Pilguheit varasalve – augustikuu

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Septembri alguses teen ülevaate augusti koha – näitan ära täpselt selle summa, mis augustis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati peamine väetis kasvamiseks on Balti börs (ei, augustis toimunud paanika ei joonistanud higirattaid särgi kaenlaalustesse, sest kratt on mul pika vinnaga dividendiinvestor), mintos.com ühislaenamise platvorm ja kinnisvara ühisrahastuse keskkonnad. Peamiselt küll EstateGuru, kuna sealsed projektid on mõistlikud ja kasutajamugavus heal tasemel.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis olen väga rõõmus. Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles sel kevadel. Paar kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

  1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1500 eurot;
  2. teha iga kuu nii, et 50% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;
  3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 500 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud vaid 2015. aasta suvest.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

  1. eesmärk 1500 eurot netosissetulek – positiivne.

Sissetulnud raha number oli 1536,76 eurot.

Sellest summast oli:

palk 1335,28 eurot,

muu sahmimine (seekord goworkabit ja kirjatööd) 201,48 eurot.

Tallinna Sadamas lendab mu blogi selliste pisikeste numbritega siseveebi huumorilisti. Kuidas saab keegi nii vähe teenida üldse? Aga mina võin rahulolevalt mõmiseda. Eestlasena on ikka siiras rõõm, kui tööandja (üldse) palka maksab ja teiseks tuli sisse kokku rohkemgi kui eesmärgiks võetud oli.

Augustis oli mul esmane kogemus goworkabit-iga. Olen rahul ja kõik läks ladusalt. Kahju vaid, et seal huvitavaid-kvaliteetseid pakkumisi nii vähe võtta on, kui just paari euro eest oma välgumihkliga katkusigu põletama ei soovi minna.

Lisaks teen ghostwriter-ina kirjatükke siia-sinna. See võib tähendada mõnda artiklit, kodulehe tekste, blogipostitust või muud sarnast kirjapulgaga taidlemist.

  1. eesmärk 50% sisse tulnud rahast Rahakrati tuleviku heaks tööle panna – negatiivne.

Augustis sai täpsemalt 48,16% ehk 740,00 eurot sokki surutud. Teistpidi mõeldes tundub, et saan normaalselt ära elatud ca 800 euroga. Seda siis suvekuudel, sest talvel lähevad küttearved utoopilistesse kõrgustesse. Mu majas elab ligi sada vanurit, kes pidevalt kütet peale kruttida paluvad. +26 olevat ka veel natuke jahe. Halloo, esiteks on su pension ju niigi üliväike ja teiseks on meil talvel maja ümbruses 20 meetri raadiuses lumi ära sulanud. Kas see ei pane mõtlema?

Teise eesmärgiga oli napikas. Väheke jäi puudu aga ega ma liiga tige enda peale ei ole. Usun, et järgmine kord saan veel paremini hakkama.

Säästetud vahendeid ma kinnisilmi igasugustesse Bakuu afääridesse ei topi. Osa sellest jääbki rahasse, et heade võimaluste korral sobiv pakk rulli taskust välja võtta ja tegusid teha ning aktsiaostud toimuvad samuti kogutud raha eest. Teenustasude tõttu kogun kokku tavaliselt vähemalt 700+eur (börsil on varasemast 650 eurot ees ootamas) ja hetkel olengi keskendunud järgmisele aktsiaostule.

EstateGuru kinnisvara ühisrahastuse portaalis läks kratti teenima 100 eurot ja mintos.com laenudesse läks 140 eurot. EstateGurus toimetab kokku nüüd 150 eurot ja mintoses 190 eurot. Hetkel kogun väikese reservi kontole ka sittadeks ilmadeks nagu öeldakse aga krattima minevad summad hakkavad ajapikku kontole jäävaga võrreldes suurenema. Ma ei ole küll nii pessimist, et kogun rahhi ja ootan krahhi aga mingid reservid annavad teatava meelerahu.

  1. eesmärk 500 eurot passiivset raha – negatiivne.

Passiivset raha tuli sisse täpselt 0 eurot. On antud luba naerda.

Samas 0 on parem kui -1 ja passiivse raha osas on september juba kindlasti helgem. Olen leppinud mõttega, et algus on raske ja käib sentide veeretamine aga mul on kindlad eesmärgid – teha meeldivat tööd asukohast sõltumata ja mitte ainult raha pärast. Ma ei oska öelda, kas see on mu suurim hirm aga tekib masendus, kui vaatan tänavatel neid sinakashallide nägude ja viledate barettidega pensionäridest inimvaresid. Enamus neist on terve elu tööd teha lõhkunud aga ikka ei jätku raha, et Mahima asemel Rimisse minna, rääkimata uutest hammastest, mida juba kolm aastat tagasi vaja oli. Kurat, värinad tekivad sellele mõeldes.

Mul on küll alles väike punt lugejaid ja annan endale aru, et ma pole mingi Nelson Mandela siin aga tahan öelda, et ära kunagi alahinda ennast ega lepi miinimumiga. Sa oled väärt rohkem, kui ise arvad. Vaata seda videot ja loe pärast edasi aga ettevaatust – õrnadele hingedele võib see olla pisarakiskuja.

https://www.youtube.com/watch?v=SPt5XnCUOvg

Rõõmsamasse fooni tagasi minnes, siis kulusid oli augustis täpselt nii nagu oodatud ja natuke rohkemgi. Igakuised kümnised ühistule ja elektripakkujatele ning iPhone sai oma toidukoti. Kellel mõni postitus vahele jäänud, siis selgituseks, et iPhone on mu kass. Ta on saanud oma nime selle järgi, et pean talle iga kuu süüa ostma ja täpselt tema toidu eelarvest saaksin endale viimase malli Õunatoru liisida. Sümboolse närimise ostsin omalegi ja oma osa oli suvisel meelejahutusel.

