Kuidas ma Euraasia odavaimas jõukas omale suveks 16-päki saan ja Ott Kiivika lugema õppima motiveerisin

Jõu, mehed!

Nii tuleb tervitada inimesi, kui trennisaali astud või kui sporditeemalist blogipostitust kirjutad. Kujutan juba praegu omale vaimusilmas ette, kuidas Ott Kiivikas minu blogi tõttu lugemise ära õpib, et aru saada, kuidas mingi suure suuga tatranägu temast rohkem päkke kõhu peale saama hakkab.

“Oh, mis vahva Tarhunni pudel. Pean seda vist oma kõhulihastega lähemalt vaatama.”

Ma ei tea, kuidas teised finantsiharad trenni teevad ja kas üldse teevad, aga tõenäoliselt on see üle keskmise kasin nagu minulgi – heaks üldfüüsiliseks pingutuseks on kehaga ukse kinni hoidmine, kui võlausaldajad koputavad ja aeroobse trennina läheb kirja tööülesannete eest ära jooksmine.

Tegelikult rääkis mulle füüsilise pingutuse olulisusest juba põhikooli keka õps. Õige kavaler jooksvat 5km väidetavalt alla 2 minuti ja tegevat 107 lõuatõmmet nii, et pärast pole vaja särkigi vahetada. Fun fact on muidugi see, et ega ta ise midagi ette näitama ei hakanud – tal polevat olnud vaja meiesugustele tattnokkadele midagi tõestada. Hmm, okei. Tema oli pigem selline teooria vend oma Kappa dressidega ja rinnal heinapallinööriga rippuva ääreni tatti täis plastmassist vilega, mida ta aeg-ajalt täiesti põhjuseta meie kõrva ääres puhus. Kusjuures tõde on see, et peale tema vile puhumist pidin ma küll oma spordisärgi uue ja kuiva vastu vahetama. Oh, kuldsed kooliajad…

Kujuta nüüd ette, et see siin on hoopis 58-aastane Sulev ja punase napi püksikuserva alt paistavad karvased arbuusid ?

Oo, ja no muidugi rahvastepall! Kui keegi suudab mulle ära seletada, mis maania peitus rahvastepalli taga, siis olen nõus õlle välja tegema. Ainus, mida see spordiala arendas, oli näpuliigeste liikumisulatus – absoluutselt iga mängu ajal sai keegi mingit eriti perversset vindiga visatud palli püüdes oma näpud tagurpidi ja väänles platsil maas nagu segaduses õunauss, kelle ümbert õun ära söödi. Why nagu?

Aga kõik teavad, et helge pea ilma normaalse füüsiseta kaua ei tööta. Kui juba Suur Guru Marko Oolo pidavat igal hommikul lausa 13 000 kätekõverdust tegema, siis kuidas saab minusugune Veel Suurem Guru kehvem olla. Paneb mõtlema, eks. Ja siis täna, kui ma töö juures salaja internetti jälle läbi lugesin, leidsin ilmselt kõige soodsama trennisaali, mida ida-bloki riikides seni nähtud on: www.gymeesti.ee

Eks ole näha ka, kust see kokkuhoid ja nii soodne hind tulevad. Kodulehel on võimlate asukohtade kaardid Oti veenide mustritele joonistatud. Kavalad, kuradid, eksju? Ei pea google mapsile mingit kirvest integratsioonitasu vms maksma ja saab seetõttu meiesugustele tulevastele miljokatele paremaid pakkumisi teha.

Oti õlavarre kolmpealihaste veenid meenutavad tõesti linna kaarti

Kuna paremat pakkumist on keeruline leida, siis olen valmis oma järjekordseks inimeksperimendiks. Kolm peamist põhjust, miks ma sinna uude poppi võimlasse oma tatramusklit pingutama lähen:

