Pilguheit varasalve – detsembrikuu

Tree kiõk, kes te phüdaest jbua kaeinks saaund oelte!

Teate seda lihtsat trikki, et kaine ja lugeda oskava inimese aju suutvat teksti ka siis lugeda, kui esimese ja viimase tähe vahele jäävad tähed sõnades segi on löödud? Aga oluline, et essa ja viimane omal kohal oleks, muidu on kellad ja ei saa enam keegi aru, mis siin toimub või kust kuradi kainerist ma praegust Rahakrati peatükki kirjutan.

Hetkel rehkendan kokku ja näitan siin detsembri numbreid ning samas võtan hoogu, et paar diipi rida ja tänusõna kogu 2017.a. kohta kirja panna. Mõnes mõttes õudne, et jälle on aastake kääpale lähemale astutud, aga samas jällegi tore, et igavene rikkus ja heaolu on aasta võrra mulle lähemale nihkunud. Kumb enne kohale jõuab, ei tea…

Detsember-detsember, oh blin. Detsember võrdub jõulukingid ja firmapeod. Esimesed viivad usinalt rahhi välja ja teistega on see oht, et ei tea, kas järgmine päev uksekaart enam töötabki ja sissetulek alles on. Kui mõnele endast kõrgemal pulgal naiskolleegile vindisena peale kaheksandat pokaali mingi rõveda nalja ära vajutad, et a’la naise koht on rusika ja pliidi vahel, siis on asjad hukas. Võin omast kogemusest öelda, et detsember on finantsiliselt väga suurte riskidega kuu aastas. Igasuguseid kaugeid vanaonusid ilmub järsku välja, kellele kõigile tuleb üks laadung sooje sokke ja DoppelHertzi seerumit pihku suruda ja siis veel needsamad mainitud firmapeod.

Aga läheme asja kallale? Tavai.

Radi-ridi-ralla,

lasen intro valla:

ehk siis järgneb sissejuhatus ja minu vastutust välistavad klauslid, kui keegi peaks siinsetest tekstidest lähtuvalt investeerimisotsuseid tegema.

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Jaanuari alguses teen ülevaate detsembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (kuu alguse seisuga krattimas 3925,45 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (kuu alguse seisuga krattimas 2560,65 eurot), www.twino.eu keskkonnas (kuu alguse seisuga krattimas 1997,89 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus (kuu alguse seisuga krattimas 340,34 eurot) ning Crowdestate portaalis (kuu alguse seisuga krattimas 100,00 eurot).

2016. aastal on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 8200 eurot. Vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis, noh. Selle kasvatamine käib tasapisi. Praegu olen umbes poolel teel 5 tuhande poole.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

  1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;
  2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;
  3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Ühisvõlgade portaalidest niipalju, et Mintos toodab mul seni kõige tragimalt, sest alustasin seal kõige varem. See oli esimene koht, kuhu higiste peopesadega üldse mingit rahhi julgesin suruda ja olen tänaseni sellele portaalile truuks jäänud. Detsembris tuli seal kokku ligi kolm kümpi, sellest ca kümps soovitusraha. Twino näitab natuke kõrgemat tootlust, aga põhisummana tuulab seal vähem rahhi. Twinost detsembris kokku ca 18 eurot. Kumbki portaal sai minult detsembris lisaks ca 500 eurose finantssüsti.

Aktsiatest? Detsembris tegin mõned liigutused ja kokku on börsil nüüd ca 4 tuhat eurot. Kogu raha on mitme aktsia vahel ja osa sellest (millegipärast…) ka ühes uues fondis, millest kirjutas Investor Toomas siin: http://www.aripaev.ee/investor-toomas/2016/12/09/investor-toomas-kas-ostsin-porsa-kotis

Sealiha hindu vaadates oli selgelt tegemist liiga kalli ostuga, aga kuna fond tegeleb ärikinnisvaraga, siis äkki ei pea pappi kadunuks kuulutama. Veel. Tegemist on minu ainsa positisooniga, mis on hetkel punases. Just sayin’…

Päris põnev on vaadata, et kui ma praegu kõik aktsiad realiseeriksin, siis teeniksin ca 340 eurot (minus igasugused tehingutasud). Äge ju?

Märkmisväärne osa detsembri sissetulekust jäi rahasse. Ei, ma ei kuuluta krahhi. Aga tunnen, et õudne vaev on mingit vihmafondi kokku ajada. Miks siis jäi ja miks see detsembris lihtsam oli? Ma ei ole veel avaldanud, aga detsembris oli tavatust suurem sissetulek erinevate aastalõpu preemiate näol ja see andis vabama voli ka säästmiseks/investeerimiseks.

Detsember nuumas rahakotti kokku 6546,77 euroga, mis on kogu Rahakrati ajaloos best ever! Kummardan ja põiklen teie loobitavate lillekimpude eest, aitäh.

Sellega lõin kohe uppi nii oma esimese, kui ka teise eesmärgi. Kolmandaga maadlen ikka veel nagu Heiki Nabi oma türklasest või kreeklasest või misiganes murjamist halva unenäoga, kellelt ta viimasel ajal pidevalt kotti saab. Oli mingi habemega mägede poeg, kes meie väikest Heikit mitmel viimasel tiitlivõistlusel matil kiusas, te ei mäleta?

Kes märkas, siis seekord ma oma excelist neid tavapäraseid tabeleid välja ei lõiganudki. Räägin kõik numbrid niisama teksti sees ära, sest mul on kuri kahtlus, et te kerite kuu kokkuvõtte muidu kohe tabeliteni ja vastavalt sellele tuleb pärast kas positiivne või negatiivne kommentaar. Põhjuseid ja muud juttu peate ka ikka lugema! Mul on siin kord majas nagu lasteaias. Ei ole nii, et juurikaid sööma ei pea ja võib kohe kisselli kallale minna.

Detsembris peitsin kapi taha (ja investeerisin) kokku ca 4100 eurot. See on kogu sisendpapist ca 62%. Jaa, kulud on ikka veel ja endiselt suured ja blaa-blaa. Ma tean. Vabandan. Tegelen nendega. Näiteks, noh, kuna juba varakult teadsin, et siuke sissetulek on pigem harv, siis nillisin suveks ühe tuusiku välja. Nüüd on, mida oodata ja see on juba makstud ka. Lisaks oli emal just 60. jubileum ja siia otsa veel jõulukingid ja siis need asjad ja ühed teised asjad ja nii ta läks.

Rahakrati toodud osast ma vist veel ei rääkin’d, ega? 128,58 eurot oli see summa, millega Kratt detsembris mulle õla alla pani. Olen väga tänulik ja rahul. Ilma tema abita oleks mu sissetulek umbes 128,58 euro võrra väiksem olnud…

Detsember oli finantsilises mõttes vägagi noobel ja jõuluvana tõi mõned head raamatud nagu ikka ja aastatega on pehmeid pakke järjest vähemaks jäänud. Mäletad lapsepõlvest seda tunnet, kui pehme pakk anti? Ma arvan, et mul võis lausa silmadest välja lugeda, et persse, jälle on mingid sokid või kampsik pakis. Õeh, raisk. Nüüd on nii, et kõva ja kandiline pakk on see, mis meele rõõmsaks teeb, sest siis on tavaliselt raamat pakis. Kusjuures imestan natuke, aga ei saanud Raha-Jaagu uut teost kelleltki kingiks. Äkki sul, Jaak, on mõni praak üle, millele unustati kaaned köita või mis on trükivigu täis ja viitsid selle Saku terviserajal kilekotiga kuhugi kuuse alla peita, kui järgmine kord vokkima lähed?

Preagu head aega ja võite kindlad olla, et Rahakratt tegutseb ka 2017. aastal!

Kui soovid ka Mintose ühisvõlgade platvormiga liituda ja passiivsete rahade vilju mekkima hakata, siis siin on Rahakrati soovituslink https://goo.gl/WlPxTjja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: You will receive EUR 5 for every registration made from your unique affiliate URL. And what is even better both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

4f8f9a6aa0e63fd98f56c5880983438040feadc700c1de2c5ee8940f4c69de07.jpg

Jälgi
Teata mind
guest
2 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kristo

Head uut ( raha) aastat Rahakratile!

rahakratt

Sulle ka, Kristo, soovin, et taskutesse kukuks nii palju münte, et püksid alla vajuksid!

2
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top