Pilguheit varasalve – aprillikuu

Tere, sõbrad. Jah, lihtsalt tere. Vahel on rabav ja uudne see, et keegi midagi rabavat ja uudset teha ei plaanigi, eks. Ei püüa tervitusega kildu rebida, ei tsiteeri iga loo alguses ei Kreisiraadiot ega Ryan Angelost. Täna on normcore olla normaalne. Silma paistmiseks tuleb ennast kokku võtta ja moehullustest üle olla. Ütleme koos ei puidust lipsudele, sõjaaegsetele jalgratastele, käsitöö ipa-solgile, värvilistele sokkidele ja traksidele. Mehed, kasvage suureks, raisk. Oli küll änksa ülikonnaga ketse kanda ja lasta habeme- ja rinnakarvadel kokku kasvada. Väga kämp on pubis kõva häälega naadipestot tellida ja siis veel valjema häälega oma pettumust demonstreerida selle puudumisel. Aga aitab küll. Mina panen täna ülikonna alla korralikud kingad, joon külma Saku Originaali, käin kord kuus juuksuris ja panin oma ratta Kuldsesse Börsi müüki.

Mis jutt? Ei, ma ei ole tige ega kade kellegi peale. Jah, eelmine lugu oli veitsa Pärnamäe toonides, aga üldiselt olen ennast vaikselt taasleidmas, korraldan jälle toidulauda puhtamaks, olen paar korda juba õues lidumas käinud ja suure rõõmuga teatan, et olen ühe 2017. aasta eesmärkidest Maksim Võrovski kombel nokki löönud. Võibolla te ei pannud tähele, kuna hõikasin seda vaid oma Feisbuki lehel, aga Elhavee (LHV) saatis mulle kirja, et kutsuvad mind oma aukliendiks. See tähendaks kuldse kaardi saamist! F*akk, jee! Ma ei ole kindel, kas võtan selle igakuise kümpsise kohustuse endale, kuna ma ei teeks seda ilmselt väga ülla eesmärgiga. Ainus soov oli sellele levelile küündida ja kaarti Amigos pooljommis milfide meelitamiseks kasutada. Samas jällegi ega see milf nii taibu ka ei ole. Kui ta näeb, et seal mõnel mehel üldse pangakaart on, siis on ilmselt pool moosimist juba tehtud. Teiseks pooleks moosimiseks piisavat meessuguorganite olemasolust. Nii räägitakse… mina ei tea.

Uut hoogu on andnud ka tõik, et minu selle aasta kolmas eesmärk edeneb jõudsalt. Aprilli seisuga on kogu 2017. aasta töövabad papid sisse tulnud summas umbes 690 euroala valuutat. Kokku on mul vaja saada minimaalselt 3*811 eurot ehk 2433 eurot. Peaksin selle eesmärgi sõnastama nii: kahe aastaga üks tasuta lisapalk. Selgituseks, et olen tegelenud investeerimisega kaks aastat. Kui selle eesmärgi täis teen ja mõni kohalik leht intekat tahab, siis pealkiri oleks olemas. Praeguses tempos liikudes võiks see eesmärk täis tulla, kuna kogu töövaba papp läheb samuti uuele ringile ja mind aitab üks äge asi nimega liitintress: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/01/21/noor-pane-liitintress-enda-kasuks-toole

Okei, asun asja kallale.

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 5959,91 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 4640,25 eurot), www.twino.eu keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 4838,00 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 347,95 eurot) ning Crowdestate portaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

2016 aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 8800 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda. Jõudu on mul suht vähe, muidu.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki (UUENDATUD 2017. AASTA ALGUSES):

 1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 2 000 eurot;
 2. PURGIS – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;
 3. kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kõik rahad märtsis sisse olid 3014,54 eurot. Mul on kasvanud sissetulekud, aga ka väljaminekud. Mõni siin imestas ja torises, et olen kõik kulud nulli timminud, aga ikka säästa ei suuda. Selgituseks niipalju, et need on kõik muutuvad kulud. Vahel kulutan ise rohkem, vahel on mõni arve suurem ja nii ta ongi. Lisaks olen teinud oma netipanka igast imelikke virtuaalkontosid – reisikonto, avariiraha, pulmade ja kingituste konto jne ja neid ma ei loe säästudeks. Eriti mõnus taktika, tegelt. Üsna mugav on võtta vastavalt kontol sinna vaikselt tiksunud plekk ja mitte viimase hetkel küllakutse üle paanitseda.

File_002

Teine väike trikk, mille kasutusse võtsin, et investeerimistuju üleval hoida, on selline, et iga päev või üle paari päeva kannan investeerimisraha kuhugi tööle. Miinus on see, et osa summaga kaotan mõned nädalad või päevad seda aega, kus see summa juba tööd teeks, aga minul on jällegi sedasi igav, et iga kuu palgapäeval teen 3 investeerimisliigutust ja siis edasi istun kuu aega käte peal. Kiitke või laitke, aga vahelduseks on päris mõnus endale rikka mehe platseebo tekitada, et iga päev muudki investeerid. Isegi kümpsi kaupa on okei. Selline käitumine sunnib mind rohkem oma investeeringutel silma peal hoidma. Olen täheldanud teatavat ajaga tekkinud laiskust, et automaatpakkujad tiksuvad ja rahaportaalide sisselogimise salasõnad kipuvad ununema. Vahel tekib ärevus, et kuna pole ammu vaatamas käinud, siis ei tea, kas portaalid enam püstigi on…

Töövabast rahast tuli mulle aprillis 194,46 eurot. Märkan, et summad kasvavad tasapisi ja usun, et selle aasta jooksul oma eelmise aasta passiivne raha kolmekordistada ei tundugi ehk nii Rowlingu ja Pratchetti maailm. Aprillis tuli see summa kokku intressidest ja dividendidest – nagu ikka, siis peamiselt börsilt ja ühisvõlgade portaalidest.

Aprillikuine majanduse petmise fond – selles mõttes, et ei suunanud oma sissetulekuid tagasi tarbimisringi – kasvas kasinalt ja sellest andis vist juba aimu eelmine kirjutis. Kõrvale panin ca kolgend prossa ehk ca üheksa sotti. Keskmist hoian sel aastal praeguses seisuga kuskil 43% juures, õnneks.

Novot, nii oli aprillis. Pikk jutt, sitt jutt, kõik nüüd marss ja tagasi tööle.

File_000


15 thoughts on “Pilguheit varasalve – aprillikuu

 1. Maksuamet Vasta

  Komistasin su blogi otsa üsna hiljuti ja lugesin otsast lõppuni. Hea töö. Võib ju lugeda Roosaare tegemistest(viskasin paarkend tuhhi sinna ja laekus mõni tuhad intressi, natuke vähe aga elab üle jne). Aga see pole pooltki nii põnev kui lugeda sinu nullist alustamisest ja jälgida progressi algusest peale.
  Olgu see investeeringute % kõikuv ja ebastabiilne, kuid vähem kui kahe aastaga on päris kõva edasiminek. Oluline on siiski see, et asjaga tegeled ja vaatamata tagasilöökidele jätkad. Elu peab kah elama. Jätka samas vaimus ja küll see sõda mingi hetk sinu jaoks läbi.

  1. rahakratt

   Tänan teid ja kõiki teie töötajaid!

 2. Teureetik Vasta

  Jõudu Kratt!
  Jällegi kena kokkuvõte ja ilusad numbrid. Lumepall kasvab ikka tublilt ja passiivne sissetulek ainult suureneb. Tuleks ka endal esimesed dividendid ära, olen juba kolm kuud järjepidevalt 100 eur kaupa kasvukontot kastnud…tihti mõeldes millise soojamaa tuusiku selle raha eest oleks saanud.
  Õnneks on olemas Rahakratt, kes vaevleb samade kiusatuste küüsis kuid ikka rühib edasi ja annab mulle motivatsiooni.
  Järgmiste operatiivsete uudisteni finantsvabadussõjast.
  Mina tänan!

  1. rahakratt

   Tänks, Teureetik! Sa oled väga tubli! Ma alustasin samamoodi. Kõige essad töövabad rahad tulid mulle sept 2015 ja summas – wait for it – lausa 0,95 eurot! Edasi oktoober oma 2,24 euroga ja nii ta kerima hakkas. Säästmisega alustasin umbes aprill 2015. Niiet, pea vastu, hoog tuleb ajaga.

 3. Madis Vasta

  Tubli töö hr.Kratt. Väga uhke vaadata kuhu Teie passiivne tulu on kasvanud.
  Küsiks, kui sa arvutad säästuprotsenti, siis kas kodulaen (kui on!?) läheb kulu hulka? Iseenesest on põhiosa maksmine oma netoväärtuse tõstmine. Ma kipun enda puhul kahte eraldi numbrit arvutama ja siis vastavalt tujule pean üht või teist tähtsamaks.

  1. rahakratt

   Koduvõlga mul polegi, usin üürink olen hoopis.

 4. kehvik Vasta

  Pole paha! Huvitav oleks lugeda ka sellest, mille järgi valid oma börsiinvesteeringuid. Kas nii, et saaks näiteks TLV dividendidest makstud veearve, Elisa dividendidest mobiiliarve ja soomlaste Fortum maksaks divikatest kinni elektri?

  Või oled loomingulise inimesena unistamas sellest, et Skeleton saab kunagi valmis igavesti kestvad akud ja iga Harju Elektri aktsionär võib lihtsalt jalad seinale visata?

  1. rahakratt

   Tahad tõesti teada? Sisetunde järgi… sest ma ausalt ka ei oska analüüsida neid ettevõtteid ja tulemusi jne. Usaldan suuremaid. HE mul pole ja ei plaani osta ka. Minu jaoks on nad liiga üks valdkond erinevalt näiteks Kaupsist (kingad, toit, autod, kinnisvara jne) ja Tallinkist (hostelid, paadid, kinnisvara, tennisekeskused jne).

 5. ampsukas Vasta

  Aitäh Sulle! Siiralt! Nii lihtne on lugeda Sinu blogi, kuid samas on see väga informatiivne ja motiveeriv. Olen selle kuu alustaja ning hetkel on mu raha mulle teeninud 0,72€ (whoop-whoop!). Kõikvõimas aitäh Sulle selle viimase kommentaari eest! Üsna hirmuäratav on olnud lugeda raamatuid ja blogisid, kus igasugused asjatundjad kirjutavad kui võimsaid exceli faile koostavad ja põhjalikult kõike analüüsivad ja siis otsuse langetavad. Igati vabastav on lugeda, et mahukad analüüsid ei ole kohustuseks, et edukas olla, piisab ka heast sisetundest.

  1. rahakratt

   Kuule! Essa kuu kohta vägagi noobel tulemus, ju! Tänan ja astu jälle läbi, sa oled oodatud.

 6. rahakratt Vasta

  Aa, veel üks asi, ampsukas. Mina ei ole veel väga vastu pükse saanud. Vb hakkan ka rohkem analüüsima, kui kuskil finantspeksu saan. Ettevaatlik ole palun alati! Mina ei pruugi olla parim näide, kellest malli võtta. Mind võid vaadata, et alustasin nullist, aga nõu ma jagada ei julge. Jagan vaid kogemusi ja oma finantsvabadussõja lahinguid.

  1. ampsukas

   Täiesti arusaadav miks nõu ei soovi anda ning seda ma ei soovi ka. Mulle täiesti piisab Sinu blogist ning huumorimeelest. Elan Sulle kaasa ning jään ootama järgmisi ülevaateid lahingutest.

 7. kehvik Vasta

  No nii – juuni juba ammu käes, lastekaitsepäevgi möödas… Mida aga ei ole, on Rahakrati ülevaade kaunist maikuust! Arvan, et paljudki lugejad käivad iga päev mitmel korral närviliselt kiikamas, ega Kratil pole olnud aega uut ülevaadet avaldada.

  1. rahakratt

   Oot, mees! Eile öösel just sai valmis, püüan päeva jooksul üles sudida.

 8. kehvik Vasta

  Aga millal siis? Eile käisin oma 10 korda vaatamas – ei ole! Täna ka ei ole! Tuju on täiesti nullis, ei aita ka LHV foorumis ja Tallinna börsi lehel passimine…

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga