6 aastat ja 10 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: ostsin juunis ennast vaeseks jälle ja EKSKLUSIIVSELT juba tänasest Äripäeva Rikaste TOP-i live ülekanne ainult Rahakrati blogis!

Kummardus, sendiusklikud!

On aeg jälle lipsud kikki ajada, haarata minu kulul teie endi külmikutest üks kosutav odramärjuke ning maha istuda ja tengelpungasid võrdlema hakata. Valmis?

Juba 82 kuud oleme seda kena traditsiooni siin koos viljelenud ning tundub, et minu blogi järgi võib juba ajaarvamist lugema hakata. Nagu tuntud lühendid eKr ja pKr teile võibolla kooliajast juba teada on, siis nende sisu on nüüdsest vastavalt “enne Krati sündi” ja “pärast Krati sündi”. Vot nii kirjutan ma siin ajalugu!

Aga nagu lubatud, siis kõigepealt annan teile super exclusive m-series all inclusive onlyforyoumyfriend quattro awd ligipääsu LIVE striimi vaatamiseks juba praegu (!) toimuvast Äripäeva Rikaste Topist! Kõik kodumaa esirikkurid on nähtavad SIIN LINGIL.

Jah, nemad on tõesti kohalikud oligarhid, plutokraadid, magnaadid, kukrumehed ja muud miljokad, sest neil on auto paakidesse ostetud kütust! Värske kütus paagis on midagi, mida siin blogis käiv tavaline lödipüks näeb sama palju kui oma kõrvu. Kellel ülekanne lõpuni vaadatud, see võib blogi lugemisega edasi liikuda.

Juuni ilmselt kõige meeleolukam rahaline sündmus oli mul taas ühe arenduskrundi ost. Neid on mul nüüd juba kaks ja ausalt öeldes suhtun ma nendesse veidi nagu väga varajastesse ettevõtetesse investeerimisse: julgelt 5-7 aastat tuleb kätel istuda ja oodata, veidi pabereid siia-sinna liigutada, lasta laagerduda ning siis vaadata, kas mängis välja või maandub avantüür õppetundide lahtrisse. Kõige värskem jupp on pea 8 hektarit, millest osa on küll nn surnud maa (liinid, teevööndid jms), aga ülejäänule kannatab kenasti ühe normaalse rajooni ehitada. Või paneks päikesepargi püsti selleks ajaks vms? Igaljuhul need odavad ja potentsiaaliga krundid on mu big bet investeeringud, mille realiseerimine mulle kunagi mu enda kodu tooma peab.

Muus osas kulus raha nagu ikka ja tunnen, et veidi peaksin selgitama, miks mul kulud nii suured on. Põhjus on lihtne: mul on kulude real absull KÕIK kulud, sh ettevõtte kulud nagu näiteks sendikaraokedele sõitmise bolti rendikad (mille küll pärast tagasi saan, aga kulu on see siiski), maamaksud, notarid, kingitused (notarid ja kingitused ei ole seotud…) ja kõik muu tegevuskulu. Lisaks üks öö ostsin vist kogemata reisi omale ka. Pean mingi hetk kainelt konto üle vaatama, et kas tõesti läks nii. Sellist plaani mul tegelikult ei olnud, aga no vaatab, sinna on veel aega õnneks.

Kui te teete nii, siis ma teen ka

Aga kas sobrame mu poekotis ka? No tavai.

Juuni ostunimekiri sai selline:

Arenduskrunt ca 8ha

EGR1T @3.884€

Cleveron Mobility IPO @1.87€

Kasvukonto: SP500, XCHA,SPYW, COINETHE

Ärilaen

Müügitehingud:

Puudusid

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 099 eurtsi täiesti niisama (172079€/82 kuud).

Jooksva aasta pilt higivaba tulu kohta on selline:

Juuni tõi uut raha kokku kuidagi nadilt, ainult 4 868€. Siin küll millegi üle rõõmustada ei ole. Aaa, oota, ei. Ma ei käi ju tööl. Õige jah. Selle kohta ikkagi suht norm tulemus.

Selle eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 40% ehk umbes 2 000 euroraha. Peamiselt maandus raha tööle kinnisvarasse sedapuhku.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et eelmisel aastal kannatas essa kinnisvara ära osta. On, mida tähistada!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli juuni jooksul kokku 2 371,28€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Juuli alguses teen ülevaate juuni kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ilus paks poiss

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD (tegelt hetkel isegi üle tonni USD, sest TSLA on ka võimalik siin saada)!

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
2 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rainer

Tere,

Kas see SimplBooksi sooduskood “KRATT” ikka kehtib veel?

Kui ma SimplBooksi kodulehel registreeruma hakkan, siis ma ei näe kuskil sellist välja, kuhu koodi sisestada.

rahakratt

Kõik toimib. Kõigepealt on kasutaja registreerimine ning kui peale seda ettevõtte andmeid sisestama hakata, siis on kampaaniakoodi väli ilusti olemas. Tegudele!

2
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top