Pilguheit varasalve – augustikuu (ja üks VÄGA suur sündmus!)

Tuti-pluti, rahaiharad!

Kuum suvi on seljataga, kõik on kindlasti pruunid ja puhanud. Nagu ütleb mu hea väljamaa sõber, siis suvi oli tema lemmikpäev Eestis. Nüüd ootab ees kaamoslik sügis ja umbes seitse kuud ängi ja kannatusi. Õnneks me, eestlased, oleme harjunud kannatama. Seega selg kühmu ja rassime tatiste ninadega edasi!

Kui kedagi peaks huvitama, kuidas minul läheb, siis kohe teen sada prossa siira ja avaliku ülevaate oma augustikuisest papiringlusest. Ja see suur, et tere kõikidele uutele piilujatele – Rahakratt on üsna ootamatutel tuuridel ennast käima tõmmanud ja enam ei möödu päevagi, mil mu elektroonilisse kirjakasti ei tuleks sõnumit, et krati ajaveebi on uus piilur ennast sisse sättinud. Väga kift! Saaks selle tähelepanu papiks pöörata, siis jätaks paar nädalat keskmise sõrme küüne lõikamata, et igapäeva töö võimalikult pika näpuga ja enneolematult filigraanselt kuu peale saata!

Uutel tulijatel on kohustuslik (Finantsinspektsiooni määruse kohaselt) lugeda läbi alljärgnev intro ja mõelda, kas selline elustiil on sulle sobiv:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Septembri alguses teen ülevaate augusti kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (augusti seisuga krattimas 2276,25 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (juuli seisuga krattimas 1546,84 eurot), www.twino.eu keskkonnas (juuli seisuga krattimas 487,19 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (augusti seisuga krattimas 299,90 eurot) ja Crowdestate portaalis (augusti seisuga krattimas 100,00 eurot). 

2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 7300 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda. Jõudu on mul suht vähe, muidu.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis high five! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Mis augustis toimus?

Väga meeldiv oli Mintoses näha, et keegi on Rahakrati soovituskoodi kasutanud ja seetõttu kukkus ootamatult 20 eurot krati kontole. Sügav kummardus sellele rahapoisile (või preilile), kes minu koodi kasutas. Ma loodan, et sa ise ka ikka lubatud papi said ja kui ei, siis kirjuta mulle rahakratt@gmail.com ja luban, et lähen tõrvikuga otse Mintose uksetaha. Põleva tõrvikuga, muidugi. Kui soovid ka Mintosega liituda, siis siin on Rahakrati soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: You will receive EUR 5 for every registration made from your unique affiliate URL. And what is even better both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days. The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

Twino konto äratasin ka mõnda aega tagasi üles ja töötan seda sisse tasapisi. Sealt tilkus augustis särtsakad 5,61 eurot peale. Olen Twinos natuke äkilisema portfelli teinud ja nats kõrgemaid riske proovinud. Igavesti ja kogu potiga tagasiostudega võlksides ei plaani istuda. Aga rahu. Küll Twino ka korralikult tootma hakkab ja arendan asju jõudumööda, eksole.

Nüüd aga tuleb taas abakus voodi alt välja koukida ja augustikuine aktivabilanssdeposiitfaktooringintress kokku rehkendada.

Screen Shot 2016-09-05 at 21.28.51

Kratt tõi kokku 40,77 eurot.

Screen Shot 2016-09-05 at 21.32.29

Mina tõin kokku 2506,40 eurot. Palga all on ka kõik boonused ja igasugune finantsgümnastika, mida olen sissetulekute suurendamiseks teinud.

Eesmärkidele otsa vaadates on asi nii:

 1. eesmärk 1555 eur sisse, täidetud – sisse tuli 2547,17 euroopa maksevaluutat (aktiivne raha pluss passiivne raha = kogu sissetulek);
 2. eesmärk 55% sukka suruda, möödalask – tööle läks kogu sissetulekust 46,60% ehk siis pea 1190,00 eurooplast. Säästuprotsent on langenud aga sissetulek kasvanud. Proovin seda säästuprotsenti ikkagi paremaks timmida. Tunnistan, et on tagasilööke vahel…;
 3. eesmärk 155 eur passiivselt sisse, möödalask – siia tuleb number 40,77 eurot. Suure panuse andis siia keegi anonüümne, kes krati Mintose soovituskoodi kasutas ja nüüd ilmselt haljal oksal kuskil Bali džunglionnis elab. Aitäh sulle!

Aasta keskmine säästukas flirdib hetkel seal 41% juures. Võiks olla parem aga ei ole ka liiga kehv vist. Eestlase kohta. Ja aasta keskmine sissetulek kõigub kuskil 2100 eur kandis. Passiivset rahhi on pea 400 eurot 2016 kohta tulnud hetkel. Maraton, ma räägin. Ma-ra-ton on see investeerimine.

Märgilise tähendusega on augustis üks suur sündmus, kes veel tähele ei pannud. Ma ei ole kunagi suutnud nii suurt sissetulekut ühe kuu kohta tekitada – juba see fakt iseenesest nullib nututuju, mis muidu eesmärke vaadates peale kippus tulema. Täiesti segane lugu! Ja mõelda, et mõni mees saabki iga kuu nii ja ilma mingit finantsakrobaatikat tegemata… Kadestamisväärne värk. Ma loodan, et sa saad ka siit edaspidiseks tegutsemiseks hea motilitaka ja tule varsti jälle!

HighFive


13 thoughts on “Pilguheit varasalve – augustikuu (ja üks VÄGA suur sündmus!)