Kuludest lisaks niipalju, et kui keegi veel ei tea, siis Eesti on väga popp ja noortepärane riik – mitme maantee äärde on avalikud selfieputkad üles pandud ja suur rõõm oli teenust tarbida! Üks selline endlikiosk tegi augustis minustki pildi ja hea teenuse eest olen alati valmis õiglaselt tasuma – seekord 18 eurot riigikassasse. Pilt ise aga tuli arusaamatult õudne. Juuksed on sorgus, suu ammuli ja poolkinnised silmad on kuhugi kõrvalistmele vaatamas. Kui ma selle CV-sse paneks, oleks töökoht koertekoolis ründenukuna vestlusetagi olemas. Imelik, ma olen päris ilus. Tõenäoliselt teeb see daam mingit fotošoppi, kes mulle pildi ja arve meilile saatis… tervitused, uurija Bahhovski!

Ühe finantsliigutusena toimus augusti lõpus veel pensioniga väike vangerdus. Liigutasin LHV L-fondist oma viinamarjad XL-fondi. Kasutegur? Ilmselt vaid psühholoogiline. Fondihaldurid joovad nagunii suvepäevadel minu viinamarjadest tehtud veini ja hea, kui sealt raugana peotäie rosinaidki tagasi saan…

August tuli täiesti okei ja tuju on tegelikult hea, liputa või saba. Tead seda lugu koerast, kes pokkerit oskas?

Kolm meest mängivad pokkerit. Tuppa astub neljas käsi, keda juba ammu oodatakse. Uus mees vaatab, et tema koha lauas on koer sisse võtnud, kaardid käppade vahel ja kokteiliklaas ees. “Tark koer teil siin, ma vaatan. Mängib kaarte ja puha”. Lauas istuv omanik vastab: “Mis ta nüüd nii tark. Saab head kaardid, siis hakkab saba liputama”.

Kokkuvõtteks sain augustis kolmest eesmärgist pihta esimesele ja napilt oleks saanud ka teisele.

Avan korralikult vurtsu raputatud Värska (vaese mehe šampanja) ja tõstan iPhone kõhupeale nurruma – võib kulunud ketsitallaga septembrikuu ukse pauguga lahti lüüa.

invest-in-tennis-balls

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Tanel

Raudselt kõige meelelahutuslikum finantsblogi mida tean! Edu!

rahakratt

Tänan, Tanel! Proovin siin müüti murda, et rahateema ei ole nagu lähisugulase haigus, mis ainult muret valmistab. Igasugune tagasiside vaid kannustab!

Monika

Väga lahe lugemine tõesti. Eriti võttes arvesse fakti, et me oleme Sinuga selles rahavabadussõjas enam-vähem samal maal. Väike võrdlus- (loe: võistlusmoment) käib asja juurde ja inspireerib tohutult! Jätka!

rahakratt

Tänan heade sõnade eest. Vist ongi see ajaveeb huvitavam päris-päris algajatele. Tegutsemisaktiivsust on mul alguses kindlasti vähem, kuna rõhk on sää… vahendite tekitamisel (sõna “säästmine” väljaütlemine mõjub vist nii nagu Voldemordi nime kasutamine Harry Potteri seiklustes). Edu sulle, Monika! Hea meelega näen sind siin blogis ka edaspidi ja kui lähed must ükspäev ette/mööda, siis kommentaarides kilkamine on vägagi teretulnud!

www.uuskogemus.com

Endlikiosk, hea huumor päeva lõppu. Palun ära lõpeta kirjutamist!

rahakratt

Ei plaani veel lõpetada, jäägu või 1 lugeja. Tänan!

Maru

Häbiväärselt hilja olen minagi jõudnud siia blogisse ja plaanin piisavalt suurel hulgal tööaega varastada, et kogu see krempel algusest lõpuni läbi lugeda, ning seejuures loomulikult rikastuda, loodetavasti nii vaimselt kui ka varaliselt. Jõudu!

rahakratt

Tasub ära, usu mind. Paljud on siit mingeid kahtlasi skeeme leidnud ja istuvad ka nüüd kes kinni ja kes rahavabaduses.

Lisett

#jällemina 🙂
1) Juba mõni nädal ma muudkui näen seda EstateGuru reklaami igalpool feedis ja olen seda sajaga ignoreerinud…tundub, et see polnud asjata mul nina ees ning tuleb reele hüpata arvestades, mis kinnisvaraga toimumas on.
2) goworkabit – ehk tol ajal ei olnud nii palju sobilikke ampse, aga praegu ma mõtlen pikemat aega, et reede öö vastu laupäeva kriminull kõrvus rõkkamas ning ise Prisma riiuleid täitmas tundub hea vaheldus igapäevasele tagumendi laiaks istumisele 🙂 (võtan plaani!)
3) avalikud selfieputkad – tundsin end korra eriti vanana, sest ma polnud nendest midagi kuulnud…kuni siis aju ärkas, et mida tegelikult mõtlesid. Õnneks mul nii rasket jalga pole olnud, et ilupilte saada – 17a ja counting (panen selle oma vooruste listi)…(Naan ja Aaslaid olid sellega seoses mingis reklaamis)
4) Küttekulud – mõtle positiivselt -> vähemalt said kütet reguleerida onju #villanesokkruulib

trackback

[…] aasta augustikuul selle jooksu stardipakul olles oli higivaba papp täpselt 0 eurtsi, mine vaata SIIT järgi, kui ei […]

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top