Sammuke lähemal paks kröösus olemisele ja Kadri Simsoni jalgadele minu süles (Kadri on pildil paremal)

Ei saagi enam hästi aru, et kas olen super hajutaja või raskelt haige investeerimissõltlane, sest nädalavahetusel avas(tas)in enda jaoks uue ühisvõlgade portaali. Sedakorda Envestio. Ise muidugi valiksin selle esimese variandi enda kohta, aga te võite vabalt kommentaariumis kaasa möliseda ja oma sõna sekka öelda. Vahel on üsna lõbus teie ininat lugeda ja ma lausa imestan, et siin nii vähe heitereid on. Korra keegi käis, kes ütles, et palju kasulikum oleks lugeda, kui mu sissetulek tonni juures oleks – vat siis kohe huviga loeks, et kuidas kaaskannataja manööverdab ja vireleb.

Kui aus olla, siis 3,5 aastat tagasi ma täpselt sellises olukorras olingi. Sääste kottigi polnud, sissetulek oli tuhande juures ja higivabast võis vaid und näha. Mõned uued siin ei teagi võibolla, et mu eelmine blogi oli aadressil www.rahakratt.wordpress.com ja seal olid päris korralikud näguripäevad käimas. Kui mul liiga hea olla on, siis võtan isegi vana blogi lahti ja tekitan endale Öö-Maresid (ing. k. nightmare).

Ma olen praegu nagu, et dafakk vana, ise panid just Twino kinni, et rahh korteritesse tassida ja nüüd siis avad uusi portaale. Envestiot olen juba tükk aega nillinud ja püüdnud aru saada, et mis seal toimub. Lõpuks tegin sellise otsuse, et sellest ei saa mu järgmine topinhästipaljujakiirestisisse platvorm, vaid püüdsin seal ühe laenu prooviks kinni. Täielik sõltlase õigustus ju. Umbes nagu oleks kellegi ettevõttele või eraisikule laenusutsaka teinud. Tootlust lubab projekt 15%, mis on super näitaja. Vabalt võib juhtuda, et peale selle ühe sutsaka möödumist tulen välja ja asi jääbki üheöösuhteks, aga seda ma täna veel ära ei otsusta.

Nagu mingi päris asi ju

Kuugeldades leiab päris palju infot, mis portaaliga tegemist on ja tundub, et paljudel on raha seal tiirlemas ja enamus on rahul. Lehe kujundus on küll omapärane, kui avalehel on veits higine kurjategija stiilis tont kabriolett Fiati juures vaatamas, et kas mendid sai maha raputatud:

Pildil on säästukabrio Fiat Barchetta, mis maksab umbes 2600 eurot tegelt

Nagu kombeks on, siis lisasin Envestio koduka omale ilusti bookmarks’idesse ja sain jälile rahaportaalide värvisaladusele. Teate, mis värv tekitab usaldust, et minusuguseid kõva vaevaga raha koju tassivaid külatöllakaid nende rahast lahutada?

Päris sinine on see olukord…

Oma pikaajalisele investeerimiskogemusele Envestios (täpselt 2 päeva) tagasi vaadates ma veel põhjapanevaid järeldusi teha ei julge. Ei tea, kas sealt kõik ja nii suurelt tagasi saab nagu lubatakse, aga 350€ on sees ja pöidlad on pihus.

Kui tahad või julged finantseksperimenteerida, siis võid kasutada mu soovituslinki, aga veelkord – mul pole õrnakatki, mis seal portaalis saama hakkab. Soovituslink on SEE.

Mu salalingiga kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Mina kasutasin ühe teise rahablogeri linki ja selle viieka sain igaljuhul kontole juba. Aga tehke kindlalt ise ka mingi oma due-dill, sest minu jutt võib olla kõigest pildi üks vaatenurk:

Up yours, peasants. Or not.
Jälgi
Teata mind
guest
28 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Gadri Crimson

Hmmm see küll pihid.net ei ole.

rahakratt

Ah?

Tiiu

Ha haa – prints William näeb välja nagu Meelis Lao 🙂

rahakratt

Prints William?? See ongi vana tulistaja ja karateka ise ehk Kara-Mell.

Iniseja

Väga suure hurraaga ei ole julgenud siseneda aga midagi on portaalis juba mõned kuud tiirlemas ja siiani võib rahul olla. Veidi ettevaatlikuks teeb see, kui finantseeritava ettevõtte kohta internetiavarustest suurt midagi ei leia, aga ahnus ei anna häbeneda, ma ütlen! Äkki on minu saamatuses süüdi hoopis kesine läti keele oskus.

rahakratt

True dat, Iniseja. Mul on täpselt sama tunne, et maru ettevaatlik tuleb olla. Iga vend viskab praegu mingit ühisrahastust püsti ja proovi siis aru saada, ket legit on.

Gert

Ma avastasin Envestio miskit 6 kuud tagasi ja avasin ka kohe konto – et nagu jube hea potensiaalne tootlus ja jutud. Siis aga tegin natuke due dilli ja avastasin, et laenu antakse ka “mees ja koer” tüüpi ettevõtetele ja seda ~20% intressiga vms. Sellistel laenudel peaks olema kõvasti suurem intress. Portaal ise küsib kindlasti rohkem intressi ja siis selle eest garanteerib põhiosa säilimise mingis osas aga ikkagi.

Samas selle portaali jälgi ajades ei saanud piisavalt kinnitust, et see asi on legit ja alles ka paari aasta pärast. Kuskil ka mingit korraliku sisulist uurimist selle portaali kohta ei leidnud. Ainult üks blogija oli neil külas käinud, ja tundub, et need inimesed reaalselt on olemas ja ehk päris pettus ei ole. Aga kes need inimesed on seal? Kas nad on usaldusväärsed ja teavad mis teevad? Veel on mingid salapärased investorid kes seda asja seal taustal ka rahastavad ja vajadusel sinu kahjumliku investeeringut garanteerivad? Kas ja kui palju neil seal raha on, et selliseid lubadusi saavad anda? Need mõned küsimused mis tol korral tekkisid.

Aga üldiselt tundub, et suurem osa inimesi paneb raha sisse, loeb 10 issameiet ja kui portaalis number kasvab siis on kõik lill. Kas sellel numbril ka midagi taga on, seda ei tea keegi ja vist ei huvita ka. Vähemalt seni kuni probleemid ei ole ilmnenud. Siin tuleb ühisrahastuse üks probleem välja. Kui panused on väikesed, siis pole arusaadavalt kellelgi viitsimist väga süveneda, kes või mis konkreetse ettevõtmise taga on. Usaldatakse portaalipidajat või teisi investoreid(kes pole ka süvenenult uurinud) ja siis hajutatakse ennast segi. See aga annab hea võimaluse igast scammeritele ja muidu mitte kõige tõsiseltvõetavamate tegelaste esile kerkmisele.

Igatahes mulle tundub, et riski ja tulu suhe ei ole Envestioga paigas. Võin vabalt eksida aga mina otsustasin kapitali kaitsta ja seda mängu kõrvalt vaadata. Ja jälgin huviga, kuidas seal asjad arenevad.

rahakratt

Jaa, ma lugesin ka selle kuti seiklusi, kes a’la empsiga koos tuusikule läks ja Envestiol külas käis. Ei tea ju, et kas selleks puhuks aeti mingi tiim kokku, kes tegelt olid kohaliku rahvateatri vabatahtlikud näitlejad. Lugu on siin: https://financiallyfree.eu/envestio-review/

Mina olen tegetl ju samasugune, aga issameiesid ei loe – ei oska lihtsalt. Igaljuhul jääb nii, et ma sinna juurde hetkel ei pane. Vaatan, kuidas see 1 laenupoeg kosub ja siis otsustan edasi. Tänud kaasa mölisemast! Su kommentaar on pikem kui minu postitus.

Gert

Kuna ma ennast piisavalt asjalikult väljendada ei oska, nii siis kirjutangi pikalt. Mis teha – kõigil ei ole annet.

Aga tegelt on mul salakaval plaan enda blogi pidama hakata ja seda sinu blogi kommentaariumis. Sul ju lugejaskond ja kandepind meedias olemas nii, et sujuva liigutusega hakkan siia kirjutama oma poste.

rahakratt

Muahahaa, korralik virtuaal-puuküürnik oled ju! Nii rebel tegutsemise eest oled päriselt ka oodatud iga kord minu kuu kokkuvõtte all enda oma avaldama. Täiesti haigeid inimesi on ikka olemas 😀

Rahaeihaise

Sama siin, nii palju kui viimased kuud uurinud olen, siis jääb ka minule selline mulje, et tegemist on, teate küll selle: “kui üks asi tundub liiga hea , siis enamasti on need tujud, mitte tunded sündroom!” Ja me kõik teame kuidas tujude või tunnete pealt investeerimisotsuseid tehakse… Neid ei tehta! Umbes sama seis nagu nende naiste kutsumisega, kes pipardavad…
Aga jah, kellel rind rasvasem ja ringid kaldkriipsu ümber väga võimsad tunduvad, siis miks mitte proovida? Säraküünla võib mõlemast otsast ju ka põlema panna.

rahakratt

Nõus. Sellest ka minu panuse suurus seal. Eriti ei viitsi mingit järgmist Coinbase endale tekitada, kus 3 sotti paari kuuga 3 kümpsi peale sulab. Aga ega muudmoodi teada ei saa ja mingit rasva peab rinnal olema, eksole.

Rahaboss

Täiesti Eesti firma ju :D. Registreeritud Raeküla tee 5, Rae vald (Smarten Logisticu majas, ülemisel riiulil sektors F16, kuivainete kõrval:).

Ise pole sealt veel raha välja võtnud, aga virtuaalselt on 500 EUR’ist saanud 3 kuuga 524 EUR. Konto väljavõte on neil korraliku Wordi mehe tehtud ja veidi lihtsakoeline ju kõik tundub… samas nad võivad lähtuda oma publikust – “Parem tulevik”, “Eesti eest!”, “Õiglane riik kõigile kõigile!” ja nagu viimasel ajal Lätis kombeks on öelda – “lollidelt eestlastelt tulebki raha ära võtta!”.

rahakratt

Tatra kõrval kohe? Siis on ju korras kõik.

Olen nõus, et võrreldes Läti suurtega on neil veel üksjagu areneda, aga huvitav on see, et nad ei varja oma tiimi ja inimesi. Kodukal kõik ilusti üles rivistatud nagu sotsiaalrahastuse inimeste facebook. Ainult hindeid ei saa panna ja pilte kommenteerida – see oleks äge feature, mille võiks lisada. Kuna pildid on üleval, siis on kaks varianti: asi on nii üdini aus või on neil lihtsalt kõigest täiesti poogen if things go south.

sugra

Natuke nalja ka – keerutan seal 11 k rahhi. Kas olengi mina see kõige rumalam eestlane, kelle varanatuke, ehk loll raha, tuleb käest ää võtta? Neid hullumeelseid numbreid vaadates taon aeg-ajalt endale vastu rinda ja luban, et järgmise suurema põhiosa tagasimakse kannan välja, kuid ahnus saab mõistusest jälle võitu ning läheb aga asi uuele ringile. Vedi rahustav on intresside langemine 15 – 16 protsendile, alguses olid need vapsee 23%.

rahakratt

Natuke päris kallist nalja, tahtsid öelda? Üheteist kiloga piki oma nahast kirsse küll saada ei tahaks ju. Kaua sa seal olnud oled?

sugra

Esimese summa lükkasin sisse 04.07.2018. Ja siis hakkas saamahimu aina kasvama …

rahakratt

Mhmh, ei ole ka teab mis pikk karjäär seal nagu mulgi. Lähme neile külla äkki millalgi ja vaatame esimese asjana autopargi üle? Siis on selge, et kas on Müüri case (http://www.rahaasjad.ee/2019/01/10/kuidas-ma-poliitikule-maasturi-valja-karistasin/) või päriselt ka lasevad seal tatart sisse omale ja oskavad rahhi lugeda.

Kaarel

No kui sul on vähemalt mingi poole milli kanti rahhi keerutada, siis hajutamise mõttes ok, aga muidu suht riskibisness. Samas tahaks sulle pakkuda investeerimisvõimalust piiramatus mahus. Alustuseks pakun intressi 0%. Iga kuuga väheneb see protsendi võrra. Paari aastaga peaksid jõudma täielikku nirvaanasse.

rahakratt

Pole küssi, muidugi võtan pakkumisest kinni! Kas http://www.ühisahastus.ee?

Jaana

Jäi selline asi silma ja meenus, et Sul, Rahakratt oleks ainukordne võimalus Kadrile lähemale saada: https://www.facebook.com/kingitudelu/posts/2614621468552492 Jääksid ära kõik need tüütud ja kulukad restoarved jms.

rahakratt

Ohoh, tänan kaasa mõtlemast ja mind sammuke lähenemiskeelule kaasa aitamast!

M.

Tere! No ma ei tea, millest te kōik siin jahute (?), aga ma tahaks seda meest sealt Fiati kōrvalt… ja siis khm… sealt ühest teisest postitusest Porsche kōrvalt ka ? Need autod vōivad minu poolest tankima jäädagi? (kōrget viit ei leidnud ?)

rahakratt

Vaeseke, et sa siit mehi otsid. Ma panen nii harva mingite hurmurite pilte siia, et sul oleks lihtsam mõnel täiskasvanute lehel käia pigem.

M.

No ei ole nii meeleheitel. Lihtsalt üliharva mõnd päriselt kena meest kuskil nähes võtab ikka hetkeks silma võbelema ? Jääb rahasaitide külastamise juurde edasi.

rahakratt

No tavai, jää siis siia. Lihtsalt tea, et ilmselt siin teiste paljaste meeste pilte olema ei saa. Ma loodan.

M.

Tänks, et välja ei viskand!

P.S. Paljad ei peagi olema, kenast näolapist täitsa piisab ?

rahakratt

Mul on siin täpselt vastupidi 😀

28
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top