4 aastat ja 5 kuud ehk pilguheit varasalve: jaanuarikuu. Selliseid numbreid ei oleks osanud oodata!

Tuti-pluti, rahahimurad!

Esmased asjad esmaselt: kõigepealt üks kõrge kaarega kraaps kõigi ees, kes te mul siin noolimas käite, teid oli jaanuaris ligi viiskend tuhat jõllitajat! 50 000! Midagi targemat ei ole lugeda vä?

Sellised numbrid teevad ikka uhkeks küll ja ehk ongi paslik siin jagada ühte seitsme surmapatu slaidi, mida nädalavahetusel Investor Toomase konverentsi hommikupalvuse ajal rahvale näitasin:

See on loogika, look it up

Maha rahunedes võin öelda, et päris omapärane aasta algus on olnud ja ega kõik ikka nii maailine ka ei ole. Tegelikult on mul põlved marraskil, suu tolmune ja nina ümber on mustad randid kuivanud tati tõttu. Tead ju küll seda väikese poisi nägu, kes on õues joostes näoli kukkunud ja nüüd pillib vannitoas samal ajal, kui vanemad briljantrohelist otsivad ja üksteist küsitavates kasvatusmeetodites süüdistavad.

Tatt lippab lausa!

Vot samasugune näeb välja üks P*rsevestio (endise nimega Envestio) sotsiaalrahastusportaali investor täna, kes on filigraanselt rahast tühjaks tõstetud ja lakub haavu. Selline näen välja mina…

Jaanuaris lendas P*rsevestio tõttu õhku mul üle 4 000 euro! See on mu esimene suurem finantsiline munapiiks selle nelja ja poole aasta jooksul, mis ma siin teie ees Rahakratti kasvatanud olen. Päris ebamugav tunne on, tänan küsimast. Mõnda aega tagasi oli mul üks saaga paarituhandese laenuga, aga see tuli kohtutäituri abiga õnneks koju tagasi. Envestioga ilmselt nii hästi ei lähe ja saan raamatupidamisee kanda 4 tonnise “sotsiaalrahastuse koolituse”.

Viimane papp, mis ma seoses sellega kulutasin, oli ülekanne kampaaniasse, millega korjatakse raha, et hakata tuult välja peal taga ajama: https://www.gofundme.com/f/envestio-action-group See paar kümppi mul sinna kanda ei muuda enam asja, aga müts maha, et keegi viitsib jändama hakata. Kuigi jah, korraldajatel on mingi 40K+ mängus siin, aga ikkagi hakata mingeid Valerisid ja Toolikuid mööda gloobust taga ajama… no saab näha.

Mis tunne on peale sellist munapiixu ja kas ma saadan oma ansambli laiali?

Kindlasti mitte. Ma ise loodan, et suudan edaspidi ettevaatlikum olla ja püüan meeles pidada, et suured tootluslubadused on nagu lasteaias, kui kasvataja ütles, et “Yo, Rahakratt, tule peale sööki mu kabinetist läbi, teeme seal ühe magustoidu”. No kõlas liiga hästi, et olla tõsi… ja ega ei olnudki tõsi. Pidin jälle seletama, miks ma frikadellisupist välja nokitud keeduporgandid kellegi kummikute sisse peitnud olin või midagi sarnast. Ja iga kord langesin ma samasse lõksu ning nüüd suurena sama asi. No ei õpi mõni ikka üldse, noh.

PS. Persevestio rahad kannan järgmise kuu tabelis maha, ärge siis pahandage.

Aga lähme parem koos mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima. Nelja ja poole aasta pealt hakkan sinna 30K juurde liikuma juba. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni investeerimisvõlurit! Lubasin ühel hiljutisel konverentsil, et varsti jooksen Äripäeva rikaste topistest mööda nagu Roman Fosti aasa serval kakavast lehmast.

Jooksva aasta pilt on selline:

Jaanuar tõi uut raha kokku 7 499,27 €. Siin sees on palk, avanüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Aasta esimesel kuul kokku ahnitsetud rikkustest läks majandusse tagasi 70 ja pool prossa ehk ligi 5 306 euroraha. Kuradi mõnus on küll suurt kõrvalepaneku protsenti vaadata ja lihtsam on seda saavutada ka, kui sissetulek mõnikord steroididel lippab.

Mu finantskolhoosiga on nii, et enamus kolhoosi varadest läheb alati uue raha järele ja mu arvevabrik annab päris arvestatava osa sissetulekutest. Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga mässab, siis minu kaudu saad päris pikalt tasuta SimplBooksiga arveldada ja väga laadna süsteem on see: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 1 kuu asemel 3 kuud tasuta teenust.

Praegu on eesmärk koguda kolhoosi kontole selline plekk, millega saaks minna ja ühe korteri välja osta. Olen selgeks saanud, et isegi minusugune hurmur ei pigista frigiidsete pangaprouade käest välja laenu ettevõttele esimese korteri ostmiseks. Teise jaoks ei pidavat enam probleem olema, kui üks juba ees on ja teiseks ostetava korteri üür katab laenumakse vähemalt kahekordselt (panga enda sõnad). Kusjuures ka pindala pidi olema üle 30m2, et laenssi saada. Või on minu haldur imelik?

Higivaba tuli kuu jooksul kokku 2 321€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

Näedsa, Envestio toodab senimaani…

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Tänu teile, kes te ühe mu loo all mind virtuaalselt kiusama hakkasite ja narrisite, et teen oma tabeleid valesti, siis nüüd olen õppinud ja all on mu 4.aastase karjääri rahatabeli disain vol3. See on varasematest lihtsam, ülevaatlikum, tõesem ja mis peamine – ma saan selle otse blogisse kopida ja kokkuvõtete tegemine muutus mitme mindi jagu kiiremaks. Selle võidetud aja kavatsen pühendada magamisele. No ja see uus lähenemine tegi mind rikkamaks!

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2020 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Lõpp palgatööga

See ei ole plaanis aasta kahel-kolmel esimesel kuul, aga küll ta tuleb. Küll varsti märgatakse, et ma ei ole oma meilikasti juba kaks kuud avanud ega kirjadele vastanud ja kurjad kunded on bossi ühte maakodudest vaikselt arestimas.

2) 10K kontole iga kuu

Aasta esimesel kuul tuli 75% eesmärgist täis. Ma tunnen juba praegu, et selle asjaga saab kõige rohkem maadlemist olema, aga tsiteerides Warren Buffetit, siis: “Yolo!”

3) Duubeldan üürikad

Üks pisike (aga mõnede arvates suht oluline) takistus on see, et mul ei ole praegu raha korterite ostmiseks, aga keskendume ikka positiivsele, eksole. Jaanuaris käisin ma umbes nelja korterit vaatamas, millest üks oli küll selline, et võimalusel lisaks kohe ostukorvi. Mõnes kohas kohe tunned sellist vaibi, mis ütleb, et just see pleiss on portfellist puudu ja sobib ideaalselt järgmiseks taruks, kuhu mõni uimane mesilane sisse meelitada.

4) Sõbrapilt Meelis Laoga

Mõtlesin, et äkki peaks Meelise kaasa võtma ja Envestio poisid ja plikad kohvile kutsuma? Tead mõnda tühjemat kohvikut kuskil äärelinnas?

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network (olen kasutanud)

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co (kasutan)

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com (kasutan)

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com (kasutan)

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu (kasutan)

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestor.com (ei ole kasutanud)

Mis see on: Crowdestor gives everyone the opportunity to invest directly in real estate and business projects without middlemen and hidden conditions or costs. With Crowdestor you can start investing from 100 euro with an annual interest rate from 12%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Fastinvest.com (ei ole kasutanud)

Mis see on: users can build passive income flow by investing in consumer loans originated from non-banking originators. The lowest entry point in the market – start as little as 1 EUR, no additional fees, protected investments, high money liquidity and on top of that ROI up to 16%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Neofinance.com (ei ole kasutanud)

Mis see on: Neofinance is large Lithuanian platform offering returns of 12-18%.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Ekassa.eu (ei ole kasutanud)

Mis see on: Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudest.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie (ei ole kasutanud)

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Robo.cash (ei ole kasutanud)

Mis see on: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Boonus: teenid kohe 5€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Finbee.lt (ei ole kasutanud)

Mis see on: FinBee lending and borrowing process operates online only. As a result, we have lower operating costs than traditional banks. Saved costs are passed on to lenders in a form of higher return on investment and to borrowers as lower interest payment. Managing risk properly, lenders can reach as much as 25 % annual interest returns.

Boonus: täpsustamisel

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Rendity.com (ei ole kasutanud)

Mis see on: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Boonus: teenid kohe 25€, kui liitud ja investeerima hakkad.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com (olen kasutanud)

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Bulkestate.com (ei ole kasutanud)

Mis see on: The platform enables real estate investment project crowdfunding and apartment bulk-deals for a price lower than the market value. Average annual return of 14%.

Boonus: täpsustamisel.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
22 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Viljar

Panustasin aasta esimesl kuul ka oma 5ka su töötuks saamisse kampaainasse läbi viainvesti. Tegelikult on üks asjalik küsimus ka. So, uus aasta ja uus excel arvepidamiseks? Või kõik läheb ühte ekselisse kus on ridu rohkem kui mu kommentaaris. Ma olen seda viimast varianti kasutanud ja jube robustne tundub. Üleüldse nende tabelarvutustega maadlemine minu kui “patsiga poisi” jaoks on väga kole töö ja hiljuti hakkasin arendama teist lahendust.

rahakratt

5ka as in 5 eurtsi või 5 milli? Siin on suur vahe, mees, sest kui sa ütled nüüd 5 eurtsi, mitte 5 milli, siis ma poleks pidanud pangas seda boonus faktoorimas käima vist nii ruttu. Kurat.
Mul eksel on igavesti sama. Iga kuu teen uue sheet´i juurde, mis saab omale nimeks – üllatus, üllatus – vastavalt siis uue kuu nime ja käesoleva aasta numbri. Kuna ma olen super laisk, siis lihtsalt duplikeerin alati eelmist sheet´i ja kustutan vanad numbrid ära. Mulle meeldib just hästi puhas ja clean eksel. See, mida ma teile näitan, ongi umbes 90% kogu tabelist. Muu seal “peidus” on mul oma kommentaarid või üürikate aadressid, et need ära ei ununeks jne. Okei, aktiivseid tulusid te ka ei näe. Ja kulude läbilõiget. Aga neid on ka kokku mingi 7 rida ainult.

Viljar

Aus vastus on mõlemat: nii 5eurits kui ka 5 milli (sõltub mis mätta otsast vaatad). Sina kui tubli sendinvestor viskad selle kupüüri kuskile raha tegema siis nt 6% tootluse juures on sul 238 aasta pärast 5 milli ?

rahakratt

Aga mõtle, millise kindlustunde annab teadmine, et mul on (kui mitte varem), siis vähemalt 238a pärast 5 milli! Kui see elama ei motiveeri, siis mis üldse motiveerib.

Kristo

Võtsin hiljuti ettevõttele investeerimislaenu üürika ostuks. See 30 m2 nõue oli ainult Swedil. Sebiga läks asjaks.

rahakratt

Tänks jagamast! Kas intress jäi sinna 5% juurde ja omafinn ka min. 40%?

Martin

Tere Rahakratt!

Envestio kaudu on nüüd vitsad saadud ja hea on näha, et sellest avalikult räägid ja infot ei peida. Aitäh! Samas mind üllatab kui pikka “soovitusnimekirja” erinevatest platvormidest jätkuvalt blogis hoiad. Eriti paneb imestama see, et soovitad selliseid platvorme, mida ise kunagi kasutanud ei ole ja julgen arvata et ka platvormide taustauuringut suuresti teinud ei ole. Ma saan aru, et see on potentsiaalselt lihtne viis soovitusrahasid koguda, aga selline promomine ei ole üldsust arvestades väga vastutustundlik.

Näiteks Finance Estonia on omalt poolt teinud analüüsi ja andnud Eesti platvormidele Hea Tava märgise: http://www.financeestonia.eu/news/financeestonia-tunnustab-usaldusvaarseid-uhisrahastusplatvorme-hea-tava-margisega/

See võiks olla üks alus, mille järgi soovituskoode jagada. Mintos on samuti oma ärimudeli ära tõestanud ja toimib.

Kui liiga palju vaevaks ei ole, siis kutsuksin Sind üles nimekirja puhastama ja vaikselt vastutustundlikumalt soovituskoodidega blogis toimetama. Eriti kuna jaanuarikuu jooksul külastas blogi pea 50 000 lugejat, siis oled tugevalt saavutamas finantsinfluenceri positsiooni, kus oleks äärmiselt positiivne aidata väikeinvestoritel mitte selliseid vigu teha nagu Envestio kätte raha saatmine.

Jõudu ja jätkuvat portfelli kasvu soovides,
Martin

rahakratt

Yo, päris lõpuni ma sinuga nõus ei ole. Mu plaan oli varem ja on ka edaspidi näidata üldse võimalikke viise investeerimiseks. Ehk siis tahaksin lugejatele ka öelda, et Elhavee foorumis liigub vahel Cleveroni aktsiaid (kuigi mul neid endal ei ole). See on ju OK, kui seda ütlen. Sama on ka sotsiaalrahastuste kohta. Seetõttu on viimases postituses märge, et mida ise kasutan ja mida mitte ja nii plaanin edaspidigi. Näiteks tõmbasin oma listist maha Monethera, kuna selle kohta liigub negatiivset juttu. Käisin peale Envestiot rehaga oma portaalidest üle.
PS. See Hea Tava märgis ei tee kahjuks midagi väga kindlamaks.

Kristo

Esimesest numbrist rehkendad maha 0,5 ja teisest 5 õige vastus tuleb siis.

rahakratt

Väga head näitajad (kirjutas Rahakratt ja kõndis SEB kontori poole…)!

Kalju

Rahakrati blogi on ainus koht kus saab öelda “Ooo, kui vahva väljaheide” ja keegi ei vaata imelikult 🙂

rahakratt

Kunagi oli mingi veebileht Rate My Poo vms. Aga see vist võeti maha.

Financefreedom.eu

Hea töö, Kratt!
Mis sa ise arvad, palju selle aasta lõpuks higivabalt suudad teenida? Just ainult intressidega + korterid jms. V.a blog referralid.

rahakratt

Cheetos!
Kui SIIN tabelit vaadata, siis selgub, et 965€ per kuu ehk 11580€ aastaga. Aga siin on mitu muutujat.
Esiteks: reinvesteeritud intressid ja “uus raha” suurendavad panust aasta jooksul. Teiseks: loodan jõuda kahe uue üürikani, mis võiks xtra cashi tuua. Kolmandaks: kui ei jõua kahe üürikani, siis ühe uueni vast ikka ja hiljemalt poole aasta pealt mingi 350€+ üüritulu võiks lisanduda, kui planeedid kõik ritta saan. Neljandaks: järgmise kuu kokkuvõttes tuleb üks korralik paks intressipoiss tabelisse, mis viskab tasakaalu veidi välja, aga millest mõni ehk järeldab, et nüüd see higivaba muudkui kasvab kuust kuusse (jaanuar-veebruar kasvab kõvasti, märtsis tuleb jälle normi tagasi).
Kokkuvõtteks ütleks, et kuskil 12 000-16 000€ vahele jääb ilmselt see 2020. higivaba, kui blogi välja jätta.

Financefreedom.eu

Kus kuradi kohast sa nii palju plekki selleks saad, et kaks üürikat veel lisaks jebida?
Kes ja kust sa laenu selleks saad? Ega sa ju otse neid välja osta või mis plaaniga sa need kätte üritad saada?

rahakratt

Kust, kurat, ma tean? Oleme kõik koos ennegi siin blogis mingeid ulmeteemasid lugenud ju. Ega ma kõike kainelt ei kirjuta ka päris.
Sa reede puhul midagi lihtsamat ei viitsi küsida vä? Endalgi stress, et mismoodi see kõik juhtuma peaks ju. Praegu litsun hambad ristis tööd, et kolhoos paisuks ja sinna mingi plekk tekiks. Ja mul siin 2020. palgast kõrvalepaneku protsent on ka seal mingi 70+% juures. Ma ei tea, päriselt ?

Meelike

Kuule! Veebruar juba käes aga noo krt ei saa ikka ütlemata jätta, et mida 2020 eesmärke!!”#¤%!! Kui ära teed siis 2021a. tatar on minu kulul!

rahakratt

Sa ikka tead ka, palju ma söön?

Audiitor

Oot, nii käibki, et 4000€ läheb mädanema, aga tulp on jätkuvalt püsti?
Sinu Jaanuarikuu passiivne on -1689€, mitte 2121€.

Minu arust on selline kajastamine vastutustundetu oma lugejaskonna ees. Pea arvestust ka korralikult.

Siin on üks parimaid ja humoorikamaid postitusi sel teemal, kuidas blogijad oma Envestio ämbreid kajastasid. Rahakratt pole ainuke, kes Envestioga silma hakkas moondama:
https://www.crowdlendingrocks.eu/can-you-trust-p2p-bloggers-are-they-telling-the-whole-truth-will-they-share-everything-when-they-are-the-dumb-money/

rahakratt

Nii käbiki, just.
Tegelt võiks ju öelda, et ka aktiivne sissetulek on väiksem, kuna mul on igakuised jooksvad kulud kaelas, mis seal maha lähevad ja neid võiks tasaarveldada. Kui sinu arust on vastutustundetu, siis siin lugemine ei ole kohustuslik ning enda blogis võid teisiti kajastada. Ma näitan ka edaspidi kõike higivaba, mis sisse tuleb ja ei arvuta sealt kaotusi maha. Kaotusi näitan eraldi ja ausalt. Mu meelest okei diil. Eriti arvestades seda, et Envestio kaotusest tegin lausa eraldi postituse ja viskasin selle ka Äripäevale avaldamiseks. Nii vist ei teeks ju, kui radari alt lennata tahaks?

Thema

Tere, minu nimi on Thema. Olin aastaid abielus, kuni asjad hakkasid koledaks muutuma ja me tülitsesime ja tülitsesime peaaegu iga kord… asi läks hullemaks hetkega, kui ta andis sisse lahutusavalduse… Ma andsin endast parima, et sundida teda muutma mõtle ja jää minuga. Ta kolis kodust välja ja läks ikkagi lahutust sisse andma… Anusin ja proovisin kõike, aga ikka ei aidanud miski. Läbimurre saabus siis, kui keegi tutvustas mulle seda imelist ja suurepärast loitsujuhti, kes mind lõpuks aitas… Ma pole kunagi olnud selliste asjade fänn, kuid otsustasin lihtsalt vastumeelselt proovida, sest olin meeleheitel ja mul polnud valikut… See suurepärane baba mukuru tegi erilisi palveid ja muid asju, mida ta pidi tegema… 2 päeva jooksul helistas mulle mu abikaasa ja tal oli kahju kogu emotsionaalse trauma pärast, mis ta mulle maksis, kolis majja tagasi ja me elame edasi õnnelikult. millise imelise ime baba mukuru ja minu usk temasse tegid minu ja mu pere jaoks. Olen teda tutvustanud paljudele probleemidega paaridele üle maailma ja neil on olnud häid uudiseid… Ma usun kindlalt, et keegi vajab tema abi. nii et pingutage oma abielu/suhte päästmiseks, kui see on tõesti seda väärt. võtke temaga ühendust e-posti teel (babamukuru61@gmail.com)
saate temaga ühendust võtta WhatsAppi kaudu…+2348075362900…..

rahakratt

Tsauki, Thelma! Kas ma saaksin Baba Mukru majas elada, kui teie juurde kolin?

22
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top