  1. esiteks: see koht on 24/7 lahti, mis tähendab, et ma võin sinna minna kell 5 hommikul (kuigi siis ma veel magan) või vabalt ka kell 22 õhtul (kuigi siis ma juba magan). Vabalt võin ka üldse mitte minna, kui ei soovi. Selline paindlikkus mulle meeldib! Ma ei tunne ennast eriti hästi, kui mingi neoontrikoos rühmatreener mind igal teisipäeval ja reedel kindlatel kellaaegadel kuskil saalis ootab ja ootab ja ootab… ja ma ei ilmugi kohale.
  2. teiseks: hind. 15 kulli kuu jooksul ikka kuskilt leiad ju. Jätad minestamise hinnaga kahel päeval lõunasöögid ja õhtusöögid söömata ja ongi olemas. Kuidas oleks targem 15 kulli iga kuu investeerida? Surud selle Mintosess ja teenid mida? Aasta jooksul ehk sama summa intresse, aga füüsiline jõud muudkui raugeb, küür seljas kasvab ja lõpuks miljokas olles ei taha sind ükski külamutt ka mitte. Viieteist kulli eest olen ma nõus üksi Räpina põhikooli külmas aulas kätekõverdusi trenniks tegema.
  3. kolmandaks: vt punkt 2.
Nagu kodukalt näha võib, siis on tegemist nii jörmi kohaga, et isegi nokatsit tõmmatakse pähe trenni kinnastega ja maksimaalset jõudu rakendades.

Ega siis midagi. Lähen käin esimese tiiru ära ja kui käed taastuvad, siis kirjutan järjeloo värskete muljetega. Praegu on Gymeesti saalid Eesti ainsas linnas Tallinnas (Tehnopolises kuskil) ja maapiirkondadest Tartus. Saan aru, et ka Tallinna kesklinnas avatakse varsti uus koht ja eks siis ole näha, kas hind läheb ka vastavalt asukohale sümboolselt mingi 180 vms eurot kallimaks või mitte. Lubatakse, et siiski mitte. Kui aastamaks on 165 euroonikut, siis see teeb ca 2,5 kuud kusiganes teises võimlas. Rahakott teeb sulle ? ja ütleb cha-ching ?!

Põhimõtteliselt füüsiline pingutamine mulle võõras ei ole ja nagu vanarahvas ütles: parem 1-päkk kõhu peal kui 6-päkki katusel. Mul on viimane aeg see 6-päkki katuselt ära tuua ja oma nahast paak suvevormi ajada.

Pildil on skandinaavialikult minimalistlikus säästutrikoos minu lapsepõlve aegne kuulsaim kulturist Eestis: Hinna Võit.

Okei, Ott, oled valmis, et sel suvel oled sina Stromkal number 2 ja lepid nende naistega, kes minu valikust välja on jäänud?

???

PS. Lugu sai inspiratsiooni sellest, et oma viimast postitust kirjutades tundsin, kuidas käed ära väsisid. Ei, postitus ei olnud nii pikk, vaid mina olen suures finantsvabadussõjas füüsiliselt väsima hakanud ja muskel on raugemas. Kirjutasin Gymeesti tiimile, et laske mind oma võimlasse ja kirjutan sellest oma austajatele väikese seikluse kokku.

Täieliku aususe ja läbipaistvuse nimel ütlen, et ükski nende inimestest enne avaldamist lugu ei näinud ja oma sõna sekka öelda ei saanud. Sellega on nüüd käsi valgeks tehtud ja olen ametlikult finfluencer (finantsinfluencer). Silberauto turundupreilid, teie võiksite mulle järgmisena kirjutada, sest täpselt üks CLS mersu on puudu, millega trenni sõita.

Jälgi
Teata mind
guest
5 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
rahakratt

Hahaa, hea!

Rahabot

Kohe näha, et natuke krõbisevat on saadud ning postituse sisu märkimisväärselt ägedam! Peaks rohkem rahhi sulle peale suunama, siis võiks suisa igapäevaselt lugeda 😀

rahakratt

No millal on mul siis probleemi (või moraalitunnetust olnud) raha vastu võtmises?? Pandagu aga teele kõik, mis üle on.

MT

Kui nüüd üdini aus olla, on Eestis ikkagi KAKS linna – TalLINN ja VastseLIINA. Viimane muidugi meenutab ühte tüdrukunime, mis on tuletatud …. no sellest linnanimest. Ega Liina kaua uus püsi ju…

5
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top