Ma ei ela ära alla 2500 euro kuus!

Vauu, ma ei oleks arvanud, et ma kunagi nii ütlen, aga… nii on. Ma ei saa hakkama vähemaga kui 2500 eurot kuus!

Ometi teen ma kõik selleks, et kulud miinimumis oleksid ja preach´in siin ju teilegi, et ärge ostke mõttetut jama kokku jms. Muuseas, aitäh mulle selle eest, sest seetõttu ei osta te mu e-poe merchi ka. Lohhid.

Ühes eelmises postituses rääkisin liiga kallist kohvist. Loomulikult järgnes sellele hunnik vihakirju, et kohv on inimese bensiin ja midaiganes ja miks ma üldse elu ei naudi. Hea meelega näitaks teile keskmist selle peale. Kes ütles, et ma elu ei naudi? Ma eelistan lihtsalt teisi asju, mitte sõltuvusi, mis raha ära võtavad ja suht mitte midagi juurde annavad.

Ma käin mitu korda nädalas vannis. Tavaliselt kohe peale õhtusööki

Milles kühvel, et normaalsete summadega enam hakkama ei saa, kui isegi kohvi ei joo?

Ma tegin eelmise aasta lõpus üle pika aja seda vana head harjutust, et tõmbasin vihiku lehe keskele joone, millest vasakule kirjutasin kõik oma sissetulekud: palk, alimendid, intressid, liigkasuvõtmised, PRIA ja eurotoetused jne. Ja paremale kõik oma (kohustuslikud) väljaminekud: üür/koduvõlg, tatar-pelmeenid-kalapulgad, joovet tekitavad substantsid, alimendid jne.

Mis te arvate, mis mind selleks motiveeris? Ikka see, et keegi c*nt on mu blogisse kuidagi sisse häkkinud ja mulle 2020. aastaks sellised eesmärgid kirjutanud, et hakka või silmist pisaraid välja viskama, kui raatsiks tööl sisse kaanitud vett niimoodi kehast välja raiskama hakata. Õnneks ei raatsi.

Kes eesmärkide postitust luges, see teab, et üks eesmärk oli 10K kuise sissetulekuga iseenda bossiks hakkamine ja proovimine mõnda aega palgast mitte sõltuda. Enne sellisesse lõkkesse istumist tuleb üsna täpselt endale selgeks teha, mis suuruses iga kuu rahhi on vaja, kas see katab kulud ära ja kas sealt jääb midagi üle, et investeerimisratas edasi pöörleks.

Pöidlad pihku!

See kulud-tulud kõrvuti on ülilihtne trikk, millest ma muidu räägin suure raha eest oma showdel, aga sina, usina lugeja ja koina, saad selle siin tasuta kätte.

Miks see nii hästi toimib? Sest harjutus on visuaalne ja jääb sulle alatiseks vaatamiseks. Oma peas sa võid teada küll kulusid-tulusid, aga vihikus on nad sul pidevalt silmade ees.

Allpool näitan ma isegi enda tabelit, kui tahad. “Tabel” on selle kohta öelda kergelt overkill. Sellest lihtsamat finantstööriista vist ei olegi olemas ja ma usun, et sellega saab hakkama isegi korra koertekoolis käinud foksterjer.

Image result for foksterjer
Ma ise ka enne ei teadnud, aga foksterjer on selline. Üpris peletis tõug, kui minu arvamust küsite

PS. Sa ei pea selleks töölt ära tulema, et seda tabelit ise järgi teha. Ja see ei võta sul üle 2 minuti aega, ilmselt. Aga see ROI, mis kaasneb… ja see valgustatus… Oi, sa veel ehmud! Ma arvan, et see on isegi parem kui Tinder. Oleneb, muidugi, et mida sa parajasti otsid.

Alguses ei olnud mul plaani oma tabelit siin teiega arutada. Aga viimase tõuke andis mulle üks hiljuti jalgu jäänud juutuuber, kes on üsna vastuoluline klemm. Veits nagu Warren Puhvet, aga alakas. Mulle meeldib see, et ta rahhi niisama tühja ei loobi ja see, et tal on s*taks üürikaid ja Tesla. Aga mõnes kohas on veidi huumor vaadata, mille pealt ta kokku hoiab. Samas, pole minu asi möliseda, sest mina olen temast veel pikalt maas. Veel.

Võibolla mitte järgmise aasta eesmärkides, aga ühel aastal teen ma ka selle Tesla triki ära. Äge auto ju. Mitte see viimane, mis näeb välja nagu üks neist 80-ndatel mu Päikesejänku lasteaia liivakastis olev nõukaaegne mänguasi, aga need eelmised mudelid küll.

See mees, sry, alakas, kes mind inspireeris ja kelle videost ma räägin, on Graham Stephan. Ja SIIN VIDEOS ta räägib, kuhu tal ühe nädala jooksul iga päev papp läheb. Iga kuu tuleb tal sisse ca 164K USD ehk siis nädalas mingi 41K. Ma arvan, et sa ei paku õigesti, kui palju/vähe tal sellest ära kulub ja mis need kulutused on. Mine vaata ja tule ütle pärast mulle ka, kas pakkusid ligilähedalegi.

Kuna meil on siin palk enamasti vaid kord kuus, siis lõin oma kulud/tulud kokku kuu põhiselt, et heleda laksuga reaalsuselt vastu nägu saada ja näha, kas ma mitte niisama ei kõvata siin, et “saadan bossi sinna” ja “saadan bossi tänna”.

Seega, daamid ja härjad, ilma edasise pikema jututa:

Selle postituse jaoks tegin tabeli ilusamaks, aga seekord mitte vihikusse, kuna mul sai pastakas tühjaks

Minul on see on väga kriitiline ja aus pilt ja sina pead selle harjutuse järgi tegema! Mul on poogen, kui rikas või vaene sa oled. Pole vahe, kas sa oled prints Zamundast või Kellavere “A(lati) ja O(tsas)” külapoe müüja.

Sa.

Pead.

Seda.

Tegema!

Image result for prince of zamunda

Enne sellise tabeli tegemist ei ole pointi higivaba sissetulekut taga ajada. See ei ole motiveeriv, muidu. Sa pead teadma KÕIKI oma kulusid, mis on igavesti ja su töö olemasolust sõltumata sinuga. On selge?

Minu tabeli kohta veel niipalju, et miks ma ei hakanud näiteks korterite kommunaale tasaarveldama ja tabelist välja jätma? Sellepärast, et kui mõni üürnik välja kolib, siis need kulud jäävad mulle ikkagi alles. Jah, nad on ilmselt siis väiksemad, aga nad on siiski olemas. Kahjuks.

Ma olen proovinud siin kommudega veits trikitada, aga mõlema korteri puhul võttis mul maakler minu tehtud lepingust välja punkti, mis ütleb, et “väljakolimisel kohustub üürnik tasuma kommunaal- ja kõrvalkulusid edasi seni, kuni üürileandja seda vajalikuks peab”. Kelle poolt sa oled, maakler, ah?

Palga jäänused arvestasin nii, et kui lahkun töölt praegusega plaanitud kuu lõpus, siis 2020. aasta mõned palgad jagasin 12 kuu peale ära.

Dividendid on arvutatud eelmise aasta omad ja jagatud samuti 12 kuu peale. Sel aastal võib rohkem tulla, kuna olen igast kraami juurde ostnud, aga võib ka vähem tulla, kui mõni firma nii heldelt enam ei maksa nagu 2019 maksti.

Ühisrahastused ja blogi boonused on samuti viimaste kuude konservatiivne keskmine.

Salapärased märksõnad “Projekt” on need read, mis ma olen otsinud juurde oma põhitöökohale ja neid on vaja kõige rohkem kasvatada. Isegi Projektid 5, 6 ja 7 on juba olemas, aga need on nii haprad, et ühtegi numbrit ma sinna kirjutada ei julgenud veel. Midagi sealt kindlasti tuleb, aga pole aimugi, mis summad ja mahud.

Enne sellise näpuharjutuse tegemist ei ole sul pointi hakata üldse järgmiste sammude – säästmine, investeerimine jne – peale mõtlemagi. Asjad peavad ikka õiges järjekorras toimuma. Muidu on nii nagu keskmisel Ukraina instamodellil, et esihambad on ilusti ära valgendatud küll, aga tagumised ussitavad ja parem looda, et tema Ameerikast leitud vanamehest peikal on nii lühike keel, et see suudeldes sinna tahapoole üldse ei ulatukski.

Niiet, kuidas on? Kas teed ära? Kas läksid päriselt nüüd enda tabelit tegema, et siin kommentaarides nii vaikne on? Delfis oleks sellise pealkirjaga lugu juba ammu üle tuhande kommentaari saanud ja ilmselt jääksin alla vaid kunagisele legendaarsele Külmiku-Rõivase seiklustele Aasias.

Haruldane kaader Taavi koerast

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti oligarhiks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
16 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Miks sul 4 nädala rahh on 900? Sealt annaks raudselt kokku tõmmata midagi

rahakratt

Muidugi annab. Enda kõhu ja hüvede kõrvalt plaanin selle 800 peale timmida veebruaris (ära unusta, et seal sees on ka Kasela kohviraha ca 120 eur kuus). Aga see ei peaks eesmärk olema, sest elu peab ju tegelt järjest paremaks minema selle siinse tõsielulise eksperimendi lainel.

Mari

Hei Kratt!
Loen siin ja tekitan head tuju juba pikalt. Tuhat tänu selle eest!
Kui naerda saan (nagu siin eelnevalt kirjutatud on, et püksid märjad), siis on tekkinud tahtmine nagu midagi tagasi ka anda. Teatris ostad näiteks pileti või ostad koomiksid. Ühisrahastused pole täna enam minu jaoks. Väljun ja väljusin. Nii, et sellega ma Sind aidata ei saa.
Väikesed soovitused:
1.Kui paneksid oma nänni poodi toote nn annetus või midagi sellist. Vot seda ostaks küll aegajalt, kui pean taas pükse vahetama 😉
2. Otsid uut tegevust palgatöö asemel – lisaks praegustele tegevustele, pane kaks kokku oma huumor ja nüüd, mis pensionifondidega tegema hakata. Kaks ühes, komöödia koos koolitusega, no mida sa hing veel ootad. Müüdud. Oled erapooletu, mitte pangaesindaja, keda keegi ei usu nagunii.
Uudishimu:
Üürikad – pole märganud pikemat arutelu ja tootluste analüüsi. Eriti see uus ja kallis korter. Endal kogemus 18 a üüriturg ja investeerimine 21a. Püüan siin aru saada Sinu loogikast selles osas, kuid mul jääb puudu midagi ja infot ka 🙂
Aktsiad ja küberraha – ootaks ka huvitavat lugemist.
See tulude-kulude tabel on mul aastast 2002 ainult palju pikem teine, hmm kulude kohalt loomulikult 🙂
Päikest ja edu!

PS! Taavi koera kaader on parim, kas teine pani kaebama? 😀

rahakratt

Yo! Annteuse mõte on lege 😀 võtaks lihtsalt inimestelt raha ära, ilma midagi vastu andmata. Mulle meeldib, kuidas sa mõtled!
Üürikate kohta niipalju, et võtan sellise kirjatüki plaani. Praegu on väga servast serva: üks rämekallis korter väikese tootlusega ja teine väljaostetud korter hea tootlusega.
Mul on okei, kui tabelis kulupool kasvab, aga see peab siis olema järgmise üürika laenu- või kommukulu vms.
Kraaps!

Margot-Helena

Miks korter 1 kommud ja projekt 1 kulud suuremad on kui tulud? Vähemalt kommud võiks tasa olla ?
Ma nii lihtsal kujul tabelit pole teinud, aga proovin eelmise aasta põhjal. Kulud on umbes samas suurusjärgus Sinuga, aga tulusid pean arvestama veits

rahakratt

Korter1 ja projekt1 on täiesti erinev maailm. Või sa mõtlesid, et korteri ja kommude kulud ei mängi välja tulude osas? Ma ei tea, kumb meist ühe vee vahele peab võtma, aga ma ei saanud aru praegu.
Tee oma tabel ära ja ütle, mis sai. Äge oleks näha.

Hanna

Korter 1 kommud sisse tuleb summas 120 aga korter 1 komm välja läheb 180 …see oli see küss, mis tekitas ka minus segadust. Et võtad üürnikult veidi vähem kommunaalide eest raha ja ühistule edasi makstes paned oma taskust 60 juurde 😀

rahakratt

Aaa, no siis ikka oli sul vaja väike veepaus teha. Aga loogika on õige. Ma tean, et see on ebapopulaarne meiesuguste liigkasuvõtjate hulgas, aga ma olen aus: ma ei võta remondifondi üürnikult. Selle maksan ise “juurde”, jah.

Hanna

Respect! sellist “korteri omanikku” tahaks endalegi.

rahakratt

Kirjutan sulle kohe, kui leian raha ja 3. korteri. Siis saad minu tarusse ümber kolida ja hakkan su eest hoolitsema.

Eve

Graham Stephan on 1990. aastal sündinud, alakas ta kohe kindlasti pole, ei jää sust aastatega palju maha ka ju 😀 Ma ei tea, kas see nüüd teeb sul meele pigem heaks v hapuks 😀

rahakratt

90ndatel sündinud ongi alakad ju. Vähemalt siis olid, kui mina koolis käisin. Ma ei usu, et midagi muutunud on. Nad on ju ikkagi 90ndatel sündinud…

Aivar

Ma ise olen oma tabelis pannud kulusse vaid laenu intressi. Põhiosa läheb ju nö. ühest taskust teise – sissetulekute arvel maksan laenujääki vähemaks, mis mulle lõpuks vara väärtust tõstab.

rahakratt

Nojaa, aga põhiosa on ju kulu ikkagi. Igakuine kohustus.

Carmen

Hei rahakratt 🙂
Selline küsimus, et kuidas sa suhtud sellistesse kohtadesse, nagu Tartu/Tallinn hoiu-laenuühistu?
Investeerimistest ma midagi suurt ei jaga ja pole kindel, kas tahaksin ennast kurssi viia. Küll aga on soov alates märtsist (kui kõik vanad laenud ja võlad saab tasutud) teha pidulikult esimene raha kõrvalepanek kuskile kontole tulevase korteri sissemaksuks.
Niisama kuskil kontol rahal seista lasta, olen kuulnud, et pole mõtet.
Aga mis siis teha, kel pole aega/tahtmist/viitsimist/oskust ennast kurssi viia igasuguste muude huvitavate investeerimisplatvormide ja ühisrahastustega?
Või tuleks siiski see aeg leida, ja nendega hakata tegelema?

rahakratt

Yo!
Teistesse sellistesse ei suhtu ma kuidagi, aga Tartu omasse suhtun soojalt. Mäleta hägusalt, et kui 4 aastat tagasi alustasin, siis hoidsin oma raha seal ja sain pärast intressidega koos ilusti kätte. Ma loodan, et midagi muutunud ei ole. Nad saadavad mulle senimaani kutseid jõulupidudele isegi.
Vältimaks möödarääkimisi, siis minu plekk oli siin: https://www.tartuhly.ee/Avaleht
Oleneb ka sellest, et millal korterit ostma hakkad ja kas kannatad selle aja ära istuda.
Minul tiksus see hoius ja intress oli jumala okei: https://www.tartuhly.ee/51/
Ära liiga üle muretse praegu ja hakka kuskilt pihta, elu on näidanud, et (vähemalt mulle) oli see HLÜ selline gateway drug ja sealt edasi leidsin ma selle aja, et muid asju näperdama hakata.

16
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top