Pilguheit varasalve ja üks US-KU-MA-TU (!) number – augustikuu

Esimene suur uudis ja tõdemus on see, et ma ei ole ikka veel rikas.

Teine suur uudis on see, et ma ikka veel töötan selle nimel. See on sama kindel nagu laes rippuv sõnajalapott Õismäe korteris.

Kolmas suur uudis on augustis mu kõigi aegade suurim higivaba sissetulek. Oi, see number on ilus, ma ütlen! Pea vastu ja oota, kuni õige kohani jõuad.

Neljandaks? Hakkasin kasutama uut portaali – Viainvest www.viainvest.com. Selle kohta on vara täpset tagasisidet anda, aga intresse jagub, laene jagub ja tausta uurides, siis vist omanikel mõistust ka jagub. Pusime-proovime.

Viiendaks. Mulle meeldib puhata ja seetõttu tegin augusti mikropuhkuse nagu ühele mikroinvestorile kohale. Ja sattusin tegema omale väikese motivatsioonifoto, millega meenutan seda tunnet, mis oli seal kaunis mereäärses restoranis head hingepidet võttes ja mis tähistab minu jaoks seda finantsvabadust, mille nimel siin teie kõigi ees võitlen:

File_005 (14)

Raamat, muuseas, on “Evicted” ja räägib USA vaestest ja põhjakihist, keda ülepäeviti korteritest tänavale tõstetakse. Võid küll suur rahaboss ja landlord olla, aga mine tuima näoga ja tõsta ratastoolis ning tühja kõhuga üksikisa keset külma talve tänavale. Tekst on kohati päris õudukas, aga paneb asjad perspektiivi. Kui sa ikka Milwaukee põhjakihi süstlaneeger ei ole ja loed minu tänast lugu oma soojas toas (isegi, kui sa ei ole veel finantsvaba), siis on kõik tegelt okei.

Mida ja kui palju aga august mu rahakotis tegi ja mis on värske Krati väärtusnumber (jah, praegu veel koos II pensionisambaga…):

Umbestäpselt 45942 eurot ja vara kasv on +3,7% ühe kuuga.

Seda summat palun mitte segi ajada minu investeeringute väärtusega, mis on umbes 11k ehk selle kleenukese pensionikargu võrra madalam.

Intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Septembri alguses teen ülevaate augusti kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 6126,85 eurot);

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 7748,71 eurot);

www.twino.eu Twino ühisrahastuse keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 5609,19 eurot);

www.estateguru.io ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 895,25 eurot);

www.crowdestate.eu Crowdestate kinnisvaraportaalis (kuu alguse seisuga krattimas 109,53 eurot).

Muud laenud ja investeeringud (kuu alguse seisuga krattimas ca 9229,00 eurot).

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 45942 eurot.

Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh ja tegelt ta ju ei ole praegu selline. Selle fondi kasvatamine käib jõudu mööda ja jõudu on mul suht vähe.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki (UUENDATUD AASTAL 2017):

  1. PURGIS (maist) – teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 2 000 eurot;
  2. PURGIS (aprillist) – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;
  3. kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 = 2433 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”. Augusti seisuga on koos 1761,21 eurot.

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Verd ja higi valasin augustis 2929,24 euro väärtuses. Mulle endale see number väga meeldib. Eriti äge oleks, kui suudaksin seetõttu rohkem pappi kogumisnõudesse panna, aga see on juba nii vana hala, et ajas teist pooled siit praegu minema, eks. Te vist teate, et mu palk on seal 2k juures? Kõik muu tuli seegi kord juurde intressidena või muude öiste röövretkedega. Kusjuures, väga põnev arutelu koht – kuidas on normaalne see, et naabriaias (õuna, pirni vms) raksus käimine on ühiskonna seisukohast justkui okei ja äge, aga pangas raharaksus käimine mitte? Karjuv ebaõiglus.

Summa, mille nimel ma ei pidanud ennast ei veristama ega higistama, oli augustis 491,72 eurot. Ligi viis sotti! Hah, ma mäletan, et 2 aastat tagasi panin endale alustades kohe eesmärgi, et iga kuu tuleks 5 sotti passiivset sisse ja esimesel kuul tuli 0,99 eurtsi. Võtame nüüd hetke enesele ja naerame koos kahe aasta taguse minu üle:

Hahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahaha hahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahaha haaahahahahahahaahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahaha hhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahaha hahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhah hahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahaha aahahhahhahahahahahahahahhoikuidasmullemeeldibrahaahahahaaahahahahahahaah hahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahah ahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaa ahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahh ahahahaaaahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahaha hahahhahahahaaahahahahahahaahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahah ahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahah hahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahah ahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahaha hahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahaahhahhahahah ahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahha hhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahah ahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaah ahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhah ahahaaahahahahahahaahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahahahahahaha hahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahhahhahaha hahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahh  ahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahahahahahahahhahaha haaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahaahhahhahahahahahahaha hhahahahaaahahhahhahahahahahahahahhahahahaaahahahahahahahahhahhahahaha hahahahahhahahahaaahahhahhahah ahahahahahahhahahahaaahahahahahaha

See võttis silmad märjaks praegu. Aga ega liigselt heade uudistega kisada ei julge, sest kunagi ei tea, millal midagi pekki võib minna. Rõõmu teeb see, et korraks tegin silmad ette pensionisüsteemile: 40+ aastat töötada ja saada 370 midagi kulli versus 2+ aastat tatart matsutada ja investeerides saada ligi 500 kulli?

Kõik see passiivne plekk koosnes eralaenude intressidest, dividendidest, ühisrahastusest ja usinalt tuli ka soovitusrahasid tänu teile. Saatsin just Tallinna börsile ka kirja, et antaku soovituskood mulle. Eks näis.

See raha, mida ma augustis ringlusesse tagasi ei lasknud, oli ca 1100 ehk umbes 37%. Jajah, kui ühest otsas ehk sissetulekutest asi õitseb, siis teisest otsast ehk säästmisest käriseb, tean-tean…

Sedapsi möödus august. Veel soovin tervitada oma vanaema ning soovilugu oleks Ace of Base’ilt “All that she wants”. Aitäh.

Outro:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Variant 1.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

Kuidas Estateguru keskkond toimib?

Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Variant 2.

Tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Liitumiseks mulju seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

File_000 (2)

Jälgi
Teata mind
guest
9 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Maksuamet

Väga kõva tulemus kahe aastaga. Shampa lahti!
Sa pead järgmise aasta eesmärkidel latti oluliselt kõrgemale ajama. 5 tasuta palka aasta lõpuks? Kõikides pankades kuldklient? Igakuine sissetulek 4000?
Igatahes edu edaspidiseks ja palju õnne 2a saamiseks tagant järele(saad ilma mähkmedeta nyyd hakkama vast).

rahakratt

Teen shampa lahti, saadan tšeki sulle. Vabandust, teile. Peakontorisse, eks?
Ja mulle meeldivad pakutud eesmärgid, kuigi Danske kuldpesu staatusest loobun juba eos.
Aitäh!

Kes senti ei korja see rikkaks ei saa

Hei kratt!
Suutsin ka Su kogu kraami algusest lõpuni läbi lugeda. Vabadust väljenduse pärast aga täitsa perses,kuidas sai naerda. Väga huvitavalt oskad kõike ette serveerida.
Ise ma üritan olla depressiivsete väikelinnade kinnisvarahai aga noh rõhume sõna üritan. Ninaalune ja kõrvatagused sama märjad,kui laulasmaaa lastebassein.
Oled oma tegevusega mullegi jalaga vastu istmiku virutand ja mõte liigub börsi ja laenude poole.
Igaljuhul kunagi oleks tore sinuga ehk mõnel lipsupeol teiste kulul shampust ja kalamarja sisse kühveldada 😀
Seniks pöial püsti ja ootab järgmisi postitusi.

rahakratt

Jah-jah, kuskil härrade peol ja kellegi teise kulul võiks mingeid vägivallatusi teha küll ja kokku põrgata.
Hea, et aega leidsid tulla. Ja paistab ka, et ega sul eriti muud elu ja sõpru pole, kui terve blogi läbi lugesid.
Börsil näeme!

Anu

Palju Mintoses tagatud laenude intress on? Vaatan, et Omarahas kogu aeg langeb, praegu ainult 7%, aasta alguses oli veel 10%. Täielikud röövlid..

rahakratt

Kümpa kandis kuskil tiirleb, kunagi ennemuiste läks 9 peale ka, aga mul on täna autoinvest 10% peal ja rahh liigub üsna usinalt sisse-välja.

Meelike

Kas Hr. Kratt ka Twinoses autoinvesti kasutab? Mis kogemus on? Kas ka seal nimetatud tööriist oma tööd teeb? Minu kogemus näitab, et ei….

rahakratt

Kasutan. Mul on seal 1-6 kuud laenud, kõik “kilbiga”, 10%-40% interest rate ja 25 EUR per loan. Hetkel 0 vaba raha… Väga usinalt töötab, ei ole midagi öelda.

paula

ahoi!

Kas asjaoskamad ehk teavad, et kas eestis tegutsevatesse kiirlaenudesse on ka võimalik investeerida? ma tean, et twinos ja mintoses on osa eesti omasid, aga kui ma siit neit 55%+ numbreid vaatan: https://www.coolfinance.ee/kiirlaenud siis tuleks nagu isu kodumaale üle kolida. ou non?

9
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top