Pilguheit varasalve – novembrikuu

Hõissa, mu sõbrad rahakauboid!

Tänase tervituse pühendan neile legendaarsetele kuttidele https://www.youtube.com/watch?v=NqAuKzzdPqo.

Ma ei tea, kas minu naljasoolikas on tolmune ja umbes, kui teie jaoks selline vanakool nalja ei paku, aga mul on praegu päris ausalt 1-pack naermisest valus. Sellist tuima ja kvaliteetset krutskit tänapäeval enam nii lihtsalt ei leia. Sellest on kahju. Teen minutilise leinapausi hea huumori mälestuseks, teie liituge ka. Aamen, Krišna, namaste ja jätkame nüüd rahateemadel.

Usun, et ega te eriti seda muud rant’i ei loe, mis ma siin oma kuu kokkuvõtete juures kirjutan, aga ma ei taha muutuda kunagi selliseks kuivikuks, kes lihtsalt senditabelid üles riputab ja siis kähku arvuti ja tuled surnuks lööb, et üleliigsete kommunaalide peale raha ei kuluks. Hea nalja jaoks tuleb alati aega võtta ja selle nimel ka raha kulutada.

Paari lausega siis novembrist. Novemps, va vallatu vuntsikuu, eks. Muidugi lasin minagi omale kuu ajaga kadestamisväärse šašlõkiputka natšalniku stange nina alla kasvada, mis ülahuule kenasti soojas hoidis ja möödasõitvate autode rataste alt pritsiva pori turvaliselt kinni püüdis, et naeratus särav püsiks. Seoses vurrukuuga veel üks tähelepanek elust enesest: mida rohkem november edasi kestis, seda märgatavamalt langes mulle osakssaav tähelepanu prouade suunalt. Mis ajast üks korralik tihe tõuk mokaotsas enam naistele muljet ei avalda?

Aga asjast.

Järgneb intro ja minu vastutust välistavad klauslid, kui keegi peaks siinsetest tekstidest lähtuvalt investeerimisotsuseid tegema ja ennast valesti tehtud otsuste tõttu jõulude ajal RMK matkaonnis squattimas leiab.

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 2395,00 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 2030,74 eurot), www.twino.eu keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 1430,79 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 338,38 eurot) ning Crowdestate portaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

 1. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 8200 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib ka jõudu mööda. Jõudu on mul suht vähe, muidu.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

 

 1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;
 2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;
 3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

 

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kes ja kui palju mult novembris pappi endale sai ja kust mina pappi võtsin? Kohe kaeme. Essa eesmärk said täis tehtud, tessa ja kossaga on veel (jah, endiselt) probleeme.

Headest uudistest esiteks on väga boss lugu see, et püstitasin taas isikliku tippmargi sissetulekute vallas. Mõnes mõttes on tore, et latt järjest kõrgemale läheb – see annab hoogu ja leidlikkust seda taas ületada järgmistel kuudel. Suuremad investeeringud läksid teele nagu ikka Mintose suunal, mis toodab päris usinalt, Twinosse, millesse olen sattunud ka kuidagi usinamalt investeerima ja suht võrdselt veel ühte eralaenu ja aktsiakontole ostu ootama.

Eriti teeb tuju heaks ja sikutab igemed paljaks fakt, et Mintosest ja Twinost tuleb juba kokku üle kolme kümpi passiivset kuus, ehk siis iga päev terve eurts. Nii mõelda, siis iga päev ühene münt päkapiku sussi seest leida ja see endale varbasse astuda, on väga ponks… kui võin siinkohal on vanaema väljendit kasutada. Vanaisa olla noorena justnimelt “ponks” olnud.

Sissetulekud passiivse raha poolest olid üsna ilusad:

screen-shot-2016-12-05-at-20-05-55

Mintose real on intresside all ka ca 11 eurot soovitusraha. Sügav kraaps ja laup vastu maad teie ees, kes te Rahakrati soovituskoodi kasutanud olete. Võtan seda, kui tasu blogi pidamise eest. Nagu näha, siis täiskohaga veel siin trükkida ei saa, kui eelarveid just väga kitsaks ei tõmba, aga kes mäletab, siis eegu ajal oleks 11 eurot olnud ca 170 eeki!

Ja sissetulekud aktiivse raha poolest on see kuu samuti ülikaunid nagu Valeri Kirsi kunagised missinukukesed:

screen-shot-2016-12-05-at-20-11-03

Sukka peitsin sellest 44,34% ehk ca 1212 raha. Sisse tuli kõik kokku 2735,33 raha, millest Kratt tassis 125,92 raha.

Olen kuuga väga rahul. Sina ka ära väga mölise, sest näitajad on tegelt head. Ennetan viginat ja olen nõus, et sellise suure sissetulekuga võiks ka sääst suurem olla, aga uskuge mind, töötan selle kallal ja investeerin hetkel palju suhete loomisesse.

Nätaki, raisk! Sellega ongi novemps lukus ja siseneme mürtsuga jõulukuusse. Mis tähendab kulutabelisse lisarea tegemist: jõulukingid…

PS. Kui soovid ka Mintose ühisvõlgade platvormiga liituda ja passiivsete rahade vilju mekkima hakata, siis siin on Rahakrati soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: You will receive EUR 5 for every registration made from your unique affiliate URL. And what is even better both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

36-loo-pilt-ra


4 thoughts on “Pilguheit varasalve – novembrikuu

 1. Meelike Vasta

  !”#¤% Ongi detsember käes .. mulle isiklikult detsember ” väga meeldib”. Toidupoodi pakki piima ostma minnes saab vahest lausa tund aega järjekorras seista sest sinu ees on inimesed kes on oma kärud nii kuhjaga jõulunodi täis ladunud et poetädil võtab selle läbi piiksutamine ulme kaua aega. Enne seda muidugi kui sa sinna järjekorda üldse jõuad pead sa nendest klaasistunud pilguga jõuluträni kokku kahmivatest jõuluhulludest riiulite vahel mööda saama, samal ajal muidugi kuuldes tsitaate: “Võtame selle jõuluvanaga tassi kellelegi saab ikka ära kinkida.” või “Näe mis ilus päkapiku kuju millega küll mitte midagi teha ei ole aga kingituseks käib küll” … aga ei ole hullu. Ma olen ikkagi oma 50 kiloga keskmisest suurem naisterahvas… murran massidest läbi ja olgu mis on aga saan oma piimapaki kätte!! .. elusalt koju jõudes on rõõm nii suur, sest tunne on selline nagu oleks maratoni jooksnud ja võitnud!!!!
  Okey .. Grinch on rääkinud ja katsun nüüd oma fustratsioonist üle saada ja tegelikult tahtsin vaid öelda et soovin sulle mõistliku detsembrit Rahakratt , et uue aasta jaanuaris ei peaks kuukokkuvõttest samasugust vopaad (säästumäär 0%) lugema nagu 2016 aasta jaanuaris oli (okey,nüüd läks vist nihu – loodan, et ei tuletanud väga depresiivset elusündmust meelde). PS! Jõulude mõtte ei ole kingitused eriti veel ülikallid kingid…

  1. rahakratt

   Näedsa, lõid mul vana asja meenutamisega jalad kaheksaks päevaks alt ära. See oli üle keskmise kohutavam sündmus, ei taha sellest undki näha. Käesoleval aastal hakkasin juba oktoobris vaikselt kinke noolima ja koju tassima, et detsembri löök natukenegi pehmem oleks.

 2. Raido Vasta

  Tervitus!
  Esialgu küsiks ära kohe kokkuvõttes oleva tabeli lugemisel tekkinud küsimuse – oled kirjutanud ühel real “muude laenude intressid” ja järgmisel real “muud passiivsed mündid”? Mis vahe neil täpsemalt on? Passiivne münt oleks nagu maast leitud raha…aga samas, 80 euri müntidena maast leida ühe kuu jooksul oleks ka omaette saavutus.
  Numbrid olid muidugi taaskord korralikud, eriti aktiivsete tulude poole pealt nagu juba tavaks on saanud. Kui uueks aastaks eesmärke seadma hakkad, siis ma arvan, et see 155 passiivset iga kuu ei olegi enam nii mägede taga.
  Mis puudutab vuntside kasvatamist, siis siinkohal oleks ilmselt paslik tsiteerida ühte hiljutist kultusfilmi, mis kogus ka enim vaatajaid kinodes läbi aegade: “Kui raseerid, siis skoorid, kui ei raseeri, siis võid enda tikripõõsas üksi edasi passida”. Või midagi seesugust, enamvähem. Nii et võid ilmselt ise omad järeldused teha, miks kuu edenedes prouade tähelepanu rauges.
  Seda kuud ongi veel ainult 1/3 jäänud ja siis on juba põhjalikumat kokkuvõtet oodata! Ilmselt teed aasta alguses detsembri kokkuvõtte ja siis kogu 2016. aasta oma jaanuari teises pooles?
  Edu ja muhedaid jõule!
  P.S. Kas sul päkapikud ikka käivad?

  1. rahakratt

   Nii, Raits, tsau!
   Äärmiselt lollid küsimused sul, aga hardal jõuluajal saad andeks. Muude laenude intressid on see, mida ootan tagasi eraisikuna antud laenudelt (seni pole veel s*ttagi tagasi tulnud) ja muud passiivsed mündid on need vahendusrahad (Mehukatti postitus siin https://rahakratt.wordpress.com/2016/11/14/rahakrati-uus-sissetulek/). Võin privas veel edasi selgitada (50eur/h ja kasutajanimi sexynvestor777 Armastusesaali jutukas, tule sinna).
   Teen täpselt nii nagu sa ütlesid – kõigepealt detsembri kokkuvõte ja siis panen terve 2016 purki ja keldrisse. Kuradi hea aasta oli, tegelt. Aus olla, siis s*tta neist numbritest ja tabelistest, kõige ägedam on see, et ma poleks elus uskunud, et minusugune keskmine Eesti lohh ükspäev oma netipangas mingeid aktsiaridasid vaatab või passiivset raha kuu lõpus kokku loeb. Elu on kõvasti muutunud, tuleb tõdeda.
   Sulle ka sulnist nääriaega ja präänik püksi!
   P.S. Ei käi. Olen hea olnud, aga sussis on vaid tolm ja imelik lõhn…

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga