Aasta investeerimist – käsi kullas või hännaalune mullas?

NB! Järgneb tähtis juubelipostitus! Lapsed magama ja täiskasvanud lähevad panevad puhtad peosokid jalga, pingutavad traksid ning trimmivad kulmud (daamidel palun ballikleidid selga ajada) ja siis tagasi tulla. Mingit kasimatut pööblit ma siin täna näha ei soovi.

Ma usaldan teid. Ilmselt käisite ja lõite ennast lille, kui nii palusin. Muidu ma edasi ei kirjuta.

August 2016 on see maamärk, mis tähistab Rahakrati essat sünnipäeva. Lõin keset torti üheeurose mündi seisma aga leeki ei saanud otsa isegi pikalt kuumutades mitte. Kuidas teie, finantsiharad, oma sünnipäevasid tähistate, ma ei mõista.

Kuidas kulgevad üldiselt aga minu pidustuste ettevalmistused? Alustuseks lugesin kõik oma aasta jooksul teenitud intressid ja dividendid kokku ning fantaseerisin uhkest peost. Kahjuks vastas Koit Toome (korrektne hääldus eesti keeles: Kott Ploome) mu kirjale ja eelarvele otsa vaadates, et kas ma olen mingi naljavend vä. Ei ole, Kott. Ükspäev suudan su oma isiklikule festivalile tellida ja siis palun laval sul lihtsalt vait olla. Põhimõtte pärast, noh.

Aga ma tean, et te tulite siia minu raha üle lugema ja mingid eraelulised heietused kedagi ei huvita. Heitsin retrospektiivis pilgu oma kõige esimesele kuu kokkuvõttele, mille avaldasin aasta tagasi augustikuus juuli kohta. Täiesti masendav. Nagu mingi poolearuline oleks selle kokku monteerinud. Häbi on lugeda ja sitaks igav ka. Aga täna on hea võrrelda, kuidas siis mõte liikus ja kuidas täna liigub. Rahanumbreid on samuti hea kõrvuti panna. Näiteks aasta tagasi oli juuli sissetulek ca 1400 eurot ja selle aasta juuli number ca 2300 eurot. Võta nüüd kinni, kas see ilma Krati ellupuhumiseta ka nii oleks juhtunud aga arvan, et pigem mitte. Sisenevate pappide nimel olen ma teadlikult kõvemini vehkima hakanud. Varusärk on koguaeg tööl kaasas, et kõva tempoga poole päeva pealt puhta vastu ära vahetada. Ligi 1k euro võrra aastaga erinevaid sissetulekukanaleid kasvatada annab kõva motivatsioonilitri küll. Teile ka, ma loodan.

Krati eluaasta esimesed kaks kuud oli igasugune passiivne sissetulek null eurot. Seda rõhutan neile, kes täna alustavad – no tõesti ei hakka kohe sisse loopima ja need protsessid võtavad aega. Selle aasta juulis tuli kontole salaja ja põhimõtteliselt ilma minu abita juba ca 100 eurot. Kui nüüd mõelda, et see aasta oleks mööda läinud nagunii, siis tasub ju parema elu nimel punnitada ja finantsvabadussõda pidama hakata küll. Täna on hea tagasi vaadata ja endale mõttes pai teha, et alustatud sai.

Täpne ülevaade esimese investeerimisaasta passiivsete pappide osas on järgnev:

2015. aastal: 11,27 eurot;

2016. aastal 347,54 eurot.

Kokku Rahakrati esimesel aastal teenitud passiivne papp? Fakk jee, 358,81 eurot!

Täiesti põhjuseta ja igavusest jagasin kogusumma korra igakuiseks sissetulekuks – see teeb ekstra 29,90 eurot iga kuu juurde.

On näha, et peale on hakanud alles pärast mitmendat kuud loopima. Järeldus? Ei tohi liiga kärsitu olla ja ei tohi liiga käbe alla anda. Kui kogu see sissetulek eestlaslikult mingiks arusaadavaks väärtuseks konverteerida, siis võiks selle soodsama otsa Egiptuse reisi pakkumisega sirgu lasta ja oleks aastaga justkui tasuta tuusik välja teenitud. Nii mõeldes tundub päris ahvatlev oma rahaasjadega tegelema hakata, eksole?

Kui veel korra heldinult kaugusesse vaadata ja esimesele aastale tagasi mõelda, siis on mu elu kardinaalselt muutunud. Minu tegemistel on nüüd korralik rahapoisi lõhn juures ja kui varem tuli vastassugu ehk muinasjutuprintsesse (Tinderellasid) tõesti ainult võltsitud profiilipildiga Tinderist taga ajada, siis täna kõnnin linnavahel aktsiapakk kaenla all ning naisi murdub nagu loogu. Võin lohutada, et miski ei ole juhtunud üleöö. Olen näinud vaeva kogu elu korrastamisega: alates trennist ja toitumisest, kuni selleni, et loobusin vanadest trukkidega adi stressipükstest ja ostsin esimesed murdejoonega püksid omale – viigikad. Sellised nagu peentel pangahärradel kombeks kanda on. Jepp, järgmiseks on ostulistis lõhnavesi.

Aasta on olnud tormiline – börsidel möllamine, blogi sünnitamine, Parima Investeerimisblogi 2016 tiitli ostm… võitmine, laenuhaiks hakkamine, intressid, dividendid, poršed-kokaiin-modellid jne. Kuidas see kõik minuga juhtunud on? Nagu mu hea sõber ütleb, siis ega asjad muudmoodi ei juhtu, kui ise elul cojones’itest kinni ei haara.

Kuradi äge, et te kõik siin vahite ja mind üles leidnud olete! Oleks mul raha mütsi jaoks, siis võtaksin selle praegu teie ees maha. Ja nagu näete, siis ma ei keevita mingeid 36 minutit avanevaid exceleid oma rahade kohta, isegi aasta kokkuvõttes mitte, vaid räägin pigem paarist suures numbrist ja oma sammudest rahamaailmas. Eesmärk on saada Eesti rikaste edetabelisse, sente lugedes mitte lolliks minna, et ka täna saaks elu elada ja asja nautida ning iga päev olla parem versioon oma eilsest. Kõik selleks, et ükspäev oleks rohkem vabadust – teha tööd kustiganes vihviga ühendatud gloobusenurgast, nautida rohkem vabadust ja mine tea, ehk tekib siuke härdushetk, et hakkaks ka mingit osa pappi väetimatele jagama. Kalamaja hipidele ja teistele pealinna karvikutele võiks näiteks korraldada Kadrioru tiigis heategevusliku pardliralli (sponsored by Braun).

Aitäh kõikidele! Aukalt. Ma loodan, et see on ka edaspidi nii – mina viitsin mässata-kirjutada ja teie viitsite siin ihalemas käia. Tundub, et selliselt on rollid paigas ja kõigile sobib. Jah?

*  Kasutan juhust, et edastada üks kaubanduslik teadaanne – ma siit blogist mingeid hüvesid ei teeni aga kui lugesid jutu kadedusega läbi ja tahaksid ka passiivse papi boss olla, siis teeme sellise diili, et sa tule Rahakrati soovituskoodiga www.mintos.com ühisvõlandusse raha keerutama ja mõlemale tuleb surakas lisapappi Mintose kontole automaatselt juurde.

Siin on Rahakrati Mintose soovituslink https://goo.gl/WlPxTj ja kui sa annad oma kolm veretilka sealse raharattaga liitumiseks, siis astume kumbki pika sammu oma finantsvabadussõja võidule lähemale. Välismaa keeles on tingimused päris lihtsalt ära öeldud: both sides will receive 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

28. loo pilt RK

 


9 thoughts on “Aasta investeerimist – käsi kullas või hännaalune mullas?

 1. Kristo Vasta

  Suurt motivatsiooni ka edaspidiseks.

  1. rahakratt

   See soov kulub ära, edastan oma tänusõnad.

 2. Raido Vasta

  Tervitus!
  Päris hea tulemus esimese aasta kohta! Iga päev sisuliselt mitte midagi tehes 1 euro tagataskusse pista pole sugugi paha variant. Parem ikka kui mitte midagi. Aga kera veereb ja järgmise investeerimisaasta lõpuks on iga päev vähemalt kolm samaväärset münti lisandumas. See peaks täitsa reaalne olema (eelkõige väljaantud laenudelt intresside laekumise korral).
  Oleksin isiklikult tahtnud lugeda ka sinu investeerimisaasta erinevaid tootlusnumbreid. Need on midagi, mis on ka igal lugejal enda portfelliga võrreldavad. Näiteks palju oli sul ühisrahastuse kogutootlus ja aktsiates jne. Kui blogides kirjutatakse, et näiteks dividende laekus kokku 15000 ja endal kõigest 400, siis vahe on suurusjärkudes ja võib mõnel motti alla viima hakata. Kui aga tuuakse välja tootluseks 12% aastas ja sul endal on nt 11%, siis selline võrdlus on juba lihtsamalt võrreldav ning võib anda kõvema lisalaksu edasi pingutamiseks, sest suund on ilmselt õige (või siis panna juurdlema, miks minu tootlus just nii väike on).
  Sinu eesmärkide hulgast ei leidnud ma viidet-vihjet pere loomise kohta… See ei ole küll ka otseselt selle blogi teema, aga pikemas perspektiivis kindlasti on, kuna pere tulud ja eelkõige kulud on hoopis teisel tasemel. Aga ilmselt on see plaan kaugemasse tulevikku lükatud ja keskendud pigem praegustele eesmärkidele?

  Soovin sulle järgnevaks aastaks sihikindlust ja jaksu edasi rabada ning ka meid (lugejaid) oma humoorikate lugude ja kokkuvõtetega lõbustada!

  1. rahakratt

   Tootluse numbreid ei ole suutnud nii hästi kokku võtta, et esitleda julgeks. Olen sinuga nõus küll, et need annaks parema pildi mu pappidest.

   Pärijate genereerimise plaan läbi suguaktide on ka kuklas tiksumas. Ma ei ole seda eesmärgina eraldi lahti kirjutanud… Kui see tekib, siis kindlasti löön siingi laulu lahti ja kajastan rahaasju edaspidigi aga vastavalt siis tekkinud muudatustele. Usun, et see perevärk juhtub õigel ajal 🙂

   Tänan soovide eest ja jään sind käsi põsakil siia tagasi ootama.

 3. Aleksandr Vasta

  Tore lugemine on olnud aasta läbi 🙂 Tänud ja jaksu edasiseks!

  PS! Siin väike õpetus, kuidas suure rahaga hakkama saada pildilt pärit Scrooge McDuck (ehk eestimaalastele tuntud ka kui Onu Robert) moodi: https://www.youtube.com/watch?v=viDL2W0HcJw
  Tähelepanu, videos on tegemist väljamõeldud looga, mille tegelasi päriselus olemas ei ole.

  1. rahakratt

   Hahaa, raisk, ma sukelduks õnneuimasena täpselt samamoodi kohe peakaga sisse! Hea lühike ja õpetlik film, ega suurtel investoritel polegi aega pikemaid videosid vaadata.

 4. Kerjus Vasta

  Palju õnne tagantjärgi. Olen jõudnud 2021 lugemistega siiamaani. Hakkasin ka ise kaks kuud tagasi investeerimisega tegelema ja just tänu sinule peaks mainima. Enda isiklik pagas on 1200 kätte, millele lisanduvad väiksemad lisad. Auto liising on 270 +korter :D. Aga kusagilt peab alustama! Tänud!

 5. Lisett Vasta

  Edasi lugedes loodan teada saada lõhnavee margi, et tänaval õhku nuusutades teaksin, mis on see õige Rahakrati hõng 😀 (ilma maskita ilmselt muudmoodi ei ole tuvastatav 😀 :D)

  1. rahakratt

   Polegi seda vist välja öelnud, kuna puudub kindel essents mul. Raha lõhn on vb juba juures aga küll.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga