Pilguheit varasalve – oktoobrikuu ja Estateguru sünnipäevaläbu

Teate. Rahakrati projekti mõttes oli oktoober üks ägedamaid kuusid sel aastal. Üks asi on numbreid taga ajada ja kuu lõpus oma kondisele seljale patsu lüüa, et tubli poiss, aga mõnikord juhtub midagi veel. Oktoobris käisin ma vabariigi kõvemate vippide ja rahakunnidega Estateguru sünnipäeval. Üks väike meeleolukas pilt on sellest mu feisbukis (LINK), kus mingil vabrikandil oli tuhar rahakotist nii punnis, et päris siiralt juba arvasin ennast Kardashian’e seal peol nägevat. Muidugi oli pettumus suur, kui lähemale minnes nägin mingit hülgevurrudega vanameest enda ees, kes mu veits ehk liiga kiimase pilgu tõttu üsna kohatult ennast tundis.

Väike vahejuhtum ei varjutanud aga selle õhtuse läbu olemust. Sai head sööki, tasuta kanget jooki ja kuulsuste läheduses ringi hõljuda. Hea on näha neid aferiste, kelle käes mu raha on ja kes EG kardinate taga toimetavad. Enamus olid suht usaldatavate nägudega, õnneks. Kingituseks tegin neile ühe viiesajase ülekande ka siin järgnevatel päevadel, sest no vaadake, millise pakikese mina neilt sain! Kui poleks teid siin lugemas (umbes 10 000 vanti iga kuu), siis ei oleks mul ka seda pakikest. Aitäh teile kõigile ka! Nii nummi žest tõmbas muidugi igemed terveks päevaks paljaks:

Mis veel oktoobri kohta öelda? Korteri asjad vaikselt liiguvad ja laabuvad. Kiiret pole, diil on lukus, edasi vaid veits adminn muredega sudimist. #eikurda

Rahvarahandus tilgutab oma igakuiseid intresse mulle, Twinos pakin kohvreid, et jagada see raha Estateguru, Crowdestate ja korteri remondi vahel, sest põhimõtteliselt on mu kinnisvara lihtsalt üks suur WC ruum (peldik). Mintose kohver on ka päris isaseks juba paisunud ja veits on isegi peopesad niisked, kui sinna raha juurde peaksin jälle kandma.

Nii, aga nüüd numbreid krõmpsutama.

Järgneb intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Novembri alguses teen ülevaate oktoobri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga krattimas 8989,49 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 16623,11 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 4380,72 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 3932 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 2946,37 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga krattimas 2923,87 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga krattimas 2376,39 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14746.5 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 4707 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 1025 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 1840 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 67 337 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 55 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) PURGIS JUULIST. Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur ja aasta peale siis 4365 eur);

Hetkeolukord on selline:

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.rahajutud.ee/feim-ehk-meedia/;

3) PURGIS SEPTEMBRIST. Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k.

Hetkeolukord on selline:

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kokku tassisin oktoobris enda kontodele üldisest kapitalismiringist 3966.88 eurot. Väga hurmav number ja hoiab aasta keskmist endiselt ilusti üle 4k piiri. Mäletate, lapsed, mida rohkem koju tassid, seda lihtsam on suurte säästuprotsentide klubis istuda onu Jaagu ja tädi Kristi sugustega.

Higivaba pappi tuli minu magamise ajal eelmisel kuul kokku 522.33 eurot. Mõtle korra niipidi – ma ei teinud selle tarbeks ühtegi füüsilist liigutust. Kuu alguses jagan palga kohe laiali (arvete kontod, säästukonto, investeerimisportaalid) ja arvele jääb 250 eurtsi nädala jaoks kulutamiseks. Päris veider süsteem, ütlete? Aga see töötab.

PASSIIVNE SISSETULEK

estateguru.co 56.58

crowdestate.eu 7.65

mintos.com 126.12

twino.eu 43.23

viainvest.com 28.65

muude laenude intressid 205

muud passiivsed mündid 32

üüritulu 0

dividendid 23.1

KOKKU 522.33

Loodan teid siin varsti jälle näha, sest juba praegu on mul järgmise ja väääga huvitava postituse mustand pooleli. Tegelt ei tasugi arvuti tagant ära minna. Istu ja refreshi seda akent paar päeva lihtsalt. Lõpusõnad sedakorda välismaa keeles:

I used to say that I wanted to make ridiculous amounts of money.

I think I should have chosen my words more carefully.

Järgneb väljaheide ja tule võta siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood. Olen ise kõikide nende portaalide kasutaja ja seni ei ole pidanud pettuma.

Siin on valik soovituskoode, mis annavad extra boost’i sulle investeerimisega alustamiseks.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com: pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…), liitu SIIN

7. Fastinvest.com julged proovida, siis vajuta SIIA

Jälgi
Teata mind
guest
4 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Algaja

Olen lootusetult palju blogiposte lugenud läbi ja rikkaks saamise õpiku. Aga seda tehnilist poolt väga vähe või väga pealiskaudselt kajastatud. Selles suhtes oleks ühe korra tore 14 minutit avanevat exelit näha, et sellest maksude asjast põhjalikumalt sotti saada. Pole julgenud alustada kuna kogu algne protsess tundub võõras ja vähe kajastatud. Avan investeerimiskonto, klõpsan siin ja seal , lükkan edasi miskeid makse mille üle peab vist ise arvestust pidam. Vabandust kui tekst natukene segane tuli. Väike step by step algajale võiks olla. Ntx avad investeerimiskonto lhv-s, kannad sinna x summa, siis eeldan et ntx teen konto ühes eelpool reklaamitud kohas(viainvest,mintos jne ) ja seon selle konto oma investeerimiskontoga ? 😀

rahakratt

Mul oli kunagi täpselt sama tunne, aga siis hakkasin otsast pihta. Ära seo sotsiaalrahastust investeerimiskontoga. Elhavee investeerimiskonto hoia aktsiate jaoks, sest seal on tulumaks juba maha võetud dividendidelt. Muud tulud investeerimisest tuleb ikkagi (suht ausalt) tuludeklaris ära kajastada. Ma enda excelit näidata ei saa, sest mul on seal nõuetel nimed taga ja kinnisvara aadress jne. Muidu näitaks küll.

Algaja

Esimene samm on võlgadest lahti saamine (check- tean ja mäletan kolme kohtutäituri nime tartus pikalt veel). Teine samm on kriitiliselt üle vaadata kulud ja tulud (check). Nihverdasin rahajaagu raamatu tasuta, loodetavasti suudan sama teha ka tema kahe järjejutuga (aktsiad/kinnisvara). Sellest, et maksudest aru saada mingit nihverdamist ei leidu- ainult pilvebüroo e-raamatud( jah võtsin rahakrati blogi otsast peale lahti nagu aru saada ja hakkasin aga närima nagu kuivanud leiba-kohati tundub lausa,et enese väljendamine avalikus kohas hirmus kuna rahakratt võib hakata nõudma autoritasu minu tsiteerimistest ja jäljendamistest)aga need tunduvad tarbetu investeeringuna algajana, sest arvatavasti 3/4 raamatust ma ei saaks muhvigi aru. Miski maksuameti investeerimiskonto nõuande päevik ka raske aru saada. Paar küsimust tegelikult oli selle postituse algne mõte küsin nad siis ära. Kuna ei valda ürgseid exseli kunste proovin näidetega mis painavad mind. Näide 1:Mina “algaja” kannan 100 eurot mintosesse valge inimesena(eraisikuna),järgnev kuu laekub näitena 1 euro intressi. Kas ma pean koheselt kuhugi maksuametile maksma ühelt eurolt 20 senti või kuidas see arvestus täpselt käib, et mundris mehed ukse taha ei tuleks küsitlema teemal “noormees, te olete Eesti riigile võlgu”. Jään ühe näite juurde kuna lugesin eelnevast vastusest, et aktsiatega arvestakse tulukas automaatselt maha. Minu virtuaalne kõrge viis(jälle kopeerin ) sulle kui viitsid vastada ja loomulikult kasutan kõiki sinu linke ühisrahastustel, et kuidagi tasuda sulle.

rahakratt

Kopeerimine on ju ülim kompliment! Järelikult läheb kellelegi nii väga korda mu teema.
Minu arusaamist mööda on see aastas ühekordselt kajastatav tulu ja märgid seda tuludeklaris. Ega ma ise ka mingi osav vend arvutama ei ole – oskan mingi 1000€ täpsusega asju ajada umbes. Aga õnneks on minust targemaid. Vaata nt see link: https://www.rmp.ee/maksud/tulumaks/uhisrahastuse-tuludeklaratsioon-kuidas-taita-2016-02-17

4
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top