3 aastat ja 9 kuud: pilguheit varasalve – maikuu

On jälle see aeg kuus! On aeg tõmmata eesriie rahakotilt ja kontode seisult. Mida tegi mai? Kas rohkem jäi plekki näppu või rohkem läks jalutama? Mida tegid intressid? Ja uudisena näitan pilti, millist plönni blogi tõi.

Teate. Ma pean vist tegema nii, et need kuu kokkuvõtted ongi ikka vähe sellised excelihimurate edition’id ja siis muul ajal kirjutan niisama klounaadi kokku teile. Sest päris palju on lahedat data’t, mida näidata tahaks: blogiga teenimine, kasvavad tulbad, intresside jaotused jne.

Mis arvate? Et nagu kuu alguses träkite mu edusammud ära, proovite ise kõik järgi teha ja siis ülejäänud aja lobiseme ja muljetame niisama nagu nüride proteesidega vanad prouad Narva kohvikus moonirullide kallal järades.

Mais andsin päris retsilt tööle pihta. Lõpuks andis see tunda nii rahakotis, kui ka tervises ning keha ütles, et ära lollita ja tegi väikese minuga konsulteerimata shut down’i. Aga paar päeva voodis oligi hea, et salaja blogi kallal tööd teha ja kaevata välja mulle ja teile kõige soodsamad diilid erinevates sotsiaalrahastuse portaalides. Leht näeb kohe palju tuusam välja ja peaks teile ka selgemalt loetav olema, et mis boonust kuskilt välja lüpsta annab. Tseki biiti: https://rahakratt.rahajutud.ee/soovituskoodid/

Päris suureks osaks on igast P2P portaalid mu rahakotis kasvanud

Aga okei, kargame siis numbritele peale.

See pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapirikkaks.

Higivaba papi kuhi läbi ajaloo alates 2015.a august

Jooksva aasta pilt on selline, et igakuise üüri katab juba vaikselt ära ja kaks-kolm HM’i t-särki saaks pealekaubagi:

Mai tõi uut raha: 4 595.31 € (palk, avanüürid, intressid, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid jne).

Mais läks sellest uuele ringile: 58 prossa ehk 2 665.36 €.

Mais tuli higivaba: 949.26 € (siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms).

PASSIIVNE SISSETULEK
estateguru.co 32.03
crowdestate.eu 22.51
mintos.com 168.31
viainvest.com 40.19
envestio.com 22
dividendid 236.02
blogi soovitusrahad 428.2
muude laenude intressid 0
üüritulu 0


KOKKU 949.26

Ja järgnev kuvatõmmis on pühendatud blogiga teenimisest mõtlevatele poistele ja tüdrukutele. Mais tegi blogi sellise papi ja ma vaatan/loodan, et eriti rahul on see kuu Estateguru. Ega näiteks Crowdestategi kurvastama peaks, tegelt.

Maikuu alimendid Rahakrati blogist

PS. Pildil olev number erineb üleval tabelis olevast numbrist seetõttu, et passiive sissetuleku tabelis on blogiga teenitud raha, mis mulle reaalselt juba kontole maandus ja neid väljamakseid tehakse nagu Allah ise otsustab, mulle tundub.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Minu raha tiirleb täpselt selliste summadena täpselt nii:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga 10083.89 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga 18125.84 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga 4946.21 eurot;

www.envestio.com Envestio sotsiaalrahastuses: kuu alguse seisuga 1404.76 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga 4932.79 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga 5122.68 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (SPYW, XCHA, IVV, QQQ, NHCBHFFT): kuu alguse seisuga 3203.19 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga 14891.5  eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga 78.56 eurot;

Korter nr 1. alla pandud plegens: 539 eurot;

Korter nr 2. alla pandud plegens: 10081.21 eurot;

Võlakirjad (LHV): 2082.66 eurot;

Investeeringud idufirmadesse läbi Funderbeam’i (Tanker, Ampler, Siidrikoda): 4484.82 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 6019.38 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 83977 €, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu.

Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 63 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle aja jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Loen parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Puudu on 100000-83977=16023€

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestor.com

Mis see on: Crowdestor gives everyone the opportunity to invest directly in real estate and business projects without middlemen and hidden conditions or costs. With Crowdestor you can start investing from 100 euro with an annual interest rate from 12%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Envestio.com

Mis see on: Envestio is a smaller P2P platform with high rates of interest (15%+).

Boonus: kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Fastinvest.com 

Mis see on: users can build passive income flow by investing in consumer loans originated from non-banking originators. The lowest entry point in the market – start as little as 1 EUR, no additional fees, protected investments, high money liquidity and on top of that ROI up to 16%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Kuetzal.com

Mis see on: Estonian platform offering Euro loans for businesses and real-estate development, with a minimum investment of €100 in each project.

