Rahakrati 2017. aasta resümee: aastad mööduvad, tuuled pöörduvad – tsirkus alati jääb!

Hahaa, ütle nüüd, et sa ei lugenud pealkirja lauldes! Üks omaaja püssimaid naisi, Heli Lääts, laulis seda laulu teadmisega, et vajan just täna oma tol ajal veel mittesündinud blogile sissejuhatust 2018. aasta kokkuvõttesse.

Aastaid kaks on nüüd möödunud Rahakrati sünnist. Pluss mõned kuud pealekauba. Tuulte pöördumise kohta ei oska ma midagi öelda, minu finantspurjedes on ikka samad tuuled – need, mis mind suurte rikkuste- ja tatravabasse sadamasse puhuvad. Tsirkuse osa? No see jääb alati, tõesti. Igast kuradi tsirkust on saanud ja saab edaspidigi. Kõige suurema tsirkusenumbri “Kurbmäng kalapulkade ja pelmeenidega” on vist mu magu selle ajaga saanud. Ja teie otsite ka siin tsirkust, eks? Ikka on tore vaadata, kuidas mingi vend ennast oma rahade hinnaga teie ees klouniks teeb.

Nagu kombeks on, siis sätin alanud aastaringiks taaskord 3 uut eesmärki. Need võiks olla midagi sellist:

1) Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur);

2) Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal (kusjuures üks väike jupp minust juba on Kristi Saare uues Maksuraamatus ja midagi pidi Raha-Jaagu Papipiibli uude täiendatud versiooni tulema, kus Madis “Pokkerinägu” Müür mind avalikult laimamavat. Aa, ja mu 1000 euro väljakutse korjas Äripäev üles… kui ma pikalt nende postkastis nutsin… ja Investor Toomasele isiklikult kalendri kohale viisin… koos šokolaadiga…);

 

Äripäev

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 42k).

 

Screen Shot 2018-01-04 at 18.26.20

Eelmiseks aastaks üles riputatud sihid said kõik järgemööda alla tulistatud:

1) PURGIS – teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt keskmiselt vähemalt 2 000 eurot. Keskmiselt tuli hoogsad 3 481,08 eurot;

2) PURGIS (aprillis tehti pakkumine liituda) – saada LHV kuldkaardi omanikuks või vähemalt selle vääriliseks;

3) PURGIS (novembrist) kolmekordistada 2016. aastal teenitud passiivne raha (3 x 811 = 2 433 EUR) ehk Rahakrati projekt “Kahe aastaga üks tasuta lisapalk”. Kokku tuli 2 919,98 eurot.

Kõige suuremat uhkust tunnen selle üle, et kahe aasta ja mõne kuuga olen ehitanud Mintosesse 10k suuruse krati, Twinosse 8k suuruse krati, börsil tiirutab ca 7k, olen osanik väikeses ettevõttes, kuhu tilgub igakuist üüriraha törtsuke ja milles on minu rahasid laenudena ca 13k jagu. Lisaks umbes 1,5k suurused kratid Estategurus ja Viainvesti portaalis ning mõnesaja eurosed avantüürid paari eralaenu ja pitkoiniga. Eelmise aasta lõpus tegin veel ühe psühholoogiliselt megasuure liigutusena endale Elhavee Kasvukonto. Sinna läheb mul iga päev paar eurtsi ja ma näen tõesti iganädalaselt mingit motiveerivat liigutust oma pangakontol – olgu selleks siis väike dividend või uute fondide ost. Keskmisel miljokal pidi olema 7 erinevat sissetulekuauku vist, eks? Koos palgaga on mul praegu umbes 7 koos! Kahjuks pole kõik igakuised. Ma võin kihla vedada, et ilma selle blogi ja teie tähelepanuta ei oleks ma nii kaugel, leiaksin sada põhjust viilida, rohkem prassida ja kulutada ning oma tulevikku edasi lükata. Siinse projektiga kaasnev surve on metsik liikumapanev jõud, aitäh!

