5 aastat ja 8 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: üle 80% rahast läks investeeringuteks!

Tuti-pluti, sendininjad!

Teeme need sotid kohe selgeks, et eelmise loo vastukajaks sain päris palju imestavaid silmi (õnneks mitte Sopranode stiilis ümbrikutes trepikoja postkasti), et miks mul nii imelik bilanss kokku on aetud. Mõelge nüüd natuke oma nahast melonitega ise ka, kallikesed. See kõik on ju üle 5a kogunenud, mul on selle ajaga igasugu hoogusid peal käinud ja ega ma alguses muud ei osanudki, kui tihti duši all käiva ja vägagi märgade kõrvatagustega noorsandina Tallinna Vett ligi võtta. Siis veel mingit pudipadi ja nii ta ongi kogunenud. Kuna ma ei ole midagi ära müünud, siis seetõttu ongi veidi siuke eklektiline portu saanud. On ammendav vastus?

Kui nüüd tohib, siis liigun edasi, seon sõlme peale aprillile ja viskan eelmise kuu koti varasalve ära.

Päris kõvasti läks raha seekord Funderbeami. Leian, et sinna on üsna kvaliteetset sodi tekkinud ja ma olen valmis mõned järsemad liigutused tegema seetõttu. Enda valitud firmade toodetesse ja teenustesse usun ise ka, mis võiks hea märk olla. Ammu on aeg uuel Ampleril sealt tulla!

Näiteks just hiljaaegu tehtigi ju kulinaariad juba lahti ja hea on jälle rahva seas blogi kirjutamas käia. Veidi vaiksem võiks aga tõepoolest olla ja seetõttu testisin juba ka üht esimest Sileni protot nimega Isolaator.

Nagu oleks trennis käinud: kaks kärbest ühe hoobiga

Kes siin kõvasti neid näomaske muidu kardavad, siis soovitan paar tundi Isolaatoris pusida…

Aga hakkame pihta igakuiste traditsioonidega.

Minu kõva häälega teile etteloetav ostulist oli aprillis alljärgnev:

  • Ampler – kui siin mõni päris rumal veel ringi eksleb, siis selgituseks, et see on üks Eesti firma, kes elektrirattaid teeb. Ja neil on Eestis oma putka avatud!
  • Barking vol2 Funderbeamis
  • Lexi.Market Funderbeamis – hea asi, mida hiljemgi juurde nokkida, sest mulle kaks väga olulist märksõna idu valimisel on siin olemas: veebiteenused ja eksport (samad märksõnad on näiteks Pipedrivel, Wisel, Skypel, Nortalil, Helmesel jne). Siin on ka korralike kogemustega mehed koos ja veidi julgem suuremalt sisse minna. Eile tuli uudis, et nad on Ajujahi TOP 6 seas!
  • SAB1L – siia läksid mu elhavee ja kaupsi divikad
  • Silen – ostsin viie ja poole juures, suht nobedalt jõudis see kohe umbes 15-20% üles kerida, siis vajus kuueka peale, kust võtsin veel juurde. Ilmselt ei ole ma siin ostlemist lõpetanud, kuna plaanin Silenis olla pikemalt sees. Miks? Viimaste uudiste valguses ja tiimi kogemuse tõttu ei ole Silen tegelt mingi startapp. Siin on koos punt, kes on aastakümneid üle terve gloobuse sarnast äri ajanud ja eri rassist ostujuhtidega maganud. Loogiline, et neil tulevad nimekad kunded nagu Lego, Spotify jne “kiiresti”, kuna suhted on juba sees ja eeltööd on 20a tehtud. Arvestades teisi funderi idusid (stiilis “3 vinninägu teevad oma esimest oü-d”) on see ilmselt safest bet, mida sealt võtta. Soovitan kuulata seda podcasti: LINK.
  • Ärilaenud

+

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 867 eurtsi täiesti niisama (58985€/68 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Aprill tõi uut raha kokku 26 024,07€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ca 81% ehk umbes 21 170 euroraha. Päris korralikult kallasin paaki juurde!

Nagu näha, siis sõna “sääst” on asendunud sõnaga “invest”, sest palju seksikam on rääkida suurest investeerimismäärast, mitte säästmismäärast

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli aprilli jooksul kokku 2 271,35€. Selle numbriga olen vägagi rahul. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Milku, kussaaaa oooleeeed?

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
16 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Netoväärtus päris korralikult kasvanud! Varsti saame koos poolemilli klubisse sisse astuda 😀

rahakratt

Ma ise olen ka uhke, jaa. Kunagisest promilliklubi mehest saab milliklubi mees!

r

Kas sambaid portfelli sisse ei arvestata? Või neid pole?

rahakratt

Ei arvesta.

Rain

Miks tulude tabelis dividendide real 0 on kui eelmine kuu maksti divikaid?

rahakratt

Ma olen higivaba osas alati kuuga maas millegipärast. Tabel on kuidagi nii üles ehitatud, ma ei mäletagi, miks.

Financefreedom.eu

Ikka meeletu areng kõigest 68 kuuga. Võtab ausalt öeldes sõnatuks.

Ja siis veel ühe kuuga teenida “26 024,07 eurot” … Hakkad vaikselt juba Roosaare kandadele astuma või mis?

rahakratt

Raha-Jaak teeb sama summa higivabalt, vat see on vastik.

Ks

Mis värk selle korter nr 2 on? asub kapa-kohilas mis vanaema riidekapist korteriks renoveeritud, et kysid 70 üüri 😀 ?

rahakratt

Rent miinus koduvõlg, mis mul seal peal on. Pestud raha summa jääbki napp, jah. Aga see korter mul teise plaaniga. Äge koht ja äge maja. Kui vana puuksuna oma Thessaloniki villast aprillis siia oma varajase päevitusega eputama lendan, siis peatun just selles korteris.

K*

Numbrid juba nii suured, et varsti läheb lugemine igavaks – pole lootustki järgi jõuda 😀

rahakratt

Järgmiste kuude jooksul kukuvad. Ütlesin mõnele kliendile otse välja, mis ma neist arvan ja vist saab nüüd vähem tööd teha veidi.

Andi

Lexi Market Funderbeamis – kas tegu on privaatse vooruga või kuidas sinna saab investeerida?

rahakratt

See oli privas, jah. Ja paugutati jälle nii auklikuks, et publicuks ei jõudnudki. Äkki ongi hea, kuna oleks muidu taaskord teema Äripäeval hambus olnud, et miks vipid privas enne jaole said. LM on nüüd Ajujahi TOP3 finalist!

Mike

Olen elus midagi valesti teinud, sest privaatvooru kutset ei saanud. RahaMadis kirjutas ka, et sai Lexit. Puhas kadedus minus kirjutab. Kui Lexi tuleb FBs kauplema, tulen suure kotiga krabama.

rahakratt

Ise sain ka vähem küpsist kui tahtisn (aga olen õnnelik, et üldse mingi puru minusugusele lauale jäeti) ja plaanin turu avanedes kohe käppelt juurde võtta. Pokkerinägu sai rohkem, kuna ta aitab neid. Keegi pidi ta üles vuntsima ja isegi televisiooni viima sellest rääkima!

16
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top