Boonus: 0,5% lisaintressi.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: 5€ boonusraha liitumisel ja 1% boonusintressi enne 30.06.2019 tehtud investeeringutelt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.


10 thoughts on “3 aastat ja 9 kuud: pilguheit varasalve – maikuu

 1. Lauri Vasta

  Huvipärast küsin miks sa mõõdad peamisena (vähemalt mulle lugedes jääb selline mulje) “higivaba tulu” mitte portfelli väärtust?

  Ehk kui sa saad mai kuus aktsiatelt 230EURi divikaid, aga aktsia väärtus samal perioodil kukub 430EURi, siis mina enda asju kajastaks see kuu õnnetult -200.-. Su lähenemine on ses suhtes positiivsem ja punaseid kuid ei tulegi 🙂

  edu!

  1. rahakratt

   Ma allpool mõõdan netoväärtust ka. Aga ega ma ei teagi, otsin veel seda õiget skeemi ja vahel mängin asju ringi. Ma tahaks kuidagi eriti motiveerivalt teile näidata, et paari aastaga saab korraliku finantskäitumisega teha vägagi eeskujuliku higivaba papi voo omale. Netoväärtus võib olla suurem või väiksem, aga oluline on mulle see, et plekk voodis olles sisse tuleks.
   Tundub kuidagi loogiline vastus?

 2. Rahabot Vasta

  See on suisa soovituskoodi prostitutsioon juba! Aga vähemalt töötab, pea eesti miinimum palk selle abil käes! 😀

  1. rahakratt

   Samas saan ma nii jällegi reklaambännerivaba oma blogi hoida. See on ju hea? Ja püüan aind neid portaale näidata, kes midagi liitujatele annavad ka. Niisama neid kõiki listida pole nagu väga pointi. Osadele kirjutasin ka eile, et mis nad uutele pakuvad. Et tahaksin oma lugejatele neid näidata ja nad saaks päriselt kasu sellest. Eks näis, kas lisandub mõni hea boonus/soodus siia veel.

 3. filx Vasta

  Kuna ma pean enda blogile ka trafficut tekitama siis….
  Sa kunagi kuskil netis mainisid, et proovisid google analytsicut külge panna aga ei õnnestunud? Oled alternatiive ka kaalunud. Ma samadel proosalistel põhjustel profülaktilisest huvist ühe viksasin külge alterantiivi. 1 sent on teenitud ? Aga noh, külastatvus on mul palju väiksem ja see reklaam on ka seal hetkel selline mida ei soovitaks isegi kärnas mmmiga koeral klõpsida.
  Muide päris hea pool salarahast tuleb lihtsalt blogist 😀

  1. rahakratt

   Ei õnnestunud, jaa. Ei saanudki põhjendustest aru, et mis k*pp oli. Aga ei kurda – pigem võikski leht hea puhas olla ja võtan neid affiliate linke tasuna selle töö eest siin.
   Teie olete selle summa ise teinud mulle, aitäh! Loodan, et ise ka kasu saate ja hakkate usinalt rahasõda pidama.

  2. filx

   Kuna mul on juba tekkinud isiklik küüneviha selle adsensega siis olen jätkanud Google n******** (loe: noolimist) siis vahepeal olen targemaks saanud (oo ega nemad ei ütle mis puue sul küljes on vaid annavad seaduseraamatu pihku ja õpi poiss) siis üks major põhjus on sisu. Kui sa ühes kuus teed kolm positust siis nad ei taha kuidagi sind jutule võtta.
   Ma tean jah, et sul sellest adsensest see kus teine ja käid SMS laenudele nüüd muinasjutte vorpimas ? aga äkki mõni teine paandud lugeja saab vähemalt abi 😉

  3. rahakratt

   Päris rõvedalt järjepidev oled. Ma ei taha teha lihtsalt massi pärast mingi 47 postitust iga kuu. Ma näen juba praegu, milline pastakast imetud saast see tuleks. Veider, et nad liiklust ei hinda siis niiväga. Ma arvan, et mõni rohkemkirjutaja võib vabalt vähem liiklust saada, aga saab ikka reklaamid külge. On nagu on, noh. Ma enam ei proovi praegu ka, olen rahul, et leht “puhas” on.
   Tegelt oleks äge, kui tuleb tagasi ütlema, kui ise korda saada. Vb tõesti mõni siin pervab põõsastes ja ootab lahendust.

 4. Eluolust Vasta

  Tundub, et just ainult tänu nendele affiliate linkidele ongi võimalik finantsvabadus saavutada 😀

  1. rahakratt

   No nibin-nabin… ma ei pea seda 3sada eurtsi veel suuremaks asjaks vinantsfabaduseks…

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga