Säästetud raha
0 %
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek
0

8!

“Uuuhhhh, what a ride!” nagu on öelnud peale korralikku töömaratoni rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud ettevõtja ning oma ala üks parimaid spetsialiste: Mia Khalifa.

Tõesti-tõesti, see kaheksa aastat on olnud ikka päris rets sõit. Ma tegelikult ei tea, kas Mia “sõitudega” seda võrrelda saab, aga ega paremat anal… ee, analoogiat ka pähe ei tulnud siin hilisel tunnil praegu. Ei teagi, miks.

Aga ma olen kaheksa!

Palun siis vähemalt mitte Tartus..?

Kas ma oleks eluski osanud ette näha, et see projekt siin nii kaua kestab ja nii suureks paisub? Kindlasti mitte. Kui ma praegu kujutlen ennast tagasi 2015. aasta augustisse ja kui keegi oleks mulle öelnud, et poiss, näe vaeva, siis mõned augustid hiljem on sulle allolevad vaated täiesti tavalised, siis ma oleks teid lihtsalt hulluks pidanud:

Huvitav kokkusattumus, et mõlemal pildil on nina Nicesaare poole

Ja arvestades, milline oli mu mindset enne Rahakratti, siis ma oleks sind hulluks pidanud, kui sa oleksid öelnud, et ma olen kaheksa aasta pingutuse järel ja ca 700k suuruse networthi juures viiesotise kalossiga ringi sõitmas. Wtf, ausalt? Aga nii ongi, et alguses vaesena oli mulle oluline mulje, täna mitteniivaesena on muljest täiesti savi.

Ma ise tulin enda kaheksandat sünnipäeva tähistama muidugi tuusikule. Kuna teie mulle reise ei kingi, siis kes muu mu eest ikka hoolitseb, kui mitte ma ise. See postitus ongi kirjutatud soojast kohast ja pean ütlema, et ma elangi praegu täpselt sellist elu nagu ma endale kaheksa aastat tagasi ette kujutasin ja märkmikusse kirjutasin: põhiline oli, et saaks suht igal ajal käia välismaal ja kõiki töid teha asukohavabalt. Ülemustevabalt ka, muidugi!

Selline mu koduke siin välkaris on. Kogemata võtsin korteri kuuele inimesel, aga #millionaireproblems noh:


Huvitav kokkusattumus on see, et sain siin tripil ära proovida vist kõik kinnisvarainvestori tegevused. Ehk siis, kes ütleb, et üürikinnisvaraga tegutsemine on pidev Makita investorportfell näpus ja potimusi õlal mööda linna ringi patrullimine, siis no ei ole, noh. Mulle täitsa meeldis, et sain vahepeal midagi asjalikku ka teha, sest millegipärast mulle sobib reisil just selline päevaplaan, et hommikul jooks või jalutus ja välispordiplatsil veidi tõmmelda, siis üks korralik värviline hommikusöök (ei, mitte kotitäis M&M-se, vaid värviline, et muna ja peekon ja roheline salat ja avokaado ja paprika jne), siis veidi teha tööd ja siis minna võõrasse kohta ringi kolama, kohvikutes oligarhi mängida, lugeda, people watch´ida jne. Samal ajal papid laekuvad – praegu ongi tulnud nii mõnedki üürid ja laenude intressid sisse (pidin telo lausa vaikseks panema, et saaksin rahus teile kirjutada). Kui ma hommikul tund-paar tööd olen teinud, siis on ülejäänud päev kuidagi eriti nauditav ja tundub, et olen selle täiega ära teeninud.

Aa, see kinnisvarainvestori tegevuste jutt. Mul oli nii jah, et reisi jooksul sain vist kõik kinnisvara puudutava ära proovida. Okei, arendust tõesti sedasi distantsilt eriti teha ei saaks, aga see on ka vist ainuke asi.