Kui Rahakratt 2015. aasta juulis või augustis sündis, siis ei olnud mul mitte kottigi hingetaga. Ei olnud raha, ei olnud sääste ega investeeringud ja õnneks ei olnud ka võlgasid. Alustasin tutikalt lehelt. Lükkasin omale kohe sellise hea leebe amatööri eesmärgi ka järgnevateks kuudeks ette – olla igakuiselt 500 passiivse euro saaja. Ma tean, et te naersite ja täna naeran mina ka. Isegi kahe ja poole aastaga pole ma seda eesmärki täita suutnud, aga vaata, kui lähedale ma sellele jõudnud olen. Kui eelmise aasta intressid/dividendid kuude peale ära jagada, siis tuleb iga kuu keskmiselt 243 eurtsi. Pool on käes ju! 243 eurot teeb mingi väikese naisteauto liisingu. Või pika nädalavahetuse Euroopas. Või saan mõnes Balkani riigis in real life monopoly mängida ja hotelle kokku osta. Need on vaid vähesed näited.

abandoned-hotel

Terve oma tegutsemise aja jooksul olen proovinud väga erinevaid viise, et rahhi säästa või eelarveid teha. Minul iga kulu ülestähendamine õnnestunud ei ole ja excel on võrreldes teiste finantshuntidega ilmselt natuke lakoonilisem. Viimased mitu kuud on päriselt aga töötanud nädalaraha süsteem. Mul on iga nädal kindel summa ja selle kulutamise eest ma ei karista ennast. Samuti ei märgi üles, kas jõin 2 liitrit petti rohkem, kui eelarve lubas. Nädalaraha on kõigeks – riided, toidud, reisideks, laaberdamiseks, arstideks ja kõik-kõik-kõik kokku.

Allpool näete kohe, et mu sissetulekud on päris edukalt kasvanud, aga endiselt teen igasugu hämaraid kõrvalotsi töövälisel ajal. Plaanin terve 2018 väga bravuurikalt elada nagu Laura-Invidia tüdrukud. Seetõttu on kõiksugused roozad iccicc aipodid ja Zandikopikad teretulnud, võite mulle oma mõtted ja pakkumised postkasti kirjutada. Ma ei leia, et olen nüüd niivõrd kõva mogul, et varsti enam raha lugeda ei oska ja tööl käima ei pea. Kõige ägedam on see, et Rahakrati aja jooksul on mu enda mõttemaailm see, mis on kõige rohkem arenenud. Ja tõesti on äge näha Rahakrati feisbuki jälitajate seas palju noori ja palju noori naisi just. Veebikonstaabel, jahtu maha. Pean silmas seda, et noored hakkavad varem pihta ja õigesti mõtlema. Mida varem alustad, seda šikimalt sa lakk-kingades fintatsides läbi elupeo keerled.

Viskan nüüd lõpuks aastate numbrid ja mingid näkased kraahvikud ka teie ette, mis peaks teid inspireerima…

2015 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 34,34%.

2016 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 41,93%.

2017 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 43,20%.

 

2015 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 1752,54 EUR.

2016 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 2574,38 EUR.

2017 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 3481,08 EUR.

2018 kokku

2015 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 11,27 EUR.

2016 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 811,21 EUR.

2017 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 2919,98 EUR.

2018 kokku_1

Mu vana kampjuutri klaviatuur ujub praegu õnnepisaratest. Olge ettevaatlikud, eks majanduses on hea seis, kui minusugused lambi õlid, kes põhikooli matas lennutati pigem uksetaha tunni segamise eest, suudavad investeerida ja sellelt mingitki tulu teenida. Kui pole ajusid, siis olgu topelt visadus ja töökus, eksole.

Lõpetuseks niipalju, et kes mind on guugeldanud, siis vastus on ei – mina ei ole ühtegi vekslit võltsinud ja ma ei ole selle 2,5 aasta jooksul veel vahele jäänud millegi pahaga:

http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=jarvateatajaew19371229.2.14

Tartu rahakratt tabati Kuressaares.

Elas w alenime all, Võltsis weksleid i a tegi muid kelmusi.

Pühade laupäewal wahistati Kuressaare kriminaalpolitsei korraldusel Kuressaares elutsew 22-aastane Heino Paal, kes siin vikemat aega elanud Jaan Waheri walenime all. ühes Paaliga wahistati ka 18-aastane Hilda Kulla, kes esines Paali naisena. Nii Paal kui ka Kulla olid warem teenistuses Tartu üldhaigekassas, kust nad möödunud suwel põgenesid, kaasa mõttes haigekassale kuuluma rahasumma. Pärast Tartust põgenemist olid nad mitmel pool ringi rännanud, kuni asusid sügisel elama Kuressaare. Heino Paal oli Tartu haigekassast warastanud Jaan Waheri nimelised dokumendid, mis wõimaldasid tal esineda selle nime all. Paal on ka warem warguste eest karistatud, kuid karistns on tal kandmata.

Kuressaares sooritas Paal Jaan Waheri nime all wekslimõltsimise, tehes särele Kuressaare teatri näitleia Riiwo Kuliuse sa kohaliku tarwitajate ühingu ärijuhi Tamme allkirjad. Paal oli ise ka tcgew Kuressaare teatri juures näitlejana. Ta oli warem juba abielus, abikaasa elab TartuS. Paal on Kuressaarest püüdnud teha kaastööd ka ajalehtedele.

Tänan teid, mu sõbrad investorid ja investrissid, ilma teieta poleks Rahakratti. Ärge mind unustage ja astuge jälle siit läbi.

Järgnevad kommertsteadaanded.

Ära jama, et nüüd lugemise lõpetad, see tekst siin all võib sulle päris mokkamööda olla, kui vähegi ahne oled.

Valik soovituskoode, mis annavad extra boost’i sulle investeerimisega alustamiseks:

1. Estateguru: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

EstateGuru platvormil teenivad investorid atraktiivset tulu investeerides kinnisvaraga tagatud laenudesse ning ettevõtjad saavad kiirelt ja efektiivselt soodsa ligipääsu kapitalile oma plaanide realiseerimiseks.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

2.Mintos: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

The Investment Reward shall be calculated after 30, 60 and 90 days from the registration date of the third party based on the average daily balance. First installment is calculated from the average daily balance during the first 30 days.

After 60 and 90 days the Investment Reward is calculated from the increase of the average daily balance for the current calculation period compared to the average daily balance calculated, during the previous calculation period. If there is no increase and investment is the same, Mintos shall not pay the investment reward for that specific period.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

3.Viainvest: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi seda linki: https://c.trackmytarget.com/lh8htl

IMG_6093

Jälgi
Teata mind
guest
31 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
algaja

Minu jaoks täiesti hoomamatu palganumber … Super tubli!
Lisaks oled kahe aastaga enda keskmist kuupalka duubeldanud ja laekunud intressitulusid lausa 259 korda suurendanud. Väga muljetavaldav! Loodetavasti kasvavad numbrid mühinal ka 2018. aastal!
Kõike paremat ja head uut aastat Hr. Kratt!

rahakratt

Ma tänan ennast teie kõigi poolt! Sulle ka igast head värki uueks.

Eduard

Väga huvitav ja inspireeriv lugemine!
Eriti muljetavaldav on see, kuidas sul õnnestus oma sissetulekud kasvatada. Loen su blogi peaaegu algusest, ning oled mind palju inspireerinud, tekkis ka huvi rohkem teenida ja rohkem investeerida.
Mul oli selleks aastaks planeeritud saada igakuiselt ühe keskmise Eesti bruttopalga, ning novembrist on see eesmärk ka purgis 🙂
Edu ja jaksu!

rahakratt

Siin tahaks seda idanaabri jope ja matiga seotud ütlemist kasutada – sa saad iga kuu investeeringutelt ühe keskmise palga???

Eduard

Jah, minu jaoks tuli see ka üllatusena, eelmise aasta detsembris see number oli umbes 600/kuus, 2 aastat tagasi umbes 300, ei tea, kas panna eesmärgiks 2400 detsembriks 2018? Võiks proovida küll, aga tegelt 2000 oleks ka supper, arvestades seda, et veel 3 aastat tagasi ei ole üldse investeerimisest ja passiivsest tulust eriti midagi kuulnud ja mõelnud. Siis aga tuli arusaam, et mis juhtub, kui mu ettevõte läheb pankrotti näiteks, ja mul ei ole isegi palju sääste tehtud, ning veel hullem, kuidas võiks elada pensionil, saades riikliku pensioni. Nii see lumepall veerema hakkas 🙂

rahakratt

Julm. Seda kõike on nii ilus lugeda. Ilmselt on su kapital ka teisest liigast kui minul. Ja selliste kommentaaridega motiveerid sina minu blogis ilmselt rohkem kui mina ise oma juttudega 🙂

