5 aastat ja 6 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: üks investeering, mida 100% soovitada julgen

Tuti-pluti, higivabarahahimurid!

Kuigi jõuludeni on veel veidi aega, siis ikkagi alustan seekord ühe enda poolt modifitseeritud vemmalvärsiga:

Plirts, plärts

Amplerimehe kubemes särts

Koroonavaktsiini järts

Käes on märts

Noh, võttis suu lahti, eksole? Minus on palju rohkemat peidus kui pelgalt madalalaubaline finantsvabadussõdalane. Kui vaja, siis suudan luuletada ja selline Romeo olla, et hoia alt.

Igaljuhul. Teretulemast lugema mu järjekorras juba 66. kuu kokkuvõtet! Ma ei tea, kas saab öelda, et järjepidevus viib sihile (või kinni), aga mind ennast hoiab küll normaalselt vormis see iga kuu alguses teie ees olemine, peeglisse vaatamine ja vastavalt siis kas uhkuse või häbi tundmine.

Üldiselt võib veebruari kohta öelda, et ootasin suuremaid laekumisi, aga läks nagu ikka, kui midagi ootama jääd ja selle nimel tööd unustad teha.

Aga kõigepealt, kõigepealt, kõigepealt: et ära ei ununeks, siis nagu viimasel ajal heaks tavaks on saanud, toksin siia igaveseks interneti ajalukku eelmise kuu poenimekirja. Nagu mäletate, siis mul on väike eesmärk iga kuu mingi liigutus teha, et oleks põhjust kuu kokkuvõttes iga kord mõni ost ja investeering ette näidata.

Soovitan teil sama teha, kasvõi kümpa eest võta mingit aktsiat või ühisvõlgasid vmt. Summa polegi esialgu nii oluline, pigem proovime siin koos harjumust tekitada. Eriti hea, kui sul on seda kasvõi mõne sõbraga jagada, kuna see sunnib tegudele, et midagi ette näidata oleks, kui kuu läbi saab.

Miks mina seda avalikult näitan? Sain kunagi inspiratsiooni ühest raamatust, kus oli juttu Jaapani raudtee turvalisusest. Jah, lugesid õigesti ja siin on päriselt seos. Tegemist on shisa kanko süsteemiga, mis tähendab, et näiteks enne rongi uste sulgemist üks kutt hüüab perroonilt, et keegi pole kottepidi ukse vahel. Jutt on poekottidest, muidugi.

Rongijuht omakorda hüüab sama asja sellele esimesele hüüdjakutile üle. Selline verbaalne väljaütlemine suunab vajalikku kohta rohkem tähelepanu, et kas päriselt keegi pole ukse vahel. Väidetavalt vähendas shisa kanko õnnetuste määra 85%. Mina loodan, et sarnane tegevus hoiab mind pidevalt teadlikult investeerimas.

Minu kõva häälega teile etteloetav ostulist oli veebruaris selline:

  • Baltic Horizon fond (divikate reinvesteering)
  • COOP
  • EfTEN III
  • JFU: see on USAst üks stokk ja põhjusel, et Kasparovi teesi testida, puhas gamble ja spekuleerimine ja suutsin leida turgu kõige kõrgema koha, et sisse minna
  • PlusPlus võlakirjad 12%
  • Ärilaen

+

  • Igavene Heategu annetus, mis on siit nimekirjast ainus asi, mida ma sada prossa soovitada julgen ja mille jaoks ei pea päriselt ka jõule ootama. Järgmine IHA (mitte segi ajada iha.ee projektiga) heategevusprojekt on ühe väga põhjaliku raharaamatu ja rahatarkuse videoloengu kinkimine üle Eesti väiksematesse gümnaasiumitesse

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 826 eurtsi täiesti niisama (54547€/66 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Veebruar tõi uut raha kokku 7 479€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ligi 65% ehk umbes 4 839 euroraha. Üldiselt oli veidi vaiksem kuu rahades, olen end vist veidi käest lasknud ja peab märtsist hakkama uue hooga kompenseerima seda värki siin.

Nagu näha, siis sõna “sääst” on asendunud sõnaga “invest”, sest palju seksikam on rääkida suurest investeerimismäärast, mitte säästmismäärast

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli veebruari jooksul kokku 1 644,07€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse higivaba edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

Divikate rida on null, sest ma olen alati kuu võrra nihkes oma aruandlusega millegipärast

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Märtsi alguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Kõik varad miinus kõik kohustused

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
22 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Ulme ikka mõelda mis arengu sa läbi teinud oled. A la teenid Eesti keskmise palga higivabalt ja see ka “kehva” kuu tulemus. Ainult aja küsimus kui see number on 2 x keskmist ja siis 3 ja nii edasi.

rahakratt

Ma tänan! Ega ma tegelt ei hädalda, jaa. Lihtsalt olen veidi karm iseenda vastu, et oleks võinud veebruaris tublim olla. Aga ega veidi looderdada oli samuti päris mõnus.

Ragnar

Hei.
See on äge blogi, sellel on see miski, mis puudub teistel – meelelahutus.
Küsin lisaks, et mulle jääb selgusetuks sinu praegune arvutuskäik, et kui jaanuaris tuli üle seitsme kilo uut raha sisse ja sellest 1900 on higivaba, siis jääb kuidagi mulje, et su palk on midagi viie kilo ringis.

rahakratt

Ma olegin äge vend, sellepärast tuligi äge blogi. Aga ei ole hullu, et sa aeglane oled ja asjad segaseks jäävad, siin on teisigi selliseid. Palka mul enam polegi. Kõik see muu raha on kõige kallim raha – see on mu aja hind.

Rahabot

Aga millal enda kodu soetad ja üürivannist välja astud?

darkm

Tere

Millest see Debitum erineb Mintosest ? Plussid /miinused ?

rahakratt

Kindlasti väiksem ja ohtlikum. Muus osas üks ühisvõlandus kõik.

rahakratt

Mul on kodu. Lihtsalt ma üürisin selle välja ja ise olen paremal üüripinnal.

Maria

“Palga töötu”?Olen alati kimpus kui küsitakse, mis tööd ma teen!?! Ajan sama asja nagu Sina ja elan higivabalt kenasti ära. Aga pole seni välja suutnud mõelda, mis oleks hea öelda kui sellised küsimused tekivad.

rahakratt

Ütle, et oled täiskohaga elu hammasrataste vahel. Ehk visatakse kaastundest mõni sent vms. Või ütle kunstnik (see on tegelt sama asi). Siis saab raudselt sente.

Suur kuulaja, väike vastaja

Hei, Rahakratt!

Kas sa oma varade nimekirja hoiad nüüdsest saladuses, või on plaan veel mingiaeg uuesti näidata? Selle järgi oli enne hea võrrelda/vaadata sinu erinevate varaklasside tootlust ja aru saada, kuidas sinu investeerimise strateegia toimib.

rahakratt

Siin kunagi paar maskivastast, kes maskiga tegelasi ei salli, hakkasid varade nimekirja põhjal püüdma välja raalima, et kes ma olen ja postkasti tuli kirju sisuga “Tsau, Siim” ja “Tsau, Marko” jne. Ja oldi väga uhked, kui suudeti mingi shortlist teha, et kes ma olla võin. Mõni solvus, kui ma ta pingutusi ei hinnanud ja küsisin, et miks ma peaks tast lugu pidama, kui ta püüab kedagi ära arvata, kes soovib olla anonüümne. Weird.
Aga ma olen päris tihti välja öelnud, mida mu portus on ja seda leiab blogi erinevatest lugudest. Keeruline oleks veel läbipaistvam olla oma tegemistes.

Creeper

Tere

Sooviks ka PlusPlus võlakirju osta aga ei tea kuidas 🙁
Leidsin nad internetist üles https://nasdaqcsd.com/statistics/et/security/EE3300001726 aga LHV kaudu ei näe sellist looma.
Millisest putkast neid osta saab?

rahakratt

Nagu ikka, siis pealinna parimad palad liiguvad Shaurma kebabi putkade kaudu! Kui seal on parajasti otsas, siis alternatiiv on end RedGate uudiskirja lisada: https://redgatecapital.eu

kaharatt

Tere!

Sul teksti jäänud jaanuar mitmesse kohta veebruari asemel. Lihtsalt mainin, sest muidu aja jooksul läheb veel eriti nihkesse 🙂

rahakratt

Ups, aitäh!

Jokker

Ma panin JFU oma jahhuu vatslisti, praegu on hea meel, et positsiooni ei võtnud. Hind on ikka megalt allalangenud.
Marat kuskile kadunud,blogi maas. Saab saslökibaari taga füüsilist koolitust?

rahakratt

Ma ootan seda päeva, kui juhuu tõuseb ja siis ütlen, et hea meel, et possi võtsin. Maratiga tegime väikse sparri, jah. Oleme mõlemad elus ja jälle oma lehtedega laivis!

Kajakas

Tere Kratt!

Mõtlesin, et pean ikkagi panema ka punkti loole ja kirjutama siia, kuna just praegusega lõpetasin sinu blogi algusest lugemise ja jõudsin otsaga siia. Tänan sisustamast minu õhtuid nende humoorikate, sisukate ja mõtlema panevate lugudega!

Konkreetset kasu sain ka! Tegin endale sinu eeskujul paar excelit ja avastasin, et minu net worthil pole väga vigagi. Lisaks leidsin ühelt kontolt hunniku kasutult vedelevat pappi, mille kohe krattima saatsin. Investeerimisega tegelen juba 10 aastat, aga kui kaardil näpuga järge ei vea, vot siis võib juhtuda küll nagu minuga, et eksid lihtsalt aastatega siia džunglisse ära.

Muideks, tatar maitseb mulle väga. Aga minu arvates “Kohuke”, on küll ainuke õige kohuke, mis söömist väärib!

rahakratt

Mõtlesin sind tänada ja kiita, aga siis jõudsin viimase lauseni. Kurb, et meie teed nii vara lahku läksid.

Carmen

Hei. Küsiksin hea meelega su isiklikku arvamust. Oled ostnud usinalt coop aktsiat ja kuskil jäi mul silma su arvamus, et niikaua, kuni coop aktsia jääb alla 2euri sa ostaksid seda vabalt. Nüüd, kus selle hind juba üle 2eur ulatus, kas sa ise jätad selle nüüd edaspidi ostmata?
Või mis sa ise arvad, kui kõrgele coop tõuseb nt selle aasta jooksul?
Jaa ma tean, et sul paraku kristallkuulikest pole, kust tulevikku ennustada, aga mis su sisetunne ütleb 😀

rahakratt

Olen tõesti Coopi kõvasti salve lükanud, sest oli hea soodne ja radari alune ost. Nüüd ei saagi aru, mis raha sinna järsku viimastel päevadel voolama hakkas. Kasv on ilus vaadata, aga mul oli plaan veel võtta. Ei teagi, mida teha. Pikas plaanis sendid ei kõiguta, aga ma ei ole kindel, kas see, mis ümberringi toimub, tervislik on. Mul tuleb endal ka kohe aprilli ostude päev ja ei oskagi midagi valida. Vist võtaks Šiusidislasiulilad juurde. Äkki Coop tuleb alla 2 tagasi suvel..?
Ei ole vaja konkreetse ja informatiivse vastuse eest eraldi tänada, saan sellest isegi aru.

22
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top