Tripil sain:

  • ühe korteri 9% tootlusega üürile anda (sest sellega tegeleb maakler ja mina allkirjastan lihtsalt lepingu ja üleandmisakti);
  • ühe korteri wc lekke korda teha (sest sellega tegeleb spetsialist, mina saatsin vaid paar smsi, et millal üürnik kodus on ja tagusin arve kinni);
  • ühe korteri maha müüa (sest selleks on e-notar ja ma võin ükskõik, millises gloobuse nurgas ise olla);
  • ühte korterisse mööbli ära osta (sest selleks on ikea e-pood ja mul peab olema keegi, kes korra transamehed uksest kamaga sisse laseb);
  • lisaks tegin 1-1 mentorkõne, mida sain väga vabalt kohvikus ja jalutades teha (selleks on notes´id ja ettevalmistus juba varem ära tehtud).

Kõik toimis väga okeilt!

Selle mainiks ka veel ära, et te olete päris sõnakuulelikud ja hakanud kokku hoidma ning säästma. Eriti minu kingituste arvelt, mida tuli sünna puhul täpselt 1! Kui rehkendada nii, et teid on siin iga kuu mu kanalites paarkend tuhat lõusta liikvel, siis nende protsent, kes mind PÄRISELT armastavad, on ca 0,0025% (1 inimene 40 000-st). Vägagi kesine tulemus, aga samas olen teie üle uhke ka, et te nii räigelt igast poosist rotite.

Selle ainsa ja maailma kõige ägedama kingituse otsas te tegelt praegu mul siin istutegi – no vaadake mu uut veebi, ah!?!? Täiesti ulme, et jumala lamp vend kirjutas mulle ja ütles, et okei Rahakratt, on aeg lahkuda kodulehtede aastast 1998 ja lennata tänapäeva. Täiesti ulme, ma olen nii rahul! Eriti hinna üle, muidugi, mis oli 0€+km. Aga päriselt ka, minge sonkige ringi mul siin lehtedel. Siin on isegi Rahakrati säästumäng, fkk maivõi, kui lege – MÄNGI SIIN ja tule viska kommentaaridesse oma skoor. Võitja saab mu uue veebi arve kinni plekkida.

Kõiges selles on süüdi Topeltklikk ja ma ütlen ausalt, et ma ei julge enda insta dm-e näidata, kuidas see projekt sündis, sest mehed lihtsalt pidurdamatult keevitasid ja pritsisid mingeid hulle ideid ja kogu minupoolne chat oli põmst “ulme” ja “liiga cool” ja “tuld!” jne. Ma olen nii siiralt rahul. Ma oleksin peaaegu olnud nõus isegi maksma selle töö eest (sorri poisid, aga enam see pakkumine ei kehti)! See on ju täiesti juba nagu suurte poiste leht, eks?

Uhh, mida sõitu ja mida sünnipäeva. Tänan teid kõiki, kes te mul siin 8a lugemas olete käinud. Kõiki neid sadu tuhandeid, kes siit motivatsiooni otsivad ja neid paari, kes seda ka leiavad. Tänan kõiki, kes te mu sabas sörkima hakkate ja kes te must mööda lähete. Tänan kõiki, kes siin minuga oma teekonda jagavad ja kommenteerivad. Tänan kõiki, kes te lugemissoovitusi saadate ja isegi seda ühte tsikki, kes saatis endast no suht alasti foto diivanile nõjatumas. Aga kõige rohkem tänan ma… iseennast! Et ma olen viitsinud pusida ja pusida ja veelkord kuradi pusida ja mitte alla anda:

Siit vaid – EDASI!

Aga. Aga. Aga. Vana hea ikka ka, et enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

MIS OSTUDEGA SÜNNIPÄEVALAUA KATSIN?

Amazon (AMZN.US) @138.19$

Google (GOOGL.US) @129.31$

Laenud ca 17 500€

Osalus üürikorteri projektis

Tallink (TAL1T) @0.689€

Uue ettevõtte loomine x2

Üüritõste 100€

MÜÜGID:

Korteri flip (see kuu aega tagasi ostetud mingi järjekordne väikeküla katsetus).