 1. GHz Vasta

  F*kk, mu monitor!

  😀

 2. Meelike Vasta

  Hei Rahakratt…

  Kui sa juba oma tulusid nii lahkelt siin lahti riietad siis äkki paned mingi hetk ka oma kuludest pildi paberile. Miks? Kuskil nagu kirjutasid, et oled üksik inimene (ilma laste ja pereta -seega lisakuluta), sõidad odava autoga ja vahetasid elamispinda soodsama vastu. Lihtsureliku mõistusesse lihtsalt ei mahu, et 2500 eurise sissetulekuga see soovitud 50% säästumäär täis ei tule. Lasnamäe pensionär elab 350 euriga kuu aega ära ja kindlasti on kuskil Kapa-Kohilas ka miinimumpalka teeniv viie lapsega üksikema kes selle väikse summaga hakkama saab. … et siis küsimus jääb – Mis teed selle rahaga et see krattima ei jõua?

  1. rahakratt

   Meelike-kullake, ei ole probleemi avalikustada kulusid. Asi on selles, et püsikad on okeilt ketis ilusti aga meelelahutus rebib oma suutäie hea isuga – tassid daamid kinoteatrisse ja päras Carrolsisse ja nii mitu korda…
   Muidugi ma jääks vähemaga ellu ja Kapa-Kohilas saaks ka elatud aga ise olen need valikud teinud, pean peeglisse vaatama, muud midagi…
   Mitte, et ma ei saaks säästumäära täis aga ise olen ludri, noh.

 3. asd Vasta

  Tere, kratt. Räägi kah, mis asjus sa “igavesti ja kogu potiga tagasiostudega võlksides ei plaani istuda”? Seni on mulle jäänud silma, et ühegi vähem või rohkem pädeva analüütiku jaoks, kes meie finantsvabadussõjamaastikul siin figureerivad, ei ole tundunud nende tagastiostugarantiita laenude intresside ja riskide suhe paigas olevat. Sulle siis tundub?

  1. rahakratt

   Mulle tundub. Olen veel piisavalt noor, et mingi osa ühisvõlksidest natuke käredamas joones hoida. Võin ka eksida, tunnistan seda. Aga plaan on proovida väikese mahus.

  2. asd

   äkki mingi omaraha siis pigem? seal prossad käredamad, aga vähemalt on mingi garantiifond..

 4. Raido Vasta

  Tervitus!
  Alustan kohe sellest, et mul ei ole nii suurt monitori, kuhu kämmal ära mahuks ja saaks virtuaalse tervitusplaksu lüüa (mitte et käis suur oleks, aga ekraan on parajalt väike).
  Kui nüüd asjalikumalt ka rääkida, siis eriti head meelt teeb nn “VÄGA suur sündmus” ehk rekordiline aktiine sissetulek (kuigi parema meelega meeldiks mulle, et sellised numbrid tuleksid sisse passiivselt, aga küll see aeg ka tuleb, minu vanad silmad näevad selle kindlasti ära). 41%-säästumäär on iseenesest igati korralik number, kuid jah, nagu eelmises kommentaaris mainiti, siis oleks tõesti tore näha ka kulude tabelit (sellist üldisemat, nt lahtritega eluase, toit, transport, muud kulud vms). Mõtle sellele ja siis järgmises kuuülevaates olgu olla!
  Edu maratonil!

  1. rahakratt

   Mõtlen, luban. Loodan koos sinuga, et järgmises kuuülevaates ehk ongi olla. Püsikulud on normis aga meelelahutus on kiskunud veits üle käppade. Loodan, et suvega lõppeb ka suurem prassimine…

 5. rahakratt Vasta

  No perkele, jah, tuusiku ostsin talveks… Daamidega diskosaalides on ka suur kuluartikkel, mille pean kontrolli alla saama 🙁

  1. Meelike

   Naiivitar minus arvab, et tegelikult saavad need daamid ka ise oma arved makstud (ja peakski saama) (a) … kui just ei ole tegemist eelpool mainitud Kapa-Kohilast pärit üksikemadega (no hard feelings Kapa-Kohilased). … Kus sa muidu tead, kas neidis tuli Sinu enda või su Rahakotiga kinno 🙂

  2. rahakratt

   Sina, Meelike, oled tubli ja finantstark. Erinevalt paljudest teistest. Ja selle üle on mul ainult hea meel! Kas lähme kinno millalgi (oma pileti maksad muidugi ise)?

 6. Meelike Vasta

  Lähme ja maksan! .. aga kuna sina Tallinn ja mina Tartu siis me nagu hästi ei klapi 😀 .. Pakun paremat diili, et kui järgmises kuuülevaates naeratab vastu eesmärgipärane 55% säästumäär siis teen sulle kinopileti välja. Saadan miski Smartpostiga, nii ei saa su identiteet ka kahjustatud 😉

 7. LiigaOptimistlikNoorinvestor Vasta

  Päris korralik kuusissetulek peaks mainima, korraga ühe kuu jooksul 5 lillat paberraha saada ja veel kõlisevaid pealekauba, no pole üldse paha 🙂
  Teiseks jäi see virtuaalne high five silma. Panin enda käe vastu (päriselt panin) ja tohoh: see on 1:1 minu käe koopia. See hirmutas mind tõsiselt ära. NB!: ma ei zoominud ega midagi, kõik on originaalpilt ja suurus.

  Igatahes edu edasiteel 🙂 eks areneme ja passiivsed summad suurenevad aegamööda.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga