5 aastat ja 9 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kirjutan teile Kurru-Nurru Vuti saarelt

Tuti-pluti, sendininjad!

Pean vabandama, et veidi hõredalt siia satun. Ilmselt harvemgi kui teie. Tundub, et rant-ou-jee (hääldus: rant-uujeeee!) elu on veidi rohkem sisse löönud ja tõesti leian end vabal ajal rohkem raamat näpus kuskil mõnulemas või uutele plaanidele hoogu sisse lükkamas.

Nädalavahetusel oli 33 kraadi. Mõlemal päeval. Mitte nii nagu Eestis, et laupäeval 15 ja pühapäeval 18 = nädalavahetusel 33 kraadi.

Aga nii ongi okei ja tegelt ma ei peaks siin midagi nii alandlikult vabandama. Olge õnnelikud, et üldse midagi lugeda saate.

See ülemine pilt on põhjus, miks veidi offline olnud olen ja miks kulud jälle käest ära on. Õnneks Eesti inimene unustab ruttu ja mu kõrged kulud on varsti ühes hauas koos Noisy Nationi ja Carl Danhammeriga. Aga kas ma kahetsen, et asjad libisema läksid? Noh, päris kindlasti mitte. Pigem mõtlen, et võiks lausa mõne uue hobi juurde otsida. Soovitage midagi ägedat, mis oleks sportlik ja lõbus – mida te teete, kui asjad neljapäeval lappama on läinud ja reedel “haiguspäev” töölt võtta tuleb?

Muidugi kui ma loen, kuidas Kristjan Liivamägi finantsvabanejate Valhalla poole rühib, siis tekib jälle selline tunne, et tuleb kalli keskküttega korterist välja kolida ja telgiga kuhugi Rimi taha pesa teha, et nitroga talle järgi tõmmata. Eba-reaalne vunts on see mees: 8k higivaba iga kuu taskusse panna… osta ära või tee järgi. Ilmselgelt ei tea see mees kiiruspiirangutest ööd ega mütsi.

Kristjan “Leedu Audi” Liivamägi

Aga hakkame pihta igakuiste traditsioonidega.

Mai ostunimekiri sai selline:

 • ARC1T – odav, tihe dividend, head projektid töös, normaalne uus juht, omanike aktsiaostud jne. Tõus on ka juba päris OK olnud
 • CPA1T – sinna läksid elhavee võlakirjade intressid. Puhtalt sellepärast, et see väike summa niisama ei istuks ja mu kontot ei kulutaks
 • Creditstar võlakirjad – hea normaalsete intervallidega arvete maksja taaskord mu jaoks, võtsin seekord 12,5%-seid
 • EfTEN III – pole veel kätte saanud, ei tea, palju antasse vaesele maamehele
 • SAB1L – vaikselt nokin seda
 • TSM1T – jälle mingi väike summa, põhjuseks riigifirma ja divikad
 • Ärilaenud – olen end ühe pikema kohustusega sidunud, et annan igakuiselt laenu ühele ettevõttele ning kõrvale õnnestus mais veel üks leping leida

+

Kõige selle peale peaks igakuiselt veidi üle 100 eurtsi higivaba lisanduma pluss aktsiate (loodetav) kasv ja divikad. Tubli poiss! Jah, ise kiidan praegu ennast.

Aga lähme parem mu rahakoti kallale. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 893 eurtsi täiesti niisama (61652€/69 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama. Jään ma jee riigi pensionile lootma ju.

Jooksva aasta pilt on selline:

Mai tõi uut raha kokku 11 624,95€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ca 64% ehk umbes 7 400 euroraha. Teil ikka on meeles, et eriti just algusaastatel tuleb ise kõvasti paaki juurde kallata, et see hiljem sind siukse mõnusa rahapilvena läbi elu hõljutaks.

Nagu näha, siis sõna “sääst” on asendunud sõnaga “invest”, sest palju seksikam on rääkida suurest investeerimismäärast, mitte säästmismäärast

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli mai jooksul kokku 2 667,07€. Selle numbriga olen vägagi rahul. Veel mõned aastat tagasi ei saanud ma sellist palkagi mitte. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuni alguses teen ülevaate mai kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Milku, kussaaaa oooleeeed?

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


8 thoughts on “5 aastat ja 9 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kirjutan teile Kurru-Nurru Vuti saarelt

 1. raharäägib Vasta

  Millal/kuidas ajastad väärtpaberite müüki?
  Ise reisid ja novaturast ei hampsanudki?

  1. rahakratt

   Ostan siis, kui raha on. Või kui tundub soodne kaup.
   Novaturast ei märganud võtta, jah. Hampsamine on muidu misasi 😀

 2. Mr. Money Mustache Vasta

  Kas sa investeerid ainult balti aktsia turul või on sul mujalt ka midagi? Kas sul on IB konto ka?

  1. rahakratt

   Paar lugu allapoole võiks ikka mälumahtu olla mehel ju: https://rahakratt.rahajutud.ee/suur-ulevaade-mida-sisaldab-minu-6-aasta-jooksul-kogutud-portfell-ehk-rahakrati-bilanss-2021/
   IB kontot ei ole.

 3. Investriss Vasta

  Sa võiksid vahelduseks teha jälle mingi raamatupostituse. Oleks huvitav teada, mida oled lugenud ja julged soovitada.

  1. rahakratt

   Tavai, hea mõte. Hakkasin just vaikselt pihta. Äkki siis peaks mõne (raha)raamatu ka loosirattasse viskama? Jaagult midagi äkki tahate?

 4. Kristoffer Vasta

  Kiva postitus! Jah Kristjan Liivamägi on klass omaette aga kuhu kvalifitseeruks kaupleja Kristjan Kullamägi?

  1. rahakratt

   Kauplemine pole nii higivaba nagu Liivamägi papp. Selles on vahe.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga