Pane oma raha sinna, kus su suu on* ehk jälle need usa ipod ja vot nii tehakse collabi, mehed

Esmalt tervitan kõiki neid, kes on praeguseks juba uue aasta lubaduste ree peale maha libisenud nagu liiga rasvased vinkupirukad pliidiplaadilt. Te ei ole üksi, teid on palju!

Aga kuidas minu aasta alanud on? Nooo, ütleme nii, et jumal naerab, kui mina plaane teen. Ja nii kõvasti, et saatan kuuleb ja hakkab ka naerma. Ning kõik inglid ka. Ja kesiganes Kerberos ja Mefisto ja kes kõik veel. Selline hea kõva naer, mida Eesti standup maastikul mitte keegi veel välja meelitada suutnud pole. Aga nagu öeldakse, siis tuleb mängida nende kaartidega, mis sul on, mitte nutta taga neid, mida sul pole. Ma muidugi tahaks ilgelt pangakaarte, aga okei. Tõotab omapärane aasta tulla.

Ok

Rohkem ma ei hala, kuna see on siin ikkagi sendimaitseline blogi ja muud teil minu kohta teada vaja ei ole.

Täna räägin ma hoopis sellest, kuidas teha koostööd like a boss!

Näiteks kui mu juurde tuleksid Toyota esinduse klemmid ja ütleksid, et kuule, tojots on maailma parim auto, viitsid, kirjuta nii. Aga autot me sulle ei anna. Saad korra proovida või ise osta (tavai, pika hambaga antakse -3% alet ka), aga usu – sellest paremat pilli maailmas lihtsalt pole olemas.

Ma ei tea, mul nagu ei tekiks nii kindel tunne, et sellest paremat pilli polegi… nagu… mis argumentidega?

Sest kõik teavad, et put your money where your mouth is, eksole.

Võibolla veel mäletate sellist postitust: LINK SIIN, kus rääkisin enda usa turu ülevõtmise plaanidest.

Lubasin eelmisel aastal, et hakkan usa ipodesse pappi kütma. Lubadus on pidamiseks, aga lihtsalt vormistamine võttis veidi aega. Ja Freedom Finance mehed, tuleb välja, ongi sellised, et panevad oma papi sinna, kus nende suu on, et ma saaksin kiiresti rikkaks ja sinna Thessalonikisse ära tõmmata. Te võite ju järgi tulla.

Ei usu? Vaata:

Täpselt 23. dets maandus mu kontole varajane jõulukink ehk 15 kilogrammi rahhi, millega FF kontol mürgeldama hakata. How ´bout that? See raha on päriselt minu oma, mitte mingi virtuaalkonto vms. Teatud aja möödudes võin portu lagedaks müüa nagu RMK mõne kaitsealuse raielangi ning kogu klotsi välja võtta. Kuigi nagu… miks peaks, kui see on üks hea moodus mul usas (jälle) kätt proovida ja mõne kuulsa ettevõtte omanik ipost saati olla. Elame-näeme.

Üks asi on see, kui sa oled oma teenuses või tootes niisama kindel ja julged lasta sellest ausalt kellelgi kirjutada. Järgmine level on aga see, kui sa julged oma naha selliselt mängu panna, et teised mängivad sellega. Niiet jah, nüüd siis läheb ametlikult käima see plaan, et hakkan usast põnevamaid iposid kokku noppima, et näha, palju üks üle keskmise koba ning gloobuse serval elav magalarajooni sendikunn neid kätte saab ja kuidas need kasvavad/kahanevad.

Seda ei saaks küll öelda, et usas igav aasta tuleb. Siin on üks Elhavee artikkel, et mis iposid 2022 oodata on. Teiste seas nt Stripe, Revolut, Reddit, Instacart ja Databricks. No ma ei jõua ära oodata!

Kuigi mu deviis on, et I ain´t no loser (isegi süütust ei plaani ma seetõttu kaotada), siis kahjuks usa ipode süütus on mul tänaseks FF kaudu juba läinud.

Lükkasin essana sisse Justworksi tellimuse. Eks muidugi veel selgub, et kas ja mida siit koju tuleb, aga 2k usd eest panin enda huvi kirja.

Kõiki FF tegevusi hakkan oma insta storydes näitama ja samuti kuu kokkuvõtetes. Minu tegevus käib eraisiku konto alt, kuna ausalt, firmale konto tegemine on paras… eee… see tegevus, millega süütust kaotatakse. Saad aru küll.

Lõppu boonuka kood ka teile, kui kedagi siuke asi kõnetab.

Freedom Finance

Mis see on: veebimaakler, kelle kaudu saab tavaline Eesti jope USA ipo-del osaleda. FF on ainus Nasdaqi börsil noteeritud Euroopa maakler.

Boonus: uutele liitujatele jagatakse huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). FF pakub uutele liitujatele sama diili. Iga blogi lugeja saab kingituseks juhusliku aktsia väärtusega (juba üle) 1 000 USD (muidu on 600 USD, aga Tesla tõus tõstab seda numbrit ja TSLA on selles loosirattas ka sees).

Kuidas liituda: kui tekkis huvi ja soovid siit kasu lõigata, siis mulju SEDA LINKI.


11 thoughts on “Pane oma raha sinna, kus su suu on* ehk jälle need usa ipod ja vot nii tehakse collabi, mehed

 1. Taavi Vasta

  Hei,

  jõudu ja tänud põneva lugemise eest.

  Olen ka ise FF kasutaja, aga tundub väikeinvestorile suht mõttetu koht (või saan süsteemist valesti aru).
  1. Aktsia kingituseks – ma sain mingi 6 USD-d maksva junni 🙂
  2. IPO – Alustajale ja väikeinvestorile on IPO rating nii väike, et saad 1-2 aktsiat ja siis võtab FF veel oma väga korraliku fee ka selle pealt. Ei kujuta ette millal rating jõuab sinna, et võid ka reaalset võitu saada.
  3. USA IPO-d lähevad enamus hetkel ikkagi kiiresti vee alla, seega kui isegi saad kohe peale tradimise algust juurde osta, siis kiiresti kukud miinusesse (Rivian oli muidugi hea teenimise koht) – seega see keskmine 60% kasvu on viimasel ajal selgelt langustrendis

  Ühesõnaga ootan huviga sinu skin-in-the-game eksperimendi lugusid ja kui on mingeid soovitusi, anna julgelt märku.
  Jõudu,
  Taavi

  1. rahakratt

   Mhmh, ega 10€ kaupa seal pole pointi ringi ujuda. Peab juba veidi turskem kohver käes olema. Kunagi tegin screenshotte, et mis aktsiaid rahvas sai ja seal oli neid junne, aga ka Netflix ja Microsoft jne.
   Eks selleks peangi mina kõigi ees nahaga (just kindlasti lahku kirjutatult…) mängima, et vaadata, kas sealt on võimalik võite koju meelitada.

  2. Taavi

   FF-i IPOdel 2000 USD miinimum, millega osaleda lastakse ja ka selle eest saad 1-2 aktsiat

  3. rahakratt

   Olen seda kuulnud, jaa. Mul on nendega esmaspäeval kõne ja plaanin seda punkti seal veidi vajutada.

 2. Rait Vasta

  Kuidas suhtuda sellesse, et peale Ipo-l osalemist ei saa aktsiatega tehinguid teha u 90 päeva?

  1. rahakratt

   Jep, nii on. Siuke lock-up periood on tõesti. Muidu vist olekski asi liiga ilus ja käik kiire treidimine. Olen seda ise ka maininud neile, et see pole tore, aga kui see on usa ipodel sõitmise “hind”, siis mis seal ikka.

 3. Tanel Vasta

  Muljusin linki, saan sealt 500 internal server error 😀 Aga cool, olen mõelnud sellele, et Freedom Finance’t lähemalt uurida, kuid veidi tahaplaanile jäänud. Tõid uuesti päevakorda mu jaoks, tänud!

  1. rahakratt

   Hmm, litsusin just kõik lingid läbi ja kõik töötasid. Kindel, et sa pole oma neti arvega “säästutrikki” (mitte maksmist) teinud?

 4. Rait Vasta

  Uurisin lähemalt, tegin konto.
  Lähemalt uurides selgus info, et peale osalemist ei saa aktsiaid enne müüa, kui 93-päevane lukustusperiood on lõppenud. Kas see kehtib kõigile või ainult jaeinvestorile?
  Milleks selline tingimus üldse loodud on?

 5. Rahabot Vasta

  Ausam oleks kui paneksid ise ka nüüd veel 15 kilo juurde ja opereeriks 30 kiloga. Tasuta võõra rahaga on ju üsna lebo tegutseda 😀

  1. rahakratt

   Kõige ausam oleks see, et paneme sinu kontolt 15k juurde. Siis sul on ka rohkem motti siin seda eksperimenti lugemas käia.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga