5 aastat ja 5 kuud: jaanuaris olin korraks LHV suurim aktsionär ning KaPo ülekuulamisel seoses oma kauge sugulase Kersti “Rahakracht” Krachtiga

Hõissa, rahakaanid!

Te märkasite, et jaanuaris oli mul siin täielik vaikus? See viimatine suur ja põhjalik eesmärkide postitus võttis kogu võhma ja ma olen täiesti paanikas, kuidas see teie ees siin ära teha. Nagu alljärgnevalt peatselt loete, siis võtsin kasutusele meeleheitlikud ja mõni ütleks, et isegi kriminaalkaristusega flirtivad meetodid. Oeh, läbi tähtede raskuste poole nagu öeldakse.

Aga pole halba ilma heata ja siinse vaikuse tõttu võis mind jaanuaris rohkem Igor Rõtovi sendiblogi kaanel näha:

Aga kõigest järgemööda ja kõigepealt jaanuari poenimekiri. Väike eesmärk on iga kuu mingi liigutus teha, et oleks põhjust kuu kokkuvõttes selline poenimekiri avaldada. Paar kuud on see juba ilusti õnnestunud. Jaanuari ostulist oli järgnev:

  • ampler (sest ma müüsin jaanuaris kõik miinuses tankerid ja muud sinkerid maha ja sisse võetud kaotuse tegi ampler juba jaanuaris kuhjaga tasa ning just lisandus ka ZÄP, mida hoian)
  • coop
  • ärilaen 6% intressiga

Mu Funderis vaatab nüüd vastu selline seis:

Ma ei suutnud ega viitsinud oma blogi läbi lapata nagu siin viimasel ajal mõned teinud on, et algusest lõpuni lugenud, aga mul on meeles, et kuskil ütlesin Ampleri investeeringu eesmärgiks, et soov oleks vähemalt ühe nende ratta hinna jagu võitu saada. Kae lopsu nagu ajale jalgu jäänud inimesed ütleksid: tänaseks olen lausa tasuta mingi 11 ratast teeninud!

Ja kuna jube palju on mölinat, et kust ja kuidas ma ärilaene leian, mis mulle iga kuu intresse maksaksid, siis need tulevad ise minuni. Seekord on luba ka teiega jagada, kes insta storydes märgata ei jõudnud.

Niiet, enam ei ole siin mingit piiksu, et miks ma midagi teiega jagada ei saa, eksole. Instast on juba mitmed inimesed paati hüpanud ja see vaid kinnitab, et tasub edaspidigi infot jagada teile. Kuigi jah, mu eelmisel Cleveroni vahenduspakkumisel oli palju kõvatajad kohal, kes ära kadusid ja isegi viisakalt tänan ei öelnud, aga eks nende nimedega edaspidi ei arvestagi, kui ühendust võtavad.

See pakkumine on veel avatud: rahakratt@gmail.com

Miks ma ise sinna rahhi panin? Sest tiim on solid, ärimudel toimiv ja mind päriselt megalt motiveerib igakuine intress. Jah, 6% ei ole maailma kõrgeim, aga see on väga hea tasakaalustus igasugu radioaktiivsele kraamile, mis usinalt kasvab, aga kunagi ei tea, millal samamoodi kukkuda võib ja riskide juhtimiseks on mulle igakuine intressiplekk oluline.

Minu viimase info kohaselt on nad praeguses ringis 190k kaasamas ja käesoleva postituse avaldamiseks on 130k sellest koos ehk 60k jagu on veel vaba ruumi.

Võibolla keegi märkas ühte suurt võitu, mille pealkirjas ära märkisin ja tõepoolest nii oligi, et sain jaanuaris LHV suurimaks aktsionäriks: Rain Lõhmus allkirjastas avalduse, millega kinkis kõik oma LHV aktsiad minule! Vot, see on higivaba ja kiire rikastumise viis, sõbrad. Võtke õppust.

Mismoodi see trikk käib? Mina kasutasin strateegiat, et küsisin Rainilt valge a4 paberile autogrammi ja siis hiljem kirjutasin sinna jutu juurde. Lebo ju suurfirmade omanikke nii üle mängida ja oma net worth hetkega taevasse lennutada. Kui juba Raini nii kotti saab, siis mingid nürimad kriidid peaks kukepea olema.

“Avaldus. Mina, Rain Lõhmus, kingin kõik oma aktsiad Rahakratile.”
Ja meie mõlema allkirjad on all.

See ülaltoodud pull on isegi salvestatud ja toimus tunnistajate ees. Jah, tegemist oli Investor Toomase 2021 konverentsiga, kuhu mind Raini grillima kutsuti. Millest rääkisime? Loe SIIT.

Möödaminnes jõudsin isegi Äripäeva raadiosse: SIIT saad kuulata!

2021. grillihooaeg on avatud

No ausalt, kui keegi oleks 2015. aastal, kui ma oma esimese mintose 0,96 intressisendi otsas istusin mulle öelnud, et kannata veidi ja varsti oled Lõhmusega Vabariigi suurima rahasimmani pealaval põhiintekat tegemas või börsijuhi Kaarel Otsaga päksteidžis jauramas, siis ma oleks öelnud, et sul on vist pikemat puhkust mõnes doktor Mumma soovitatud sihtkohas vaja.

Väike galerii ürrilt teilegi, vaestele. Neid pilte saab suuremaks klikkida ja lähemalt vaadata:

Kahjuks unustasin Rainilt küsida, kas ta usub sellesse, et kui lind pähe kakab, siis saabuvad suur õnn ja rikkus. Ning kas ja kui palju ta oleks nõus sellise teenuse eest maksma… Eks see küsimus jääb siis järgmiseks korraks.

? ? ?

#startupidea #varstifunderbeamis

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 814 eurtsi täiesti niisama (52903€/65 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Jaanuar tõi uut raha kokku 10 147€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ligi 66% ehk umbes 6 728 euroraha.

Nagu näha, siis sõna “sääst” on asendunud sõnaga “invest”, sest palju seksikam on rääkida suurest investeerimismäärast, mitte säästmismäärast

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli jaanuari jooksul kokku 1 928,42€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse higivaba edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Veebruari alguses teen ülevaate jaanuari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth:

Kõik varad miinus kõik kohustused

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
20 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Tiiu

No sa *oled* naljakas! 😀 Retsept 350 000 ärategemise puhul! Kõva sõna igatepidi vaadatuna.
Anna palun teada, mis Rain vastas linnukaka küsimuse kohta, eks? 😀

rahakratt

Rainile selle teenuse pakkumine oleks ikka next level s*it. Igas mõttes. Hoian kursis, luban!

Kristina

Kui Sa nüüd nendele 5a ja 5k peale mõtled, mis on olnud kõige raskem osa investeerimisteekonnal? Millisel hetkel tundsid, et no nii, nüüd läks pall veerema? Ja siis – kas Sa palgatööd ka taga igatsed? 😀

rahakratt

Kõige raskem, aga ka kõige motiveerivam, oli esimes 0,96€ tilkumas näha. See andis lootuse, et higivaba raha ongi võimalik, aga kuidas, kurat, see iga kuu mitu tonni peaks olema?
Kui on äge töö, siis ma teen seda hea meelega. Vabaduse valida annab see, kui ei pea puhtalt raha pärast vehkima.

Siim

Vaatan,et Rainil on hüppeliigesega mingi viga. Lendasid paar korda turja talle?
Muidu äge show

rahakratt

Ta proovis show alguses muga tuvikükki teha ja murdis jala ära. Minu info kohaselt.

Financefreedom.eu

Puhas kuld, pole tõesti mitte midagi muud öelda.
Ainuke asi, mille üle norida, oleks see, et miks pole juba loodud mingisugust Rahakrati e-raamatut, et kuidas olla samamoodi produktiivne ja tubli nagu Rahakratt või mingisugust lihtsat valemit 😀

rahakratt

See siin ongi mu e-raamat. Ja pealegi teile ju tasuta! Võta, loe ja ahvi järgi, see mu eesmärk ongi. Tavalohhid kröösusteks!

Pipi

Kummardus, kõik postid loetud ja esimesed seisvad säästud raha teenima pandud. Kus ma enne olin ja miks ma juba ammu ei ole oma raha kuhugi teenima pannud, kükitas konto peal ja null tulemust… Kogu see investeerimise asi on viimase kuu aja suur “ahhaa” moment, tohutult infot järjest ahminud ja ennast harinud. See tundus alati suurte ja rahakate mängumaa. Silmi avav blogi, et saab ka väikeselt alustada ja loota, et nüüd ei ole see hetk saabumas, kus see tõusulaine, mis viimsed aastad kõiki on sõidutanud, alla langema hakkab 🙂 Tänud, kratt kirjutamast! Olen ka paadis nüüd ehk saab pensionärina vorsti ka leivale higivabast 🙂

rahakratt

Hurraa!

Indrek

Suurepärane inspiratsiooniallikas kogu selle üldise fundamentaaljutu kõrvale. Kas net vöörth on koos korteritega või ilma?
Tegin ajaloolise otsuse: salvestan rahakrati lehekülje oma favoriitidesse, aga kuhu:
Muusika?
Pangad?
Ilm?
Ei tea…

rahakratt

Pane mu blogi ikka ilma kategooriasse, kui praegu rahast ilma oled.
Nett on mul koos korteritega, aga ostuhinna järgi. Ei ole neid raamatupidamislikes huvides veel appraisinud, kuigi kui nendele hüpoteeke kaela tõmmata, siis võiks seda teha ja net ilmselt tõuseks päris tuntavalt (poolkunstlikult). Aga laenusumma on ikkagi maha võetud mul oma arvestuses korteritelt.

Tõnu

Oehh, ma leidsin teie blogi ja otsustasin algusest lõpuni lugeda, tuleb meelde, olen kunagi varem ka selle blogini jõudnud, aga siis see ei haaranud mind kaasa. Nüüd aga, kui uuesti selle otsa koperdasin tundsin, et pean kogu loo läbi lugema. See kõik on võimas, mis sa siin üle 5 aasta kokku teinud oled, blogi viimane aasta järgi lugemine läks kuidagi väga kiiresti, ilmselt juba suuremaid jahimaid otsimas olete. Kuid see blogi andis korraliku tõuke ja motivatsiooni, loodan, et oskan sellest energiast ennast samale rajale tõmmata. Ja saan aru, et eesmärkide seadmine üsnagi oluline!
Tubli töö ja jätka samas vaimus, Rahakratt!

rahakratt

Einoh, ainus, kellele siin jõudu soovida tuleb, oled sina. Näed isegi, kuidas 5a läks märkamatult ja kiiresti. Läheb järgminegi. Parem siis juba midagi ette võtta ja tegutseda, kuna aeg läheb nagunii mööda ju.
Tugevat sendimusklit!

Indrek Seire

Aga kuidas sellesse säästu/invest määru ikkagi suhtuda? Kui korter on osaliselt laenuga ostetud ja välja renditud, siis võiks laenu ikka investeeringu alla panna ja siis on ta ju ka sääst! Kui laenu ei arvesta, oled nagu mingi tavaline pööblist laenuori, kui aga arvestad, siis jälle sootuks investeerimiskunn!
Ja veel üks veidi väiksem probleem. Mis me Tallinkiga teeme? Kas ostame üles niikaua kui odavalt saab või unustame ära? Kui sellist ilma (kuna Rahakratt on mul nüüd favoriitides “ilma” all, siis ma pean kogu aeg ka välistempefatuuri vahtima) veel pikalt teeb, saavad need keda üldse veel lastakse, jala üle jää ka Soome ju…

rahakratt

Võibolla on sul õigus, jah, et peaks laenu paneme võimenduse alla vms, aga kuidagi ilus on ilma kohustusteta summat vaadata. Korter ju kasvatab iga kuu väärtust, kuna veidi kallineb kinnisvara ja veidi maksan iga kuu laenu ära. Ega siin ühest vastust polegi, mul on lihtsalt kuidagi nii jäänud aja jooksul.
Tallink… hmm. No ma ka vahepeal mõtlen, et võtaks, kuna ilmselt on ta põhjas juba ära käinud. Variant, et tõuseb ja saab teenida või siis kukub pikali ja oled rahast ilma, mis on võimalik iga investeeringuga. Pole veel ise otsustanud. Nad on mul radaril küll, sest mu põhimõte on jälgida ja noolida neid ettevõtteid, kes meedias pikalt vait on olnud: need kas kukuvad ümber, mida oleks siis juba öeldud, või sepitsevad suuri salaplaane ja teevad “köögipoolele” tööd ja tulevad mingi hetk suurelt kaagutama, kui muna olemas. Ma kardan, et sealt Tallinkist võiks veel muna tulla. Juhtkond on tugev, raha on, plaane on. Ei usu, et nad käeva löövad. Äkki peaks veidi võtma, kaup on ju odav…
Aga et ennast igasugusest vastutusest vabastada, siis ütlen lõppu: “aga ega ma ka ei tea”.

filx

Aga kuidas söberid krüptorahad elavad? 😀

rahakratt

Esimest korda 5€-ga plussis. Otsin coinbases müüginupu üles vist.

filx

Surnud hobust pole mõtet torkida, las olla seal…

rahakratt

Vist õige küll, jah.

20
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top