5 aastat ja 3 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: üle 50k sissetulek ja Musta Reede ostud

Palun koguneda, sendihimurid!

Tiliseb-tiliseb… oeh, veidi tuli okset põske praegu. No ei suuda ma neid Prismas allahinnatud pirukate ostmisel soundtrackiks mängivaid jõululaule kannatada. Kõik on muidu ilus, aga kohe kuidagi ei sobi see tiliseb-tiliseb kõrvus helisema, kui ma samal ajal soojatoidu letis võikastmes kanatükke marli lapiga kurnan ja puuviljade filiaalis ploomidelt kive välja lutsutan, sest ma ei kavatse maksta millegi eest, mida ma ei söö. Pigem valiks, et tiliseb-tiliseb rahakotis midagi.

Üldse soovitan teilgi võimalusel poodidest eemale hoida. Ise käin korra-kaks aastas, võtan kõik vajaliku riidekraami ära ja edasi on hooleta, vahel tuleb vaid toiduraksus käia. Vaadates ostukeskuste reklaame, siis juba see näitab, et päris okei värk seal ei toimu ja vaimse tervise huvides pigem vältige, eks.

Meenub kunagine “luuletus” algklasside ajast: üks, kaks, kolm, kummas sääres on? Neli, viis, kuus, vasakus!

Aga ma ei lase teemat jälle lappama ja proovin rohkem rahadest ja muust mammonast rääkida.

Nagu näha, siis lõpuks on tabelites maandunud see kurikuulus 40k eurone kv flipp. Mõnes mõttes võiks selle tegelt ka higivaba papi tabelisse panna, kuna tegu oli investeerimistegevuse tulemiga, mitte nö igapäevase tegevusega, aga see lööks keskmised täiesti auti ja las jääb nagu on.

Novembris käisin päris mitut korterit vaatamas ja tegin huupi kohati lausa solvavaid hinnapakkumisi. Üks diil oli isegi nii lähedal, et rääkisin juba pangaga, aga viimasel hetkel ilmus kuskil mingi rikkam ja veelgi sarmikamalt puhvis sabaga lind peale ning läinud see terake oligi. Seega oli mu Musta Reede, või õigemini üldse musta novembri, poenimekiri järgnev #blackdealsmatter:

  • ampler shares (enne novembri suurt hüpet, hinnaga ca 12€)
  • plusplus võlakirjad (13%)
  • creditstar võlakirjad (13%)
  • xpev (usa stokid)*
  • ciic (usa stokid)*
  • psth (usa stokid)*
  • 1kg hõbemünt (selle saamisloost kirjutan peatselt eraldi loo)

*Kõikidel usa stokkidel on küljes juutuubi link, sest me oleme siin millenialid ja lumeräitsakad jne ja kes see ikka artikleid lugeda viitsib. Meie võtame 90% oma infost juutuubist ja 10% instast.

Nagu näha, siis endale ostsin ikka vaid sellist kraami, mis mind töötuna vee peal hoiaks ja mille abiga järjest vähem higi valama peaks. Isegi ühtegi uut riideeset ei ostnud. Ampleri ja stokkide kohta on keeruline öelda, mil määral need mu oligarhi staatusele kaasa aitavad, aga võlakirjadest saan järgmised paar aastat iga kuu ca 150€ puhast käšši, kui kõik hästi läheb. Pool mingi madalama otsa korteri üüri ju, kui nii mõelda, aga oluliselt väiksema investeeringu eest ja oluliselt väiksema peavaluga.

Usa stokkide teemast on veel ehk huvitav mainida, et kõik 3 ostu on mul SPAC´id. See on päris omapärane uus (ja kuum) maailm, kuidas spacid aitavad firmasid börsile. Ma ei hakka ise kõike seletama, kuna divikainvestor tegi selle töö hiljuti oma blogis ära ja ma võin seda jagades põhimõtteliselt kogu au ja kuulsuse siiski endale rebida. Loe divikainvestori postitust SIIT.

Ja kolmest ostust 2 on seotud EV-dega. Kui keegi on just Nissan Leafi toolilt tõusnud ja mõtleb, et ei-ei, õigel autol on ikka tossulont taga ja fast&furious stiilist nii paks sumps, et parklas ajab kehvema silmanägemisega inimene selle kergliiklustunneliga sassi, siis võta paar minti ja vaata SEDA videot. Mul tõusid ihukarvad püsti pelgalt vaatamisest.

Mida ma usast ootan või miks ma seda teen? Esiteks olen ma öelnud, et pean siin blogis kõike proovima, et enda nahal tunda saaksin ja rääkida oskaksin. Ja vahva oleks, kui mõnele uuele amazonile või teslale pihta saaks, aga kohese hokikepi kasvu ootamise asemel olen eestlaslikult tagasihoidlik ja aega mul on. Ütleme, et mõnest mu valikust võiks vähemalt selline horisontaalvaates Juhan Partsi kael tulla küll. Praegu vaadates on eeemm.. ruumi arenguks.

Väga äge kuu oli, igaljuhul! Lisaks kõigele muule oli mu kolhoosil väike sünnipäev või nagu märgiline teetähis: tegin novembris oma selle aasta 100. arve.

Tunnen, et pean rohkem selliseid ostufestivale korraldama nagu vuntsikuu oli. Mida rohkem higivabasid sendijõgesid käima saan, seda rohkem on aega endale meeldivate asjadega tegeleda. Näiteks targutamisega.

Novembrisse mahtus üks selline stand-up EBSis. Loll olin, et fix summa neile show eest ütlesin. Terve EBS on ju miljokate dna´d täis: kõigil olid aukudeta sokid jalas, autode võtmed ja mobiiltelefonid laual jne. Oleks pidanud siuke sott-kaks sotti per feiss võtma. Aga nii ongi, et elu õpetab ja teinekord olen targem. Kohe näha, et ärikooli sattumisest jäi midagi mullegi külge!

Nagu näha, siis finfluenceri tiitlit olen endiselt väärt, sest vähemalt ühe sealse elu olen oligarh-to-be käänulisele teekonnale konverteerinud:

Kahjuks olid kuludki novembris kõrgemad kui mulle meeldiks. Kuigi mulle ei meeldi juba üle 10€ kuus ära anda, siis saan aru, et päris nii ei saa. Aga keskmisest oli asi ikka 3x üle ehk seal 6k ringis.

Kuigi te võite nüüd pakkuda, et kõik see raha läks LHV kaudu usa turu “lennupiletiteks”, siis NII karm see asi õnneks ei ole. Veel. Aga muricas shoppamine on väga kallis hobi ja returnid peavad suured olema, et see ära tasuks. Seega pall on sinu väravas, Rain.

Esiteks üks üürikas vist solvus, et nii palju rahhi usa elektrikate teemasse viisin ja kapriisi märgiks hakkas vannituba elektriga lollitama. See oli rõõmukõne mu elektrikule, aga veidi kurvem teade mu rahakotile.

Teises üürikas kukkus voodi kokku. Mingis mõttes isegi respekt, et elanik seal sellise vingerpussiga hakkama sai ja kui küsisin, et mis Rannamaja ta seal korraldas, siis õige härrasmehena ta lihtsalt muigas ja vaikis. Muidu on tegu sellise ontliku kutiga, aga nii ju ongi, et tantsi, mis sa tantsid, seksuaalaktimehed tulevad ikka nurgast. Tubli töö, ega iive ennast ise ei tõsta! Seekord ostsin ikka tunduvalt parema ja kallima voodi, niisiis.

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Ega veel liiga palju keksida ei julge, aga 50k peaks selle aasta sees küll ära tulema. Vot sulle madalalaubalist magalarajooni rahavõlurit!

Järgmine teeviit näitab juba “Higivaba 50k” poole

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 769 eurtsi täiesti niisama (48491€/63 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Rahakoti mõttes olen juba penskar valmis!

Jooksva aasta pilt on selline:

November tõi uut raha kokku 51 969€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ligi 90% ehk umbes 46 375 euroraha.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli novembri jooksul kokku 1 141,07€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse higivaba edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth:

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
22 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Aga sa ikka ei räägi oma flipi tagamaid 😀 Mis kasu sellest anonüümsusest nii on, kui midagi ei jaga 😀

rahakratt

Ma varsti avan rohkem selle avantüüri tagamaid, auka.

Rullikas

Suht norm, et ikka lubadusi täidad ja siia kirjutad, mitte sahtlisse ja Raekoja platsil ettelugemiseks. Mujalt rajoonidest oleks suht kütsiröövel sind kuulama tulla. Kodus naabri “levilat” kasutades on aga muhedam muljetada, kuidas iidolil kulgeb. Polegi enam nii nõmekonn, kui hakkas tunduma.

rahakratt

Püüan sõna pidada, jah. Hea kuulda, et enam NII nõme pole, võtan seda kui komplmenti. Kui Eesti naine Eesti mehele nii ütleb, siis on järgneva 24h jooksul voodivärk suht garanteeritud.

Timo Porval

Suht napikas on sul ju see NIO EP9 (suht tõuksid tunduvad need teised autod nüüd) ära osta varsti… kuumuta edasi, äss!

rahakratt

Kunagi oli eesmärk, et Ampler tõuseks nii palju, et kasumi eest ratta saaksin. Täna saan kasumi eest juba 3-4 ratast, kui soovi oleks ja kui 2-3 lisaperset külge kasvab. Eks peab ev-des sama eesmärgi võtma, enne rahule ei jäta.

Eduard

Kas sa oma net wöörth’i sisse arvestad ka oma eluaset? või puhtalt investeerimisportfelli netoväärtust?
Mina isiklikult oma korteri, kus ma elan, ning oma aktiivsete ettevõtete väärtust portfelli ja ei arvesta, et oleks lihtsam vaadata, kui palju on portfell kasvanud ning mis on selle tootlus

rahakratt

Mul on sinna sisse arvestatud koduvõlaga ostetud korter (ostuhind miinus koduvõla jääk), mida välja üürin. Oma kodu mul nagu… nagu krt polegi. Rahakratt on kodutu.

Tarmpz

Kas higivaba pleki tabelis Crowdestate, Estateguru, Mintos jms taga olevad summad jõudsid nendest keskkondadest ka sinu kontole või kajastad lihtsalt platvormi kuu tulemit ilma raha sealt välja võtmata?

rahakratt

Tavaliselt ikka reinvestin kõik ja näitan siis nö platvormi tulemit, aga hetkel võtan välja, kuna mul on osad kontod eraisiku nimel. Edaspidi jäävad ettevõtte kontod ainult, et maksudega kõik timm oleks.

Rahalind

A mul on hoopis selline küsimus – kui sa paneks end tavainimese sussidesse, kes teeb 160h kuus tööd, siis palju sul kogu selle investoriks hakkamise peale tunde kulub kuus keskmiselt?

rahakratt

Ma olengi tavainimene, täiesti keskmine lohh – mul on roheline kaart ja ma vaatan poes kg/l hindu alati. Aga mitte seda sa ei küsinud… ma arvan, et paar tundi nädalas kulutan. Saaksin ka vähemaga tehtud, aga mulle vahel meeldib oma rahatabelit näppida ja plaane teha ja mõelda, kus ja kellel järgmisena naha üle kõrvade kannataks tõmmata. Vabalt saab vähema ajaga hakkama, tegelikult.

Taavi

Kuidas “higivaba tulu” korterite osas oled arvutanud? Näiteks korter 1 325€. Oletame, et oled selle pangalaenuga ostnud – kas see 325 on kasum, mis jääb alles peale igakuist laenumakset?

rahakratt

Jah.

Rahalind

A siis natuke ikka pead higistama selle raha nimel. Pead oma leksikonis kuidagi ümber sõnastama selle “higivaba”..või siis ikkagi tegema peab, aga samas higistma ei aja..saaks filosofeerida siin selle kallal eksole

rahakratt

Börsil tuleb ka orderi sisestamiseks veidi näppu väristada. Ega jah, päris nullenergia stiilis investeerimistulu vist polegi olemas.

Financefreedom.eu

Mulle vist kahe silma vahele jäänud see korter 2 70 eurine tulu.
Miks see nii väike on?

rahakratt

Üür miinus koduvõlg.

Võla Kiri

Mis poest Creditstari ja Plusplusi võlakirju ostad? Nasdaqis on nad küll märgitud, aga nt LHV kaudu osta ei saa.

rahakratt

Keegi nunnu fänn kirjutas, et CS pakub otse ja nii oligi. Lihtsalt saatsin neile elektronkirja, et laske mind ka pudrupoti ligi ja sain.
PlusPlus tuli Redgate kaudu. Panin ennast nende meililisti (lihtsalt kirjuta neile, et oled rahaboss ja paluks ka edaspidi infot letialuse kraami kohta) ja nüüd tuleb ikka aegajalt inffi, kui midagi seal liigub.

AT

Kratt, sul on due diligence kindlasti tehtud Creditstari kohta. Palun jaga meilegi oma mõtteid. Likviidsus on sellel ilmselt madal ning sellega peab investor arvestama, kuid kuna lunastuseni (näiteks) 1,5a aega, siis Sa erilist riski ei tunnetanud? tänan

Samuti, kuna pole avalikult kaubeldav, siis seda on eraisiku investeerimiskonto asemel maksude vaatest vajalik osta kolhoosi alt? 🙂

rahakratt

Likviidsus on madala, jah. Aga ma ei ostnud neid müügi eesmärgil, pigem vajan divikaid/intresse jne, et end üleval pidada. CS saatis oma decki ja numbrid, mulle tundusid okeid, et see risk võtta. Eks pakutav pross on suht kõrge (13%), seega on juba eos sisse kirjutatud ka kõrgem risk. Kuuldavasti on ka Raha-Jaak sinna nutsu toppinud, seega osades asjades ma usaldan veidi ka varasemaid investoreid.
Ma teen ikka kolhoosi alt kõik, jah. Üldse kõik asjad teen edaspidi nii. Plaan on kõik eraisiku avantüürid lõpetada maksude tõttu.

22
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top