Unreal! Ma tegin ühe tehinguga 136 000€ higivaba tulu! How the fu…?

Ahoi, sendininjad!

Ma tunnen, et olen oma uue blogi kuidagi unarusse jätnud ja aeg on seda viga parandada. Kes mind instas jälgib, see teab, et kiired ajad on – üks pisnesblan ajab teist taga ja ühe notari uks ei jõua seljataga sulgudagi, kui juba teise notari ukse jalaga lahti löön. Nii on, et elu on tempo üles võtnud. Samas… ma pean seda ju tegema, et oleks põhjust siia kobisema tulla.

Kõigepealt tervitused neile, kes räägivad, et suuri rahasid saab teha ainult ja ainult _________ (<— sisesta siia ise sobiv valik: startuppidega, krüptoga, forexiga vms). Nagu… no ei saa nii olla, et keegi preach´ib kinnisilmi ainult ühte teemat ja kõik muu on halb. Ära usu selliseid šarlatane. Ei ole nii. Iga asi on hea, mida sa oskad ja milles ennast koduselt tunned. Kogu loogika!

Täna tulin siia selleks, et teile midagi tõestada. Jälle. Tõestada seda, et tavaline lohh võib suuri kalu püüda küll, kui jagub kannatlikkust. Kohe räägin lähemalt.

Mina nimetan neid diile, millest kohe juttu tuleb, põhjaõngedeks. Kes siin kalapüügiga kursis on, siis need järgmist paari lõiku lugema ei pea, aga teised proovige nüüd ilusti keskenduda.

Minu põhjaõnge teooria seisneb sellest, et kui sa muidu igapäevaselt tegeled aktsiate või misiganes tavalise kraamiga, siis see on natuke nagu spinna loopimine: kiirelt lant vette, rullid tagasi, lant vette, rullid tagasi ja kogu muusika. Lihtne liigutus, aga saak on seetõttu pigem selline turu keskmine või isegi allapoole. Põhjast purikate püüdmine nõuab aga kannatlikku meelt. Need on kalad, kelle juures tuleb käia mitu kuud ja pigem isegi mitmeid aastaid. Iga kord olgu sul taskud ussikesi, kärbseid ja saiapuru täis ning muudkui käid ja pudistad hõrgutisi poistele ette. Õnge sisse ei pane. Jumal hoia – õnge sa ei võta kaasagi, et mõni turskem klemm seal põhjast su kavatsusi läbi ei näeks!

Aasta või paari möödudes lased vahel õnge sisse ja ootad mitu tundi – aga midagi ei juhtu. No ära rabista, eksole! Vaata ja õpi Fred Jüssilt, kes istub hingamata ja pissimata 8 kuud ühe kännu peal, et näha korraks mööda tuhisevat haruldast looduskaitse alla kuuluvat tõmmukajakat ehk larus fuscust (NB! ei, tõmmukajakas ei ole naeru lagistav Kristiina Pärtelpoeg).

Need vennad seal põhjamudas lihtsalt irvitavad sinu ja su õnge üle, aga sina pead nende valvsust hea ja paremaga uinutama. Kui koht on ilusti sisse söödetud, siis on aeg jälle konks sisse lasta ja passima jääda. Sina võid samal ajal spinninguga aktsiaid koju tõmmata. Las see põhjaõng liguneb seal rahulikult, ära isegi mõtle sellele, et ta seal on.

Kuni ühel hetkel hakkab kork liikuma…

No vot, mul septembris hakkaski ühel õngel kork liikuma ja ma hoidsin reaalselt nädal aega (notari aega oodates) hinge kinni, et kas konks on ikka suurel tegelasel ilusti huules kinni või rebeneb poole väljatõmbamise pealt lahti. See kohe selgub.

Tulge nüüd teie ka tagasi lugema, kes te need paar lõiku vahele jätsite ja samal ajal veebipoodidest endale uusi ja põhjendamatult kalleid lante tellisite, kuigi naine ootab juba 5 aastat, et sa ta ammu lubatud all inclusive premium 4wd m-sport superior ambassador Antalya tuusikule viiksid.

Paar aastat tagasi lasin ma sisse ühe nn põhjaõnge, kui ostsin keskmise inimese jaoks mingi täiesti ebamäärase krundi täiesti ebamäärases kohas. Aga noh, mu teine variant oleks olnud see raha näiteks maha pidutseda või osta noo ütleme selline keskpärase varustusega kasutatud Škoda Octavia (manuaalkepiga ja ilma juhiistme käetoeta, muidugi). Minul siin hetkekski küsimust ei tekkinud ja haarasin maatüki ligi. Eks külapeal ja seltskondades oli mu selja taga irvitamist küll, et miks ma hoopis autot ei võtnud. Oleksin saanud sellega vagura jumalasulase kombel töövestlustele sõita, mitte mingi investeerimismumbojumboga tegeleda. Kusjuures isegi üks Estateguru tuus otsustas mulle kirjutada ja rõhutada, mis lollusega ma tema meelest tegelen:

See vestlus leidis aset 2020. aasta suvel ja see jäi mulle väga eredalt kõikideks nendeks aastateks meelde

Heiters kanna heit enivei, onju. Sina ära lase ennast teiste arvamusest heidutada. Kui oled võtnud sihi ja eesmärgi, siis las eksperdid räägivad edasi, kuhu sa tegelikult oleks pidanud raha panema. Muide, enamasti pakuvad eksperdid ikka endaga seotud kohti ja investeeringuid millegipärast.

Minu kõnealusel õngel pidas tamiil ilusti vastu, ritv oli muidugi sikutamisest allapoole kaardus nagu tavalise palgatöötaja suu kuu alguses, aga kala on tänaseks kaldal! Ja ma saan jälle hingata.

Minuga koos istub nüüd kaldal kala, kelle netokaal on 136 000 kg ehk 136 tonni.

Mu senise elu suurim tehing. Ühe ropsuga mu algusaastate 10 aasta kuupalgad. Higivabalt 136 000 €urot. Unreal sh*t ju?!

Aega läks ca 3 aastat ja tänapäevases keeles tegin selle ajaga alginvesteeringust üle kümne iksi.

Mis tegi selle võimalikuks?

Vastuvoolu ujumine. Enda plaani uskumine ja sellele kindlaks jäämine. Kriitikute ignomine. Põhjaõnge sissepanek, selle unustamine ja mitte tõmblemine. Veendumus ja usk. Rahulik meel ja suhtumine, et igal asjal on oma aeg. Samal ajal kõige muuga sedasi edasi pusimine nagu seda põhjaõnge polekski mul üldse olemas. Järje-faking-pidevus. Järje-faking-pidevus. Ja veelkord järje-faking-pidevus oma asjade ajamisel.

Jah, tegemist oli kinnsvaradiiliga nagu te juba aru saite. Kinnisvara ehk siis seesama valdkond, mille kohta mitmed isehakanud spetsialistid juba aastaid räägivad, et seal on ammu kõik tehtud. Kasumid välja pumbatud, tiigid on tühjad, minge koju. Minge tehke muid asju, suured rahad on mujal.

Oluline on veelkord öelda, et see ei olnud korteri flipp. Enamus nagu eeldavad by default, et kui jutt on kv investeeringutest või flippimisest, siis ainus variant on korterid. Ei ole. Kui ma enda suurimaid higivabasid kv tehinguid ritta sean, siis medalikolmik (kui siin mõne spordiala Eesti koondislane loeb, siis vabandust, et ma soola haavale hõõrun ja medaleid mainin) ehk 3 kõige suuremat flippi pole mitte ükski korteritega tehtud.

