Kas 2021 tuli 30k higivaba kokku? Kas poole milli eesmärk tuli ära? Mis saab 2022 aastal?

Tuti-pluti jah, midaiganes… (tülpinud häälega).

Pean ütlema, et ülimalt demotiveeriv on enda 2021 numbreid näidata, kui just lugesin, kuidas Raha-Jaak enda isikliku rongi on ostnud, millega Tallinna ja Elva vahet ringi kaarutada. Meenub tõesti, et tema eelmise aasta eesmärkides oli elektrisõiduk, aga no ei osanud ma toona küll nii oligarhi lüket mehe poolt oodata. Kuidagi kehva meki annab selline asi enda aastale, noh.

Ma ei teagi nagu. Mis kuradi vaaraodega ma siin võistlema pean ja kuidas see üldse võimalik on? Väga keeruline on tuju üleval hoida, kuigi ma tean, et olen temast vähemalt paremas vormis ja noorem ka. Räägitakse, et Eesti esimese rahablogeri Raha-Jaagu vanuse välja arvutamiseks on vaja tal jupp jalga otsast saagida ja siis ringe lugeda (nagu puude vanust määratakse, tead küll).

Fun Things To Learn About Tree Rings with Kids! - Our Days Outside
Foto sellest, kuidas Raha-Jaagu poeg isa vanust kokku arvutab

Nagu te teate, siis mina ei ole traditsiooniline aasta kokkuvõtja. Uue aasta alguses näitan mingeid kokkuvõtteid küll, aga suuremad pidustused leiavad minu blogis aset tavaliselt augustis, kuna siis on mul isiklik aastavahetus ja põhjus teilt kingitusi nuruda.

Mis ma teile siis näitan?

Viskan kokku mõned huvitavad numbrid, mis võiks teile muljet avaldada ja teid endiselt siin käimas hoida:

421 167 korda käisite te mu blogis aasta jooksul kokku. Eeee… miks?

2 korda olin ma kodumaiste žurnaalide kaanestaar (ajakiri Investor ja Rapla Sõnumid)

30 591 eurot teenisin m higivaba pappi. See on raha, mille nimel ma tööl ei käinud. Saad aru, mis summa see on?!?! See on nagu kõvemate meeste elektriarve detsembris. Kolossaalne ju! 2 ja pool kilo iga kuu!

81 561 eurtsi on kogu mu teekond mu ette laotanud ilma, et tööd oleksin teinud

41% on keskmiselt kogu teenitud papist läinud uuele ringile (sest jah, raha kasvades tuleb seda endiselt säästa ja põllule idanema loopida)

9 414 eurot suutsin keskmiselt iga kuu koju tuua (palgatöötuna!)

No on ägedad numbrid, onju? Cmon, öelge, et on!

Mõnes osas on need väiksemad kui eelmisel aastal, aga siin on üks mässiv põhjus selleks: tuleb välja, et suvel ostetud rantšosse on võimalik lugematul hulgal pappi toppida. Ja kusjuures veel nii, et see välja ei paista! Majade omamine polegi nõrkadele. Just tuli mu detsembri elektriarve ka… maja, kus talvel aktiivset tegevust ei toimu… suutis tarbida ca 280€ eest särtsu…

Oleks mul natuke raha selle arve maksmisest alles, siis sammuksin krauta poole nööri ostma praegu.

Kahjuks selle kurikuulsa poole milli eesmärgini, mida plaanisin, ma ei jõudnud. Olen hetkel kuskil 430k juures, aga tead, mida suurem on portu, seda rohkem mõjutavad seda ka langused. Ehk siis mina topin iga kuu aktiivselt plekki sisse küll ja ostan igast manti endale juurde, aga kui selle vara väärtus vahel langeb, siis õõtsubki portfelli väärtus nagu tüseda ooperilaulja büst lavale sammudes. Ei ole midagi teha, noh. Tuleb vait olla ja edasi teenida.

Üks äge harjutus, mida ma 2021 alguskuudel tegema hakkasin ja mis mind päris hästi ree (vee) peale hoiab, on igakuine ostude ülesmärkimine. See on kuidagi siuke psühholoogiline maindfak, et juba seetõttu peab iga kuu midagi ostma, et selle kirja saaks panna. Ma ei mäleta, kust ma sellist asja lugesin, aga ju ta mingi produktiivsusraamat oli. Võibolla ongi hea, et raamatust see trikk meelde jäi, mitte raamatu pealkiri.

Selline nägi minu 2021 välja ostudes (ja mõned müügidki sekka, et rantšo jaoks rahasid vabaks kabetada):

Detsember

Bitcoin @44939.68 ja @41712.70

EGR1T @4.017

Ethereum @3524.81

Ärilaen

November

Coop

Hepsor IPO

Ärilaenud x2

Müük

EGR1T kasumiga +17%

Siauliu kasumiga +45%

Oktoober

Arco Vara AS

Aufort osalus

Enefit Green AS

Müük

Litecoin kasumiga

Ethereum kasumiga

TSM1T kasumiga +8,58%

September

IuteCredit Finance võlakirjad

EfTEN United Property Fund

LHV Group aktsiakapitali suurendamine

Silen2

Startup otseinvesteering

Ärilaen

Müük

TKM1T kasumiga

August

Startup otseinvesteering

Ärilaen (iga kuu ca 75€ higivaba)

Müük

NHCBHFFT kahjumiga

PSTH kahjumiga

TAL1T kahjumiga

TVEAT kasumiga

Juuli

Kinnisvara

Novaturas

Ärilaen 5%ga sisse ja 10%ga edasi

Müük

Bercman Technologies kasumiga

Juuni

Bercman Technologies

CPA1T

LHV1T

PlusPlus Capital võlakirjad

TSM1T

Ärilaen

Mai

ARC1T

CPA1T

Creditstar võlakirjad

EfTEN III

SAB1L

TSM1T

Ärilaen

Aprill

Ampler

Barking

Lexi.Market

SAB1L (lhv ja kaub. divikad)

Silen

Ärilaen

Märts

SAB1L

Ampler

Ärilaenud

Sel aastal otsustasin jätkata poole milku püüdmist. Loomulikult panin endale intressid ka peale ja kuna ma olen hingelt liigkasuvõtja nagu me kõik siin, siis intressid on mürgised ning eesmärk on saada aasta lõpuks kokku 555 555€. Ja nagu kirjandusklassikud on öelnud, et kui tervet ei jõua, siis tee pool ning nii plaanin minagi: kui 555 555 kokku ei tule, siis teen pool ehk 555.

Tehtav? Pole aimugi. Aga olen selle summa juba etappideks jaganud nagu head eesmärgid ikka ning hakkan kütma (muidugi mitte elektriga…).

Unustame nüüd 2021 ära ja keerame pilgud tulevikku. Enne ma siin asja rahule ei jäta, kui omale ka rongi saan!

Lükkab ilusti vaiba alla ära ja ei tee teist nägugi…

Lõpetuseks niipalju, et kui sa nüüd mõtled samuti oligarhide klubiga liituda, siis ma olen SELLELE LEHELE kokku kogunud teie jaoks mõned soodukad, mida kasutada saate, et hoog vähe rutem üles tõmmata. Aga ärge must, palun, mööda minge!

Jälgi
Teata mind
guest
19 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rullikas

A miks sa end kellegagi võrdled? Parim tunne on siis kui sa seda enam tegema ei pea. Kipub nõmekonnaks jälle minema sedasi. Sa ilmselt ei kujuta ettegi kui paljudele sa oled eeskujuks. Mitte, et tahaks tuvi moodi sit*uma hakata inimestele, aga see alter tegevus – investeerimise alustamine. Mulle vähemalt oled. Seega, lase edasi. Ma ka ei saanud oma teekonnal esimese aastaga 5-kohalist nr täis. Aga ma olen ikka paremas seisus kui varem.

Cheers.

rahakratt

Jaa, see on jumala õige, et võrdleme end ikka enda eilsete minadega. Eks ma vahepeal niisama torgin Jaaku ja õngitsen, et ehk viskab haletsusest mõne milli mulle jne. Tänan heade sõnade eest, väga lahe on kuulda, et minusugune lihtne jope kellelegi eeskujuks/abiks saab olla!

Brun

Miks see must sinust mööda minna ei tohi

rahakratt

Helme käskis nii kirjutada.

Bro

Hea töö! Ühisrahastusest oled tänaseks täitsa väljas?

rahakratt

Nukid! Ei, täiesti väljas ei ole. Kuna mul on kohti, kuhu suuremalt sisse minna, siis olen selleks sotsiaalrahastuse plekki kasutanud. Eks ta nii on, et aja jooksul leiab rohkem võimalusi sinu juurde tee ja seega on ka rohkem valikut. Mintosed jms mulle seni istuvad muidu veel jumala okeilt.

H

Jep, mul tekkis esimese kommenteerijaga sama mõte. Kui võrrelda ennast 90% inimestega, on ilmselt kõik selle blogi lugejad, Rahakratist rääkimata, investeerimiskunnid ja kröösused. Aga ka see ei vii tegelikult kuhugi, v.a aitab natuke (ja mitte-jätkusuutlikult) teiste arvel enda enesehinnangut upitada 😀
Mina pean küll tunnistama, et sain just siit blogist tõuke rahaga midagi mõistlikku ette võtta. Kuskil 4 kuud olen vaikselt nokitsenud: maxisin III samba nii 2021. kui 2022. aastaks ära, lisaks katsetan LHV kasvukontoga ning loomulikult on mul muuhulgas ka Enefiti aktsiad (kuidas siis muidu). Passiivsest sissetulekust on vara rääkida, aga enda rõõmustamiseks käin aeg-ajalt LHV netipangas vaatamas ilusaid rohelisi protsente ja arvusid 😀 Ikka parem kui alles suvel, ning kes teab – ehk aasta pärast saan juba sisuliselt aru, mida teen.

rahakratt

Loen ja mõtlen, et päris hästi oled alustanud. Päris mõistlikute liigutustega. Mõtle selle peale nii, et isegi, kui kaotad, siis alles hiljuti polnud sul sedagi, mida kaotada. Igaljuhul oled juba oma eluga nii palju paremas kohas!

Präänik

See nn päeviku pidamine on hea jah. Mul selliseid summasid ning blogi ette näidata ei ole, aga panen ka ostud-müügid kirja ning lühidalt ka teesi, miks ostsin ja miks müün.

Mis seisukoha sa hetkel Funderbeami isas võtnud oled?

Andres

Sa oled väga tuus. Jätka samas vaimus ja paluks rohkesti meeme ka.

rahakratt

Ma tänan, komplimente pole kunagi liiast, eriti meeste poolt. Päriselt, äge!
Jätkan!

Toriseja

Sa ajad mind närvi oma järjekindlusega! 🙂 Tean muidugi, et rikkaks saamiseks on vaja distsipliini ja kannatlikkust, aga kuidas ühel noorel mehel seda nii kapaga jagub, ah?

Kui ma nüüd lähiaegadel uuesti oma rahade seisu ilusasti exelisse panen, siis on see puhtalt sinu süü!

rahakratt

Ma olen selle nii enda jaoks mõelnud, et aeg läheb nagunii mööda. Ma siis parem panen veidi plekki tööle, et tulevik parem oleks ja nii on seda väga lihtne teha. Aga seda va järjepidevust mul õnneks jagub. Ka muudes eesmärkides. Kui midagi ikka väga kätte saada tahan, siis lähen läbi tule ja vee… ütleks pigem, et läbi põleva vee, kurat. Eks see keskmisest kõrgem grit kompenseerib muid puudujääke, mida teised investorid võibolla paremini oskavad. Aga mul poogen: kana aju ja kotka tiivad nagu ma ise ütlen!

Kratt

Hei

Natuke teistmoodi küsimus, pole kuskilt varem läbi jooksmas näinud. Millist portfellihaldurit kasutada? Kas isekootud? Oled nõus ka oma armsate lugejatega jagama?

Head uut!

rahakratt

Yo, mul on tavaline google shit´s, jah. Kanna sinna oma sissetulekud ja väljaminekud. Tõenäoliselt on mul Eesti rahablogerite seas kõige lihtsam tabel, siuke 3. klassi taseme oma. Miks? Sest ma ei viitsi mingeid piruka-charte jms ehitada. Mind ei huvita see. Mul on vaja näha kiirelt, et olen plussis ja kui paljuga. Ja mis mul varadest olemas on.
Reaalselt ongi 3 tulpa: sissetulekud, väljaminekud ja varade nimekiri. Vsjo. Ärge elage oma elu liiga keeruliseks, kui te mingi rets süvainvestor pole. Mudel on selline, et rahad koju, siis krattima ja ise uut raha tooma.

Krüptokratt

Väga tubli töö!!
Märkisid detsembri ostu nimekirjas bitcoinide hinnad.Kas ostsid siis 2 bitcoini omale või märkisid lihtsalt hinna, millega ostsid?

rahakratt

Tänan! Päris kahte ei jaksanud. Veel. Need siis jah ostuhetke hinnad. Proovin edaspidi igast oma oste teile veelgi täpsemini näidata, et ägedam oleks.

Mehis

Miks laiba kardiogrammi tagasi ostsid? 😉
Aga muidu, hea töö ja aitäh huvitava blogi eest!

rahakratt

Ei oska nagu midagi muud kohalikult turult võtta ja vahel tahaks mingi aktsiaostu teha. Ehk esimesed aastat antakse heldelt divikaid, et investoreid premeerida? Loota ju võib.

19
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top