Pilguheit varasalve – aprillikuu

Tsau ja blaa-blaa,

Minu elu aprillis oli okei ja blaa-blaa. Töö ja blaa-blaa. Käisin õues ja peol ja blaa-blaa-blaa. Hakkan vähem pidutsema ja jooma, et jõuaks teile rohkem ja sisukamalt kirjutada.

IMG_6920

Järgneb kokkuvõte.

Minu väärtus 48 950,60 eurot. Blaa-blaa-blaa.

Intro. Lugege läbi, ma olen seda uuendanud:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad: kuu alguse seisuga krattimas 6 203,60 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 10 936,25 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 8 655,31 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 2 567,70 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 2 216,21 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid: kuu alguse seisuga krattimas 794,93 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14 171,50 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 2 666,66 eurot;

No ja veits on mingit sulli ka avariikontol.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 48 950,60 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 110 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti olen sinna sisse pannud, rohkem mitte… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur);

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.wordpress.com/feim-ehk-meedia/;

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 49k). Kõvemad rehkendamisgeeniused tegid juba ilma arvelauata tehte, et 15k on puudu praegu. Kui keegi puuduoleva osa mulle üle kanda soovib, siis kiri postkasti ja tänutäheks manin teid oma järgmises postituses ära põgusalt.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Raha sisse 4 576,86 eurot.

Passiivne 837,60 eurot. Hetkel pilt selline:

Screen Shot 2018-05-06 at 21.44.40

PASSIIVNE SISSETULEK

Estateguru 136,16

Mintos 92,29

Twino 51,59

Viainvest 34,59

Muude laenude intressid 47,00

Muud passiivsed mündid 475,97 (see on küsimärk teile, eks, et mis salapapid need on? Tegelt kanti mulle korraga üle blogist tulnud soovitusrahad. Ehk siis minu hobi on hakanud pappi genereerima. Teie abiga. Aitäh!)

Üüritulu 0,00

Dividendid 0,00

KOKKU 837,60

Uuele ringile läks kogusummast 57,89% ehk jämedalt 2649,60 eurot.

Screen Shot 2018-05-06 at 22.06.19

Aprillis investeerisin peamiselt Crodwestate’sse ja MIntoses Mogo autolaenudesse, et cashback ja blaa-blaa. Kirjutaks pikemalt, aga ilm on liiga ilus ja ei viitsi.

Lähen jooksma, tsau.

Järgneb väljaheide:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile (laenutaotlusele) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hõpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

After 60 and 90 days the Investment Reward is calculated from the increase of the average daily balance for the current calculation period compared to the average daily balance calculated, during the previous calculation period. If there is no increase and investment is the same, Mintos shall not pay the investment reward for that specific period.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara”s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi seda linki: https://c.trackmytarget.com/lh8htl

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju siia, et liituda ja astuda samm lähemale kröösuse staatusele: https://c.trackmytarget.com/ma4a1d


9 thoughts on “Pilguheit varasalve – aprillikuu

 1. Joosep Vasta

  Mintos ei jaga ju liitujatele rahhi! Seal see aeg-ajalt kampaaniatena. 😉

  1. rahakratt

   Jagab ikka. Tseki nende koduka alumist otsa: https://www.mintos.com/en/join-our-affiliate-program-and-earn-money/

 2. Juku Vasta

  Sa kirjutad, et oled Tavaline Tarmo ja üleüldse igatepidi Kaarel Keskmine, aga ometigi sissetulekutest järeldub, et tood iga kuu 2500-3000 eurot sisse (ilma passiivse tuluta). See ei EI OLE ju seda.
  Blogimaailm on mulle võõras, kuid mis asi see soovitusraha veel on?
  Muidu jõudu

  1. rahakratt

   Aga ma olengi tavaline. Loe näiteks About osa – alustasin jumala nullist ja 1300 eur kuupalgaga. Flirdin ikka korralikult südariga, et iga kuu seda numbrit veitsa tõsta.

   Soovitusraha on see, kui keegi soovitab sul millegagi liituda ja siis te mõlemad saate mingi väikese boonuse selle eest. Kogu seda mudelit nimetatakse Affiliate mudeliks ja see pole vaid blogimaailmas nii.

   Muidu aitäh.

 3. […] läks jube kiirelt ning nagu ka Rahakratil, ei ole motivatsiooni pikalt kirjutada. Hetkel on portfe... https://raharobot.wordpress.com/2018/05/11/18-04-h2ck-final-aprill
 4. Tiiu Vasta

  Kuule, sa oled ikka ju väga kõva käbi, kui kuu sissetulek 4 ja pool kilo ja passiivset üle 800!!! Müts maha! Nii on ju päris kindel hommikul tööle sõita või mis? 🙂 Isegi suusatama julgeks korraks minna. Või nt ühe õlle teha laupäeva õhtal – saad hakkama küll.
  Samas tunnen su kirjutatus sedasama tüdimust ja ah, p…se tunnet, mis tekkis mitmel tuttaval, kui nad äkki tõeliselt rikkaks said. Eesmärk oli ju olnud, eesmärk oli kätte saadud, rahategemine selge – aga mis siis nüüd edasi? Mis on see järgmine suur asi, mille nimel pingutada? Üks ostis maale ja lõikas neid siis purjus peaga ribadeks, teine hakkas triatlone tegema, kolmas joob ja haletseb ennast. Ellu ärkab ainult siis, kui kodus või firmas on vaja mingi kriis ära lahendada. Igapäevast elu ei kannata.
  Et miks ma seda kõike sulle räägin? Et sa sama reha peale ei astuks. Hakka raamatuid lugema, klassikat ja muinasjutte. Muidugi on “Isa Goriot” alguses raske, aga see ei loe. Tee kasvõi täiskasvanute gümnaasiumi kirjanduse kursus uuesti läbi, et oleks, kellega arutada ja edasi areneda. Mõni hea kirikuõpetaja on ka laia maailmapildiga ja oskab mõtlema panna. Su on vaja vaimse vestluse partnerit, et oma ajumulda kobedana hoida.

  Tubli poiss igatahes! Jõudu!

  1. rahakratt

   Tiiu, kuidas sa eksisid siia üldse? Mitte, et ma oma teisi lugejaid ei hindaks, aga sa tundud teistmoodi. Ütleme nii, et kui mul on siin hunnik longeropurke, siis nüüd on üks VSOP pudelike kambas.
   Aga. Tulles sinu kommentaari juurde. See 8sotti passiivset on ühekordne hälve mu numbrites ja sissetulek kõigub ka ikkagi päris usinalt vahemikus 2k-4k. Mul ei ole veel rikkust kohal ja tegelt ka tüdimust, vahel vb tundub nii, kuna kuu kokkuvõte on kohustuslik ja kohustuslik asi tekitab ikka vahel tülpimust.
   Lugemine meeldib mulle ammu väga 🙂 hetkel on pooleli näiteks üks raamat Saudide elus ja ajaloost, väga põnev, pean tunnistama. Lisaks leiab voodi kõrvalt palju reisiraamatuid ja mitu Simon Sineki teost. Joomist ma hobiks ei plaani võtta.
   Nüüd pean muidugi blogi intelligentset latti kergitama, et sa siit ära ei kaoks ja ikka jälle läbi astuks.
   Kraapsuga, Rahakratt

 5. Madis Vasta

  Uus postitus võiks tulla varsti. Mul on veidi igav.
  #PeerPressure

  Parimat,
  Madis

  1. rahakratt

   Ma ootasin, et ilmad pekki läheks. Nüüd see juhtus ja nüüd saan kirjutama hakata 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga