“Pidu oli äärmiselt suurejooneline. Kui ruumid üle vaatasime, siis saime aru, et tuleb remont teha,” kommenteeris töötaja peo tagajärgi

Mõned postitused tagasi avastasin, et istun iga nädal kokku terve ühe ööpäeva telefonis. Okei, selge. See jätab mulle igasse nädalasse alles veel 6 ööpäeva. Võttes arvesse meie kalli kodumaa klimaatilisi iseärasusi, siis läheb selle “õdusa” pimeduse tõttu magamise alla vist umbes 4 ööpäeva nädalas. Nüüd peab jääma veel aega: sõpradele, lähedastele, trennidele, lugemisele, blogile, isikliku impeeriumi ülesehitamisele ja töötamisele.

Sorry, boss, aga seda loetelu vaadates on ilmselge, et ma ei taha ära jätta sõpru, lähedasi, trenni, lugemist, blogi ega isikliku impeeriumi ülesehitust ja taipasid vist juba isegi, mille ma siit listist võimalusel esimese asjana ära jätan. No ja siit tulebki siis nüüd see uudis, et ma võtsin veel ühe (meeldiva) kohustuse endale ligi, et sammuke lähemalt palgatöölt lahkumisele olla. Ja muidugi see ka, et mis õige Eesti mees sa oled, kui 3kümpiselt esimene südar, lahutus ja alimentide püsimaksed tehtud pole, onju?

Natuke vähem kui neli aastat tagasi võtsin ma lahti ühe puhta wordpressi lehe ja otsustasin hakata endast sõnu välja pressima. Siirast huvist ja vabast ajast. Tänk kaad, et ma ei mõelnud nii nagu olen praegu näinud raha- ja säästupervosid facebooki eri gruppidesse postitamas stiilis “Peaks ka ikka ühe blogi tegema. Kes teab, kuidas see kärmelt rahaks keerata?” Ma kardan juba ette, et nii mõeldes läheb su blogi sama ulja joonega põõsasse nagu Ott “Kraavi-Ott” Tänaku esimesed rallidki. Kellel seda vaja on? Ja kauaks sul püsivust on, kui sust esimese viie postitusega mingit Pääsküla kohalikku Xeni Jardinit või Tim Ferrisst ei saa?

Kas mina olen täiesti aus, kui ütlen, et ma ei mõelnud alguses kordagi blogiga raha tegemisele? Jah. Aga kas ma lootsin, et mõni kohalik talendijahtija mind ja mu suust tulevat kulda märkab ja midagi kuskil edasi hargnema hakakb? Ikka, jah.

Nüüd ma olengi selles ideaalses kohas oma tegemistega, et Rahakrati blogi on üleni tasuta ning reklaamivaba, saab mingi 13 000 – 16 000 külastust kuus ning mul ei ole kohustust promoda imelikke firmasid, kes on valmis kõvasti maksma, aga kes toodavad kasutatud kassiliivast küünlaid või midagi muud erakordset, millele kannataks rahablogide kaudu grandioosseid ekspordi-hallutsinatsioone külge pookides Fundwise salliga “finantspoeetide” abiga paar milkut rahastust peale tõmmata. Ma võin kirjutada ainult nendest ettevõtmistest, millel ma usun elujõudu olevat – näiteks Siidrikoda või Ampler või Bikeep jms.

Ma kusjuures ei tea, kas keegi päriselt ka eelmainitud küünlaid toodab, aga tõenäoliselt on seda proovitud ja esimese lõhna eritumise peale kiirelt kogu tootmishoone hüljatud… #startuplife #hustling…

Annan tasuta ära äriidee – näpussikud

Okei, stopp.

Ma ei saa aru, kas mul on mingi diagnoos või mida, aga iga kord pean ma nagu ennast soojaks kirjutama enne päris asja kallale asumist. Ma tulin ju tegelt seda pihtima, et mul on juures üks lisakohustus ja olen sammukese lähemal oma ideaalelule: sellisele, kus ma magan iga päev lõunani ja õhtul istun oma Thessalonikis asuva villa terrassil ning kirjutan tugeva päikselepõletuse käes vaeveldes ning aloe verast tilkudes teile lugusid kröösuse raskest elust.

Üsna lihtne valem

Aga suur uudis on see, et ma hakkasin kirjutama lugusid Raha24 blogisse! Ja see on küll kuradi äge.

Nii, aga oota nüüd korra enne pea ees järelduste järve sukeldumist, et miks selline firma jne.

Esiteks väidavad nad, et hakkavad rohkem tähelepanu pöörama normaalse finantskäitumise propagandale (ma ei saanud mitte ühtegi senti selle lause ütlemise eest). Ja teiseks, no kuule, sa ise kirjutaks ju ka ja praegu oled lihtsalt kade, et ma lõpuks oma hobisid päris filigraanselt rahaks keerama hakkan.

Ja kolmandaks, tseki seda, kohe näha, et seal on minu masti mehed ja pidutsemine ning elupõletamine pole neile võõras teema ? https://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/raha24-omaniku-poeg-pidas-maha-suurejoonelise-pulmapeo?id=67612664

Uue ühisrahastusportaali Twintos abiga kogus Vihula mõis üle 8 000 euro annetusi ning paigaldas majale sellise valgusreklaami ☝️

Mis sinu jaoks muutub? Üks positiivne muudatus on see, et sa võid nüüd nende blogis ka nillimas käima hakata. Diil on selline, et sinna tulevad täiesti teised lood, mida ma siia üles ei riputa. Seega nokunaljade austajad peavad siiski minuga siia lehele jääma, kuna Raha24 lehel on ühe tsensori karvane käsi ikkagi pidevalt valmis kiireks virtuaalseks kõrvakiiluks või lausa avalikuks digihukkamiseks, kui mu teemad liiga üle võlli minema hakkavad.

Nagu ikka, siis olen teiega lõpuni aus: mulle meeldib kirjutada, eksole. Nüüd on lõpuks ometi keegi piisavalt arukas ja hea maitsega inimene välja ilmunud, kes mulle selle eest normaalset klotsi pritsima hakkab ega nõua, et ma teda oma blogis lihtsalt (põhjuseta) ülistaksin. Vinn-vinn. Thessaloniki, siit ma tulen! Niiet, peatselt täituva nelja aastaga olen ma suutnud keerata oma blogi rahaliselt kasumlikuks – ainus kulu siin on mu oma aeg – ja samuti leida siitkaudu ühe päris tasuva töö.

Lõppsõnaks niipalju, et tule kae perra, esimene üllitis poodi Raha24 lehele juba üles SIIN!

Disclaimer: kui mõni lugu ikka eriti äge välja kukub nende blogi jaoks, siis panen ta hiljem mõne aja pärast võibolla siia endale ka üles. Võibolla. Ja ainult mõne.

Disclaimer 2: kirjutasin käesoleva postituse selleks, et teiega aus olla. Olen algusest peale rääkinud, et kavatsen teile kogu oma teekonna ära jutustada ja kõiki raha tegemise võimalusi näidata, mida ma oskan või mida ise leida suutnud olen.

Järgmiste kordadeni, kallid rahahimurad!


8 thoughts on ““Pidu oli äärmiselt suurejooneline. Kui ruumid üle vaatasime, siis saime aru, et tuleb remont teha,” kommenteeris töötaja peo tagajärgi

 1. Helina Vasta

  Oii, kui viisakalt sa seal kirjutad, imelik lugeda isegi 😀

  1. rahakratt

   Hahahaaa! Päris hea ???

   Ega alguses ei saa ju kohe ära hirmutada. See on nagu pruutidega – veitsa peab ju kohvikutes käima enne, kui horisontaal-aktiviteetide kallale minna…

 2. Krista Vasta

  Kui nüüd üdini aus olla, siis need näputrussikud tunduvad mugavad… eriti selliste palavate ilmadega, kus sa lihtsalt eksisteerides higist kleepud. 😀

  1. rahakratt

   Need ongi väga mugavad. Ja tellides täna, siis kõigest 99,99€!

 3. Taavet Vasta

  Hea mõnus lugemine taaskord.

  Sa enda kohta väga palju rääkida ei taha. Tean, et see salapära tekitab põnevust juurde – nagu Stig. Söön su tuvimaski ära, kui seal alt tuleb välja Micheal Schumacher. Aga mis valdkonnas töötad? Palk tundub päris hea olevat. Muid kohustusi, lapsed, naine, alimendid? Mis summas on hetkel su enda igakuised kulud, millega ära elad?
  USA aktsiaturge ei lähe vallutama? Hetkel tundub, et proovid Baltikumi kõigpealt vallutada.

  1. rahakratt

   Tänan, et võtsid vaevaks kiita siin palavate ilmadega. Ma ei jaksanud isegi vastust sulle trükkima tulla. Ehk andestad?

   Ma väga palju ei taha endast rääkida jah, kuna see tõmbaks tähelepanu mujale võibolla. Ma tahan ikka teid raha ja sihikindlusega motiveerimas olla. Palk on mul hea, tõesti. Ca 3k juures juba. Ja sinna otsin ise pidevalt juurde, sest mul on suht kiire rikkaks saamisega – pole aega oodata, tahaks juba head elu nautida.

   Kohustusi on mul omajagu. Saan need iga kuu ca 1500€ eest kaetud. Kui täitsa fotosünteesi ennast ära tõmmata, siis saan ka tonniga hakkama, ma arvan. Aga mingi luksus peab ka jääma – väike jäätis siin ja õlu seal, eksole.

   USA poolelt on mul ainult see Elhavee Kasvokonto USA dividendikunnide fond tiksumas – ostan seda ja paari fondi veel iga kolmapäev 30 euri eest. Mul pole hetkel aega ega võimalusi üksikuid akstsiaid sinna noppima minna. Hetkel läheb aur esimese korteri valmissaamisele ja siis ootab kohe teine. Seetõttu ei võtnud ma ka viimaseid Elhavee võlakirju näiteks ligi, kuigi oleks soovinud küll. Alati on rohkem võimalusi investeerida, kui vahendeid jagub. Praegu on isegi oht, et pean kodubörsilt aktsiaid maha parseldama, kui korteritesse raha vaja panna. Proovin seda vältida, muidugi.

 4. Rahahunt Vasta

  Mis prognoos hetkel korterile on?

  1. rahakratt

   Prognoos on keegi sinna kõrge hinnaga ja pikaks perioodiks sisse litsuda. Ja mitte enam välja lasta. Tegelt see täpne % veel selgub. Kui Lumehelbeke mu pangalaenu ära tasub ja 5kend kulli pealegi, siis olen häpi. See 5kümppi läheb siis tuleviku remondi alla. Ma ostsin selle korteri mõttega, et vb ise tahan seal vana puuksuna elada. Siis, kui ma linnas ja Eestis olen. Üldiselt näen oma keskiga kuskil Thessalonikis või Eestis suvemajas. Sealt oleks hea mugav teile kirjutada ja teid virtuaalselt tänitada.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga