Rahakratt 2!

Aitäh, Pärnuuu! Wow, lihtsalt wow. Rahakrati sünnipäeva sellise kolmepäevase festivaliga tähistada, kus on kõik maailma parimad diskorid koos, välja arvatud Allan Roosileht ja Ryan Angelos – ei saa kurta. Ise olin küll kahjuks kodus sel ajal, kuna tehno on minu jaoks musikaalselt sama erutav nagu kodus pesumasina hääle kuulamine, aga sellegipoolest, super värk.

Teiseks suur tänu kõikidele teile siin! Teie hoiate mul vunki sees, et ma ühtegi postituse korda maha ei magaks ja samas on tänu teile tilkunud mulle paarist investeerimisportaalist mingit soovitusraha. Ehk siis kahe aastaga on ka materiaalselt kasu Rahakrati blogi mulle toonud. Lisaks on mõned fännid saatnud kingitusi ja kinopileteid. Super lahedad olete, auka. Kahe aastaga koguda 900 feisbuki jälitajat, lugematu arv blogi jälitajaid ning senini ei ole ma unustanud eelmisel aastal saadud diplomit parima finantsblogi eest.

Kolmas suur tänu kõikidele teistele uutele ja vanadele rahablogijatele, kelle lehtedel ma nõrgal ajal tröösti ja lohutust otsimas käin ja loomulikult suur rikas isa ise – kõrgeaulik Mr. Jaak-Robert Kyosaare – kelle Äripäeva artikkel mul kaks aastat tagasi vetsus istudes ja õiget hetke khmm oodates näpus oli ning mille põhjalt hakkasin mõtlema, et vatafakk, kuidas ma seni nii finantsvõõralt oma elu olen elanud ja kesse kurat kunagi mu vanadekodu arved kinni maksab. Vanadekodu asemel tahan küll eaka peeruna odavas Aasias peesitada, aga ikkagi, mõte jääb samaks.

Neljas suur tänu ühele väga (väga!) lähedasele inimesele, kes ütles mulle, et nah’ sa pusid, nagunii rikkaks ei saa. Ohohoo, vat see on olnud üks kõige tugeva tõuge, et oma rida edasi ajada, sest tõestamisvajadus on mul lausa kliiniliselt diagnoositud. Tule ütle, et ma midagi ei saa ja ma näitan, mida tähendab järjepidevus.

Ma mäletan päris hästi kaks aastat tagasi ennast. Raha tuli, raha läks. Kõik oli yolo. Suuri võlkse õnneks kaelas ei olnud, väike õppelaen on okei mingil eluperioodil ja sellega on tänaseks klatitud. Eeltoodud olukord võrreldes tänasega? No nagu võrdleks Maie Parrikut ja Liis Lemsalu. Täna ei lähe kõik papp tarbimisse ehk uue kraami alla, mille üle olen õnnelik umbes kaks ja pool päeva (vt ka mõiste “stoitsism” ja üks tuntumaid stoikuid Seneca). Täna püüan liikuda rahalise vabaduse suunas. Olen saanud käe valgeks laenudes, rahvarahastuse portaalides, aktsiates – investeeringute maht on suurusjärgus 30k. Aga sina ei pea mitte arvama, et see kõik lihtne on olnud. Kiika korra mu kõige esimesi postitusi (mina ise neid enam häbist lugeda ei julge). Olen paljust ajutisest loobunud, rõivaid nillin kuu lõpus ja kampaaniatelt ning uute asjade asemel rõõmustan pigem kuskilt tilkuva intressi üle, mille võimalikkusest ma paar aastat tagasi veel teadlik isegi ei olnud. Ja selle eest ei taha ma samuti mitte asju osta, vaid reisile minna.

Päris usinalt olen paari aastaga rahaasjade kohta õppinud, imenud endasse kapitalismi plusse ja miinuseid ning paratamatult on selle ajaga tekkinud ka omad lemmikud portaalid, kust mul on positiivne tagasiside. Kõige suuremalt tegutsen täna Mintoses (keskmine tootlus 11,48%), Twinos (keskmine tootlus 9,88%), Estategurus (keskmine tootlus 10,88%) ja meie oma kodubörsil. Kõik need neli on hästi loogilised ja lihtsad instrumendid minusuguse keskmise töllaka jaoks. Ma mäletan tänaseni oma kõige esimes aktsiaorderi sissepanekut ja mõtlesin, et kuidas ma peaks selliseid asju kunagi üdse oskama. Samuti on meeles värin, mis kaasnes teatisega, et order on täidetud. Lisaks eelloetletule olen andnud laenu ühte väiksesse kinnisvarafirmasse ja millest olen nüüd osa omale saanud (võib siis öelda, et olen ennast vaikselt sisse ostnud) ning saan proportsionaalselt mekki igakuiselt selle firma kontole tulevatest üürimaksetest. Teate küll seda kinnisvara magnaatide vanasõna, et rentniku rõõm on üürike, eksole. Need rahad aga ei leia mu blogis seetõttu kajastamist, et see jääb sinna firmasse midagi uut ja põnevat ootama ja see on tõesti alles nii mikroettevõte, et haldab aint ühte objekti. Aga näiteks Estategurus on tänaseks minu portfell kasvanud selliseks (lisaks veel paar projekti, mille laenud alles ootavad välja minemist):

chart

Senini olen selle kahe aasta jooksul kõik oma teenitud intressid alati mängu tagasi pannud. Oma elu esimese tasuta raha (see on tasuta, aga riski hinnaga!) sain 2015.a. septembris ja kahe aastaga on kokku tulnud üle 2000 euro. Okei, see ei ole võibolla maailma kõige motiveerivam number, aga ma pean veel suuremaks väärtuseks seda, kuidas mu mõttemaailm muutunud on. Noh ja veel see ka, et mul on see papp ju alles, mis kõike seda intressi sisse tassib. Kaks aastat tagasi juuli kuus panin oma essad viis kümpi Estategurusse ja veel viis kümpi Mintosesse. Sõrm oli antud…

2015:

Screen Shot 2017-08-07 at 23.02.17

2016:

Screen Shot 2017-08-07 at 23.02.26

2017:

Screen Shot 2017-08-09 at 22.34.59

Kahe aastaga olen suutnud oma sissetuleku upitada umbes 1000-1300 euro juurest 2300-2700 euro juurde. Saa aru, mees, see kõik on teadliku töö vili. Panin oma kapsa kõvemini jahvatama, kui säästmise ja investeerimise soov tekkis, sest tegelt ei tahtnud ma olemasolevates elustandardites alla anda. Kulutada meeldib mulle vahel endiselt, ära saa valesti aru. Aga investeerimiseks pidin pappi juurde leiutama ja see paneb pea tööle. Võin ju punnitada, mis ma punnitan selle viiekümne prossa klubi suunas, aga keskmiselt läheb mul 40-45% rahast igakuiselt kõrvale. Tahaks rohkem, muidugi, aga elu on õpetanud, et jahtu maha, mees. Plaanid peavad olema realistlikud ja natuke rohkem, aga liiga kooma ei tasu ennast tõmmata. Eriti noorena. Kui ikka mõni äss väljamaa ansambel nagu näiteks see neegrist hambaarst Doktor Alban siia tuleb, siis p*rsse see säästuprotsent – ikka sätid tuka geeliga üles, viskad moodsa Bismarc mustriga hõbeketi lohakalt vastassoo peibutuseks särgi peale välja ja paned keika poole punuma.

Ma arvan, et olen nüüd mõneks ajaks oma rahalise käekirja paika saanud. Nagu te näete, siis Rahakratt on pigem selline rahvablogi. Ma ei viitsi (okei, ma ei oska) teha siin igast kuradi ETF-ide ja Bitcoinide analüüse ja graafikuid. Ma tahan, et see blogi jääkski selliseks, kus saab niisama pulli ja muhedat juttu ajada ja võtta investeerimist töö kõrvalt hobina. Mu aeg on kõige väärtuslikumalt kulutatud just seda tööd tehes, mida ma täna teen ja mulle meeldib siin kirjutada. Vahel on muidugi maru kiire ja paused pikemad, aga lõpuks hakkavad ikka kohusetunne ja süümekad piinama ja leian jälle ennast teie ees virtuaalselt mölisemas. Olen ka sellega suutnud leppida, et kui sa pole see põlvkond, kes nõuka aja lõppedes liha/piima/tsemendi tööstusi varas… erastada oskas või täna it-d tuimalt puusalt ei tulista, siis tuleb leida mingi muu moodus rikkaks saamiseks. Mina olen endale sellise investeerimismaratoni valinud ja püüan tõestada, et kõik on võimalik. Pean ennast investeerimismaalima Kristjan Jaak Petersoniks (ei oska küll 16. eri keelt rääkida, aga olen võtnud ühe sitaks pika jalutuskäigu ette…) Elagu enese lõhki õppelaenamine, turbonuudlid ja vaene Y-generatsioon. Palju õnne mulle!

Outro:

Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku.

Variant 1.

Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

Variant 2.

Tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

File_000 (5)

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rimantas

“Nagu te näete, siis Rahakratt on pigem selline rahvablogi. Ma ei viitsi (okei, ma ei oska) teha siin igast kuradi ETF-ide ja Bitcoinide analüüse ja graafikuid. Ma tahan, et see blogi jääkski selliseks, kus saab niisama pulli ja muhedat juttu ajada ja võtta investeerimist töö kõrvalt hobina. ”
Kiitus, tänu ja virtuaalne vimpel selle stiili eest! Analüüsid ja graafikud oleks pulli ja muheda jutu asemel ikka väga kuiv ja tavaline variant.

rahakratt

Kraaps!

Varatasku

Lase samas vaimus edasi Kratt! Samamoodi nagu isand Roosaare oled kahtlemata ka sina paljudele eeskujuks, et oma elus muutus esile kutsuda. Mahlakas kirjakeel ja mitte liialt finantsdetailidesse minemine teeb blogist väga mõnusa ja hea lugemuse. Loodan, et sul jätkub jaksu ja motivatsiooni teel püsida ning oma tegemisi veel ka kauges tulevikus jagada 🙂

rahakratt

Punastan. Ausalt. Ja aitäh! Kunagi, kui kapist välja tulen, siis kutsun teid kõiki kooki sööma. Äkki oma viienda sünnipäeval.

Tasane Investor

Õnnitlen! Kaks on hea vanus, parasjagu mähkmetest väljas!

rahakratt

Tänan, loodan, et ümbrik kingirahaga on juba teel.

Tann

Väga mõnus lugemine. Lihtsal inimesel on ennast parem seostada sinu tegemistega kui suure kröösusega, kes iga kuu võtab tuhandeid eurosid intresse siit ja sealt. Loen sinu blogi tavaliselt töö ajal ja kaaslased vaatavad, et miks ma muigan. Kui mul ei oleks juba kontot EG-s, siis ma küll kasutaksin soovituskoodi. Kui otsid veel võimalusi täiendava sissetuleku saamiseks tulureale „muud tõmblused“, siis võiksid küll kasutada oma kirjutamisoskust kuidagi, kasvõi mõne inimese eest kirjandeid või armastuskirju kirjutades või blogi põhjal raamat teha kuidas kratt finantsiliselt vabaks sai, sest sul jutt jookseb täitsa lobedalt nagu Erich Kriegeril tuleb keskpäraseid kitarrilugusid naiste juuresolekul – tsiteerides ühte varasemat klassikat.
Kui võib, siis küsiks kaks küsimust ka. Kas investeerid eraisikuna või ettevõtte alt, sest mingi aeg tagasi vist plaanisid ettevõtte alla kolida? Elad vist üürikorteris, kas oled mõelnud ka oma elamine laenuga osta, et siis ka nagu kaudselt investeeriksid kinnisvarasse ja ei pea üüri maksma või kuidas suhtud teemasse: korteri üürimine vs pangalaenuga ostmine?

rahakratt

Tänks, Tann! Lihtne on lugeda nii kaua, kuni ise sammu pead. Kui sa lihtsalt loed ja midagi ise ei tee ning ma eest minema tõmban, siis varsti läheb igavaks. Sest mul hakkabki ju igapäevaselt tonne peale loopima.
Vastused su küsimustele on nii, et investeerin praegu ikkagi eraisikuna ja maksan makse nagu peab. Korterit osta ei plaani. Otsin mingi korraliku villaga meeleheitel vanamoori endale ja teen paari sületäie küttepuude eest Liis Haavelit. Aga tegelt oleks jumala okei osta ka, mul lihtsalt ei ole sissemaksu raha veel.

Karolina

Aitäh Kratt!
Lugesin Su blogi algusest lõpuni läbi ja pean tõesti Sind tänama, väga väärt lugemine ning andsid ka mulle tõuke oma rahaasjad korralikud üle vaadata. 🙂

rahakratt

Karolina, päriselt? Jummala mark on nagu vanasti öeldi. Ma never ei julge enam oma esimesi lugusid lugeda… aga sa tule jälle ja räägi, kuidas edusammud on, eks?

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top