Alustab Rahakrati kell 3am ärkajate klubi ja muud mõtted Better You 2019 ürituselt. Lisaks Investor Toomase pileti loos!

Paar päeva tagasi olin üks valitud eliidi seast, kes sai minna kuulama suure Ameerikamaa isa Robin Sharma mõtteid Saku Suurhalli. Annan asjast kiire reportaaži enne, kui mu hoog raugeb ja ma jälle tavaliseks rahvusvaheliselt tuntud kaubamärgiga ehk mossis näoga eestlaseks muutun.

Suure Päeva hommikul panin omale ilusad riided selga ja suutsin need tubli noorsandina kohale jõudmiseni puhtad hoida. Eks väike trikk on selles, et ma söön oma hommikuse pudru teise särgiga. Mul on nagu selline eraldi pudrusöömise särk kohe. Tõsiselt. Ja kes praegu mingi pudipõlle nalja teeb, see saab molli ja kaob siit blogist sama kiirelt nagu kadus paar Armani kleiti pärast Anna-Maria Galojani külastust sama brändi esinduspoodi. Niisiis, puder rõõmsalt kõhus loksumas, hääletasin endale trolli ja sõitsin maailma serva – Rocca Al Maresse.

Pean tunnistama, et Saku Suurhalli jõudes oli esimene mõte küll sama kärmelt R käik sisse panna ja sealt ruttu kannad teha. Miks? Sest programmis ei olnud hoiatust, et Jüri Homenja oma kidraga lava soojendamas on! Kes teadis, et ta üldse veel tegutseb, eksole? Aga nii oli. Ma arvasin, et olen juba legendaarsel peol Sodiaagi klubis Tartus! Homenja oli laval ja püüdis laulda Ameerikast tulnud onudele sobivaid laule edust ja rahast ja armastusest jms. Võin ausalt öelda, et poleks ma hommikusest pudrust nii aeglane ja paks olnud, siis oleksin kiiremini saalist välja silganud ja polekski edasist showd näinud. Õnneks töntsi jalaga kaugele ei jookse ja uuesti garderoobis olles kuulsin, et väljamaa onud hakkavad riburadapidi lavale tulema ja Kašatsoki-Jüri pakib pillid kotti. Success!

Related image
“Come, my son, let me sing for you”
Umm, thanks but no thanks, buddy

Jalutasin oma kohale tagasi ja vaatasin, mis seltskonnas ma seekord siis omadega olen. Kurivaim, kohal oli kogu kodumaa koorekiht! Vaimses transis ja ahenenud pupillidega liikusid seal ringi kohalikud kuulsused nagu näiteks batooniärikas Sven, kes oma kahtlaste pulbrite ja -batoonikestega edumeelseid Nuumab. Silmanurgast nägin, et ka Anu Saagis rahva seas ringi, Sõõrumaa on loomulikult alati kohal, kui mõni kahtlane ürra toimub ja tekib võimalus kedagi masseerida. Seda masseerimist seal peol ikka jagus, sest mõni esineja pani publiku vahepeal kätest kinni hoidma ja mingi hetk pidime kõik püsti tõusma, ennast terve kehaga vasakule poole pöörama ja siis kõrval seisvat inimest masseerima. Ma kahjuks ei näinud sel hetkel Urmast, aga suht kindel, et ta lendas võimaluse avanedes vastasele kohe topeltnelsoniga topeltlingamiga peale. See võis sihtmärgile päris homopärane omapärane üllatus olla, et tuled pahaaimamatult koolitusele ja järsku on Turva-Urmas sul… nojah, las see teema nüüd jääb.

Image result for urmas sõõrumaa
See nägu, kui Sõõrumaa
kukub sind liigselt hõõrumaa

Mis mulle veel meelde jäi? Robin Sharmat teist korda ilmselt vaatama ei läheks enam. Ma saan aru, et tal on vaja hommikuti kell 5 ärgata ja hakata kohe toimetama, aga why the f*ck? See, et talle meeldib kell 5 ärgata, ei tähenda, et see peaks kõikidele teistele sobima. Kui sulle ka sobib, siis okei, ärka. Aga ärka vaikselt ja omaette. Miks on vaja seda nii räigelt peale suruda kõigile nagu sa oleksid kohe mingi ebajumal, kui kell 5 ärkama hakkaksid? Mina ei suru oma publikule peale, et ärgake kell 3 öösel, siis olete Robinist lausa 2 tundi ees ja veel paremad inimesed.

Okei, oletame, et Robin ärkab kell 5 ja läheb tuttu kell 21 õhtul. See on siis 16 tundi ärkveloleku aega. Kui mina ärkan kell 8 ja lähen tuttu kell 24, siis kuidas minu 16 tundi kehvemad on, ma ei saa aru? Ja eriti siis, kui mulle meeldib hilisel ajal oma töid ja trenne teha. Ma kirjutaks hommikuti poole sitemaid tekste teile, sest alkoholimüük algab alles kella kümnest, daaah. Kui keegi selle öösel ärkamise fenomeni ära seletaks, siis äkki muutuks mu maailm ka kuidagi paremaks. Aga tõesti, mingid vennad kilavate silmadega noogutavad kaasa, et tavai, hakkame ka Eestis novembris kell 5 öösel ärkama ja mingit klubi tegema. Mille jaoks? Ma olen sellest varem ka kirjutanud, et sa ei pea seda tegema, kui see sulle ei sobi. Bill Gates ka ei ärka kell 5, näiteks. Ja mulle on jäänud mulje, et ta saab endaga täiesti okeilt hakkama.

Minu kommentaar Robini jutule on siis selline, et ära torma iga jutlustaja kõne peale ummisjalu kohe oma elu peapeale keerama. Kui tahad, siis proovi nädal aega näiteks tund varem ärgata ja ongi selge, kas see on sinu teema või ei. Kui see pole sinu teema ja sa oled täna kakahäda, siis kell 5 ärgates oled sa lihtsalt poole väsinum kakahäda. Enne tuleb ikka muud rütmid elus korda saada – normilt süüa, alksile piir panna, trenni teha / värsket õhku saada jne. Minu varasemad mõtted (mis märgiti ühel konkursil lausa auhinnaga ära) nende hambad ristis tahanollatonyrobbins kell 5 ärkajate kohta on siin: https://rahakratt.rahajutud.ee/annan-sulle-edu-valemi-ja-selleks-ei-ole-vaja-iga-paev-jaavannis-joogat-teha/

Üks mõte, mis mulle Robini vara ärganud suust siiski meeldis: väikeste asjade tegemise summa kuhjub pika aja peale suureks. Mul ei ole vaja teile siin pikalt näidet otsida. Ca 2 aastat tagasi tegin omale Elhavee Kasvukonto, kuhu iga päev automaatselt ühe kohvitopsi raha läheb (3 kulli). Ma teen seda iga päev ja tänaseks on mu Kasvukontole “kogemata” üle kahe ja poole kilo kogunenud! Pluss mulle tuleb seal dividende. Keeruline oleks rahablogis teile veel paremat näidet anda. Väikeste asjade tegemise efekt kasvab ajas tõepoolest hirmuäratavalt suureks:

Mulle jäi see Robini 5am club teema nii kirpeldama, et unustasin lausa ära: enne Robinit esines Eric Edmeades. Sain teiste kohal olnud rikkurite käest teada, et ta on varemgi siia ära eksinud, aga mina temast kuulnud ei olnud. Eric oli väga lahe säga, kui tohib kasutada 20 aastat vana väljendit. Kohe näha, et kodutöö oli tehtud, teadis hästi eestlaste kivinäo murdmise koodi, isegi vist magab ühega meist (?) ja oskas oma pointe läbi huumori ja enda kogemuste rääkida.

Illustratsioon raamatust “Kuidas kõnetada eestlast”

Ma napilt vist isegi raatsiks uuesti maksata, et teda veel kuulata ja see on juba näitaja, kui mina millegi eest rahhi välja käia raatsiks.

Paar mõtet Ericult, mis on nüüdseks ka Rahakrati arsenalis:

  • sa näed seda, millele sa keskendud. See on tegelt juba ammu teada trikk, et kui sa ostad omale näiteks sinepikollase mersu (ma ei tea, kas sellist värvi mersusid üldse tehakse ja kui sa loed sõna “sinep” tagurpidi, siis sa ei osta endale enam kunagi midagi sellist värvi…), siis enne sa neid liikluses tähele ei pannud, aga nüüd hakkad neid järjest märkama. Sama keiss on ka meie ajudes: kui sa keskendud halbadele mälestustele ja kogemustele, siis hakkad ka praegu otsima märke, et näed, jäin trollist maha ja mul ikka üldse ei vea ja olen läbikukkuja ja keegi astus mulle varbale ja tõmbasin kaelanaha jope luku vahele ja kõik vihkavad mind. Proovi siis vaadata nii, et otsid asjades head ja siis hakkad häid asju kergemini märkama. Keskendu positiivsetele kogemustele.
  • raskete aegade paralleel videomängudega. See tähendab, et kui elus on raskus, siis võta seda väljakutsena nagu videomängus. Kui mängud oleks lihtsad, siis sa ei ostaks/mängiks neid, eksole? Ikka ootad ju neid väljakutseid esitavaid kohti. Proovi siis elus samamoodi, et okei, raske on, aga see karastab ja teeb osavamaks ja edaspidi saan veel paremini hakkama asjadega.
  • mürgid on okei. Mõte on siis selles, et sa ei ole halb, kui sa jood kohvi või sööd magusat või jood veini vms. Halvasti on siis, kui need asjad su elu reguleerivad – sa ei suuda olla lõbus veinita või hommikul ennast käima saada kohvita. Järelikult need asjad kontrollivad sind ja see on ata-ata, seda me ei taha. Ma olen teinud endaga samamoodi, et olnud vahel pikalt söömata (hea sääst ka, muuseas), et lihtsalt tõestada endale, et mu tuju ei lange ja ma saan hakkama, kui ma ei saa iga kell süüa. Ehk siis mürke võib tarbida, aga enne võiks häid asju süüa ja häid asju alati rohkem. Ära ole mürkidest sõltuvuses ega ära lase neil enda elu dirigeerida.
Image result for its me talking to the wine
  • kuidas teha suuri otsuseid. Vaata võimalikult kaugele tulevikku. Nagunii sa ei suuda täna täie kindlusega öelda, mis on õige valik, kui mõni otsuse koht ees on. Seega proovi näha otsuse mõju mega pikas plaanis. Näiteks? No kas sa tahad last? Ei tea, eksole. Mähkmed ja kisa ja magamatus ja lasteaia kohti pole jms. Aga mõtle nii, et kas sa tahad kuuekümbiselt, et sul oleks laps? Kui jaa, siis on otsus olemas. See mähkmed-kisa-magamatus periood tuleb lihtsalt ära teha selleks. Veel üks näide? Kas tasub koguda raha ja süüa normaalselt? See ju tähendab täna vähem kulutamist ja vähem kommi jms. Aga kas sa tahad olla kuuekümbiselt hea tervisega ja näiteks poole kohaga tööl käia? Kui jah, siis selge – tuleb täna veits säästa ja veits vähem kommi põske laduda.

No ma ei tea, kui inspireerivalt mina neid mõtteid siin kirjutades edasi suutsin anda, aga Ericu suust olid need küll veenvad ja mina jäin uskuma. Tunduvad need teile ka loogilised?

Täpsuse mõttes ütlen, et lisaks Ericule ja Robinile käisid laval veel keegi naisolevus, kellest ma üldse aru ei saanud (see võib vabalt minu viga olla) ja kes oli vist mingi õnne-coach… nojust, onju. Ja ka vana hea Peep Vain. Poleks Peep viimane olnud, siis ma oleks saanud päeva varem õhtusse. Ja oleks ette teadnud, mis tasemel Peep seal räägib, siis oleks samuti saanud päeva varem õhtusse… Selline legend ja korüfee ja siis näitab slaide, kus on peal… bulletid! Mida asja, Peep? Isegi mittekoolitajad teavad, et kui sa näitad inimestele rohke teksti või bulletitega slaide, siis on automaatselt tähelepanu sinult ära ja inimesed loevad slaidil olevat teksti. Slaid peab ikka esinejat toetama, mitte temalt tähelepanu ära võtma. See oli täielik õpikunäide, sest alguses olid kõik silmad Peebul ja ta sai super kontakti rahvaga. Aga kohe, kui slaidid tulid… nojah. Lisaks oli Peebul palju sahmimist oma vihiku ja märkmetega ja mulle tundus, et see ajas tal endal lõnga vahepeal täiesti sassi. Sellest on ülikahju, sest ma olen lugenud läbi kõik Peebu kirjutatud raamatud ja olen peaaegu valmis talle ta kiiskavale peanupule musi tegema selliste teoste kirjutamise ees.

Aga kurat, ürituse inspiratsioonipauk oli kokkuvõttes ikkagi võimas! Tõmbasin ennast ürituselt kiirelt trolli jälle ja kohe kõige kallimasse poodi kõige kallimat Mõulskini märkmikku ostma, et kõik päeva jooksul saadud mõtted ja tekkinud soovid jms sinna sisse talletada. Mu stiil on selline, et püüan kõikide meeltega alati kohal olla ja pärast teen kõlamajäänud mõtetest ülestähendusi. Muidugi olen mina ja olete teiegi paljusid neid mõtteid enne kuulnud ja lugenud, aga püsima jäävad nad siis, kui neid vahel üle korrata ja mõelda. Täpselt selleks mul seda showd vaja oligi. Selline ekstramotivatsioon on vahel täiega teretulnud. Kui sa tunned ennast halvasti ja su töö ei oma mingit mõtet, siis näiteks pea meeles, et kusagil Saksamaal on inimesi, kelle töö on paigaldada bemmidele suunatulede kange…

PS. Keda muidu sellised üldharivad suurüritused huvitavad, siis tule kiika kohe mu instasse! Seal on parasjagu veebruaris toimuva ja minu hommikupalvusega avapaugu saava Investor Toomase konverentsi talongi loos käimas! Head loosiõnne ja kiviga kottidesse kõigile!

Jälgi
Teata mind
guest
24 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
bvete

“Okei, oletame, et Robin ärkab kell 5 ja läheb tuttu kell 21 õhtul. See on siis 16 tundi ärkveloleku aega. Kui mina ärkan kell 8 ja lähen tuttu kell 24, siis kuidas minu 16 tundi kehvemad on, ma ei saa aru?” Aitähhhh! Küsimus, mida olen esitanud oma 5am klubi sõpradele ja millele nad vastavad “No ega ei peagi.” aga ikka braggivad, kuidas nad on enne kl 10 hommikul tohkem teinud kui mina 🙂

Rahalood

ma kahtlustan, et kell 5 hommikul on vähem segavaid faktoreid ja tänu sellele saab olla produktiivsem. Noh, et keegi ei helista, chatis on vaikus ja meedia ei pritsi uudiseid iga 30min tagant peale…

rahakratt

Vastupidi ju. Kui kõik on kell 5 jalul nagu üks mees, siis peksab uudist ja juttu igast aknast. Just õhtuti on chattides vaikus, sest kõik panevad voodis nurru juba, kuna nad on viiest üleval olnud.
Aga noh, sellepärast oledki sina siin kõigest kommentaator ja mina blogi omanik – intelligentsi vahe, mis teha.

rahakratt

Ilmselt nad ongi rohkem teinud selleks ajaks, kui sa kell 10 alles survepesuriga liiva silmast välja üritad saada. Aga sa võid neile järgmisel hommikul vastu öelda, et sa tegid eile õhtul kaua, kui nemad juba voodis nurru lasid hõbekett suu nurgast padjale nõrgumas.

Kadri

OMG!
Tõesti, kõige parem kokkuvõte sellest üritusest.

rahakratt

Ma tänan. See oli lihtsalt aus.

Krõõt

Ma just nägin kuskil mingit kilkamist juba lausa kell 3 ärkamise kohta… Kuidas see oligi, et tekil ühest otsast riidesiilu ära lõigates ning seda teise otsa külge õmmeldes on tekk kokkuvõttes ikkagi sama suur ju – olulisem, mida selle 24 tunni sees tervikuna teha. Ma iga kell eelistan parem enam-vähem looduse rütmis olla, kui kõige sügavamas sügiskaamoses veel hambad ristis pilkases pimeduses ärgata.

Tagatipuks ei tundu see üldse jätkusuutlik selles valguses, et millal siis vahelduseks kasvõi teatris või lihtsurelikest sõpradel külas käia. Uni võiks nädala lõikes tegelikult koguseliselt ja ajaliselt üsna stabiilne olla ning näiteks argipäeval ja nädalavahetusel ei tohiks magamamineku- ning ärkamisaeg varieeruda üle 1,5h. Seega tundub lõpeks hoopis ebaproduktiivsem hoida mingit ebarealistlikku elurütmi (because f you, that’s why) ning organismi iga kord täiesti sassi keerata, kui on tahtmine veits kauem õues mängida, kui kaheksani õhtul. 😀

rahakratt

Kui kell 3 ärkama hakata, siis pole enam väga pointi magama minnagi. Nagunii tuleb ju kohe üles tõusta jälle. Aga kell 3 ärgates on veel see variant, et kui tahad kaua õues mängida, siis liitudki teistega hommikul kell 3 otse voodist: hambad puhtaks, kallad müsli kiiresti näkku ja joonelt Venusesse tantsima ja kokse sisse libistama. Lõpuks on sul seltskonnas veel selle imeinimese kuulsus, kes alati kõige kauem pidu jaksab panna!
PS. Normaale rahahimur ärkab üldse tegelikult koos börsidega, et kohe kauplema hakata, mitte mingi pehmo looduse jutu rütmis.

M2ux

Mul oli sama küsimus, et miks just kell 5. Selle üle arutledes leidis üks tuttavatest, et ameerikas, kus töölejõudmine võib võtta paar tundi aega, tuleb 6-7st tööle sõitma hakata, et 8st tööl olla. No seega siis ei olegi mediteerimiseks jms hommikul muud võimalust kui 5st ärgata. Meie ummikuteta ja väikeste vahemaadega ühiskonnas ei näe pointi. Vbl suvel, et päikesetõusu näha, aga sedagi pole mõtet iga päev vaadata, kaotab oma võlu. 🙂

rahakratt

Täiesti nõus. Ma räägingi, et kui mingi Robin kuskil Ameerikastanis nii teeb, siis see toorelt siia Eesti mustrisse suruda ei ole okei. Aga see jäetakse tihti kahe silma vahele, et taustsüsteem on teine. Meid vaadatakse jälle sealpool imelikult, kui me räägime, et õige mees läheb sügisel (või millal iganes seda tehakse) maale kartuleid võtma, heina tegema ja pärast veel metsa nunnudele hirvekestele haavleid silmade vahele laskma, et talvel toitu oleks. Ma ei tea, aga ma pole kindel, et näiteks see muster seal suure hurraaga vastu võetakse.

a

Täiesti samad mõtted sealt ürituselt. Kui muusikaline vahepala peab programmis olema, siis oleks võinud kellegi kutsuda, kes oskab ilusti laulda ka 🙂 Natuke säästu-ürituse mulje jäi, et ürituse korraldaja oli samas ka päevajuht ja bändimees. Ja noh, veidi paljuks läks ikka seda piinlikku esinemist.
Eric oli väga tuus, oskas rahvaga kohe suhelda ja tuima eestlast muigama panna, muidugi ta mõtted ja jutt oli ka tunduvalt rohkem läbimõeldud kui teistel. Robinit ei teadnud ja ei osanud midagi oodata, aga sellise hypemise peale ootasin ka rohkemat. Peep oli minumeelest tore, bulletid mind niiväga ei häirinud kuna neid slaide nagunii esinemise ajal ei vaadanud, lihtsalt oli juba mõte nii väsinud ja pepu istumisest kange (vaesed pidid kõvadel klapptoolidel istuma :D) ja ei jõudnud väga süveneda ka.
Muidu tore mõelda et sai kuulsa Rahakratiga päev otsa ühes ruumis viibida 🙂

rahakratt

Aaaaa, see oli korraldaja, kes seal kitra tõmbas? No selge siis.
Tundub, et me ei tohi rohkem ühes ruumis koos viibida, sest ma loen su kommnetaari ja sa mõtled juba täpselt nagu mina. Natuke jäi selline mulje, et Robinil on mingi default presekas, mida ta publikust sõltumata näitab, aga millegipärast tundus Ericu keika kuidagi autentsem, jah. Ma olen lugenud muuseas, et näiteks ständapi vanadel ja diskoritel on oma üritustele mitu algust. Diskor proovib mõne looga, et mis masti rahvas on ja kuidas nad tantsima saada ja siis vastavalt sellele läheb üks mitmest playlistist käiku. Ja ständapis ka, et alguses tehakse paar poliitnalja, siis paar nokunalja ja lõpuks paar abielu nalja ja siis rahva reaktsiooni põhjalt vaatad, millise kavaga täna edasi kütta. Tundus, et Eric nagu testis vett enne, aga Robin kõmmutas ilma kohtingul käimata kohe linade vahele kopulatsiooni tegema, kui lubate sellise võrdluse tuua.

Liisa

Mulle meeldis ka Eric kõige rohkem, olen teda varem ühes webinaris kohanud ja jättis asjaliku mulje. Sharma rääkis liiga palju pesunaisest ja see kangelase teema jäägu Ameerikasse. Roland/Homenja täitis laval oma elu unistust ja mina samal ajal toppisin näpud kõrva ja tegin la-la-la-la-laa.

rahakratt

Lõpuks on lahendus see, et hakkame ise bändi tegema. Kohe lisasissetulek ka olemas!

Rahahunt

Kuule kutt, no tõde on, et ei ole mõtet voodivedrusid enne nautilist hämarikku ragistada. Aga tead mul üks üle neljakümnene töökaaslane, kes ongi vanamees nagu me teda kutsume ja ärkabki lambist 5 läbi. Võib-olla sa olid seal liiga noor, et mõista penskarite asju!
Vahest võib keha karistada, kui ta nõrkust välja näitab ja minna kell 5 jõusaali, sest siis on seal maru hea rahulik.

rahakratt

Kõrges eas pidime tõesti muutuma titeks tagasi – magamisrütmid on sassis, jutt on sassis jne. Ega see 4kend pole mingi naljaasi, peale seda ehk veel paar aastakest jäänud ongi. Olge tema vastu siis ikka sõbralikud.

Sven

Minu meelest oleks kõige normim üldse nii, et aprillist septembri lõpuni oled 24/7 üleval ja oktoobrist märtsi lõpuni viskad stabiilset sliipi.

rahakratt

Oktoobrist märtsini Heti Tulve ja Jesper Parve suguste “edukatega” Balil ikka. Ainult rotid jäävad talveks siia, ma olen kuulnud (ise ka selle roti koolkonna esindaja praegu veel).

Timo Porval

Vale. Vale. Valetaja, Rahakratt. Ma olin täna kell 3AM su maja ees (äkki valisin lihtsalt vale villa?!?) ja sind ei olnud õues tossudes ja toas tuli ka ei põlenud. Aga.

Ma olen nõus paljude kommentaaridega ja sinu kokkuvõttega. Igaüks peabki leidma oma tee ja seda teed ka tuunima kui hakkab kiiva kiskuma, või on tunne, et pagan võtaks ühe leveli ikkagi veel ette. Ühte õiget teed ei olegi. Oleme kõik erinevad. Enamus normaalsed ja mingid tuvimaskides.

Robini 5AM pakutu mõte on see, et hommikul on tõesti vähem segavaid faktoreid ja sead kohe hommikul oma mõtted õigele teele valmis, enne kui kurja maailmaga vaja rinda pista. Esimese tunni point pole võistlus vastata hunnikus e-maile (ega kirjutada Rahakrati blogisse kommentaare). See on aeg endale. Sihiku seadmiseks ja sae teritamiseks (targad sõnad laenatud gurudelt).

Vabalt võib seda teha ka kell 6,7 või 8 või 12 päeval kui sinu päev siis algab. Lihtsalt siis on välismaailmast vähe keerulisem isoleerida ennast. Aga mitte võimatu. Telefoni saab panna hääletuks ja notificationid maha keerata ja toa ukse kinni panna, et ema pannkooke ei tule tooma nagu tavaliselt. Kui sul on õhtu produktiivsem, siis anna aga kuuma. Ma juba kujutan ette kuidas Rahakratt uues lumehelbekesele mõeldud korteris liiste kruvib ja muigab, et vahi 5AM mehed magavad – idikad.

See, et miks just kell 5 ei kehti mitte ameerika vaid ka Eesti kohta. Vihje. Lapsevanemad 😉 Kui sul 1-8 marakratti +koerkasspapagoi ärkavad kooli minekuks 6 või 7 (sõltub kodusest sõjaväelisest korrast ja sellest kas sa neile süüa annad või räägid intermittent fastingust maast madalast). Siis ega muud varianti palju pole.

Olen 100% päri, et tahaks ju liivakastis ka pimedani vahel mängida ja see ongi okei. Sama nagu on okei vahel võtta pokaal… okei okei pudel mulli(vett). Point on see, et mida sa teed 90% ajast. Erandid on alati. Vahel on okei kooki pugida, lasta mäkis seierid põhja, vaadata terve päev Netflixi ja lasta kahe trenni vahele lausa 3(kümmend) puhkepäeva. Fine. Aga siis taas rajale tagasi.

Ja mingiks perioodiks kui on vaja oma kolhoose ikkagi päriselt üles ehitada ja hustleda või viia keha kakukese vormist liivakella lähedale, siis võib unustada alko, telku ja koogikese ja ma luban, et elu ei ole kehvem ja “elu ei jää elamata”. Elamata jääb ta pigem ikka telku ees.

Ja lõpuks. Seda finantsmaratoni ei pea lõpetama alla 2h. Selle võib lõpetada rahulikult 4:01 ga ja olla selle juures väga rõõmus ning õnnelik ja olla ikkagi selle top paari prossa inimeste seas. Ehk siis pole vaja vb muuta ka maailma ja teenida higivaba plekki 1M kuus vaid 10k oleks juba päris ilus, eks.

P.s Rahakratt, ma kahtlustan, et sulle 5AM klubi asemel sobib pigem 5M klubi.

rahakratt

Huh, kui pikk kommentaar. Mitu päeva lugesin seda. Ja näen, et oled oma vanal esta õpsil vist nelkide ja Belõi Aist´iga külas käinud, sest harukordselt vähe kirjavigu oli sul seekord.
Aga.
Laias laastus olen su mõtetega nõus. Sellepärast ma seda taustsüsteemi mainisingi, et ilmselt on “weak pull out game”-iga meestel tõesti hommikud produktiivsemad, sest pärijad alles magavad. Ma olen lugenud paar raamatut, mis räägivad (laste)kasvatusest ja ehk olen isegi siin 30-ndates valmis varsti süütust kaotama… igaljuhul leiab neis raamatuis vihjeid ja tööriistu ka selleks, et looted (ühel heal päeval) kell 8pm magaks ja vanematel jääks ka õhtul paar tundi aega endale või siis uuteks rumalateks plaanideks (loe: uute laste eostamiseks). Kodune rütm peab olema lõpuks ikka vanemate dikteeritud, mitte tittede järgi vormitud. Ma tean, et nii öeldes satun ilmselt Perekooli most hated listi, sest mine seleta paarikuusele, et kuule, nüüd on aeg röökimine välja lülitada ja magama minna. Aga ma siiski usun, et kui alguses rütmid paika saad enda järgi, siis on pärijad lõpuks ikkagi sinu “ajatsoonis” ja võid olla edasi 8am ärkaja ja 11pm magamamineja. Ilma produktiivsust kaotamata ja Robini viha alla sattumata.
Kuna elu on lühike, siis kõike proovida ei jõua, eksole. Ja kui sa oled 30 aastat kell 7-8am ärganud, siis võid alguses proovida tund/pool varem ärgata, mitte verise suuga vastu 5am seina rammida ennast kohe. Selle nimi on tegelikult explore/exploit trade-off, mis tähendab, et uue harjumuse sissejuurutamisel peaks olema “avastamise” periood. Nagu kooselu puhul on deittimine või äritegemise puhul split testing. Tõused natuke varem ja vaatad, kas sobib selline värk. Selle eesmärk on proovida uusi asju (leida võidu valemeid) ja kui miski ei tööta, siis paned eksploor-mõudis edasi. Kui uus asi töötab, siis lükkad ennast eksploit-mõudi ehk kasutad seda ära nagu homset poleks. Nii me inimestena ju kasvamegi ja ideaalseteks saamegi lõpuks.
PS. 5M club on küll midagi, mis saab mu kunagise raamatu kaanel ära märgitud!

Seier

Kahju, et ma selle ürituse maha magasin. Päris huvitav postitus.

rahakratt

Jaa, täiesti üllatav mullegi. Aga eks sa magadki asju maha, kui kell 3 või 5 ei ärka nagu ma aru olen saanud. Enamus elu on kõvadel korüfeedel juba kella kümneks hommikul läbi ja hakatakse magama sättima vaikselt.

Heietaja

Tead, saa see laps ja siis vaata, kuidas sa dikteerid 😀 Sorry, ma ka enne arvasin, et päevakava ja laps õhtul magab ja… Kalkun ka arvas. Mõnel kalkunil veab, mõnel mitte.
Aga noh, laps oli päris pikalt Sharma leeris ja ärkaski kell 5. Aga seda memo ta polnud kätte saanud, et peaks magama ilma vahepeal karjumata. Isegi kui kell 18 läks magama õhtul.

Kui rääkida veel Ameerikamaa importtoodetest, siis kuna seal vaevatud emad peavad vaevu kokkulapituna vastsündinu kõrvalt tagasi tööle minema, siis on sealsest taustsüsteemist tulenevalt normaalne ka last magama drillida ja lasta tal röökida. Mu teooria on, et ameerika ongi üks suur psühholoogiline probleem, kui tippsaavutustest mööda vaadata tavainimeste poole – miks selline vägivald ja hoolimatus. Kui sul lastakse imikuna end sodiks röökida ja keegi ei tule, siis noh, mis sellest maailmast arvata.

Sorry jäin heietama.

rahakratt

Ma olengi teoorias kõva vend. Variant on ka see, et viid lapse esmaspäeva hommikul lasteaeda ja tood reede õhtul ära. Efektiivsem on nii. Mis tast iga päev loksutada edasi-tagasi, eksole. Näed, jälle teooria on tugev. Küll varsti praktika järgi proovin.

24
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top