Eduard

Mu sissetulekud olid enam-vähem sarnased sinu omadega, ning alustades investeerimist, tekkis huvi ka neid kasvatada. Mängides exceliga vaatasin, palju peaks igakuiselt investeerima, ning süües kasvab isu, lõppeesmärgid on praegu palju kõrgemad, mis olid alguses ? Esialgu tahaks lihtsalt kõrgemat pensionilisa saada, nüüd aga püüdlen finantsvabaduse poole, nagu me kõik siin 🙂
Veel lisaks, et hetkel umbes pool minu portfellist on odav laenuraha – eluasemelaen, hüpoteegilaen, sugulaste raha jne, kuid selle rahaga ma eriti ei riski – seega omakapitali tootlus oli 2017a umbes 21%

rahakratt

Huh, mega vend oled! Natuke on isegi vastik lugeda su kommentaare. Vb pean selle siit ära kustutama.

Eduard

😀

Toomas

Loodan, et Rahakrati postitusi loetakse aina uuesti ja uuesti sama tihti kui Titanicut hetkel vaadatakse – suud ammuli ja juba kahekümnendat korda!
Mina olen siit saanud väga palju mõtteid – ideid ja võin olla oma eelmise aasta ja eesmärkide täitmisega väga rahul. Kõik Rahakrati tekstid on selgesti loetavad ja sobivad ka “tavarahvale”, kes vana-aasta lõpus või uue alguses endale üht-teist eesmärgiks seavad.

rahakratt

Punastan ja loen sinu kommentaari mitu korda nagu vaataks titaanikut…
Aga jaga välja, mis su eesmärgid olid?

Tasane Investor

Ma kogu aeg mõtlen, milline see RahaKratt päriselus on ja kas ma olen teda kunagi linnapeal jalutades näinud ka. Mul tekkis ka küsimus, kas sa tutvusringkonnas ka rahaasjadest saad rääkida või pead päriselus selle kohapealt moka maas hoidma ja ennast blogis välja elama? 🙂

rahakratt

Veel mind märgata ei ole, sest see hiljuti näidatud roosa mersu on ostmata ja mu autfit on 90% H&M. Aga ma kõnnin linnavahel küll, ilmselt näen välja täiesti keskmine Eesti lõng. Vb natuke ilusam ja enesekindlam ehk. Sa ei tea milline mina olen ja mina ei tea milline sina oled, seega võime järgmine kord linnapeal üksteisele lehvitada ja ongi olemas.
Vastus sinu küsimusele: ei, ma ei saa ega räägi. Sest minu finantstutvusringkond on pigem rahablogides ja -keskkondades ja tavasõbrad on tavajauramisteks. Vb ongi nii parem, muidu viskaks üle, kui kogu aeg raha loeks ja oluliste nägudega LindaLiini börsile tulemise üle spekuleeriks?

Tasane Investor

Sellisel juhul oh seda üllatust, kui sa ühel hetkel pakid oma kaks asja kokku, võtad pügamata puudli kaasa ja põrutad koos Roosaarega Balile elama. Sõpradel on siis #whaaat?

rahakratt

Ongi, jah.

Rahajutud.ee

Rahakratt, Sa oled jätkuvalt eeskujuks meile kõigile!

rahakratt

Tänud lisapinge tekitamise eest.

Jaago

Tere Rahakratt!
Tõesti hea vaadata, oled nagu õpikunäide, kellel kõik süsteemid paigas . Säästmine kasvab ja ka palganumber sellejuures.

Tahaksin su tuju natuke veel paremaks teha…
Tõenäoliselt arvutad oma keskmist säästmisprotsenti nii, et võtad kuised säästmisprotsendid kokku ja leiad nende aritmeetilise keskmise?

Tegin kiire arvutuse võõras rahakotis (mis inimestel ikka tööajal muud teha eks?) ja kuna sind huvitab aasta keskmine säästmisprotsent, siis peaksid sa kokku liitma terve aasta säästud ja need jagama omakorda terve aasta tuludega, sellisel juhul tuleks sinu 2017 säästuprotsent 45,8% (võibolla panin kiiresti arvutades mööda kuskil aga saad ise üle vaadata)

Näiteks:
Jaanuaris teenid 1000 eur ja kulud on 500 eur, säästad 500, säästmismäär on 50%
Veebruaris teenid 1000 eur ja kulud on ka 800, säästad 200, säästmismäär on 20%.
Märtsis teenid 2000 ja kulud on 1000, säästad 1000, säästmismäär 50%
Keskmine säästmismäär tuleks justkui 40% (50%+20%+50%/3)

Kui liita kokku aga kolme kuu säästud – 500 + 200 + 1000
Ja jagada see kolme kuu tuludega 1000 + 1000 + 2000
Saame keskmiseks säästmisprotsendiks (1700/4000) – 42,5%

Ning mida rohkem kuid me lisame, seda suuremaks vahe käriseb.

rahakratt

Mul on nii jah, et artimeetiline. Excel ise võtab valemiga selle. Mugavus on peamine.
See on hea muidugi, et mu rahapaunas sobrad ja mingeid mulle positiivseid rehkendamisi teed, tänks 🙂

Kevin

Uskumatu palganumber tõesti. On tegemist eraisikuna kätte saadava netopalgaga või töötad ja arvestad sissetulekut ettevõtte alt?

Jätka kirjutamist.

rahakratt

Jätkan. Luban.

Sissetulekuks pean eraisikuna saadavat palka pluss vahel tegelen mingi sodiga, mille eest arveid kirjutan ja siis võtan selle ka arvesse. Tundub loogiline?

tkjmn

Hei! Mõnus kirjastiil! Sa võiksid kirjutada ka postituse, kuidas sissetulekuid suurendada, enda näitel miskeid kogemusi-nõuandeid jagada:)

rahakratt

Tänks. Ma võtan selle ette. Varem vist olen kirjutanud ka, aga no kesse jõuab tänapäeva elutempo juures mingis kuradi arhiivis ringi sobrada.

Helen

Ma lugesin About koha ära, sest tundis huvi su pereseisu kohta (ei, mitte seda, kas oled vallaline, aga mitut naist-last üleval pead pidama), aga seda sealt välja ei koorunudki. See ei ole ilmselt päris tõsi, aga mulle ikkagi tundub, vb oma kinnistunud mõttest, et kui sul on juba lapsed (mida rohkem, seda raskem), siis on see poole palga säästmine ikkagi keerulisem. Või kui sellega oleks alustanud enne lapsi, siis oleks kindlasti juba järje peal. Igatahes kadestan seda, et osadel on lihtsam suuremaid summasid kõrvale panna, minul hetkel mitte nii palju. Aga see ei tähenda, et väikseid samme ei astuks. Tahaks lihtsalt tulemusi ka juba rohkem näha, kui praegu.
Aga tekst on mõnus ja sama huvitav lugemine, kui investeerimis-ja eneseharimisraamatud. Keep on going 🙂

rahakratt

Kes kõiki neid naisi ja lapsi ära jõuab lugeda. Teed 10 väikest sammu ja kokku on nagu 2 suurt, jõudu!

tkjmn

Lapsed olevat kõige parem investeering.

rahakratt

Harjutan tegemist praegu!

Maarja

Minu meelest ei sõltu säästu% suurus mitte nii palju väljaminekute suurusest (loe: kodulaen ja lasteaiatasud) kui sissetulekute suurusest/väiksusest. 500€ sissetulekust 50% säästa-investeerida on palju keerulisem kui 5000€ sissetulekust. Raamatupidajate hüüdlause olevat: “Ära karda suuri väljaminekuid, karda väikseid sissetulekuid!”

rahakratt

Täiesti nõus. Sellepärast tulebki sisse voolavat pappi paisutada võimalikult kärmelt.

Martin

Mis su Mintose promokoodi kombinatsioon on?

rahakratt

Mintosega liitumiseks mulju seda linki: https://c.trackmytarget.com/y8fr3p

31
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top