peiu juba uue soengu ja rüüga uuesti kosjaturule.

Minu auhind sellelt flipilt?

40 000 euroonikut võitu.

Kuigi ma otsustasin kvalifitseerida SPR-i (Suurte Poiste Raha) alates 6-kohalistest summadest ja neid diile ajan ma endiselt taga, siis praegu on mu sendiblogeri karjääri arvesse võttes seegi klots üsna SPR-i liiga mängija ja pigistan korraks silma kinni siinkohal.

Mis sellest rahast saama hakkab ja kuidas elu edasi kujuneb?

Kuna ma ise suurem asi trääni koguja ei ole, siis esimese asjana said mõned kingitused hoopis mu lähedased. Endale ma nagu ei oskagi midagi tahta hetkel. Kärsini koolituse võiks tegelt võtta, aga väike lootus on, et ta tuleb seda ise pakkuma mulle. Muus osas on mul nagu kõik olemas, kõht kohukesi täis, puhtad riided seljas ja saabastes (enam) auke pole.

Ma teen varsti tasulise uudiskirja, kus selliseid rahahäkke jagama hakkan. Kaua ma siin tasuta haridust ära annan, eksole

Niisama lolliks minna ja mingi äge pemm osta, mis aasta pärast ront on ning kalleid spaaprotseduure nõudma hakkab, mul soovi ei ole. Tegelikult peaks siinkohal ühe müüdi murdma. Ma ei saa aru inimestest, kes tänaval ohivad, kui must pemmi dziip mööda lendab, et “vot, see on rikaste pill, mida kunagi endale ka tahaks”. Kakoi rikaste pill? Juba 3-4 tuhande eest võid sa endale sellise “magnaatide” tõlla kohustusena kukile võtta ja siis külapeale muljet avaldama minna nagu homset poleks.

Jah, vana pemm on igati mõistlik investeering

Mina ostsin endale auhinnaks paar Karumsi kohukest rohkem kui ma muidu ostan (seda oranži, muidugi) ja elu läheb uue flipi ning investeerimiskorteri otsingutega samamoodi edasi. Nagu ütles Seneca: per aspera ad spr.

Nüüd edasi pean Laomelli sotsmeedias poke´ima hakkama sõbrapildi tarbeks, et saaksin kõik oma 2020 eesmärgid lukku, sest kergendusohkega saan veel lisada, et selle flipiga on mu väärtus nüüd üle 300 000€ roninud ning käesoleva lükkega tulistasin ma alla ühe oma 2020 eesmärkidest: teha nii, et aasta lõikes iga kuu keskmiselt 10k kontole tuleks.

Russian edition

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
18 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Marti

Mida flippisid siis ja palju teda vuntsima pidid?

Financefreedom.eu

Mõtlesin ise ka sama küsida, kuhu see 40k flipi jutt jäi 😀

rahakratt

Lugesin loo läbi ja endal tekkis sama küsimus.

Ceissy

Sama küsimus.. Kõige huvitavama ja harivama osa ikka jätsid välja 😀

rahakratt

Ma olin ise ka nii erutunud, et sulg läks lappama. Pean selle teema juurde veel tagasi tulema 1päev. Luban.

rahakratt

Elukondlikku kinnisvara. Selliseid alahinnatud objekte ja kortereid aja või tikutulega taga. Vuntsimiseks võib vahel pidada ka nt kasutusloa väljaajamist, näiteks. Või muude paberite kordategemist, millega normaalsed inimesed tegeleda ei viitsi.

K

Selle 3-4k vana bemmi pealt 1-2k flippida, siis kõlab ju nagu hea investeering? Kõik on võimalik, valdkonda peab tundma 🙂

rahakratt

Võibolla tõesti. Mingi käru ära lakkuda, head pildid teha ja läheb nagu FB marketplace´i flipperid teevad.

Volts

Rahakratt, ära pahanda panen natuke kriitikat ka. Huumorisoon on hea, kuid sisu hakkab juba täiesti ära kaduma. Kirjuta rohkem reaalsetest tehingutest ka, st jaga ka seda sisu, mis tekitaks diskussiooni finantsvabaduse osas.

rahakratt

Ei pahanda. Hea, kui keegi nõrkustele viitab. Mul on alati see dilemma, et kui palju detaile avalikult välja öelda saan ilma sekeldustesse sattumata. Võtan kriitikanoole südamesse, tänan!

Financefreedom.eu

Ilmselgelt tegu Tallinnas asuva korteriga, mida flippisid ja 40k sulgede vahele pistsid, aga mis linnaosa täpsemalt?

rahakratt

See oli üks Stockholmi korter, mille homodele topeltkallimalt edasi müüsin.

Kingitusemees

Kärsinil on laps küll 😀

rahakratt

Sina tegid? Kust tead?

Kass Artur

Tere!

Huvitav, et sulle ka meeldivad Karumsi kohukesed. Mulle endale ka, alati poes käies ostan paar tükki ja söön kohe väljas ära. Eriti hea, kui korraga terve (või ka kaks) kohukese suhu paned. Mu enda lemmik on sidruni Karums (rohekas-kollakas pakend), mida viimasel ajal enam pole näha olnud. Äkki sina kohukesesõbrana oskad öelda, kus veel Tallinnas müüakse sidruni Karumsit?

rahakratt

Jaa, meeldivad! Kui ma suureks kasvan ja rikkaks saan, siis kavatsen Karumsi vanni teha. Pole kindel, kas see lives ka nii seksikas välja näeb nagu mu kujutluspiltides, aga jagan siis kunagi teiegagi tulemust.
Siniseid ja sidruni omasid ei ole ma kunagi isegi näinud mitte. Mis siseinfot sa valdad??

Financefreedom.eu

A muide, soovitan proovida neid siniseid Karumse ka, need ülihead.

rahakratt

Kus, mis..?!?! Mida sa ajad.

18
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top