August tähendab palgatõusu iseendale iga kuu ca 350€ (va. korter ja stonksid). Jajaa, Porsche kuumakset veel välja ei punnita, aga liigun õiges suunas.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?
Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 224 eurtsi täiesti niisama (213492€/96 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Augustis võtsin teie eest majandusest raha ära suurusjärgus umbes 10 449€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma 68% ehk umbes 7 105 euroraha. Rahul. Vägagi rahul.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli augusti jooksul kokku 4 320,3€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Setembri alguses teen ülevaate augusti kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.
Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.
Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.
Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.
Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.
Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.
Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.
Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
26 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Lauriina

Palju-palju edukaid järgnevaid aastaid! 🥳 👊

Lauriina

Kas sa siis ei tea, et väikeste asjade üle tuleb tänulik olla ja.. blabla..? 😃

Ilona

Aitäh, et jonnakalt kõik need aastad edasi rühkisid🙏🏼See töö on motiveerinud rohkem kui paari inimest, selles vōib küll kindel olla!
Megasuperägedat uut aastat🥳

Tuvifänn

Õnne, õnne, õnne, Kratt! Megatuusad numbrid ja uus leht! Oled vinge!

Mina.

The Joe Rogan Experience – Dr. Gabor Maté – mõtlesin, et soovitan sulle midagi head sünnipäeva puhul. Tõesti väärt kuulamine. Ja ka palju õnne mulle, olen täpselt 1a investeerinud. Oled ülikõva, hoia kõva!

Mina.

Viisakas oleks ära oodata, aga ise tead. 🙁
Raske arvata, kumba soovitust perearst heaks nüüd ei kiitnud.

Eva

Selle kogemata korteri värvigamma matchib kogemata selle maskiga väga hästi. Ja Palju Õnne, nii hea meel on Su üle!

Astrit

Rahakratt, palju õnne! Mul on nii hea meel, et sa olemas oled ja oma teekonda jagad. Sa oled ilmselt puudutanud rohkem elusid, kui ise aimata oskad. Minu elu igatahes oled sa mõjutanud (positiivses suunas siis). Oled nii siiras, aus ja naljakas ning minu jaoks kõige tõsiseltvõetavam inflüeeencer (ei tea kui tõsiseltvõetav see kommentaar nüüd tundub). Suur lust on sind lugeda ja sinu tegemisi jälgida. Jätka samas vaimus edasi! 🙂

Martinas Kazepuvicius

Tervist!

Sõbra jaoks küsin, et kas kas sul ülalpeetavaid ka on (naine, armuke, lapsed, võlglased, papagoid)?
Sõber nimelt on pisut murelik, et on ka aastaid teinud seda 50% värki, televiisoriski käinud, aga kaugtõestusega notari asemel on sageli haige lapsega kodus. See omakorda avab teistele lastele võimaluse nõuda uut telefoni või eelmise aasta mudeliga võrreldes kuni 99% parema vetruvusega Nike’i ketse. Nendel hetkedel makarone hakklihaga valmistades on sõber haavatav – ta ei saa pliidi juurest lahkuda, sest kindlustusleping katab küll korteri taastamisväärtuse kuid ei hüvita asenduspinda.

Äkki on mingi geniaalne lahendus sellele? Suitsiidi on ta proovinud, seda ta ei oska.

Kadri

Väga põnev oleks lugeda ka su sendikabareede kohta, milliseid inimesi sa näed Tallinnas vs X kolkakülas, mis on ühine joon neil, mis eristab. Mingid naljakad-kurvad-vihaseks ajavad seigad esinemistel.

Kadri

Ega ei pea ju tõesti kirjutama, et “Käisin eile Maxima töötajatele esinemas, olid sellised…”. Lihtsalt tundub, et sul võiks olla põnevaid lugusid seal peidus. 🙂

Mur

Õnne sünnipäevaks.
Uurin, mis pangas, portaalis aktsiaid ostad ja hoiad?

Kertu

Sulle sünnipäevaks üks nurgeline gloobus, et saaksid ikka igast gloobuse nurgast tööd teha 😂

kuhu siis

Ei teadnudki, et selline elukas olemas on. Hilised õnnesoovid. Kuhu siis kink saata noh?

26
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top