Säästetud raha
0 %
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek
0

8 aastat ja 1 kuu. Pilguheit (palga)töötu varasalve: millal notaris templikaarte saama hakkab, et iga 10. diil oleks tasuta?

Alandlik kummardus, kaaskerjused!

Kui oma rahakottidesse vaatate, siis mis tunne on? Kas jooksite lattide alt läbi ja tuleb vana hea “uus kuu, uus mina” jutt siin jälle või võite auga oktoobrisse marssida ja kõhetu rusikaga vastu oma alatoidetud rinda “taguda”? Keda huvitab, siis mul endal on selline vahepealne tunne. Sissetulek jäi kuidagi kasinaks (alla 10k) but still ma teenisin septembris töötuna rohkem kui 8 aastat tagasi töölisklassi kuuludes.

Samas ei saa öelda, et ma eelmisel kuul päevad läbi oma faasani sulgi täis topitud 20m2 diivanil vedeleksin ja Nepaali neitsid mulle lehvikutega tuult teeksid (mitte jahutuseks, totud, vaid ikka selleks, et ma kupüüride alt välja vaadata saaksin). Kui mitte rohkem, siis iga nädal vähemalt korra käisin kindlasti notaris. Võibolla isegi 5x tuleb kuu peale kokku, enam ei saagi täpselt aru. Mingi pidev ost-müük ja sahkerdamine käis – korter siia, maa sinna, korter sinna, maa siia jne. Eriauhind läheb ühele Tallinna notarile, kes suutis meile ühes tehingus ligi 2h lepingut ette lugeda. Sellist asja pole enne näinud, et ikka kogu raha eest teenust saab. Päris mõnus mahe ja uinutav hääl oli ka neiul, väga raske oli luuke lahti hoida.

Mis siin just toimus?

See kõik tuli kuidagi nii ära mängida, et kuu alguses olin ma nädal aega kohalikust rahaskeenest eemal ja võõrmajandusi turgutamas. Aga näed – tehtav!

Ma tean, et te otsite siit vahepeal midagi kasulikku ka ja seda üldiselt mitte kunagi ei leia. Septembris oli siin 50 000 inimest. Miks? Isegi mina ise ei käi siin lehel nii tihti, kuigi see on minu oma.

Aga täna on mul küll üks hea uudis jagada endasugustele pidevat rahaniret otsivatele mikromagnaatidele. Minu postkasti jõudis MOGO võlakirjade pakkumine, mida võin teiega jagada (informeerimise, mitte soovitamise eesmärgil, eksole!?).

Sott eurtsi maksvad võlakirjad, mis topivad sinu kontole intressinutsakat igas kvartalis. Intress on 13% ja periood 5 aastat. Kui sul siiani silmad niisked on, et panid Elhavee võlakirjades mängu mingi mõttetu paarsada tonni nagu iga normaalne väikeinvestor, aga said kätte vaid veerand võlakirja, siis näed, vanajumal rahajumal on ennast taasilmutanud ja meile uue võimaluse andnud. Märkida saab 2.10 kuni 20.10. Mõtle siis hoolega, kas viia kogu palk jällllle täna Ülemuste keskusesse või midagi homseks ka jätta…

Kui tundsid seda infot lugedes reite ülaosa ja alakõhu piirkonnas mingit võbelust ning tahaksid asjast rohkem teada saada, siis libista kursor SIIAKANTI.

Nüüd istun siin ja mõtlen, mida veel teile rääkida septembrist. Nagu ei oskagi midagi lisada. Porschet mul endiselt pole, kuigi terve insta algoritm on paaril vastaval kontol käimisega täiesti tuksi keeratud. Kuhu jäid kõik need fitnessibeibed, kes mul seal varem olid?! Kuidas neid tagasi saada? Kui keegi it-ga sina peal on, siis help a brother out ja dm me, eks.

Aga tavai, nüüd rahade kallale.

Esmalt ja enne tabelite võrdlemist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Septembris tõstsin kassalindile järgmist kraami:

Ostutehingud:

Laenud 60 000€ @8%

LHV hoius @4%

LHV võlakirjad @10.5%

Osalus paneelika üürikorteri projektis

Osalus uusarenduse broneeringutes x2

Tallink (TAL1T) @0.72€

Müügitehingud:

Korteri flipp

Krundi flipp

Palgatõus iseendale peaks nende diilidega olema igakuiselt umbes 485 lisaraha pluss tulevikuboonused kinnisvara näol.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 2 241 eurtsi täiesti niisama (217370€/97 kuud).

Septembris võtsin teie eest majandusest raha ära suurusjärgus umbes 8 843€.

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 62% ehk umbes 5 469 euroraha.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli septembri jooksul kokku 3 878,51€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu (mida nt septembris oli 0€), kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Oktoobri alguses teen ülevaate septembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Veidi nutune, et see number siin langenud on, aga mida suurema kohvriga manööverdad, seda suuremad on kõikumised – seega suures plaanis nõu uõrries

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
34 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Liivika

“Algorütm” kõlab küll lõbusalt, kuid tegemist on siiski algoritmiga.

Lauriina

Milku is coming! 💪

Heiki

Mis keskkonda kasutad laenude andmisel, vaatan, et suur osa rahast tuleb iga kuu sealt:)

Johhh

Bikinibeibesid saad tiktokist näha. Korra ühte kontot vaatad, siis on ülejäänud juba mureta.

Hristo

Kas ainult minu paha või annab teistel ka Malware Trojani hoiatust selle MOGO lingiga?

Last edited 8 kuud tagasi by Hristo
Sonja

Mis krüpto coine sul on?

Saar

Kuidas üldse suvaline hobiinvestor saaks osta neid Mogo võlakirju? Ainult maakleri vahendusel?

Madis

Kas plaanid ise Mogo võlakirju märkida?

miniKratt

Tekkis väike üldisem küsimus mitte otseselt selle postitsuega seonduv.

Mis suuruse portfelliga oleks juba mõistlik kolida oma asjadega kolhoosi alla? Praegu portfoolio ca 10k+”meelerahu fond”. (Üksikatsiad,mõni fond, kasvukonto, võlakirjad).

Praegu aktiivselt oma investeeringuid väga ei halda. Teen ostud kuu alguses mis eelnevalt plaanis, kui poole kuu peal mingi huvitav intstrument silme alla tekib võtan seda ka ligi.

Ja muus osas buy and forget mentaliteet praegu.

Meelis

Tere! Küsimus, kui Mogo ja elhavee, Storent ja mõni veel turul kaubeldav võlakiri pakub 10+ % tootlust, siis mis loogika on septembri ostude all oleval 60k laneud 8% tehingu taga?

Meelis

Kui suunad raha u 10% väärtuses oma portfellist, siis ilmselt pole mõtet arutuid otsuseid teha 🙂 pigem jah tausta avamise mõttes. Tänud, vist sain isegi aru asjast!

JPuhh

Küsimus osaluse kohta uusarenduse broneeringutes x2, kas saaksid selgitada natuke nende tehingute tagamaid. Broneeringutega spekuleerimiseks, peale korterite valmimist kasumiga müügiks, üüriprojektideks? Ja kuskandis uusarendused on: Tallinna kesklinn, Pärnu rannarajoon?

Randolf

Kuhu pöördududa või mida lugeda, kui sooviks teadmisi ettevõtte loomisest ja sellega kaasnevaid skeemitamisi enda kasuks? Teadmised selles valdkonnas on 0-i lähedased, aga ei ole kuhugi pöörduda ka sellise murega.

Algaja

Freedom finance kohta üks loll aga ikkagi küsimus.

Kui konto sinna teen saan tasuta positsiooni ala (600-700)

Aga kas konto omamine on seal tasuline või lihtsalt aksia hoidmine vms ?

Või teen konto ja unustan ja raha ta mult igakuisalt,aastas vms ei võta.

Seal tehinguid tehes on kindlasti maksud aga huvitab kui teen konto ja tasuta saadud aksia seal edasi lihtsalt tiksub.

kajakas

Kui eesmärgiks on endale igakuist higivaba rulli saada, siis kuhu suunda lendaksid? Kas koguda kinnisvara sissemaksu või törtsutada iga kuu näiteks ISPAsse/võlakirjadesse? (u 800 kuus on kõrvale panna ja mõned tuhanded on juba kogunenud ka)

my bäd, kui mõnes varasemas blogis oled samale asjale vastanud

Vaene rott

Mul hakkasid silmad verd tilkuma, kui nägin blogipostituses 3D graafikut😵🩸

Muidu ma olen niisama võõras (vaene inimene), kes on siia sattunud ja tunneb väga palju respekti ja kadedust rahakrati tehtud töö ees (ja inspiratsiooni ka).

Aga kui rahakratil rahahunnikute otsas leboaega üle jääb, ning kuna rahakrati lugu on täitsa andmepõhine, siis soovitaksin südamlikult seda raamatut, Storytelling with Data, vähemalt sirvimiseks ❤️

Harri

Raamatusoovitus – Gabor Maté – Myth of Normal. Räägib traumadest, lapsepõlvest, enesega rahu tegemisest jpm. Kuulasin su osa Täitsa Pekkis Saates ja pani kohe mõtlema, et äkki oled isegi lugenud seda. Kui pole, siis soovitan!

Folja

PlusPlus on teinud võlakirjade tagasiostmise pakkumise arvestatava allahindlusega. Liiga palju tunnetusi ja infot ei ole, mille pinnalt otsuseid vastu võtta. Teades, et oled ka nende võlakirjade omanik, siis milline on sinu arvamus või tunnetus selle tagasiostmise pakkumise osas?

34
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top