Kes ei märganud või kes mu instas ei käi (miks??), siis hiljuti ma pühendasin ühe story Delfi debiilide ja heiterite tõttu enda noortele jälgijatele. Siin on kohane see sama asi igavesse blogisse riputada, et just need noored ja alustajad endale kindlaks jääksid ega laseks 0 saavutuste ja eesmärkidega kibestunud klaviatuurigängsteritel oma plaane maha tampida:

See story sai päris kõvasti repostimist ja positiivseid reacte

Mis saab edasi? Ma ei teagi, mu elu on hetkel täpselt samasugune, 5 sotine pann istub endiselt parklas ja ma ei läinud endale uut aifõuni ostma nagu võiks eeldada. Rahh võib tegelikult veidi aega kontol marineerida – pean seda õppima, kuna ma ei julgenud teile isegi öelda, aga alles hiljuti juulis vms langesin ma kontojäägiga kuhugi ca 5k peale ja enda kohustusi arvesse võttes oli päris hõre niimoodi olla vahepeal. No ühe ool-inklusif tuusiku peaks endale küll kinkima, jah, et nagu väikese pai tegema auhinnaks. Notari päeva õhtul lubasin wolti kebabi omal uksest sisse, aga sellise saagi puhul tuleb vist suurem festival omale korraldada. Andke märku, kui viitsite, mis teie endale suurema summa laekumisel pai tegemiseks ostnud olete, mis ei ole ratsionaalne? Mul ei tule lihtsalt mitte ühtegi mõtet pähe.

Meenutuseks panen siia ekraanipaugu enda esimese tegutsemisaasta ehk 2015. septembrikuu kokkuvõttest, mil teenisin oma elu essa higivaba papi: 0.95€! Tol ajal oli lähim kokkupuude tähistamis-kebabiga vaid selle pilte Googeldades.

Kui aus olla, siis muidugi on mul juba järgmine õng mõnda aega sees ja üks uus põhjaõng juba mõttes ka, sest noh, 100k+ on selline täiesti talutav higivaba teenistus ühe flipi kohta ning sellega elab efektiivselt manööverdades kuukese vast isegi ära, aga kas 200k+ ka võimalik oleks…?

Seda näeme juba järgmistes episoodides. Ärge kaugele minge!

.

.

.

* ääremärkus: kuna mul on juba aegade algusest kuu kokkuvõtted alati ühe kuuga nihkes, siis numbrites väljendub täna siia riputatud diil alles oktoobri kokkuvõttes, aga 800k lagi peaks nüüd vist küll hea varuga purustatud olema.

Jälgi
Teata mind
guest
60 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sonja

Palju õnne! Oled mulle nii suureks eeskujuks ja inspiratsooniks ja annad jõudu edasi rabeleda. Hea kui ise jõuan divika aktsiaidki igakuiselt osta 😀
Mis sa muidu hetke kinnisvaraturust arvad (Tallinnas)? Plaanin osta (välja üürimise mõttes), hinnapiir kuni 95 000. Mis sa teeksid, ostaksid, mitte? Kuhu piirkonda? Ma ei võta seda kui soovitusena, lihtsalt sinu seisukohana 😀

Martin

Töö kiidab!
tegime sarnase asja, aga me tegime omale pai sellega, et tekitasime selle eest elamise Hispaaniasse.
Ja sealt sab higivaba edasi tiksutada.

Mart

Kui nii jätkad, siis milku tuleb enivei aasta lõpuks kokku. Kudos! Fucking äge oled. Tead vist isegi.

Üllar

Hea lugemine jälle! Julged avaldada ka paljuga selle maatüki ise kätte said?

Juut

Nii uhked nr ei olnud, aga sain mõned aastad tagasi üürikorteri müügist 4aastaga +50k ja lubasin endale ühe kallima jalgratta (Roosaare ilmselt peaks sedagi peldikuks), seni olin sõitnud 15a vana lenksuga.

But keep up the good work ja viitsid laena viiekat?

Haha

Oi, ma ootan, et minu suvaline maalapike ka endale kodu leiaks. Tundub, et see õnn on pigem osutunud õnnetuseks 😀

Haha

Ma alustasin sellega valetpidi seekord. Asukoht mingi suvaline küla ja panin hingehinnaga üles. Siis langetasin, huvilisi oli, asukoht ei sobinud. Peab vist selle õppetundisesse lihtsalt kirja panema, saiaraha eest ära andma, et saaks mujale raha panna😉

Meelika

Ma ostsin endale 3 uut vaipa (kõik ühesugused :))))) viimati preemiaks ühe eduka kinnisvara müügi puhul 🙂

Marko Oolo

136 000 kilon siika Moby Dick! Eepiline!

Screenshot 2023-09-20 at 16.36.25-min.png
Risto

ELHAVEE võlks on praegu teemas, paned 136k sisse ja hea kui 36k kätte saad, 100k jääb veel tuusikuks.

Maren

Sellel aastal tegin avastuse, et vägagi mõnus tunne on end premeerida investeerimisega!
Ehk enam saadud tulu panin aktsiatesse, hoiustesse. Väikesed summad küll, aga pidevalt nii tegutsedes olen päris õnnelik oma seisu vaadates täna!
Varasemalt lubasin endale mõne hea kallima veini 🤭
Ilmselt mu maks tänab mind täna!

Aiku

Ostsid maalapi ja istusid selle otsas 3a ja müüsid 10x? Väärindasid ka seda kuidagi? Kasvõi tuvi sitaga? Ebareaalne.
Kus kandis asus? Harjumaal või Idas?

Veronica

Well done!
Mõnus on lugeda kui kalamehelik info on eesti keeles kirjas ja ei sisalda termineid, mille seletamisel tavalisele jütsile isegi google hätta jääb. Eriline tunnustus noortele mõtlemise ja motivatsiooni eest!

Rasmus

Vägevat asja teed linnuke.
Kas oskad kommenteerida kuidas vahet teha dividendi aktsiatel ja tava tootlusel? Ma ei tea kas oskasin õigesti väljendada, ma väga roheline sellel teemal, aga proovin igast allikast midagi kasulikku ammutada omale 🙂
Jõudu ja pikka lendu.

Nimi

Kratt, räägi sellest ka natuke lähemalt, mis näitajaid aktsiate ostu puhul jälgid või teed suht bingo lotot? Võibolla sul mingid varasemas postituses juttu, mida aktsiate puhul jälgid, aga praegu ei õnnestnud leida 🙁

Kertu

How tabels are turn…

IMG_20230920_235806.jpg
G -

“ülejäägi” eest – pick up a new hobby, i.e lohesurf. 100% rahulolu garantii tagatud! pluss, varustus ka mõningal määral investeering 🙂

enihuu, vägev! kaasaelajaid sul üks kuni mitu!

G -

Ps. veebiarendajatele kiidusõnad! tuus, et kõigi kommenteerijate ikooniks on kah tuvi. Flock of birds oma juhttuvile kaasa kaagutamas 😀 hea touch! (selline balta bussikas kogunemise filmiklipp kangastub vaimusilmis)

Martin

Olen su blogis olnud seni selline põõsast piiluja. Nüüd astun välja. Ei, mitte sind katsuma, looda aind. Aga imetlusväärne, eriti võrdlus algusega kui teenisid alla euri. Puhas meelekindlus.

Tevor

Palju õnnne! Selline jutt inspireerib mind väga palju. Alustasin isegi ca 3 kuud tagasi investeerimisega ja õpin siit kui ka mujalt väga palju juurde. Keep on grinding!!

jaanus

Tere
Huvitav postitus ja tulemus päri hea. Seose sellega tekkis küsimus, et ega sa seda põhjaõnge lampi ju sisseei visanud, pakun, et sinna eelnes mingi eeltöö ka. Kui saladus pole, siis miks ja millistel kriteeriumitel sa selle maatüki nö lambi kohas ostsid?

Elis

Peale selle, et oli mõnus terav lugemine, sai ka sellest inspiratsiooni. Aitäh! Ja jõudu põhjamudas õngitsemisel 😉

Alo

Hea keerutus peremees!
Rets inspo kanal see blogi siin. Olen 20 aastane mingi lambi “töll”, kes tunneb huvi raha ja finantsteemade vastu. Roosaare õpik 1.0 on done. Tahaks sinu vanuselt samal talal olla, aga räigelt rohkem pappi raisata ja priisata. Mis soovitad selle kohta, et enda maind (mind) ära humbleda?
Samuti plaanin Norra elama/tööle minna, et lis kogemust ja elutarkust saada. Mis nendest jorssidest arvad, kes lähevad? Kas üleüldse on tõenäoline, et tulevad tagasi?

Kelm

Ise olen maadega palju vaiksemate tuludega leppinud, peamiselt kannatamatuse tottu. Sellegipoolest ilma igasuguse kadedustundeta Onnitlen!
PS! pohjaongedel pole korki ja tamiil on labipaistev. Ilmselgelt selleks, et keegi ei naeks, kus sa puuad.

Andres

Tahtsin ka sind kiita, nimelt viimase aja halvad majanduse uudised maksutôusud ja kôik muu säärane jama oli vibe nii alla viinud, et ei suutnud enam midagi positiivset genereerida.Ainus hea môte tundus tossud jalga ajada ja metsa jooksma minna. Jooksu ajal on tavaliselt klapp kôrvas ja kuulan erinevaid saateid, seekord Spotifyst Eesti eso podcast, 98 osa kus rääkis rahakratt, kogu saade ja jutt oli niivôrd positiivne ja inspireeriv, et tuju läks 1000 korda paremaks ja môte hakkas tööle, kuidas pappi kokku ajada. Usun, et sellist positiivset vibe levitades muudad sa kogu maailma ja siiralt aitäh sulle selle eest. Said oma blogile uue jälgija juurde 🙂

Inkasso Marko

Sattusin kuulama sinu Ärilehele podcasti episoodi, kus mainisid lisaks milku teenimise eesmärgile, et tahad sel aastal rohkem enda vaimsele tervisele ja hetkes elamisele keskenduda. Kuidas sul läinud on?

KULL

Kasva kasva priskeks tuvikeseks.

Sinu sõber Kull.

Ei täiega lahe ja olen sinu tegemisi jõudumööda jälginud kiirel ajal:)

Mul endal ka siinseal paar tükikest silmapiiril eks saab näha.

emm

Megaäge lugu ja ilus raha. Hästi tehtud 💪 Aitäh jagamast 🙏

Tunnen, et mul on omajagu õppida ent mis peamine see kirjutis pani mu mõtlema ja ka tegutsema- plan, act, do, check & repeat 💪

Plan: teha valusalt ja kiirelt rahaline spagaat ehk õlgadelaiusest jalgadehargitamisest 180 kraadini!

Act: Võtan pisut kirjaruumi ja viskan õhku paar mõtet:

plaan A
Panen oma golfipalli 2,5k lendama ja võtaks kasumist ühe sellise 500se hea liikuvusega panni nagu sul (ebareaalne catch 😍) Poolteist paneksid sina täna kuhu?

plaan B, et lõikaks/kleebiks endale sellise visioonitahvli lambo pildiga – väljakutse, et kui odavalt on võimalik lambo soetada ning paneks selle 500 pöörlema aga kui sul oleks valida siis kuhu?
Vahepeal muidugi võdistaks seal pildi ees puusi ka loksutaks sülge aga siiski loe eelmist lauset!!

plaan C
küsi sellelt kelle moodi sa 5 aasta pärast tahaksid olla 😍!

ja esimene Do on siis tehtud 🫣

emm

emm

tnx Chad! kummardan kiire vastuse eest. Ma olen väga bullish aga vot just lõin varba ära… , et mis on Vanguard?

emm

See pole ju ometi VOO?
Kas heinakuhja pärast?
Kas sa ei postitanud hiljuti reelsi, et tegid Vanguardiga 1.5 päevaga 500st1500?
No ei noki ma asja lahti…. Aitäh

Jael

VAU! MEES! Tuvi!
SÜGAV KUMMARDUS Sulle!
AUSTUS!
Mitte ainult selle tehingu pärast Vaid ikka Sinu Järjekinlusele!
Olen ammu alustanud ja ikka on tekkinud Fustratsioon ebaõnnestumiste ees.
Alustan ikka ja jälle uuesti ja loodan, et nüüd läheb paremini.
Seni ei ole suutnud jätkata järjepidevalt. Nuks.
SUUR TÄNU Sulle inspireerimast!
Sa oled TÕSINE TEGIA!

60
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top