Säästetud raha
0 %
Higivaba papp
0
Kuu sissetulek
0

8 aastat ja 2 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: kolisin tagasi vanematekoju, et sain teha 98% säästmise/investeerimise osakonnas?

Muinsustervitus nagu ütleb Eesti ja maailma kõige vanem inimene, Jüri Kuuskemaa.

Hakkan teid siin esimese asjana kohe hirmutama ja ütlen toorelt, et sõrmenips ja me oleme kõik kohe varsti samad vanad! Ma ei suuda ära rõhutada seda, et aeg paneb räige küttega edasi ja kui sa ikka veel niisama tee serval passid, siis varsti sa ei saa arugi, kuidas mingi alaharitud ja ülemotiveeritud latekstuvipea sust sellise huugamisega mööda paneb, et hoia oma järelmaksuga ostetud Hilfigeri palitu revääridest kinni, kurat.

Oktoobris panin ma absoluutselt igal rindel täiesti segast. Kõik tabelid lasin lõhki! Seda nii higivaba osas, kui ka investeerimise osas. Ma ei saa veel kõiki kaarte avada, aga sarnased peavad tulema järgmisedki kuud. Põhjus on lihtne – valmistan mõtetes järjekordset kinnisvara skeemi ette, mis oleks võimalikult väikeste “kahjudega” ehk siis nii, et peaks võimalikult vähe muud kraami vedelaks lööma. Kui selle jänku päriselt kübarast välja tõmban, siis võtan aja maha ja lasen asjadel päriselt lihtsalt niisama tiksuda mõnda aega (tundes ennast, siis no maksimaalselt nädala ilmselt). Aga start on antud ja skeemi joonistamine alanud! See eksperiment, mida ma siin juba üle 8a teen, ei ole kaugeltki mitte läbi.

Vaatasin oma viimase tuusiku ajal üle pika aja ühe Netflixi miniseriaali ära. Õigemini tegin omale uuesti Netflixi selleks ja pärast kustutan selle ajaraiskaja jälle ära. Jutt käib täpsemalt Conor McGregorist. Väga soovitan. Väga! Sellise tahtejõu ja tööeetikaga venda pole ikka ammu näinud. Ja väga normaalne, et mõnikord tuli elu ja pidu ka vahele. Aga üks mõte jäi mind kummitama ja ma tean, et sellega maadlevad paljud alustavad sendininjad. Ma näen seda igal oma sendisümfoonial – kaotused ja lõuga saamine on hirmutav ja valus. Muidugi on valus, minul ka. Vahel aga PEAB molli saama, sest siis tõused sa motiveerituna pärast veel kõrgemale!

Nüüd järgneb kaks järelhüüet.

Mul on ülimalt-ülimalt kahju, et Pokkerimadis oma blogis tuled ära kustutas. Alles nüüd algakski tõeline tõestamine, kuidas orust välja ronida ja veel tugevamana püünele tagasi sipelda. Vat seda teekonda loeks siira huviga. Nii ei ole pärast pooltki nii äge, kui mees uuesti lihtsalt milliga kuskilt välja ilmub. Ma tahan näha, kust ja kuidas see mill jooksvalt tuleb, higi ja verd näidake, sest kui kakluseks läheb, siis tuleb lõug ette keerata, mitte selg.

See on ühe ajastu lõpp! Pokkerinäo ideed ei sobi kaugeltki igaühele, aga mehe panust kohalikus sendiskeenes on võimatu alahinnata. Aga ei ole midagi parata, igaüks teeb oma otsused loomulikult ise.

Pokkerinäo blogi esimene vaatus on läbi, lähme nüüd koos kohvikusse konjakit kulistama ja Valeri küpsiseid krõmpsutama.

Teine morbiidne uudis puudutab mu ülikiiresti maailmakuulsaks saanud 500-eurost panni. Auto, mille suvel eksperimendina ostsin ja mis tegi köhimata ära 5 kuud sõitu ning mis isegi kohalikus Investori ajakirjas äramainimist leidis.

Kuna nüüd oli aeg talvekaid alla panema hakata (mida mul ei olnud) ja ülevaatust uuendada, siis noh, ma ei tahtnud neid kulusid teha obv. Ülevaatuse läbimine oleks samuti vist normaalne väljakutse olnud…

Tegin siis autost ühe pildi ja viskasin prooviks Marketpleissi üles. Mis hinnaga? Silmagi pilgutamata duublisse – tonniga, loomulikult. Auto sai 7 minutiga müüdud ja soovijaid oli 15 inimest. Oleksin pidand 2 tonni küsima. Või kõigilt tonni ja tuimalt lihtsalt Mehhikosse lendama?

Veidi häiris auto puhul see, et armatuuris põles mingi 34 tulukest, aga ükski polnud selline, millest mul kasu oleks. Ma tahaks, et armatuuris põleks ikka muusika ja meelelahtus, mitte tšekk endšin lait.

Seega lõin oktoobri alguses käed SELLE SELTSKONNAGA ja veeretasin ühe täiesti tutika ja murevaba saani omale hoovi. Ma lihtsalt no üldseee ei viitsi tegeleda mingite ülevaatuste ja rehvide porriga. Passat oli mul “kalla ja talla”, sest ma ei kavatsenud teda remontida. Uus auto on täpselt sama loogikaga, sest minu mure ei ole auto hooldamine, vaid ainult kallamine ja tallamine. See diil on muide teie huvides ka, et ma kõikidele esinemistele kohale jõuaksin! Niiet, olge tänulikud.

Ja ei mingit mootorituld, ainult puhas Eesti muusikamaastiku kuld:

Tänks mootoritule vilgutamise eest, Passat, aga ma pigem vaataks midagi muud auto ekraanilt

Järjest rohkem peaks olema, ja juba on ka nii, et tuvi saaks külmal ajal ikkagi lõunasse lennata. Eelmise kokkuvõtte kirjutamise ajal nii läks. Nüüd selle ajal samuti! Võta siis kinni, kas reisimine on tihedamaks läinud või lihtsalt kuu algustesse osavalt paigutatud:

Nende kupüüride all käis parajasti üüriarvete tegemine ja laiali saatmine

Nii, sai vist kõik oluline nüüd hingelt ära räägitud. Lähme kontodele ja hakkame suurusi võrdlema!

Esmalt ja enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Oktoobris tõstsin kassalindile järgmist kraami:

Ostutehingud:

Eleving (MOGO) võlakirjad @13%

Holm Pank hoius @4.5%

Iute Credit võlakirjad @11%

LHV võlakirjad @10.5%

Lightyear hoius @3.25%

Müügitehingud:

Puudusid

Selline ostukorv peaks iga kuu ca 500€ kontodele lisama. Mõni asi siit viskab sisse igakuiselt, mõni aga perioodi lõpus (nt Holmi hoius). Ja see on siin väga ilmne näide sellest, kuidas suuri rahasid investeeritakse – vähem riski ja vähem retöörni, hoiustele panek on raha parkimine, sest kaotuse hirm on suure rahaga palju suurem. Ma ei oleks uskunud, et ma seda kunagi ütlen, aga see on põhjus, miks palju lihtsam on alustada 100 euroga, mitte saja kiloga.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei pea tööl käima.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 719 eurtsi täiesti niisama (364491€/98 kuud).

Oktoobris võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 152 119€. Peaks vaatama, mis number troll see sinna Mustamäe tee Porsche poe juurde sõitiski nüüd…

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 98% ehk umbes 148 702 euroraha. Mis nii viga isaselt investeerida, kui selline kuu kasvõi korra 3 aasta jooksulgi oleks.

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli oktoobri jooksul kokku 147 121,5€.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Novembri alguses teen ülevaate oktoobri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
10 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
fänn

houli kräpp

Publikum

Ei saa välistada, et ei oska lugeda, aga mis tummine flip see oli?

Rahaboss

Siis läks ikka julmalt hästi, et arendajaga ei pidanud magama. Muidu jälle Antslase juurde minek.

Ellu

Mis kanalite kaudu laenud välja antud, kust igakuised intressid siin tabelis? Mingid platvormid või otse inimestele?
Ei suutnud ise viidet tuvastada 🙂

Pokkerimadis

Tänud heade sõnade eest! Ei kao kindlasti päris ära, aga hetkel tunnelfookus mujal jah. Vähemalt korra kvartalis kriban investeeringutest edasi, aga uudiseid ei jõua lugeda hetkel. Küll uue asjaga ka lähikuudel kapist välja tulen, praegu pole enam kohutav, vaid lihtsalt halb, vaja veidi paremaks veel saada. Ideid, skilli, väga head punti jagub, võib-olla ei tule midagi suurt, aga võib-olla ka tuleb.

Ja võimas näha, et oled nii aktiivsete tulude tõstmise kui investeerimises aktiivse lisandväärtuse loomisega kõvale tasemele jõudnud, siit tuleb veel midagi vägevat. Nii võib sellest tuvi topisest veel rikaste topis saada. Omal ajal alustades saigi sarnaseid mõtteid põrgatatud. Pohh see axajate/idude/mille iganes analüüs, 10% indeksi tootluse asemel 11% saada suht võimatu, fookus panna aktiivsetele tuludele ja huvi korral ka investeerimises sellise lisandväärtuse loomisele. Tore näha, et õpilane on õpetajast kena hooga mööda läinud, ongi rohkem motti vahe tagasi teha!

10
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top