Pilguheit varasalve – maikuu

Tervitused kõikidele. Minu blogis on kõik võrdsed, aga mõned natuke võrdsemad ja seetõttu algab täna lugu kahe eritervitusega. Esimene soe eri-embus läheb ühele vahvale Tartu tüdrukule, kes maja (jep, MA-JA!) renoveerib ja kellega vahel feisbukis privaatselt unnata ja üksteise lemmikkommidest rääkida saab. Hea vaheldus pidevale rahajutule. Ja teine eritere läheb minu feisbuki lehe värskeimale jälitajale, kodanikule Priit Palk. Kui ma oleks eit, siis abielluks suga puhtalt sinu perekonnanime omale saamiseks. Olge te kaks kohe eriti soojalt tervitatud!

Üldjoontes on asjad korraks jälle hästi. Meenub üks vana optimistist sõber, kes tavatses meenutada, kuidas talle öeldi, et ta on kaunis. Terve lause oli küll olnud, et ta on üks õudne tõbras ja kaunis loll, aga tema keskenduvat vaid positiivsele osale. Võtkem õppust, eksole!

Kui lubate, siis vaatame maikuu koos üle. Olen usinalt punnitanud, et ennast jälle joonele saada. Vahepeal oli siin mingi kõvem masendusekoll peal ja väga keeruline oli leida põhjust, et tööle plekivaba särgi ja ülespoole suunurkadega ilmuks. Et õhtul kapist ketsid võtaks ja lükrasse mässitult terviserajale silkama läheks. Et lugeda viitsiks jne. Liiga tihti käis mu karvane käsi kapis veel karvasema käega cookiemonsterit teretamas, raha kadus teadmata suunas teadmata põhjustel, aga vahel ongi sellised perioodid. Võib nii olla küll, et kiunun viimasel ajal rohkem, kui tavaliselt, aga eks sellel ole omad põhjused. Põhiline, et probleemi tunnistada suudan ja saan aru vajadusest seda lahendada. Rahakratil läheneb teine sünnipäev ja suure entukaga värsketele alustajatele tahan kõike ausalt näidata, ka tujude ja motivatsiooni kõikumisi.

Täna näen, et olen endiselt veel natuke lagunenud, aga varasem kogemus on näidanud, et olen alati suutnud ennast “üles ehitada” ja iga kord paremaks kui varem. Osad trennirutiinid olen taastada suutnud ja kõhul hakkavad mingid imelikud kontuurid taaskord ennast näitama. Kui julgeksin, siis teeksin “hoian-siin-suvaliselt-särki-veits-üleval-ja-eriti-ei-pinguta-jõusaali-peegli-ees” endli ka, aga ei ole sedasorti vend. Igaljuhul rannahooajale sel aastal panustada ei ole mõtet, kui möönda sellist vahvat tõika, et 1. juunil tuli kontori poole vapralt sügisjopes ja naaritsakraes sammuda. Ja kui mitte plaažil torso eksponeerimiseks, siis jõudu on vaja selleks, et jaksaks raamatuid tõsta, mis omakorda annab hoogu enese harimiseks ja nii edasi ja nii edasi.

Aga armuline publiku, ma teen seda jälle, ehk järgneb vana hea pilguheit varasalve:

iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 5819,74 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 5298,05 eurot) ;

www.twino.eu Twino ühisrahastuse keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 4865,49 eurot);

www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 349,37 eurot);

www.crowdestate.eu Crowdestate kinnisvaraportaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga krattimas ca 8800 eurot).

Kokku on Rahakrati investeeringute väärtus ca 25232,65 eurot.

Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh ja tegelt ju ei ole. Selle fondi kasvatamine käib jõudu mööda ja jõudu on mul suht vähe…

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki (UUENDATUD AASTAL 2017!):

 1. PURGIS (maist) – teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 2 000 eurot;
 2. PURGIS (aprillist) – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;
 3. kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kõik rahad mais tulid sisse summas 2720,71 eurot. Seda numbrit on rõõm avaldada, kuna põhipalga olen suutnud 2k peale venitada ja 720 kulli on suure higi ja vaevaga igaltpoolt mujalt lisaks sisse pressinud. See summa on kokku nii igast intressid, kui lisateenistus. Sel kuul jätkan oma hiljuti leiutatud ja peatselt ka patenteeritud strateegiaga, et oma igakuised investeeringud teen jupikaupa. Lugesid ikka hoolega eelmise kuu lugu, onju? Rääkisin, et moti hoidmiseks ei pane ma enam kogu sukasummat ühel päeval erinevatesse finantsinstrumentidesse (<— mis sõnad, ohohoo, ma kõlan nii tähtsalt), vaid hajutan seda jooksvalt kuu lõikes. Siis on rohkem tegemist ja endal põnevam. Nimetan oma sendikaupa investeerimise patendi vastava nimega: investveeringud.

Tööd tegemata teenisin ma mais 205,46 eurot. Mida mõnusat selle eest teoorias saaksin? Ilmselt punnitaks ära näiteks ühe nädalavahetuse soolo-minituusiku Lõuna-Euroopa pealinnas Riias. LUXi piletid paargend kulli, odava otsa voodi booking.com-ist üheks ööks samuti paar kümpsi ja törts jääb veel Aldarise ja kohalikus kantiinis mahlase ja aurava klimbisupi tarbekski. Kui see nüüd ka ahvatlev ei tundu, siis ma ei tea, kuidas teid samasugust bojaarielu elama motiveerida.

Maikuine majanduse petmise fond – selles mõttes, et ei suunanud osa oma sissetulekuid tagasi tarbimisringi – kasvas summas 1095 eurot. Kogu sissetulekust tähendab see ca 40%. Okei on. Sest summa on hea, elasin normulli elu (näiteks kuu viimasel päeval käisin veel kinoski …kuigi jah, popkornivabalt ja film oli sitt…) ning säästuprotsent ei anna seltskonnas häbeneda.

Aa, ja endiselt hõikan – kuhu on kadunud kõik sendiblogerid? Vahel tilgub midagi Isand Roosaarelt, vahel Varataskult (Varataskust?), Pokerfeiss Madis paneb jälle vähem usinamalt tina ja rohkem usinamalt rahateemat, aga kas teiste avalike rahakottidega on aamen? On’s kõigil mott kadunud ja kirjutajad ainult vinguvad (nagu mina) või ei käi jõud enam rahalugemisest üle? Ma nõuan vastuseid, raisk. Homseks.

File_000


13 thoughts on “Pilguheit varasalve – maikuu

 1. […] Hr Rahakrati viimast postitust ja tunne on nagu vaataks peeglisse. Saan ka mina tunnistada vahel (n... https://teinepalk.wordpress.com/2017/06/02/paus
 2. Meelike Vasta

  Tundub tõesti, et mott on tagasi kui kuu esimesel päeval blogi post juba üles lendab. :O

  1. rahakratt

   Jep, aga nüüd tundub, et kommentaaridele vastamine võtab mitu päeva…

 3. Teureetik Vasta

  Jõudu Kratt!
  Sa tõesti varajane mai kuus, hea lugeda.
  Teiste sendiblogijatega on nukker seis jah, eestikeelset finantsartiklit on palju suupärasem lugeda kui mõnd välismaiset.
  Kas Rahakrati raamatukogu tõuseb ka suvel tuhast või jääb ootama aegu kui torso eksponeerimine selleks suveks läbi saab?
  Suveks aga külma õlut ja tugevat päevitust!

  1. rahakratt

   Tänan-tänan! Tead, need raamatute ülevaated, neid ole nii lihtne vorpida. Ja ega midagi head lugenud ei ole ka. Praegu olen millegipärast rohkem krimkade lainel, et sellest rahateemast vaheldust saada.

  2. Meelike

   Ma krimka soovitusi loeks hea meelega… vahelduseks raha teemadele.

  3. rahakratt

   Siis läheb päris eluliseks see blogi 🙂 niimoodi privaatselt julgeks sulle kohe Jo Nesbo asju soovitada, näiteks…

 4. Kehvik Vasta

  Kriminullidest soovitaks ma muidugi eelkõige Darja Dontsova loomingut! Aga no mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

  Paistab, et sul läheb tegelikult vägagi hästi – veel veidi ja passiivset tulu on varsti sama palju kui saab kuus kätte üks poole kohaga töötav ja miinimumpalka saav Kehvik. Ma arvan, et üldse mitte halb tulemus 2 aasta kohta.

  Et oma nime ära teenida, siis minu sissetulek oli mais enam-vähem 10 korda väiksem – mikrodividend ja 18 eurot ühisrahastusest. Aga noh, liitrise viina venitab juba sellise sissetulekuga kuus välja. Isegi Eestis. Ja palju see vanainimene siis ikka enam juua jaksab.

  1. rahakratt

   Tõsi, mul läheb hästi, aga tulla võiks paremini… Töötan ja rassin, eks see siuke pidev flirt südariga on, et kõiki eesmärke taga ajada.
   Soovin sulle jõudu, Kehvik! Loodan sind siin varsti uue nimega näha, mis vähe positiivsem oleks.

 5. algaja Vasta

  Pole ammu kommentaariumisse vaadanud ega postitanud. Miks mitte siis seda just täna teha?

  Minu jaoks on hämmastav, et suudad ikka nii palju plekki rehaga kokku kraapida, ma ise alles “vane” tudeng 😀

  Kui sa investeerid, kas sa teed seda eraisiku konto alt või läbi ettevõtte?
  Kuigi mul on väike summa eraisikuna sees, siis lõviosa on ikka ettevõtetega investeerimas.

  Tore on veel ka seda lugeda, et nii sul kui ka minul aina intressitulud kasvavad!
  Mul õnnestus maikuus teenida rekordilised 110+ eurot intressitulu, selle aasta lõpuks püstitatud eesmärk “teenida investeerides vähemalt 100€ kuus detsembriks” on juba mais käes.

  Nii et paneme ainult täie rauaga edasi ja purustame personaalseid investeerimiserekordeid!

  1. rahakratt

   Tead. Ma lugesin paari oma esimest postitust ja About sektorit siin blogis ja ega enne ei suutnud minagi väga teenida, aga kui omale eesmärgid seadsin, siis asjad muutusid. Alustasin ca 2 a tagasi tonnise sissetuleku ja nullise passiivsega ja pean ennast tänaseni endiselt algajaks. Pikk tee on veel sammuda.
   Ma investeerin mõlemas variandis, vahel nii ja vahel naa. Aktsiad näiteks on kõik eraisikuna.
   Marsime edasi, finantsvabaduse rindejoon ei ole enam kaugel!

 6. Mart Vasta

  Kui sul tõesti midagi lugeda enam pole siis võid muamatöörlikul blogil silma peal hoida, alustasin samal ajal kui sina, niiet selles sõjas oleme nagu raudteerööpad 😉

  http://kuldlusikas.blogspot.com.ee/

  1. rahakratt

   Mart – good job! Aga tegele palun natuke õigekirjaga ka, siis on mõnusam lugeda. Jõudu sulle!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga