Minu suht ainus trikk aktsiate valikul ja kohalik MSB (Maakri Street Bets)

Hõissa, higivabarahahimurid!

Olen otsustanud rääkida teile veidi enda teooriast, kuidas mina kohalikul aktsiaturul omale tooteid korvi lisan ja mis analüüs mu ostudele eelneb.

Nagu hiljuti märkasite, siis olen teinud mitmeid Coop-i oste ja kajastanud neid teile reaalajas oma insta storydes (seal tasub silm peal hoida, näitan iga ostu kohe reaalajas) ning samuti blogisse oma igakuisesse ostunimekirja avalikult üles riputanud. Nüüd ilmus aktsiate e-poodi ja just täpselt Coop-i osakonda teinegi kodumaine moneywhisperer Raha-Jaak ning mainis oma ostu enda blogis.

PS. Kui te lähete nüüd tema blogi lugema, siis tulge pärast siia tagasi, minu blogi on palju parem!

Ja nii me siis hiljuti siin Raha-Jaaguga turgu tõstsimegi. Kuskilt käis läbi, et oleme lausa kohalikud Ilon Maskid oma väljahüüdmistega. Seda ma ei teagi, minul on küll mask, jah, aga Jaagul vist mitte.

Ma sõbraga jõukas niisama finfluencimas ja turgude suunda mudimas

Loomulikult jäin sellise tahtmatu turumanipulatsiooniga silma neljandale võimule ja tuleb välja, et Eesti finantsmaastikku ja börsi suudab vägagi edukalt mõjutada kiire netiühenduse ja tuvinäolise lateksmaskiga suvaline magalarajooni õli:

Margus Rink vaatab sellepärast siin pildil allapoole, et mina tegin selle pildi (olin parajasti maas, mitte õhus) ja palusin tal kaamerasse vaadata

Lisan veel niipalju, et käesolevat postitust kirjutan endiselt veel vabadusest, aga mine tea, mis arengud siin veel toimuda võivad. Viimati Rimis käies märkasin küll, kuidas üks auto mul vaikselt kannul sõitis ja keegi aknast pildistas, samuti kuulen krõbisemist oma telefonikõnedes (see võib ka tele2 “super” levikvaliteet olla) ja eks märke on teisigi, et tuleb ettevaatlik olla edaspidi.

Kurat, kähku pin2 kinnitus ja olemas… aaa… korin…grrr…jumalaga, sõbrad

Fakt on aga see, et ma kavatsen edaspidigi teile oma tehingutest ja plaanidest raporteerida ning turgu sedasi enda kasuks pöörata. Kui vähegi võimalik on ja kuniks vabaduses olen.

Näiteks täna kavatsen teile oma ülisüvitsi finantsstrateegiate ja kõrgema matemaatika valdkonda mineva taktika avaldada, kuidas ma enda järgmised börsiostud välja raalin.

Võibolla olete varemgi ridade vahelt välja lugenud, et ma ei jookse tavaliselt turuga kaasa. Kui kõik aasta alguses LHV-d kokku kahmasid (mul oli see juba 11€ pealt olemas), siis mina nahistasin Coop-i vaikselt varasalve. Kui kõik Funderis uusi kampaaniaid ligi võtsid, siis mina noolisin ajutiselt kukkuvat ja ebapopulaarset Amplerit endale. Niisamuti ei jooksnud ma Harju Elektriga kaasa, kuna see Skeletoni osa oli nii vana uudis ja ma ei saa aru, kuidas see juhtus järsku. Korraks mõtlesin, et võtaks mingi törtsu ligi ja müüks 2-3 päeva pärast maha, kuna paljudele on HE ristina kaelas ja see oli idekas tõusuhetk neil kraam maha müüa ehk siis võis arvata, et hind peatselt jälle alla vajub. Kahjuks või õnneks ei olnud mul selleks kontol lihtsalt raha.

Aga mu peamine teooria kodusel turul on selline, et kui mõne ettevõtte kohta on meedias pikalt vaikus, siis mulle paistab see võimalusena. Siis on 2 varianti: 1. kas valmistatakse pankrotiavaldust ette 2. köögipoolel toimub midagi suurt ja töö käib, et varsti publiku ette kaagutama tulla.

Kogu lugu.

Kes suutis end sellest strateegiast läbi närida ja siin veel lugemas on, siis nii ongi. See ongi kogu saladus.

Praegu mõlgub mul mõtteis Tallink, sest kui juba Paavo ütleb, et sügavamale ei saa vajuda, siis mis seal kaotada on. Nojah, kogu raha… või siis varsti head sõitu saada.

Vaatan näiteks EfTENi poole, sest on vaiksem olnud. Eelmisel aastal jagati välja sümboolne divikas, aga kes uudiseid jälgis, see sai teada, et Viljaril oli rahhi tegelt küll ja on senini, aga suur osa jäeti igaksjuhuks varusse ja mu lootus on, et see aasta antakse siis veidi rohkem. Teine oluline vihje on EfTENi panus vanadekodude peale, sest sellest ärist tahaks küll osa saada ja muid võimalusi väikeinvestori jaoks ei ole ma turult leidnud.

Lisaks Baltic Horizon on pikalt tasa olnud ja muidu hea divikamaksja (mul juba olemas ka). Seda soovitan kaaluda.

Võibolla ka Šiusliulsulailulsui Bankas, mida isegi Vaido Veek oma “analüüsidega” (vend lihtsalt tõmbab mingi joone aktsiagraafikule ja ütleb, et see on tehniline analüüs) soovitab.

Tegin siis loomulikult ka endapoolt ühe tehnilise analüüsi ja mullegi paistab, et seal tõusuruumi jagub:

Rahakrati tehniline analüüs, milleks kasutasin finantsprogrammi instagram story + screenshot ning mille läbiviimine võttis 4 sekundit. Edaspidi saadaval vaid blogi tasulises versioonis!

Vaata korra nii: Šauliusiliusaisuliuai Bankas market cap on küll “vaid” 300,4M ehk ca poole väiksem kui LHV 685,9M, aga aktsia hind on 0,56€ vs 23€. Kas siis Šuiausiliusiasliluai peaks maksma praegu tegelt 12€? Või hoopis LHV 1€? Ma ei tea.

Tulles tagasi korraks algusesse, siis Coop-i pean ma endiselt heaks ostuks, sest paarikümne sendine tõus pole veel mingi pärisralli. See on sama solvav kui panna Ott Tänak lõbustuspargis nende pulkadega lae küljes olevate autodega autodroomile ja seda WRC asemel ralliks nimetada.

Image result for bumper cars for toddlers

Alla 2€ olen ma valmis Coop-i iga kell juurde ostma ja küll nad veel üllatavad meid. Mida vähem juhid meedias mölisevad, seda rohkem nad teevad tööd ja ma usun, et Coop tahab 2022 divika/tulemustega üllatada, et LHV turgu kõigutada ja tänada neid, kes ipost saati nendega jäänud on. Mark my words, people.

Sellised mõtted siis seekord. Kuigi ma ennast kauplejaks ei pea ja senimaani ühtegi aktsiat maha müünud ei ole, siis sellegipoolest meeldib mulle madalalt osta ja head kasvu kasvõi niisama roheliste numbritena oma netipangas näha.

Kui lõpuni vastu pidasid, siis üks vihje sulle veel: kuna ma otsin underdog’e ja jooksen massidest vastassuunas, siis see hetk, kui kõik börsil on, võin ma hoopis mujal ja palju vaiksemas kohas olla ju 😉

Julge erineda! Yolo!

Ja kuna sa olid tõesti tubli, et suutsid mu analüüsi postituse lõpuni lugeda, siis üks väike vihje veel: ajalugu on näidanud, et hommikuti on börsil hinnad kõrgemad ja peale lõunat mingil põhjusel madalamad.

———————————-

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


9 thoughts on “Minu suht ainus trikk aktsiate valikul ja kohalik MSB (Maakri Street Bets)

 1. Rullikas Vasta

  A mul tglt küsimus, et mida krdit sa teed kui oled HAE1t mingi kolme eurtsiga esimese koroona lainega ostnud ja nüüd on 115% kasvu olnud. No EI kipu rahakotiraudasid avama, et juurde osta. Divikaid muidu ju tahaks. Mida teha…?

  1. rahakratt

   Aasta on 2084. Õika ühetoaline maksab 4 000 000€ või 17 pitkoini. HE aktsia maksab 1744€. Ja siis mõtleme, miks tundus tänane hind õndsal 2021 aastal nii kallis…
   Tegelt ma ei tea.
   Täna HE osta, et 2% divikatootlust saada, inflatsioon on ka mingi 2%… hmm, matt ei ole mu tugevaim külg, aga kas see on maailma parim diil?
   Tegelt ma ei tea.

 2. Siim Vasta

  Saad natuke vabalt võtta, tegin Sinu sooduskoodidega mõned ühisrahastuse kontod 😛

  1. Siim

   *Kallas Siim

  2. rahakratt

   Tundub, et see on juba harvaks jäänud, sest blogi pole ammu sisse pritsinud midagi. Au ja kiitus sulle, et kui nagunii teha plaanis, siis kasutad tänuks minu koode!

 3. Madis Vasta

  Kas sa ei teinud mingi hiljutises postituses Tallinkit maha, et ala kes seda ikka ostab? Ja nüüd kaalud ostmist….

  1. rahakratt

   Tegin ja tõe huvides mainin, et narrisin ka coopi ipot, aga nii ongi ja ajad ka muutuvad. Hetkel ma ise siiski ei kaalu tallinki ostmist. Arutlen kõva häälega, et seal on nüüd variant, et kas uksed kinni (väike tõenäosus) või ükspäev hea sõit üles.

 4. Financefreedom.eu Vasta

  Oeh, lausa lust ju selliseid postitusi lugeda 😀

  1. rahakratt

   Mhmh, kui liiga keeruline su jaoks polnud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga