4 aastat ja 3 kuud. Pilguheit varasalve, novembrikuu: seitsmekordne sissetuleku kasv võrreldes mu esimese kuu kokkuvõttega. Tähistamiseks jagan välja sularaha (ausalt)!

Tuti-pluti, rahahimurad!

Mul on praegust postitust keeruline kirjutada, kuna tegin seda movembri viimastel päevadel ja vurrujumal (kuigi pean vist ütlema üldsegi karvajumal) on minuga suhteliselt helde olnud. Võib öelda nii, et talvel on mul pika pesu peale kulutamisega hooleta… Ja nüüd vunts laiutab üle terve klaviatuuri ehk näos on sama massiivne stange nagu kunagi vaid lätlased oskasid oma “tuuningautodele” külge panna. Mäletab keegi neid õudusi tänavatel?

Image result for civic spoiler overkill
Mismõttes kordusülevaatusele?!?!

Võtsin praegu oma kalendri lahti, et vaadata, mis ma novembris tegin. Enamustele õhtutele on märgitud “töö üürikorteris” ehk siis olin ikka täielik #nolifer terve kuu. Aga tee tööd ja näe vaeva, muidu tuleb armastus, ütles vanarahvas. Ja armastust õnnestus mul novembris seetõttu küll max vältida. Selle puuduliku armastuse hinnaga sai korter lõpuks valmis ka. Tõestusmaterjal on siin:

Bifoor ja aftekas
Bifoor ja aftekas vol 2

Keegi instas küsis, et kuidas ma pelleris vuugivahed nii pidulikuks sain. Võin avalikult tunnistada, et guugeldasin, maandusin perefoorumis vms ja seal soovitati sellist imevahendit. Tõesti, üks parimaid investeeringuid seal korteris summas ca 2 kulli:

Ma olen nõus selle vedeliku brändisaadikuks hakkama

Nüüd edasi on lihtne. On vaja vaid võimalikult suur üürinumber välja arvutada, et kõik kulud kaetud saaks ja uutele jahimaadele minna.

Võib öelda, et asi on olnud sama ebameeldiv nagu jõuludel pehme kingipakk saada

Teistel õhtutel tegelesin maailma kõige odavama eneseharimisega – lugemisega. Julgelt 4-5 raamatut said küll mu pupillide hellitavat silitust enda ridadel tunda. Ja see ei olnud selline niisama lugemine, et poole silmaga vaatasin telkut või läbi akna naabrinaist. Ei-ei. See oli ikka selline full-on lugemine, märkmik ja pastakas kasulike mõtete ülestähendamiseks alati kõrval stardivalmis. Kusjuures, väike vihje teile. Alati ei pea uut aastat või uue nädala algust ootama, et trenni minna või lugema hakata või konitamisele head aega öelda. Võid kohe homme hommikul sellega alustada. Päriselt. Mu insta jälgijad nägid päris kõvasti raamatutest storysid ja kui peaksin ühte siin teile soovitama, siis langeb valik sada prossa raamatule Atomic Habits by James Clear. Elumuutev teos! Ja see ei ole mingi eneseabi maitsega holistiline saada-kosmosesse-häid-soove pullisõnnik.

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole? Umbes nii ma siin kuu kokkuvõtet praegu arvutan ja kuklas käib samasugune rehkendamine, et milline hinnasilt oma teisele üürikale külge panna:

Üür + kommunaalid… no, mingi neli tonni kuus tuleb üüriks, jah

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Ootan siin pikisilmi seda lumepalliefekti, millest räägitakse. Kui ta millalgi tulema hakkab, siis tõenäoliselt ikka talvel. Aasta algusest on jämedalt 12k higivaba kontole lisandunud, kui graafikut imetleda. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni investeerimisvõlurit!

Jooksva aasta pilt on selline:

Kui varasematel kuudel olen kirjutanud nii: “Äkki tulebki ära mu teine eesmärk, et iga kuu keskmiselt tonn passiivset teha..?” Siis täna võin öelda, et novembriga sai asi tehtud. Ja üks kuu on veel jäänud. Säästan teid kommentaari kirjutamisest ja ütlen ise siin ära: tubli töö, Rahakratt!

November tõi uut raha kokku 7 449,76 €. Siin sees on palk, avanüürid, intressid, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile peavalu valmistav tegevus.

Võrreldes oma teekonna alguse esimeste kuudega tõin ma 2019. aasta novembris 7x rohkem raha koju. All on heiteritele tõestuseks üks mu esimesi kuu kokkuvõtte exceleid, kus on näha mu kulud ja mu tulud. Üsna kasinalt oli tulude ridasid ja päris jõudsalt oli kulusid. Paat on jumala kreenis. Ei saaks öelda, et olen kasvanud vati sees ja vaeva pole pidanud nägema.

Säästmiseks/investeerimiseks jäi üle kõvad 226 kulli, aga asi seegi

Novembris kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi 69 prossa ehk ligi 5 162 euroraha.

Higivaba tuli kuu jooksul kokku 1 272,01 €. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Ooda, napilt oleksin nüüd unustanud panna siis selle oma finantskümnevõistluse edetabeli. See on mul endal üks lemmikuid:

Järgmine eesmärk on selles tabelis teise üürika reale üks number välja võluda.

Novembris oli mu kolhoosil väike juubel. Viskasin välja oma 35. arve. Hurraa! Kui see nüüd ära ka veel makstakse, siis võtan terve detsembri puhkust ja ei plaani mitte midagi teha. Tööl kavatsen enamuse aja “objektil” olla, aga tegelikult kodus hambad laiali magada. Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga mässab, siis minu kaudu saad päris pikalt tasuta SimplBooksiga arveldada ja väga laadna süsteem on see: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 6 kuud tasuta teenust (kehtib kuni 2019a lõpuni, uuest aastast on pakkumine 3 kuud tasuta). Kokkuhoid 77 eurot (võrdub ca 55kg tatart)!

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Lugesin parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Uka-uka, sada kilo kotis – august 2019!

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

Purgis!

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Done!

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestor.com

Mis see on: Crowdestor gives everyone the opportunity to invest directly in real estate and business projects without middlemen and hidden conditions or costs. With Crowdestor you can start investing from 100 euro with an annual interest rate from 12%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Envestio.com

Mis see on: Envestio is a smaller P2P platform with high rates of interest (15%+).

Boonus: kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Fastinvest.com

Mis see on: users can build passive income flow by investing in consumer loans originated from non-banking originators. The lowest entry point in the market – start as little as 1 EUR, no additional fees, protected investments, high money liquidity and on top of that ROI up to 16%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Finbee.lt

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Kuetzal.com

Mis see on: Estonian platform offering Euro loans for businesses and real-estate development, with a minimum investment of €100 in each project.

Boonus: 0,5% lisaintressi.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Monethera.com

Mis see on: Monethera started in 2017 as a private investment fund. Now it has become an online crowd-investing platform offering modern ways of making investments in high-yielding projects. Great returns for investors – up to 22%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Aaaaaa, ma ju lubasin tähistamiseks raha jagama hakata. Ma tean, et enamus seda ei usu, aga see on päriselt nii.

Tule tseki mu INSTASSE, sest seal otsib praegu 2×100€ uut omanikku. See on täpselt see raha, millega sa saaksid alustada investeerimist, sest see oleks nagu maast leitud raha, mille olemasolust sa paar päeva tagasi veel ei teadnud.

Head loosiõnne ja kiviga kottidesse kõigile!

Jälgi
Teata mind
guest
39 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Kust need ca 300€ muud tulud passiivselt sisse tulid?

rahakratt

Sinu enda kingitud raharobotid ju.

Pinsi Põlv

Õppelaen on sul kohustuste realt ära kadund. Said vahepeal ära makstud?

rahakratt

Sellega on kukimuki, jah. Ma juba suur poiss ka, veits imelik on nii kaua mingeid lasteaiatasusid ja õppelaene maksta.

Gymwolf

Räägi paari sõnaga oma trennirežiimist ka.

rahakratt

Oo, džimmi-varustus on mul mega! Oma keha ja hüppenöör, peamiselt 😀 Kui voodi hommikul liiga kõvasti mind oma embuses ei hoia, siis teen nööri hommikuti ja vahel muid keharaskusega asju juurde. Joosta oskan ka, aga kuradi tatine on õues. Ma olen ikka loodud kuhugi Vahemere vms kliimasse, tegelikult. Imelik lausa, et ma Eestis ja vaesena sündisin. Nüüd kulub nii palju aega, et ona “õigesse ellu” vedada ennast, kuram.

Napipapimees

Higipappi 6177,75 €, pole paha. Huvitaks täitsa, mis organi sellise numbri jaoks müüma peaks? Või siis natuke konreetsemalt, millest see peale palga veel koosneb? Sest see on ju päris oluline osa higivaba tulu suurendamiseks…

rahakratt

See on päris karune number, jah. Eks see peegeldab ka mu tervises ja olematus seltsielus. Tööd rügasin kõvasti, et laduda iseseisva elu vundamenti ja ehk isegi lähemalt 10a jooksul vanemate juurest välja kolida.
Palk on pea pool sellest, kuna viskas paar ammu oodatud boonust sisse lõpuks. Muu osa on oma kolhoosi alt välja virutatud arved.

rainar

mis need raharobotid on?

rahakratt

Ma ei tea, tegelikult. See oli suvaline vastus. Ilmselt midagi prostitutsiooniga seotut, ma pakun.

Tanel

Pane oma II samba rahahunnik ka varadesse juurde ja ongi 200K netoväärtus ületatud. Edu!

rahakratt

Ohoh, mida pakkumist! Kunagi mul oligi nii, aga siis algasid siin rahutused ja kästi maha võtta. Otsustage juba ära. Nagu mingi naistekarjaga istuks siin koos.

Tanel

Nojah, see oli siis. Nüüd ju kohe kohe ligipääs hunnikule olemas.

rahakratt

Mina seda hunnikut ei näpi. Jääb pensionikontole ja nii on. Ise majandan oma muid rahasid ja varandusi.

nälg

Vinged numbrid! Kas see 6K+ on maksujärgne tulu? Ehk siis kas kolhoosi/OÜ arvele laekuvad summad on võetud kogusummas arvesse või korrutad 0.8ga läbi (kui peaks dividendina kolhoosist võtma) või koguni 0.5764ga (kõige pessimistlikum stsenaarium, kus maksaks kõik palgana välja)?

rahakratt

See 6k+ on puhas raha. See on lahe, kuidas te koguaeg siin mu väärtust väiksemaks tingite 😀 aga eff-off, tõesti, ma ei viitsi siin küll makse maha arvutama hakata. Eriti juhul, kuna ma ei võta rahhi välja ja maksude arvelt läheb täna rohkem raha tööle kui muidu läheks. Okei? Jääme sõpradeks?

Ahti

Sa võiks teha ühe asjaliku postituse erinevate ühisrahastuse platvormide kogemusest, millised on head ja millised mitte.

rahakratt

Võtan plaani. Hea soovitus!

Mella

Ma jooksen suht sarnaselt sinuga võidu, aga huvitaks, mis sul Mintoses see hilinenud laenude protsent on ja kui turvaliselt sa Mintoses ennast tunned? Üritan otsusele jõuda, et kas osta samas vääringus kui Mintose konto kolmas korter juurde või jääda Mintosesse edasi tiksuma, tootlused suht samal tasemel oleks. Ja, jaa tean, et selle otsuse saan vastu võtta ainult mina ise :)))

rahakratt

Tunnen ennast okeilt, aga tunnistan, et mõtlen vahel sama asja. Et sikutaks kalad välja ja vaataks järgmist korterit. Üürist tiksuks suht sama plekk, aga kunagi lisandub korteri müügi väärtus ka. Iseasi on muidugi see, et preagu on raske leida head pakkumist. KV lehed on üldse tüütud, meiesugustele oligarhidele peaks olema iga kuulutuse juures nupp “LISA KORVI”, sest kaua ma viitsin neid kortereid seal ükshaaval osta.

Mintoses on mul stats selline:

Current € 15 718.67
Grace Period € 219.23
1-15 Days Late € 1 235.77
16-30 Days Late € 840.86
31-60 Days Late € 656.66
60+ Days Late € 0.00
Default € 0.00
Bad Debt € 0.00
Total € 18 671.19

Mella

Ma korra otsustasin, et nüüd täna ostan, aga ostja olemas, et jäin ilma 🙂 Aga leidsin kohe uue korteri, tühja kohta üldse ei sallita.
Siis küsisin ka ettevõttele laenu, et osta nüüd kolmas korter laenuga, pakuti 5,5% intressiks. Ei teagi, mida teha nüüd.
Kas võtta sellise intressiga laenu ja osta 3 korter ka….
Mintose õigeaegsete laenude protsent on sul täiesit ok, kas sul on kuskil kirjas ka, mille alusel seal valid laenupakkujaid? Mul küll enda list, aga võrdleks hea meelega, muidu ma olen jälginud seda P2P Millionaire blogi, kuna neil raha nii paljudes ühisrahatusplatvormides ja teevad võrdluseid.

rahakratt

Mis kandis/linnas sa otsid, kui saladus pole? Ma loeks tõesti nagu enda mõtteid, kui su kommentaare vaatan…
Püüan oma kolhoosist mingi retsi arvevabriku ehitada, et välja midagi ei lase võimalusel. Ma tean, et kuluefektiivsem oleks osad kulud firmasse lasta, aga hear me out – ma tahan, et pank vaataks, et vapsje kutt, muudkui pritsib rahhi sisse ja IKKA VEEL pole autoliisingut!
Ärivõla intressid ongi seal 5+% kandis, mulle pakutakse sama. Aga üks variant on veel, vähemalt Swedis. Mingi kodukapitali võla nimeline toode, et olevat just kv investeeringuteks. Ei ole ise sinna veel väga sügavale sisse vaadanud, aga eided saunas räägivad, et intress olevat seal 3,5 protsendipunkti juures. Any comments?
PS. Mentoses on mul nõuded 10% ja üles, 12 kuud ja alla, buyback ja kuni B miinused.

Ahti

Aga miks ainult kuni 12 kuud? Mintoses on ju järelturg ja pikaajalistel laenudel suuremad intressid.

rahakratt

Sest nii olen otsustanud, ma ei oska öelda 😀
Tahan sellemõttes raha kodu lähedal hoida, et äkki on 1päev soov rahhi ümber paigutada (näiteks järgmisesse korterisse).

Meelika

Proovisin huvi pärast ära Mintose likviidsuse kui vaja oleks raha välja võtta kiirelt ja suunata mujale. Ca. 30k portfelli müüsin maha kuskil 10 minutiga ja järgmisel päeval oli raha arvel.

rahakratt

Nüüd praegu vä? Ja siis viskasid kõik uuesti mängu tagasi? Või tegid sellise simsalabimm-mintos, abrakadabra-korter?

Mella

Nüüd jah. Läksin siin kortereid ostma, aga mõlemad väljavalitud on võetud, kuigi ma tean, et kuniks notaris pole käidud pole midagi kindlat. Seega olen ootel. Kas panen Mintosesse tagasi või kuhugi mujale.. ootan mingit signaali 🙂

Taavi

Vaatan, et oled küll aasta alguses endale kõrged eesmärgid seadnud, ning samas need kõik ilusti täitnud ka. Ray Dalio ainetel soovitaks sul järgmisel aastal latti veel kõrgemale tõsta – ideaalis võiks eesmärgid nii ~70% ära tulla, aga mitte rohkem, muidu jääd aasta lõpus loorberitele puhkama ja jätad osa oma võimetest kasutamata.

Kui õigesti mäletan, siis esimesel aastal jooksid täiega endale seatud lati alt läbi, aga ei tasu lasta sel vanal traumal oma uute eesmärkide kalibratsiooni ära rikkuda 🙂

rahakratt

Tänan! Aasta alguses olin ise ka nii, et päris huvitav saab olema ja eks ma olin neid kirjutades ilmselt veel kunstlikult meeleolu tõstvatest substantsidest läbi imbunud vist. Praegu olen detsembris juba täiega hoo maha võtnud, aga mitte päris nendele maitseaine lehtedele lesima jäänud, vaid mõtlengi, mida tahaks 2020 ära teha. Variante on mitmeid: kolmas (ja neljas :D) korter, blogis merchi osa käima sikutada jms.
Kui sa nii hästi kursis oled võimete kasutamisega, siis mida ise püüdma lähed? Äkki saan inspiratsiooni.

Taavi

Hah, minu põhieesmärgid järgmiseks aastaks on seotud järelkasvuga toimetulekuga ja selle kõrval ise ellu jäämisega 😀

Aga sulle soovitaks vb mõelda nii, et kui sead 3 eesmärki, siis kaks pane nii nagu praegu, ja kolmas nn “stretch goal” – sihilikult liiga kõrgeks seatud eesmärk, mida sa väga suure tõenäosusega ei saavuta, aga mis sunnib sind lõpuni pingutama ja kogu oma kavaluse välja panema, et sellele võimalikult lähedale jõuda.

rahakratt

Kiidan heaks! Selle investeeringu võtan ise ka ju millalgi ette, et pärijate võrgustik luua, kellele kunagi kõik oma rajoonid (sest mu üürikatest kasvab välja terve rajoon ilmselt) pärandada.
Hea plaan eesmärkide osas. 2020 võiks üürikate arve duubeldada. Aga pole aimugi, mismoodi…

.

Kuidas nii, et 158 900 väärt korteri eest tuleb sisse ainult 120?

rahakratt

Olen varem kirjutanud sellest. Ostsin korraliku korteri, kus kunagi ise olla. Null sissemakse ja kõrge hind tegid laenu kuumakse päris suureks.

Tiiu

Kui on õiges kohas ja õiges piirkonnas ja õigel korrusel ja õiges kohas korter, siis teenib ka väärtuse tõusu pealt. Hetkel on muidugi, et tasa teenib ta ennast 110 aastaga :))) Samas – korter jääb ju alles. Jah, matemaatiliselt on tulu 0,9% aastas, mis ei ole eriti ahvatlev busineksi mõttes, aga kui poiss sinna ükskord elama läheb, siis las ta olla. Pealegi ta saab seda endale lubada (vt. ka Kodu ei tohiks maksta rohkem kui 2-3 aasta sissetulek. 158 900 : 3 = 53 966 €/aastas ja poiss teeb siin sajatuhandest aastat 🙂 Elik palk – sorry, sissetulekud – peaks olema 4413,89 kuus.

rahakratt

Ohoh, Tiiu! Seda valemit ma ei teadnudki: Kodu ei tohiks maksta rohkem kui 2-3 aasta sissetulek.
Vabalt võib olla, et oleksin pidanud võtma hoopis mingi kahekümne tonnise räbala kuskil Lasnagorskis ja sealt kõva tootlust tegema, aga mu mõte oli hea intressiga kodulaen ära kasutada ja võttagi midagi sellist, mida tahaks päriseks endale jätta. Niiet, talitasin niipidi. See on mu meelest linna ühes ilusamas majas ka. Kuradi kahju lausa, et ei saa teile pilti näidata sellest uhkest tuvipesast 🙁

Tiiu

Ähh, see on lihtsalt mingi päris rikaste arvamus. Noh, et inimene liiga uhkeks ei läheks oma elamise tagaajamisega. Ja et natuke jahutada “investeeringuks” ostetud korteritest lausvaimustuses olijaid. Jah, kinnisvara on tore, aga kui vaadata, millise kiirusega luuakse Tallinnas ülepakkumist, siis peab pea ikka väga külma hoidma ning kalkulaatori käeulatuses. Kuidas moodi kavatsetakse tasuvus kuidagigi paika saada, kui pikaajalise rendi pakkumishind on max 400 (2-toaline nt) ning Airbnb väljarendi hind nii madal, et see katab vaevalt sisustuse kulud, mitte ostukulu? Kui sina ütled, et see korter lihtsalt meeldis, siis on see jummala ok lasta kellelgi seal niikaua sees elada kuni ükskord endal vaja läheb; natuke ikka tiksub ja aitab laenu maksta.

rahakratt

???

Dumoweed

Tere Kratt!

Sinu postitusi lugedes jääb silma, et ka aktiivset sissetulekut viimastel aastatel kõvast kasvatanud. Konkreetselt pole sa sellest saavutusest nagu kirjutanud või siis lihtsalt mul kahesilma vahele jäänud? Ridade vahelt lugedes saan küll aru, et oled kõva palga juurde küsija ja mingi aeg ka OÜtama hakanud. Samas mis veel, oled pidanud tööandjat vahetama, karjääri redelil ülesse ronima, ülemuse tütre kätt palume vms?

rahakratt

Hola, gringo!
Ega see rottimine ei päästa pikas plaanis, jah. Tuleb ikka pidevalt oma ihu müüa. Olen käinud kõvasti palka juurde lunimas pluss hakanud otsima projekte, kus saaksin aidata teisigi ettevõtteid oma oskustega. Ega ma nii loll ka pole nagu siin mulje jääb – mu oskused on vahel päris korralikult hinnas.
Tööandjat plaanin vahetada 2020. Või oleks õigem öelda, et üks eesmärk on palgatööst üldse kõrvale hiilida. Ülemuse tütre käe palumine oleks liiga #vennoloosaar :S

39
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top