5 aastat ja 7 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kõik tee finantsvabadusse on katki!

Kõik tee on katki!

Kui oli midagi, mis sai katki minna, siis see märtsis katki ka läks. Paremale-vasakule, kõik läks katki.

Pardel? Katki. Riided? Katki. Hambad? Regulaarne hooldus. Peast? Katki. Tervis? Katki. Nagu… mulle lihtsalt ei meenugi kõik, mis veel katki läks, aga ma kulutasin üle 50% sissetulekutest, et kõik need asjad terveks või uueks saada või tervenemise poole liikuma panna. Ja see on päris suur summa.

Märtsis said vist kõik minu rahast osa. Sajad ja sajad eurod arstidele, terapeutidele, maamaksudeks kõikide korterite eest, Covid testidele, mis olid positiivsed, poodidesse jne. Täiesti haige kuu. Literally.

Jah, lisaks kõigele muule tegin testi ja püüdsin kinni linnugripi. Õppisin ja valmistusin testiks mitu päeva ning oodatult oli tulemus positiivne!

Ma olen elus juba teatud taseme saavutanud ja ega ma siis koroonaga ka mingit lahjat paketti ei võtnud. Ikka XXL all inclusive pauk. Puudu jäi vaid puhkus intensiivis, kuna booking.com näitas, et vabu kohti seal lihtsalt enam ei ole. Uskusin ja ei jaksanud ise akna taha vaatama lennatagi, et kas nii oli.

Asjast haisu ninna saades lähenes mulle kohe halastamatu Koroonika meeskond, et teha eksklusiivne lugu minu ja viiruse romansist ning olen nõus väikest väljavõtet siin teiega jagama:

Nagu halloo! Kes on varem tuvi ingliks kutsunud, eksole? Me saame tänaval tavaliselt jalaga, kui hea päev on. Halvast päevast ma ei hakka rääkimagi. Loomulikult on väga raske eemale hoida, kui keegi sulle nüüd järsku nii ilukirjanduslikult ning süvaromantiliselt tähelepanu pöörab ja nii ta läks: olin viiruse tõttu mõnda aega täiesti mängust väljas. Plussidena võib üles lugeda, et vähemalt nende päevade jooksul oli mul 0 kulusid.

Aga no mis siin heietada, ega mina teid ju ei huvita. Pigem ikka rahakotis toimuv. Et ära ei ununeks, siis nagu viimasel ajal heaks tavaks on saanud, toksin siia igaveseks interneti ajalukku eelmise kuu poenimekirja. Nagu mäletate, siis mul on väike eesmärk iga kuu mingi liigutus teha, et oleks põhjust kuu kokkuvõttes iga kord mõni ost ja investeering ette näidata.

Minu kõva häälega teile etteloetav ostulist oli märtsis selline:

  • Ampler – jah, püüan seda radarite all ikka vaikselt kokku noppida
  • SAB1L – see on see Leedu pank, mille nimel ainult purjus rästikud õigesti välja sisistada suudavad
  • Ärilaenud

+

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 846 eurtsi täiesti niisama (56714€/67 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Märts tõi uut raha kokku 9 890,84€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse vaid ligi 44% ehk umbes 4 349 euroraha. Veidi häbi on olla küll, jah, me ei pea kommentaariumis pikemalt peatuma.

Nagu näha, siis sõna “sääst” on asendunud sõnaga “invest”, sest palju seksikam on rääkida suurest investeerimismäärast, mitte säästmismäärast

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli märtsi jooksul kokku 2 167,35€. Selle numbriga olen rahul. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli alguses teen ülevaate märtsi kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Teravamad silmad märkasid, et see number on langenud. Süüdi on turgude lainetused 🙁

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
12 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kristjan

Väga mõnusalt juhite oma laeva, Kapten!

rahakratt

Tuleb ennast kätte võtta, merehooaeg algab!

Märsilohistaja

Tervist ja jaksu!

Kuidas suhtud kulda ja hõbedasse investeerimisse? Ühes postituses jalutasid kilose hõberahaga ringi. Kas on plaanis sellele lisa vaadata? Ühes väljamaa foorumis on hulk inimesi asunud hõbedat üles ostma. Põnev, ei?

rahakratt

Yo, no mul on see kilone sent alles, jah. Ikka huviga vaatan vahel, kuidas hind muutub. Aga.
Metallidega on see, et nad ei too igakuist tulu, mida ma vajan. Ning nende hind on üsna ettearvamatu. Kui mul on nt valida midagi osta Funderbeamist või kulda, siis Funderis ma vähemalt tean, et ettevõtte tulemused mõjutavad mu investeeringu väärtust. Kulla või hõbeda puhul ei anna seda väga hästi ette näha hobisendihimural. Ja siis veel see hoiustamise küsimus, et kas panna lihtsalt kappi vms.
Hõbe kerkib (kui õigesti olen aru saanud), kuna seda on vist akudes vaja praegu.

Financefreedom.eu

Kas ma sain õigesti aru, et said ringi lennates endale covid-19 viiruse külge? Kui jaa, siis vähemalt nüüd sellega tehtud ja saab rahus eluga edasi minna.

Küsimus veel ärilaenude kohta, et kas sulle pakuti neid või leidsid ise mingi jube hea augu?

rahakratt

Ma lendan nii minimaalselt ringi, et päris tõsiselt arvan, et poest tatrapaki küljest sain. Aga jah, nüüd on see tehtud ja mõneks ajaks tiivad kärbitud ja rahu majas.
Ärilaenud jõuavad minuni ise, mul on 3-4 sellist head partnerit, kes vahel peopesa välja ulatavad ja vesiste silmadega otsa vaatavad. Neid tunnen ka juba põhjalikult ja loodan, et riskid on väiksemad. Aga väikeses osas olen läbi varifirma ka Planeti laenus, näiteks. See on küll päris radioaktiivne kraam.

elujaraha.com

Tuvi kohta elad päris laialt. Linnutoidu hind laes?

rahakratt

Nooo esimene kuu üle mingi 3 aasta vist, kus alla 50% kõrvale läks. Vahel juhtub ja vabandan, proovin edaspidi ikka parem eeskuju olla!

marakratt

Tere

Lugesin siin su blogi algusest lõpuni läbi ning võtsin vastu otsuse saada tööandjast sõltumatuks. Esialgsed plaanid on küll üsna optimistlikud, paari aastaga kasvatada higivaba raha hulk poole palgani. Eelnevast johtuvalt küsiksin sinu vaadet enda investeerimisteesidele ning mõttekäigule. Praeguse seisuga olen suutnud hoida säästumäära 40-50% vahel, millest tekitanud endale korraliku varu, et ei peaks muretsema töö kaotamise pärast.
Edaspidi on idee jätkata panustamist III sambasse maksimummäära ulatuses, ülejäänud summa jagada kasvukonto fondidesse, Balti börsile (dividende jahtima) ning 10% igakuisest säästust ühisrahastusplatvormidele kõrget tootlust taga ajama.
Kuidas hindaksid sellist lähenemist pigem passiivsele investorile, kes ei kavatse igapäevaselt fundamentaalanalüüsiga tegeleda?

rahakratt

Yo.
Tead, kui töö äge on, siis ei peagi sealt niiväga põgenema, küta aga aktiivset plekki kokku. Mul endal oli lihtsalt veidi siiber ja tahtsin pikemat puhkust.
Mu meelest on sul jumala ok roadmap, et minema hakata. Ma ise palgatöö olemasolul prooviks midagi äkilisemat ka, nt Funderbeamist midagi. Kui kaotad, siis palk kompenseerib, aga kui võidad, siis lühendad oma rahavabaduse kuupäeva märgatavalt. Mul endal on hetkel sotsiaalrahastuse osa väiksemaks jäänud, kuna tõmban eraisikuna rahasid välja ja olen muid kohti leidnud, aga need on idekad kohad, kus märkamatult raha koguda millekski suuremaks.
Oli ok vastus? Kuhu arve panen?
PS. Ma ise ka ei tea, mida fundamentaalanalüüs tähendab. Viimati ostsin nt SAB1L aktsiat, sest Kristjan Liivaägi ostis ka. Kui ma arvan, et teen enda tuvi ajuga parema analüüsi, siis on midagi valesti. Miks ma peaks endast targemate töö üle tegema, kui ma võin samal ajal niisama puhata?

Siim

Mul on praegu Mintoses tagasi saamata laenude osa suurenema hakanud. Kuidas Sul?

rahakratt

Mingi 6sotti on pendingus ja see suht kogu jääk ka hetkel.

12
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top