Pilguheit varasalve ja Rahakrati netoväärtus – juunikuu

Juuni oli finantsilises mõttes (ja ilma osas vist ka…) selle aasta kõige sitem kuu. Miks? Ma kohe räägin.

Juuni imes seetõttu, et tegin jooksva aasta kõige minimalistlikuma sisse voolava papi numbri ja samas ka säästuprotsendi. Pool aastat on läbi, keskmine säästukas kõigub seal 40% juures ja juuni number oli 23%. Summa mõttes oli tegelikult okei, sest viisada paargend eurot kapi otsa tõsta ei ole mitte halb. Aga kui sissetulekuga seda summat kõrvutada, siis tõmbab suu muidugi laulukaareks.

Egas midagi, nõrgad finantstulemused on heaks õppetunniks ning selleks, et mott väga mutta ei vajuks, tegin juunis kõvasti inventuuri oma rahades ja excelites – lõin kokku kogu Rahakrati väärtuse, et teada saada oma netoväärtus ehk net worth, ostsin ühe pisema tuusiku sügiseks (mistõttu siuke närb säästuprotsent) ja tegin usinalt tööd. Räägin kiiresti ära, muidu läheb meelest, mida siia ütlema tulin.

Kõigepealt lugesin kõikidelt kontodelt ja põrandalaudade alt kokku kogu raha. Kohe järgnev number sisaldab absoluutselt kõike, mis mul hingetaga on: pensionikonto, aktsiad, ühisrahastus, käibekonto, kogumiskonto, välja antud laenud ja kõik-kõik-kõik üldse. Edaspidi hakkan kuu kokkuvõtetes selle numbri kasvu kajastama. Teen seda praegu nagunii juba mõnda aega telefonis Google Notes äpiga, aga teile ei ole varem näidanud.

Kui palju Rahakratt siis väärt on?

Pamparaa ja pasunad!

Umbestäpselt 43260 EUR.

Seda summat palun mitte segi ajada minu investeeringute väärtusega, mis on natuke madalam.

Aga siit kohe ilma vaheajata edasi intro kallale:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 5728,63 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 6241,53 eurot) ;

www.twino.eu Twino ühisrahastuse keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 5021,00 eurot);

www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 600,79 eurot);

www.crowdestate.eu Crowdestate kinnisvaraportaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga krattimas ca 8800 eurot).

Kokku on Rahakrati kõikide kontode ja investeeringute väärtus ca 43260 eurot.

Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh ja tegelt ju ei ole. Selle fondi kasvatamine käib jõudu mööda ja jõudu on mul suht vähe…

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki (UUENDATUD AASTAL 2017):

 1. PURGIS (maist) – teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 2 000 eurot;
 2. PURGIS (aprillist) – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;
 3. kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Verd ja higi valasin juunis 2310 euro väärtuses. Tarkadest tabelitest näen, et see on mul selle aasta madalaim, aga ma ei lase ennast liigselt morjendada. Tegemist on siiski väga esindusliku summaga ja oleks patt loota, et sissetulek suisa igakuiselt kasvaks. Vahel tuleb teha nigel kuu, et teised ja paremad veelgi enam esile tuleks… vähemalt nii lohutan mina ennast praegu.

Summa, mille nimel ei pidanud ennast ei veristama ega higistama, oli 160,67 eurot. Kah jumala laadna ju. Selle aasta kohta täitsa keskmik ja aitab mind mu kolmandale eesmärgile üsnagi usinasti lähemale. Suurima panuse sellest andsid Mintos, Twino ja börsidividendid. Estateguru portfelli “ehitamine” on täies hoos ja see kajastub järgmises kokkuvõttes.

Tarbimisahela eest peitsin ära 23% oma sissetulekutest nagu kokkuvõtte alguses mainisin ning summana oli see umbes viissada ja mõnikümmend eurot peale. Suuri filosoofe tsiteerides: “On nagu on”.

Outro:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

Kuidas Estateguru keskkond toimib?

Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Alandlikult teie,

Rahakratt

File_000 (4)


11 thoughts on “Pilguheit varasalve ja Rahakrati netoväärtus – juunikuu

 1. Mr. M Vasta

  Kuidas muidu üldsus arvab, kas pinsikonto (2. sammas) võiks net-worthis kajastuda? Ise olen selle mingil põhjusel (pole ülemäära likviidne?) välja jätnud, kuigi number oleks koos sellega märksa ümmargusem küll 🙂 Pärandatav on ta ka, seega võiks mu väärtust kasvatada küll.

  1. rahakratt

   Ma olin sama dilemma ees… aga tuleviku hüvanguks töötavad kõik rahad… no siuke so-so teema veits.

 2. Teureetik Vasta

  Jõudu Rahakratt!
  Teil Varataskuga suht tihe rebimine, netoväärtused ligilähedased.
  Ise sain esimese dividendi kätte, korralikud 0,75 EUR 😀 peale seda mõtlesin ennast ja prouat ka kuskile tuusikule viia aga ei saa kuidagi härjal sarvist haaratud. Kõik tunduvad minu jaoks kuidagi krõbeda hinnaga 🙁 äkki Sina vana reisihunt oskad mõne odavama tuusiku paketi poole suunata.
  P.S päris ise omapead ei julge ka alguses minna, kuna oleme mõlemad maalt Lõuna-Eesti metsade vahelt ja pärast jama rohkem kui asi väärt on.

  1. rahakratt

   Ma tegingi väikese sohi ja lükkasin pensioni ka oma netoväärtusesse, et Varataskule jalaga panna. Üsna samad levelid meil, tõepoolest.
   Aga seoses tuusikuga. Hoia pupill peal sellisel lehel http://www.reisidiilid.ee. Ma olen seal ikka vahel ligi võtnud mõne lennupileti ja kõrvale otsin ise ulualuse. Toidab ära küll ja saab reisikulusid hajutada. Paketti pole ma kunagi võtt.
   Ole tubli ja ära esimeste dividendide kulutamisega lolliks mine!

 3. Kehvik Vasta

  Mis sammastest me räägime, härrased? Saan aru, et pensionisammastest, aga kas II või III sambast või mõlemast kokku?

  Minu meelest võiks investeeringuna käsitleda vaid III samamst, sest olgem ausad .- II samba rahaks muutmine eeldaks meie enda maise eksistentsi vägivaldset katkestamist enne pensioniea saabumist. Siis saaks seda raha päranda. Kui aga meil õnnestuks igsegi pensionini elada, siis robustselt öeldes jagataks meie kogutud summa lihtsalt 20-ks võrdseks osaks ja makstaks siis aastate vältel sama summa välja.

  Kui olla päris aus, siis ka minu kõige suurem investeering on rahalises vääringus just see II sammas, kasu on sellest aga umbes sama palju kui LHV virtuaalkontost – vaadata võib olla ju kena, aga vorsti leivale ei too.

  1. rahakratt

   Mina näitasin II sammast. Kuna nad kõik mul LHV lehel ilusti üksteise jutti jooksevad, siis tuli soov näha oma rahade kogusummat. Ega tast, s*tast, hetkel suurt kasu pole…

  2. Indrek

   Olen nõus Kehvikuga, et II sammast pole mõtet sisse arvutada. Sul pole pea üldse kontrolli selle üle, likviidsus tavamõistes puudub… siis võiks juba I samba rahvapensioni määra ka sisse kalkuleerida. Uinutav lähenemine, muudab kogunumbri petlikult suureks.
   III sammas on teine asi, sealt saad konkreetse raha tagasi ning vajadusel saad samba ka tagasi rahaks keerata.

  3. rahakratt

   Kuradi publik te selline olete siin. Ainult party pooperid ja Debbie Downerid… Algajad peavadki kunstlikult oma tuju ja motti tõstma.
   PS. Palun mitte solvuda ja võtan arvamused arvesse.

 4. Kehvik Vasta

  Tagasihoidlik küsimus – juba on august, aga kus on siis uus kuuaruanne? Fännid ootavad! Ja II sambast kirjuta ikka, tore ju teada, et keegi veel viitsib üldse seda sammast jälgida.

  1. rahakratt

   Vabandan. Tõesti olen lootusetult hiljaks jäänud ja kas enam ongi mõtet teha, kuna nii sügav august on juba käes…? Ärkasin täna öösel kell 00.05 postkasti tulnud teavituse peale, et sinu kommentaar laekus. Jumala puperdama ajas ja tänks magamata öö eest.

 5. Tarmo Vasta

  Tere

  Väga äge blogi
  Mulle meeldib

  Mul selline küsimus, et kuidas see arvutus nüüd siis sedasi tuleb, et 43 tuhhi millegiga sai?
  Ma saan väiksema summa 😀

  Rahakrati põhiline toimetamine käib:

  http://www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 5728,63 eurot);

  http://www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 6241,53 eurot) ;

  http://www.twino.eu Twino ühisrahastuse keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 5021,00 eurot);

  http://www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 600,79 eurot);

  http://www.crowdestate.eu Crowdestate kinnisvaraportaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

  Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga krattimas ca 8800 eurot).

  Kokku on Rahakrati kõikide kontode ja investeeringute väärtus ca 43260 eurot.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga