Minu Hispaania kinnisvara ehk miks ma käisin samal õhtul 7 erinevas Selveris ja kuidas ma otsustasin (ikkagi) villa osta?

Ma ei oleks iial arvanud, et kirjutan kunagi oma blogis üle 60. aastasest ja 330 eurot kuus pensioni saavast vennast, keda ma võiksin nimetada praegu isegi üheks oma natuke nagu (sosinal)… eeskujuks?

Ma kardan, milliseks ma olen muutunud!

Kuidas saab praegustel startapp aegadel olla minu tähelepanu vanal, kelle suuremad teod jäid üheksakümnendatesse ja kes peaks olema mumifitseeritud kujul juba ammu Ajaloomuuseumis koos hekslimasina ja kapsariiviga? Ma ei tea, aga ma ei ole pikka aega nii humoorikat asja lugenud ja sellist venda näinud. Kui kasvõi pool sellest loost (link postituse lõpus) on tõsi, siis juba see on uskumatu.

See, kui sa mõttetu jura peale raha ei kuluta, ei tee sind veel rotiks. Ja see, kui sa kulutad, ei tee sind veel oligarhiks.

See lugu algas tegelikult nii, et ma läksin ühe tavalise tööpäeva lõpus poodi. Te ju teate, et ega ma midagi osta ei raatsi, pigem proovin niisama aroomidest ja visuaalist endal kõhu täis ettekujutada. Ja vahel satun ma nendel käikudel ajakirjade leti juurde. Rõõm on tervitada Kroonika tiimi, kes on andnud välja mingi edukate eri vms. Ehk siis žurnaal, milles ma kindlasti ka ise varsti (tõenäoliselt kaanel) olen.

Tuvide leveli lõpuboss

Aga miks ma sel õhtul seitsmes erinevas poes pidin käima?

Rumal küsimus, ma tänan. Kõik edasijõudnud rahapuugid teavad, et tervet ajakirja ühes poes läbi lugeda ei tohi ja süvenenult saab lugeda max 1 lehekülje. Seega tuleb koostada endale google mapsi kaart, kus on lähimad poed ja lihtsalt arvestada, et kui on ajakirja lugemise õhtu, siis kuulub sellesse väike jalutusmaraton. Jah, soodne JA tervislik üheskoos!

Minu selleõhtune lugemine oli Indrek Stahl´ist. See ei olegi oluline, et tal mingi Bastioni või riidetööstuse taust on. Oluline on see, et ma nägin seal ajakirjas seda elu, mida ma 15 aasta pärast endale tahan. Indrek poseeris oma Hispaania villa ees ja rääkis, kuidas ta elab oma pihviga 50:50 ajast Eesti ja Hispaania vahel.

Kas on midagi veel ägedamat, kui oma pihviga kunagi samamoodi elada? Vahepeal võõrustad sõpru, vahel pärijaid, vahel oled üksi ja loed terrassil raamatut. Hommikuti käid jooksmas/jalutamas ning õhtuti törtsutad oma Vespa või Royal Enfield´iga kohalikesse restodesse mereande sööma. Ja mitte neid mereande, mida ma täna õhtul endale teen. Ei-ei, mitte kalapulki.

Kui kellegi nüüd mu suurustava jutu peale veits okset põske tuli ja imestate, et mis droogide peal ma praegu olen, siis… kinnisvara Hispaanias ei ole mingi mõeldamatu värk. Näiteks selline cuul korter mere ääres on sama hinnaga 160k eurtsi nagu mu Tallinna kesklinna korter:

Tee villani algab korterist

Ma tulen korraks selle juurde, et paljud mu sõbrad ostavad endale praegu suvilaid. Noh, muidugi, ajad on head ja mõte ju romantiline, et põgened linna ületöötamise stressi eest kaheks päevaks muruniitmise ja hallituselõhna vastu võitlemise stressi kätte. Ehk siis saad distantsiga kaasneva ebamugavuse ühe paketina koos maja hooldamisega kaasneva ebamugavusega: winnwinn!

Mõned sõbrad on isegi oma tootvad varad selleks müüki pannud, et selliseid kohustusi endale osta (RIP higivaba rahavoog, teeme koos minutilise leinaseisaku nende mälestamiseks, tänan). Nii ei tohi teha! Isegi teie siin ju teate tänaseks, et tootvad varad peavad tekitama plekivoogu, millega me hoopis vanade kõhutuultena oma villasid ja Vespasid kinni maksame!

Minu sõprade suvilad on Eestis ja kes enam suve ei mäleta, siis meenutan teile, et see on moodustis, mille jooksul on umbes kaks ilusat nädalavahetust. Ehk siis oma suvilas istud sa ülejäänud aja samuti pimedas ning käid läbi lõikava tuule ja horisontaalis näkku peksva vihma üle õue pelleris pissil. Huh, juba tahaks endale ka Eesti suvilat…

Aga tagasi selle Indreku villa juurde.

Ma lugesin sel õhtul kogu artikli läbi ja pärast kodus guugeldasin, et kes see vend on. Ma ka enne ei teadnud, aga tuleb välja, et tegemist on ühe päris pulli puuksuga, kes räägib isegi vana ja kröösusena, et:

Tuttav jutt, eksole? Kas tegemist võib olla kurikuulsa Raha-Jaagu vanaisaga..?

See õhtu pani mind mõtlema. Ma olen siin teinud nalja küll, et kunagi ostan Thassalonikis villa omale ja söön seal mogulile omaselt otse pakist lusikaga margariini jne. Aga see artikkel läks noortepäraselt öeldes ikka täie… täie… noh, kakaga… hinge. Tegeleda x arv aastaid meelepärase äriga, kasvatada üles mõni pärija, olla oma rahhidega normaalselt hoolas ja tekitada samal ajal higivabasid rahaallikaid… no siis ongi ju nii, et 5 kümbisena ostan selle lõunamaa villa ja olen oktoober-märts seal.

Kuna väidetavalt jääb inimestele enamasti meelde loetud loo või kuulatud koolituse vms lõpp, siis just siin postituse lõpus tahaksin rõhutada, et Ints on penskar. Ta sai just oma esimese pensioni – paramparaaaaa – 330 eurot!

Noh, mis tunne on? Võiks ju küll oma rahad TÄNA tööle panna ja tuleviku nimel veidi säästa, sest ma ei kujuta ette, kuidas keegi 330 eurose riigipensioniga kunagi villat ehitama hakkab. 3 soti eest saab heal juhul normaalse telgi. Niiet, tehke oma rahaasjad korda, et elu oleks ka hiljem hea!

PS. Ma lugesin ühest Grant Cardone raamatust, et eesmärkidest tuleb mõelda ja need endale märkmikusse kirjutada oleviku vormis nagu need asjad oleks juba tehtud ja sinu. Seetõttu panin vähe enesekindlama pealkirja käesolevale loole, vabandust. Aga lohutuseks võite mulle kõik kunagi mu villasse külla tulla (mitte kõik korraga). Tooge mingit kodumaist vorsti ja viina kaasa ja räägime rahajutte!

PPS. Indrek, kui sa seda lugu lugema juhtud ja villa valmis saab, siis oleks päris pull sulle külla tulla ja väike intekas teha. Piletid võin ise osta, aga ööbida tahaks sinu majas.

PPPS. Mitte see Kroonika artikkel, aga üks teine, mille ma välja guugeldasin ja kust paar kuvatõmmist võtsin, on SIIN LINGIL. Soovitan lugeda, päris korralikult tõmbas vahepeal ala- ja ülamoka üksteisest eemale.

Image result for indrek stahl hispaania
Intsu pleiss! Noiss, right?

Väljaheide: kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti oligarhiks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


15 thoughts on “Minu Hispaania kinnisvara ehk miks ma käisin samal õhtul 7 erinevas Selveris ja kuidas ma otsustasin (ikkagi) villa osta?

 1. Eduard Vasta

  Mul on ka sama plaan, et 10-15 aasta pärast tahaks enamuse ajast veeta lõunamaal (aasia ka väga meeldib, praegu olen Bali saarel ja selle kliima mulle väga meeldib – aastaringselt 28-32 kraadi, pole paha)
  Aga mida rohkem ma arvutan, seda rohkem mulle tundub, et võib olla mõttekam villat mitte osta vaid rentida pikaajaliselt. Nii ei pea sa kohe need 150-250K kohe maksta ja tootvad varad selleks müüki panna, et selliseid kohustusi endale osta.
  Nii saad rohkem reisida ka – paar kuud siin, paar kuud seal, pool aastat aasias, pool aastat euroopas jne.

  Sinu mõtted?

  1. rahakratt

   Ma olen sama usku, tegelikult. Praegu teen suvelgi nii, et üks suvi airbnb siit ja teine suvi sealt. Esiteks näeb nii rohkem kohti ja on värskust ka. Ma korraks mõtlesin, et äkki vana pussuna olen konservatiivsem ja tahan päris oma kohta, aga võibolla ei taha ka. Aga näiteks nii on küll meeldiv mõelda, et sind ootab garaazis oma Vespa või konserviavaja all käinud Porsche vms ju. Seda rendikohas ei ole.
   Samuti olen Aasia peale mõelnud. Odav, soe, ilus ja kõik on timm, aga kauge. Äkki tahaks talvel Eestisse sõprade ette päevituse ja valuutaga kõvatama tulla korraks…

  2. Eduard

   Ühelt poolt on aasia kaugel küll, teisalt aga Hispaaniasse sa lendad 4-5 tundi, aasiasse +6-7 tundi veel, ei ole nii kaugel ka. Soovi korral võib ikka eesti sõpradele külla tulla.
   Ma praegu mõtlen, et suvi euroopas ning talv aasias on ideaalne variant, aga vaatame mida ma ütlen 10-15 aasta pärast ?

  3. rahakratt

   Ega me praegu kõike ära otsustama ei pea, jah. Mulle tundub niipidi, et mu sõpradel/pärijatel/blogilugejatel on lihtsam tulla kasvõi neljapäev-esmaspäev ikkagi Hispaaniasse ja teha mu juures üks pikk unwind nädalavahetus (ma tulen oma cabrio elektri Škodaga lennujaama kõigile vastu ka). Aasias hakka mingi ajavahega pusima ja kuidagi narr on paariks päevaks kohale lennata.

 2. Inger Vasta

  Kuidas on võimalik, et see Indrek nii vähe pensioni saab? Ta pole ju mingi transavend vms. Kas ta on ikka elu jooksul ausalt sotsiaalmaksu maksnud?

  1. rahakratt

   Sul on päris palju küsimusi. Enamus palgatööd tegi ta ilmselt siis, kui meie veel õndsad spermatosoidid olime, ma pakun.

  2. Inger

   Pigem – kui me veel õndsad munarakud olime. See spermatosoidi jutt on kuidagi rassistlik, šovinistlik…. Pealegi suuremal osal liikidest (kaasa arvatud inimesel) pärandub mtDNA ainult emaliini pidi ja mitokondritest pärit DNA järjestuste võrdlemine on fülogeneetika alustalaks.

  3. rahakratt

   Aga see ongi siin rumalate meeste blogi.
   Vt ka ekre, farmigabriel, ööklubi sodiaak, investoriteliit, tallinna linnatranspordi as.

 3. Inger Vasta

  Selle indreku näitel võiks öelda, et jah, vastab tõele väide, et tõepoolest Eesti pensionäride vaesuse risk on Euroopa Liidu kõrgeim. St pensionile jäädes langeb sissetulek kõige rohkem….

 4. Inger Vasta

  Kas sel Indrekul siis teist ja kolmandat pensionisammast ei olnudki?!

  1. rahakratt

   Tead, ei ole saanud küsida, sest positus on juba mingi 24h üleval, aga ta pole IKKA VEEL mulle küllakutset saatnud. Ints, võta kokku ennast!

 5. Oravakäuko Vasta

  Pakun,et see Ints võiks vabalt su isa olla. 330 euroga Malagale üheotsa pileti jutt, see pani ikka naelapea pihta.
  Huvitav oleks teada millega Ints tegeleb, uuri välja Kratt!

  1. rahakratt

   Vabalt. Kui (when, mitte if) külla lähen, siis küsin.

 6. Tiiu Vasta

  See teine artikkel seletab päris täpselt ära, miks neil suuremat pensioni ei ole. Mitu korda paljaks varastatud – ajad olid sellised. Hea, et hing sees – liiga ettevõtlikud paljude kaasmaalaste jaoks. Pealegi – kui sa oma ära ajad, siis maksadki kõigepealt töötajatele ära ja kui üle jääb, siis endale. Jah, vahel jääb üle üsna uhkelt. Aga stabiilsuseks ei saa seda ka parima tahtmise korral nimetada. Minu jaoks on vägev, et nad siiamaani koos on ja kumbagi kohta pole mingeid inetuid skandaale kuulda. Sellise partneriga saabki tulest ja veest läbi minna.

  1. rahakratt

   See on äge jah. Äkki seksivad veel vanas easki? See oleks eriti püss.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga