8 aastat ja 7 kuud. Pilguheit (palga)töötu varasalve: minust pidi tegelt hoopis vannide müügimees saama

Tsiteerides üht minu suurt eeskuju (enamus mu eeskujudest kas istuvad kinni või on mentaalselt ebastabiilsed) Forrest Gumpi: “…life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get“. Ma olen täiega nõus sellega ja ikka väga mitmeid kordi iseendale sama asja meenutanud.

Kerime tänasest mingi 15 aastat tagasi ja te oleksite võinud mind näha Mustamäe teel Balteco vannide salongi ees parklas autos (manuaalkastiga Hondas) nutmas.

Kas ainult mina olen selline või te mõtlete ka vahel nii, et kui te näiteks sõidate täna mõnest oma vanast töökohast mööda ja kui teile oleks keegi kunagi seal töötades öelnud, et ükspäev sõidad sa siit mööda ja sul on x, x ja x elus olemas? Kas sa oleksid teda uskunud? Mu meelest on see üks veidramaid mindf’kke, mida iseendale teha ja ma teen jumala tihti endale nii.

Näiteks kruiisin mööda oma vanast keskkoolist ja kujutan ette ennast seal vahetunnis aknast välja passimas. Ja siis mõtlen, et ma poleks mitte kunagi osanud arvata, kus ma oma eluga täna olen. Üliveider, proovige. Selleks ei pea isegi seeni tegema.

Hiljuti sõitsin mööda Mustamäe teed ja seal on Balteco vannide salong. Koht, kuhu ma kunagi tööle kandideerisin. Ja olin – ma ei liialda – ülisuper pettunud, kui ma valituks ei osutunud. Sest sel hetkel oleks ma kogu hingest just seda tööd tahtnud teha! IGAVESTI! Miks?

No sellepärast, et mul oli üks vanem sõber, kes müüs mingit meditsiinikraami. Mkmm, mitte seda valget pulbrit, vaid nagu röntgeni tegemise aparaate jms. Sellel tüübil olid alati automaatkastiga autod (meil kõigil teistel olid ju noorena manuaalid ja käigukastidel ALATI hammakad läbi, niiet see käigukepp liikus seal nagu lusikas vedela mee purgis), uued riided, vist isegi mingi Bossi trussiku serv paistis, kui ta autosse istus jne. Saate aru küll, täismäng ikka. Minu jaoks ülim eeskuju ja igas poosis tehtud vend! Umbes nagu see automaatkaikaga bemmiga ringi tuusav prill:

Ma arvasin siis, et kui ma ka midagi müüma saan minna, siis on Bossi allarid endalgi igapäevased ja mitte ainult see üks paar sõpradega kamba peale, mida reedeti kordamööda peol kanda saime (don´t ask).

Aga krdi Balteco, kes mind endale ei tahtnud! See viha ja pettumus oli ikka rets, mis mind alla neelasid. Mu elu oli rikutud!

Ja kui ma nüüd sealt poest mööda sõitsin, siis mul tekkisid reaalsed külmavärinad…

Kui madalad said ühe mehe unistused olla??? Veeta oma elu seal poes, et saaks automaatkastiga Passatiga mööda tänavavõrku ringi patrullida ja Bossi alukate naeratust bussi ootavatele naistele naeratada?

Kui te mõtlete, kas mul on hetkel häbi enda pärast, siis jah, muidugi on. Aga ma ei teadnud siis paremini. Peabki häbi olema. Häbi on ka oma esimesi investeeringuid ja esinemisi vaadata, aga see on normaalne – see tähendab, et ajas on mingi areng toimunud.

Teine täpselt samasugune kogemus oli mul Tondi kandis mingis tulekustutite poes, kuhu ma KINDLASTI tööle pidin saama! Sain? No päris sain ju. Maja ees autos pillimine vol2… ja endiselt manuaalkastiga Hondas.

Täna mõtlen küll, et uuuhuhuhhuuu, kui hea, et need asjad mulle mõeldud ei olnud. Hirmuga ketran peas fantaasiaid, kuidas ma oleks praegu võibolla mingi keskastme juht seal kustutite või vannide poes, käiks korra aastas abikaasaga Jurmalas ja armukesega Hurghadas. Ei mingeid Rahareive, lateksmaske (ilmselt siis noh vähemalt mitte tuvi omasid), oma kella järgi elamist, üürikaid ega midagi.

Õudne. Okei, ma ei saa rohkem nendele asjadele mõelda. Võtan selle oma terapeudiga järgmisel korral teemaks ja teid rohkem ei kurna.

Nüüd siis nagu ikka enne tabelite avaldamist traditsiooniline põige eelmise kuu ostukärusse.

Märtsis tõstsin kassalindile järgmist manti:

Ostutehingud:

AMD.US @207.79$

Amazon (AMZN.US) @173.77$

Bitcoin BTC @57724€

Raivoheinmetall (RHM.EU) @436.66€

Vanguard S&P 500 (VUSA) @89.36€

Müügitehingud:

Puudusid

Eelmise kuu RaivoHeinmetalli ost oli küll päris okeilt ajastatud ju:

Kahju, et aind 2tk julgesin võtta

Igakuist palgatõusu siit välja tuua ei saagi nagu tavaliselt teen, sest aktsiad, btc ja vusa fond nii regulaarselt sisse ei viska nagu laenud-võlakirjad. Vanguard, btc ja mõned üksikud USA stonksid hakkavad selle aasta igas ostukorvis olema ja korduma, sest neid võtan iga kuu alguses kindla summa eest värskelt peale.

USA üksikaktsiatega on seis praegu selline (neid korjan SELLE SAIDI KAUDU ja siit võid ise ka omale ühe boonuseks saada): Vanguard on praeguseks nii:

Ja BTC nii:

PS. kaks eelmist pilti sisaldavad juba ka mu aprilli panust.

Kohe järgneb rahakoti täpsem sisukirjeldus. Kuu kokkuvõtted peaksid sisaldama vähem möla ja rohkem tõestust, eksole?

Järgnev pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara. See ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapimiljokaks. Kes seni veel aru pole saanud, siis higivaba papp = see papp, mille nimel ei ole otseselt aktiivset tööd tehtud.

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu nüüdseks juba ca 3 791 eurtsi täiesti niisama (390550€/103 kuud).

Märtsis võtsin teie eest raha ära suurusjärgus umbes 19 073€.

Seega 2024 eesmärk iga kuu üle 10t koju tuua:

✅ jaanuar

veebruar

✅ märts

Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Uut raha läks sellest tooma ca 74% ehk umbes 14 150 euroraha. Nii saab rallit sõita küll. Suur sissetulek lubab suuremalt kulutada, aga ka suuremalt uut plekki tööle panna. Uinn-uinn!

Kolhoosiga on endiselt nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja see mu peamine rahakatel ongi. Eraisikuna ma enam ei investeeri. Kolhoos ongi juba nii laenuvõimeliseks ehitatud, et esimesed ärilaenud on käes ja esimesed tagasigi makstud!

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosi ehitamisega sipleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli märtsi jooksul kokku vaid 2701,05€. Päris nõrk kuu, ei teagi, mis valesti läks. Õnneks selle jama kompenseerivad higiga teenitud peesod, mida tuli mitme ettevõtmise alt sisse täiesti talutav summa.

Selle ülemise numbri sees on ka blogi affiliate tulu (märtsis 300€), kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast waaaay väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ning tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu higivaba finantskümnevõistluse edetabel. See on mul endal üks lemmikuid. Väike kommentaar siia juurde, et jah, mitu rida on nulle. Põhjus on selles, et seniks, kuni on suuremaid projekte ja võimalus, siis kasutan ühisrahastuse raha mujal. Kui muid asju ei leia vahepeal jälle, siis Mintosed jms on alati olemas ja ootel.

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Aprilli  alguses teen ülevaate märtsi kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth hetkeseisuga:

Ükski Rahakrati otsus ega tekst minu kanalites ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi.

Hakkame koos bojaarideks!

Grünfin

Mis see on: Eesti oma bisness ja jätkusuutliku investeerimise platvorm (Skype ja Wise endiste plikade tehtud!). Grünfin võimaldab paigutada raha isikliku vabaduse fondi või lastele iseseisva elu alustamiseks mõeldud fondi, hoolitsedes samas selle eest, et investeeringud teeniksid maailma parandamise eesmärki. Portfelli on võimalik koostada isiklikele väärtustele tuginevalt, valides looduskeskkonna, sotsiaalse ebavõrdsuse või tervishoiu teemade vahel.

Boonus: kõiksemees (ja naine) saab “tervitusnapsuks” tasuta 20€ kingituseks, et oma investeerimisratas keerlema lükata. Link SIIN.

Aufort.gold

Mis see on: Aufort pakub kõige lihtsamat ja mugavamat lahendust kulda investeerimiseks nii alustavale kui ka kogenud investorile. AufortGold’iga saab tehinguid teha kiirelt ja digitaalselt ning see on tagatud reaalse kullaga, mida saab soovi korral ka välja võtta. Aufort on esimene ettevõte maailmas, mis annab võimaluse osta kulda digitaalses vormis läbi e-poe.

Boonus: minu koodi Rahakratt5 või allolevat linki kasutades saad 5€ soodukat oma esimeselt ostult.

Kuidas liituda: kui plaanid osta (digi)kulda, siis kasuta minu soovituslinki SIIN.

Freedom Finance

Veebimaakler, kelle kaudu saab USA ipodel osaleda. Nagu tihti USA maakleritel on kombeks, siis jagatakse uutele liitujatele huupi kingituseks aktsiaid (eraisikutest liitujatele ja al. 25a vanustele). Nii võib saada midagi suvalist või midagi väga head. FF pakub uutele liitujatele sama diili: SEDA LINKI litsudes ja registreerides saab iga blogi lugeja kingituseks juhusliku aktsia väärtusega kuni 600 USD.

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
20 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Väga algaja investor

Ahoi!
Ikka ja jälle humoorikas! Selle eest tänan väga! (sügava-kummarduse-emoji-mida-ma-ei-tea-kuidas-siia-panna)
Olen ise investeerimises verivärske (tervelt 1,5 kuud) no ja ei saa mina aru kust osad sinu numbrid tulevad 😀 aita palun hädast välja, sest ma ei saa rahu. Millest see kuu sissetuleku nr koosneb?? Märts 390550€? Märts19 073€?

Aron

Millest see kuu sissetuleku nr koosneb? – “Eelneva numbri sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu Maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.”

Märts 390550€? – See on alates algusest kuni praeguse ajani nö higivabalt teenitud papp kokku.

Märts19 073€? – See on siis 2024a märts teenitud papp (higine ja higivaba papp)

Ma ei ole robot

kui see saladus pole mis intressiga sa oma esimesed laenud seal blogi algusaastatel välja andsid, seal ca 1965 või nii 🙂

Mees Põlvast

Ma oleks väga ettevaatlik irooniaga, mis on suunatud automaatkastiga Passatite pihta.

Põlva Guido

Naised tulevad ja lähevad, passat jääb! (enamasti)

Martin

Olen jäänud meelde, et sul korterite arv üle 10, aga tabelis on märgitud 4 erinevat kinnisvara. Kuidas seal tabelis ülejäänud korterid kajastuvad?

milkumees

Millal mill kukub? Kuidagi venib siin lõpu poole..

Taunts

Küsimus, miks VUSA ja mitte VOO?

Kristiina

Küsiksin ühisrahastuse kohta. Mul on endal väike kogemus Estateguru’ga ja vaatan, et asjad lähevad aina hapumaks, probleemsete laenude hulk on suur ja sellest on ka avalikult juttu olnud. Lisaks otsustas platvorm hiljuti tasusid tõsta. Aga vaatan, et Sinu lehel neile antud soovitus ikkagi püsib?

Taunts

Estateguru jagas headel aegadel raha liiga kergelt vasemalle ja paremalle. Saksamaa osakonnas valitses täielik anarhia ja ma saan aru, et seal tehti meeskonnas suurpuhastus. Aga eks seal on ka oma põhjus, miks Estategurust laenu võetakse/antakse ja mitte pangast. Default rate on mul seal päris korralik, aga ma võtan seda kui kooliraha ja õnneks sain suht õigel ajal pidurit tõmmatud.

Erki

Kuidas saab sinu blogi lugeja olla kindel, et sinu netoväärtus tõepoolest on see, mida sa väidad? Kuna sa varjad oma isikut, siis ei ole võimalik absoluutselt mitte midagi kontrollida ja ainsateks tõenditeks on sinu esitatud kuvatõmmised mõnede aktsiate ja bitcoin’i kohta, mis tõendavad ainult vähemat osa kui 2% sinu varade olemasolust. Ülejäänud 98% eksisteerimise kohta pole mitte midagi peale sinu sõnade. Kuidas saab lugeja olla kindel, et sa päriselt oled selle 8 aastaga jõudmas miljonini ja ei ole näiteks lihtsalt oma netoväärtust 10-ga korrutanud?

20
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top