5 aastat ja 11 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: elu esimene aktsiamüük ja liitusin 8% klubiga ?

Tuti-pluti, sendininjad!

Kõigepealt väike seletuskiri, miks ma ühismeedias nii vagur olen olnud ja vahel ei jaksa isegi privas kaasa jaurata teiega. See eelmine postitus, mille ma kirjutasin. Noh, see, et maja ostsin. Saate aru, kui palju aega võtab vana maja tühjaks tassimine ja vana mööbli uuega asendamine? Koristamine? Plaanide tegemine? Vallale tere ütlemine jne? Eelmised omanikud läksid sealt konkreetselt nii minema, et käed taskus joonelt autosse ja pakaa.

Ühest otsast on see halb, kuna mulle jäi sinna asju, mille nime ega otstarvetki ma ei tea ja peatselt paistab päris mitu reisi jäätmejaama suunal lubavat. Teisest küljest olen aga jälle fb marketplace´i boss tänu sellele. Kõik üleliigne sodi sai voolikuga vee kaela, poseeris ilusti murul ja läks müüki. Esimesed kopikad on sellega ostuhinnast juba maha rebitud.

“Noh, tulite hekki ära ostma, jah? Jaa, kõik on müügiks. Kahjuks…”

Lisaks olen ma nüüd seal ühemehe ühistu ehk siis võite arvata, kes peab orgunnima prügiveo lepingu, valve, neti, elektrilepingud, kaminapuud ja mida kõike veel. Rets. Kaugküttega korteris on tunduvalt mugavam aknal istuda ja vaadata, kuidas keegi hoovi koristab. Iga kord lähen sinna täis autoga (mööbel, toit jne) ja tulen tagasi ka täis autoga (sodi, taaskasutus, müügikraam jne). Nagu mingi FIE ekspediitor ka veel!

Aga mis seal ikka. Kõige selle valguses lisandus mu varasalve nüüd viies kinnisvara, mis hakkab mu enda peidupaik sügaval metsas olema ja mis loodetavasti peatselt ka airbnb rahaojad mu kontole taaskord suunab. Ma ei olegi kunagi vara mõistes nii rikas olnud, aga raha mõistes nii vaene. Elu essa aktsiamüük oligi juulis ja pärast ligi 300% tõusu lükkasin Bercman Technologies aktsiad vedelaks, et veidi oma kulusid tasandada.

Kui aus olla, siis kirjutan seda lugu ning vaatangi enda airbnb listingut just praegu üle ja no võtaks küll nädala sellises kohas, ausalt! See koht on tehtud endale ja hea energiaga ning väga stiilsete mööblitükkidega sisustatud, mitte lihtsalt valget ikeat (tervitused kõikidele Hemnes seeria austajatest üüriärikatele) suvaliselt täis loobitud merekonteinerist tehtud 9m2 junn onn.

Teine suurem juulikuu uudis oli Investeerimisfestival 2021 lavalaudade jagamine koos Kaja Kallase, Peep Vainu, Kristjan Liivamäe ja teiste kraadedega. Äge on olla see vend, kes väiksena koolis tagapingis istus ja ennast kuidagi jeeli-jeeli asjadest läbi vedas ning nüüd teisi õpetab, kuidas iga õli võib end selliselt “treenida” ning järjepidevusega oma eesmärke täita. Uuhhh!

Edulugu: kana aju, aga kotka tiivad
Ma laval särgiga, kus on pilt mu iidolist laval #inception

Aga hakkame pihta igakuiste traditsioonidega ja kaalume rahaemise kiirelt üle. Net wöörth on sel kuul langenud, kuna panin absoluutselt kõik oma vaba klotsi maja alla, mille väärtus tuleb alles järgmise kuu tabelis nähtavale. Lisaks lõhnab vägagi sedamoodi, et pean veel mõned oma investeeringud vedelaks tegema, et mõned tööd maja juures ära teha. Aga ma ei ole väga kurb, kuna see tõstab airbnb öö hinda ja ROI on igati parem kui see raha muidu kuskil Tallinkis ujumas. See otsus on veel tegemata, kelle kaela kirves langeb, kuid shortlist on mu mustas märkmikus juba olemas.

Juuli ostunimekiri sai selline:

 • Kinnisvara ehk mu esimene maja. Phähh, tühiasi ju…
 • Novaturas
 • Ärilaen 5%ga sisse ja 10%ga edasi
 • Ja veel üks ärilaen nagu ikka

+

Ja lähme vaatame rahakoti täpselt üle. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 946 eurtsi täiesti niisama (67171€/71 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Juuli tõi uut raha kokku 3 632,43€.

Töötu koht norm summa. Kunagi sain tööd tehes vähem. Mu loogika ütleb, et nagu ei tasugi ju tööd teha või mis?

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ca 8,25% ehk umbes 300 euroraha.

Jah, siin ei olnud trükiviga. Kinnisvara ostu tõttu tõmbasin oma niigi napid likviidsed vahendid nii kooma, et jube. Samas… maja osta ja samal kuul veel 3 sotti säästa… ei ole ka halb nagu.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli juuli jooksul kokku 2 272,08€. Selle numbriga olen vägagi rahul. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Augusti alguses teen ülevaate juuli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Mina panen raha juurde, aga turg võtab vähemaks, ei ole aus nii

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


30 thoughts on “5 aastat ja 11 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: elu esimene aktsiamüük ja liitusin 8% klubiga ?

 1. Financefreedom.eu Vasta

  Hullumaja puhvet, korraks teha paus ja mõelda, et kui palju peab inimene rapsima, et higivabalt teenida “2 272,08€” kuus … Siis saad aru, miks enamus inimesed oravarattast välja ei saa. This game called “life” is rigged against you from the start.

  1. rahakratt

   No paar aastat rapsimist nagu minu näitel näha on, muud midagi. Kui siuke põhjakiht nagu mina seda suudan, siis teil on see nagu lapselt kommi ära võtmine. Just enamus saaksidki välja, kui püsivust oleks, tegelt.
   Aga pausi mõte on õige: päris äge on mõelda, et elu on selliseks muutunud. Või pigem, et ma olen ta ise selliseks muutnud.

 2. Sendid Rahaks Vasta

  6 kinnisvara objekti 6 aastaga – uskumatu tulemus! Eesmärk finantsvabaks saada samuti tehtud ja nüüd on järgi jäänud ainult enda rikkuse kasvatamine, väga head motti annad kuna sina oled suutnud alla keskmise palga pealt siia jõuda, järelikult midagi on ikka õigesti tehtud.

  1. rahakratt

   5 objekti, aga viis ongi vaeste kuus, niiet kõik on õige!

 3. Agnes Vasta

  No jummel tänatud, et ma ainus … ei olnud, kes Novaturast ostis (5,15ga), Mõtlesin järele ja 24% kahjumiga müüsin maha (algaja rõõm, väikesed summad). Pilguheit börsile ütleb, et vahepeal on see veel 20 senti aktsiast kukkunud, nii et … Aga sina oled pikaajaline investor pigem vist 🙂

  1. rahakratt

   Ma istun vist pikemalt sees. Vaatan praegu, kuidas kõik tuusikutel käivad ja usun, et sügiseks on Novaka numbrid ilusamad. Eks siis näis, kas edasi hoida või mitte. Praegu on neil igaljuhul võimalus kõvasti turgu võtta ja ma kuulen, et kõik reisivad läbi Novaturase. See võiks hea märk olla.

 4. pasknäär Vasta

  Tallinkit ei märgi?

  1. rahakratt

   Mkmm. Kui kinnisvarast vaba rahhi jääb, siis pigem võtaks septembris uut Elhaveed ligi. Vana Tallinki tahaks ka hetel kuhugi tagastada, kui aus olla.

 5. Hamlet Vasta

  Tundub, et elan oma elu valesti… Ma ei saa aru, kuidas 2 korterit + maja mahuvad sul selle sissetuleku sisse ära. Kui madalad su kulud on? Saan aru, et auto on sul ka ju olemas….äkki viitsid mingi hetk sellise rough ülevaate teha oma kuludest ja elustiilist. Sealt saaks äkki aru ka, mis ma ise teisiti saaks teha 🙂

  1. rahakratt

   Noo, korterid on ju üüris ja toovad tulu. Kõik kolm. Maja on endale ja vahel lükkan airbnbsse. Lihtne, Watson. Auto on vana ja odav. Nii ta käibki. Ja nagu näha, siis eelmine kuu olid kulud ikka erikuradi eeskujulikud nagu enamustel kõrgepalgalistel!
   Elustiil on mul pigem tagasihoidlik. Ühes ajakirjas oli Ergo Mõttuse mõte selline, et talle meeldib teadmine, et saab kulutada, aga kulutamine ise ei meeldi. Mul on sama. Pigem lükkan mõnda aega veel plekki investeeringutesse ja ehitan korraliku Krati valmis, et tormidele vastu pidada, mis ilmselt tulemata ei jää.
   Ma usun, et siin algusest lugejad teavad päris hästi kulude pilti. Võid ka mingeid vanu postitusi vaadata, kuna ma olen üldiselt üsna eksibishionist oma finantsidega.

  2. Tõnu

   Nüüd siis tean kuidas higine papp kolhoosi jõuab:
   https://9gag.com/gag/aK6ZLEZ

  3. rahakratt

   Bahahahaa

 6. Vx Vasta

  Neljas kinnisvara pappi ei teenigi?

  1. rahakratt

   Jooksvalt mitte, jah. See on pigem selline flippimise projekt. Vähe pikem kui tavaline korteri teema, kuna tegemist on jupikese gloobusega.

 7. RV Vasta

  Hei
  Sul see top 10 listis olevate korteri tuludest on juba kōik kulud maha arvestatud (laen ja remondifondis jms) ja see on nö puhaskasum?

  1. rahakratt

   Yo. See on puhas üüritulu, jah. Kommude arvestuse teen 1-1 ehk need maksavad täpselt samas summas üürnikud mulle. Laenud jms maas kõik sellest tabelist. Koos laenuga oleks ühe korteri üüritulu seal 7soti juures muidu.

 8. olega Vasta

  peaaegu igakuiselt (juuli oli ilmselt erand) läheb sul portfellisse märkimisväärne aktiivne tulu, millega saavutad portfelli juurdekasvu.
  kas sul on statistika, kui suur osa portfellist kokku oli “higiga teenitud” ja kütusena portfellisse pandud?

  1. rahakratt

   Postituses on lausa tabel, kui palju oma eluea jooksul higivaba teinud olen. Kõik muu on aktiivne plekk. Ehk siis mingi 400k miinus mingi 67k võrdub aktiivne raha.

  2. olega

   400k miinus 67k ei saa olla aktiivne raha, kuna 400 tuh sees on ka investeeringute kasum ümberhindamisest (soetusmaksumus versus tänane turuväärtus)

  3. rahakratt

   Tõsi, tabelites on koreterite ja kv ostuhinnad. Lisaks aktsiad, mis on tõusnud. Keeruline on võtta niimoodi täpset aktiivset summat, kui aus olla.

 9. minituvi Vasta

  Veidi pragmaatilisem küsimus. Isastuvi rahaasjade kohta teame tänu blogile ühtteist, aga kuidas on olukord tuvipesas. Kuidas oled emastuviga igapäevakulud ära jaganud ja kuidas seal olete asjale lähenenud? On teil ühine büdjett, ühine paari kilone kohver investeerimiseks või kas oled üldse suutnud talle oligarhi mõtteviisi juurutada?

  1. rahakratt

   Kõik mu naised peavad end ise üleval. Mul on teisigi hobisid, kuhu raha panna, lisaks naistele.

 10. mart Vasta

  õnne maja ostu puhul, see on hoopis teine tunne, kui järjekordne korter (endal sarnane kogemus paar kuud tagasi). Kui see saladus ei ole kuhu linna/piirkonda maja ostsid?

 11. mai Vasta

  naiivne küsimus, aga mis ärilaenud need on vms. tahaks järgi teha. ühisrahastuse omad?

  1. rahakratt

   Ei, need on otse antud mul. Näiteks Raha-Jaak on enda blogis pakkunud, tuttavad on küsinud jne. Vaikselt ikka liigub, kui hakkad seltskondades pasundama, et plekki ajab üle servade ja vajab paigutust.

 12. Kaupo Vasta

  Huvitav oleks kuulda, umbes milline sinu nädal välja näeb. Eelkõige tahaks teada, kui palju aega läheb kõiksugu äritegevustele (sest mingi aeg kulub ka ju passiivsete sissetulekute tekitamisele ja haldamisele).

  1. rahakratt

   Ma võin sellest väikese kirjandi teha, kui rahvas soovib. Töö ja vaba aeg on täiega tasakaalus praegu, ei saa kurta. Muidugi läheb aega kinnisvara haldamisse ja raha lugemisse, aga see on mulle üsnagi mokkamööda. Või nokkamööda, kui tohib.

 13. Pearu Vasta

  Heihoo Kratt,
  Lugesin ka ka otsast lõpuni läbi, makstud puhkusel tööandja rahast hotellis karantiinis istudes muidugi.
  Käed tagumiku all istutud küll juba ja tatart läheb ikka mitmeid kilosid aastas, sellest kõik kontod punnis. Selle vana Porsche jaoks kogutud sula eest läksin võtsin kamaluga Funderbeamist asju, paar kilo WISE PLC, kohekohe kukuvad ühe kodulaenuga kaks korterit üürikateks kotti ja siis muud midagi kui kolhoos püsti, üürid läbi selle ja ülejääk ühisrahastusse.
  Kõige sellini aitas jõuda oma salajase blogi esimese postituse drafti kirjutamine kus miks oli põhiküsimus ja strateegia kohe ilusti välja joonistus.
  Rahakrati rikastumisteekonna musternäidisel võtsin sisse positsiooni September 2019 ja plaanis üsna julgelt tempot tegema hakata.
  Tänud tõuke eest!

  1. rahakratt

   What the f, mees. Ma saadan sulle kohe enda blogi paroolid ja võid üle võtta. Eriti kõva vend! 2 esimest üürikat koduvõlaga vä?
   Ei ole tänu väärt, tundub, et tõuge on päris eeskujuliku njuutoniga toimunud!

  2. Kriss

   Eeee, saaks keegi üürika ostu huvilisele infot sheerida, mis ime väel sa ühe kodulaenuga 2 korterit said ? Et mis diili siin kasutada, tahaks ka ju 🙂 Jõudu, mega äge !

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga