Möödus aasta Mintose rahaveeni süstla torkamisest

Ma vist eelmise postituse juures või isegi varem hoiatasin ka, et peale Rahakrati juubelikokkuvõtet tuleb pikem vaikus minu poolt. Põhjused? Esiteks tuleb käia sita ligipääsetavusega Eesti metsades toimuvatel folkidel kibedat ja kallist IPA-t joomas ning sisekaemuslikke jatsupalasid kuulamas ja teiseks on mul tänaseni Rahakrati sünnipäeva tähistamisest tukk sorgus ja pelmeenid silmade all. Sünnipäeva suaree oli vinge, kurat. Meie maja remondifondi tõsteti peale seda kohe kahekordseks. Kui aus olla, siis ei sooviks ennast kuidagi joomahulluks tituleerida aga kui on, mida tähistada, siis veits tindilemb olen küll, jah. Seda ei ürita ma siin maha salata.

Täna võtan kokku selle, mis on Rahakratil juhtnud aastase tegutsemise järel www.mintos.comühisvõlastuse portaalis. Mintos oli üks päris eimene koht, kus mu Kratt tehingud tegi ja kust esimene passiivne rahatäht tagasi tuli. Näita mulle Eesti rahablogi, kes ei ole Mintost analüüsinud, seda soovitanud või mille autor seal ei tegutse. Ma tean, et Lätlaste portaal on võitnud paljude eestlaste südamed nagu Meie Mehe Sinine Vilkur. Sa oskad Sinist vilkurit laulda, onju? Ma tean, et nüüd sa ümised seda oma mõtetes ja see jääbki nüüd mõneks ajaks su pähe kummitama. Haha, raisk, ma olen ikka natuke õel ka vahel.

Ajalugu näitab, et esimese raha torkasin Mintosesse sisse eelmise aasta juulis-augustis ja septembris kilkasin esimese tagasituleku üle – see oli jõulised 19 eurosenti intressiraha! Algus oli tehtud ja vere maitse suus. Esimeste intresside peale mäletan, et hüppasin ratta selga ja vokkisin vanemate juurde oma uuest intresside toel püsti püsivast elustiilist rääkima. Ühisvõlastus on tänaseni väga kuum teema. Isegi ei kujuta ette, kui suured papid seal inimestel tiirlevad aga nii nagu kunagi oli igal endast lugupidavalt ärikal oma autopesula (soovitatavalt koduka domeeniga säravauto24 või mingi muu 24), nii on täna igas seltskonnas bondora, mintose või mõne muu laenuprotaali kummardaja.

Tänaseks on Rahakrati Mintose ülevaade aastase tegutsemisajaloo järel säherdune:

Raha keerleb sees 1572,27 EUR;

Intressi on kokku tulnud 71,19 EUR;

Hilinenud maksete tasusid 1,49 EUR;

Ja net annual return näitab leht mulle 11,92% – see võib nii olla küll, ega ma ise suurt sittagi neid intressipunne kokku lüüa ei oska. Mu tugev külg on pigem kõrvalt vaadata, kuidas juurde tiksub ja siis siin targa olemisega kaasa möliseda.

Keskmiselt on mulle aasta jooksul tulnud sealt igas kuus nii umbes 6 eurot. Väga mehiseid tegusid selle summaga ei tee aga arvestades, et millalgi kevadel pidin Mintosest natukeseks klotsi välja kandma ja arvestades seal töötava summa suurust, siis on okei ju. Või ei? Kuue euroga suudan peaaegu oma igakuise telefoniarve ära maksta näiteks. Mul on täiesti selgelt meeles, kui eelmisel aastal Krati sünnitusvaludes istusin (ehk siis blogi mõtte tekkimisel) ja mõtlesin, kui vinge see oleks, kui ükspäev suudab Kratt vähemalt mingid arved minu eest tasuda. Täna seda Mintose kokkuvõtet tehes ju täpselt nii ongi. Hurraaaaaaa!

Kokku on mu Mintose portfellis 164 laenulepingut. Olen teadlikult eelistanud tagasiostugarantiiga võlkse ja pigem lühiajalisi lepinguid. Mingi vaimne blokk ütleb, et oleks tore, kui raha väga kauaks ja kaugele rändama ei lähe. Sisse ja välja on mul seal papp korduvalt käinud ja ühtegi halba sõna öelda ei ole. Portaal paistab usinalt kasvavat ja pea iga kuu on lisandund uusi partnereid-võlavahendajaid. Selle loo kirjutamiseks proovisin klienditeeninduse chat-i samuti ära. Töötab. Juba suutsin peaaegu armuda mingisse Läti preilisse, kes mulle nii kiirelt vastuseid aknasse saatis, et hirm lausa. Kujutasin ette, kuidas ükspäev intressirahade eest ostetud VW Boraga (ma olen ratsionaalne mees, ikkagi) talle külla sõidan ja Riia maantee äärest korjatud peotäie maikellukesi ning karbi Maiuspala kommi viin. Seal tšättides meenusid vanad head ajad Armastusesaali jutukas istumisest ja teiste omasuguste alakatega intiimteemadel jauramisest. Elu oli lihtne ja ilus – raha tuli vanematelt ja mured olid minimaalsed.

Nagu ka teine popp ja noortepärane Läti portaal Twino saadab igal hommikul postkasti öösel kelleltki väljapekstud intresside kohta aruande, nii teeb seda ka Mintos. Olen mõelnud küll, kuidas just öösiti need intressid kokku korjatakse ja minu kontole saadetakse aga eks siin ole omad põhjused – öö varjus on tõenäoliselt efektiivsem võlgasid tagasi nõudmas käia…

Laupa vastu maad lööva kraapsuga tänan neid kahte inimest, kes Rahakrati koodiga Mintosesse tulnud on. Olen teeninud sellega ootamatud nelikend kulli! Ma loodan, et te ise ka lubatud kasu ikka saite.

Tule liitu Mintose investeerimisportaaliga. Siin on Rahakrati Mintose soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused siin päris lihtsalt ära öeldud: both sides will receive 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days (täpsemalt juttu siin https://www.mintos.com/en/join-our-affiliate-program-and-earn-money/).

Seega. Kui sa mõtled, kus kätt harjutada või kus esimesed löögid sisse võtta, siis Mynthon on väga okei koht proovimiseks. Elagu Mentos, the freshmaker!

PS. see ei ole vist maailma motiveerivaim postitus aga see on aus. Raha kasvabki alguses aeglaselt.

PPS. siin postituses oleva pildi peal ei ole mina.

29. loo pilt RA ja RK


5 thoughts on “Möödus aasta Mintose rahaveeni süstla torkamisest

 1. LiigaOptimistlikNoorinvestor Vasta

  heihei! Mina jälle siin.

  Esiteks palju õnne aasta täitumisest! Juba 1 aasta finantsilisele freedomile lähemal 😉
  Mind jäi samuti kummitama mõte et mis kuradi pärast laekuvad maksed ja intressid portaalidel tavaliselt 1-4 vahel öösel. Sellisel kellaajal teen, ee tehakse tavaliselt pangarööve.
  Minthose kohta kaasa kahjuks ei oska rääkida veel, kuna pole seal veel võlksi andnud millegi pärast, ilmselt kodukeelsed mugavamad ja hetkel paremat tootlust näidanud.
  Igatahes edu, teen nüüd tööd edasi, muidu veel jään vahele ülemusele krati blogi lugedes ja huvitub äkki isegi sellest.
  Päikest!

  1. rahakratt

   Tänan! Öös on asju nagu öeldakse…

 2. Linda Muda Vasta

  Õnntilused sünnipäeva puhul! Ja Eestis on siiski vähemalt üks rahablogija, kes ei ole Mintost analüüsinud, seda soovitanud või seal tegutsenud — mina. Ei kavatse ka oma raha sinna panna ega seda kellelegi soovitada. Analüüsida ka ei plaani. Nojah, samas jällegi ma pole väga aktiivne blogija ka olnud…

  1. rahakratt

   Aitäh! Kus tort on, muidu?
   Kas sa ühisvõlgasid üldse ei soosi, neiu Muda?

 3. Linda Muda Vasta

  Tordi sõin ära, see oli väga maitsev, tänan küsimast!
  Ühisvõlgasid ma ei soosi, jah. Vähemalt siiani pole see mulle eriti ahvatlev plaan tundunud. Ei välista, et tulevikus meelt muudan.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga