Kuidas mekib oligarhi elu vol1 ehk kuidas ma tänu blogile tutika mersu sain

Ei rikka silma pisar tule, ütleb Eesti vanasõna.

Mul neid trikke varrukas ikka jagub teie jaoks. Igast lollusi olen valmis proovima, kui sellest kannatab pärast mingi okei postituse valmis voolida ja teil ka sedaviisi see hambatikuke takumikus hoida, mis tegutsema paneb (hahaa, siin meenub muidugi klassikaline Disney anekdoot, mida ma lausa pean jagama: Taku sügas Tikuga p*rset). Jah, ega ei saa ise ka hästi aru, kuidas mu vanemad must sellise kapitalist-pühaku üles kasvatasid, et ma teist hoolin… aga näed, siin ma olen!

Mulle meeldivad sellised inimesed ja ettevõtted, kes mõtlevad headel aegadel nii nagu nad teeks seda halbadelgi – kirjadele vastatakse, mõeldakse turundusele, võetakse aktiivselt uusi plaane ette jne. Mõistetakse, et majandus on kurviline nagu pepubuilder Erna Husko alakeha ning ükspäev võibolla äri närbub. Selleks ei pea kehvad ajad olema, et kõvasti tööd teha. Kahjuks on täna ikka korralikult tunda, kuidas klienditeenindus kannatab paljudes kohtades, kuna nagunii tulevad tööd ja tellimused ise sisse. Näen seda praegu nii oma korteri tegemistes, kui ka muudes tegemistes. Eks see on nii, kuniks kordub (mingis vormis) aasta 2008. Siis võidavad need, kes suudavad hoida oma taset läbi aegade. Millest ma räägin?

Et ikka jälle agusihvkalikult kõik ausalt ja algusest peale ära rääkida, siis on lugu selline, et otsustasin natuke selle feimi peal uisutada, mille ma omale siin nelja aastaga lugusid kirjutades kasvatanud olen. Räägin pidevalt, et mu eesmärk on kogu maailma papp enda kätte saada, eksju. Aga mõnikord vajub mott sohu ja on vaja natuke hea elu mekki keele peale saada, et mitte unustada, mille nimel ma pusserdan.

Seekord pidasin läbirääkimisi Mersu putka inimestega, et nende eelmise aasta käive 835mln eur oleks vaja sel aastal kahekordistada. Pole küssi, appi tõttab Rahakratt! Minu eskpertsoovitus oli selline, et juba täna tuleb natuke mõelda ja investeerida pikas plaanis – näidata autosid minu lugejatele, sest te olete samamoodi praegused/tulevased rikkurid ning potentsiaalsed kunded nagu minagi. Kõik arukad turundusbossid (tsau, Jana) saavad sellest aru, aga teistele automüüjatele on mul küll kodune ülesanne – mis te arvate, miks Koka Koola oma reklaame Aabitsatele ja vihikutele paneb? Ikka selleks, et olla valmis vilju lõikama, kui täna koolipingis vääksuvast spermatosoidist ükspäev teadlik tarbija saab ja ta ise oma ostuotsuseid tegema hakkab.

Seda on väga tore näha, et minu mõjuvõimu Eesti rahandusmaastikul on ära tabanud mersu keskus, kes tegi mind mitmeks päevaks mersuomanikuks. Ainus kõhklushetk neil seal oli vist see, kui andsin teada, et tulen siis ükspäev maskis ja oma musta suure õlakotiga nende esindusse. Võibolla tõesti oleksin pidanud rohkem selgitama, et mask on kõigest tuvikas ja mu kohustuslik aksessuaar avalikus ruumis ning must kott on trenniasjade jaoks, kuna tulen otse trennist. No eks me selliste kogemuste põhjal õpimegi. Igaljuhul seadsin sammud oma uuele mersule järgi ning kõik laabus sujuvalt.

Alustaja pangaröövli pakett
Lezgo!

Kuidas siis oli oligarhina pealinna tänavatel tuusata ja reede öösel Hollika ringil aknad all ringi sõita ning kõlaritele korralikult tuld andes Haddaway kassetilt “Vladislav-i” kuulata? Väga mõnus, tänan küsimast. Kui auto kätte sain, siis esimese asjana lasin istme seljatoe coolilt nii alla nagu seda vaid hambaarstide kabinettides näha võib. Kuniks tabasin, et nii ei näe sõites ju absull aknast välja. Siis lasin istme üles tagasi. Lisaks tegin muidugi ühe väikese juutide triki, et keegi mult pärast mingit bensuraha küsima ei hakkaks:

“Aitäh auto eest. Jep, paak on täis. Eriti ei sõitnudki pmst”

Okei, sa mõtled nüüd, et kuule vana, see on sohk, sa ei saanud seda mersut endale. Tõsi, ei saanud. Aga arvestades, et vääääga paljud eestlased ei sõida never tutika mersuga või teevad seda alles hilises elusügises, siis ma soovisin võtta elul juba varem cojones’itest kinni ja proovida seda kohe. Mitu päeva sina oma elus 80k maksva mersu omanik oled olnud? Vist 0? Mina olen tänase seisuga 4 ja neli on parem kui null – lihtne mata.

Minu mersu

Ma ei tahagi oma praeguses elufaasis seda mersut omale (mersu esindus, kui te praegu loete ja tegelt annaksite, siis ma tahan küll) – mu eesmärk on olla omanditest üsna sõltumatu, kuid saada kõiki neid asju kasutada. Sama keiss nagu ma ei taha endale päris oma villat Como järve ääres, vaid ma tahan võimalust seal käia ja minna järgmisel aastal mõnda teise kohta ja teise villasse, kui peaksin seda soovima. Get my point?

Nagu ühele proovisõidule kohane, siis tegin väikese face-off’i kahe titaani ja Eesti autoturu peamise rivaali vahel. Rebimine oli vägagi tasavägine, alles lõpus tõmbas mersu kerge kiirenduse ja ühe punktiga eest ära!

Ühe tõelise autotesti olulisimad aspektid

Aga nii kurrradi mõnus oli selle GLC kupeega sõita küll! Paari päevaga jõudsin juba ära harjuda. Ruumi oli muidugi vähem kui trollis, mis on üks suur miinus, aga oma auto eelis on jällegi see, et keegi suvakas näss ei aevasta sul tagareas niimoodi, et eesistujatel viskab konservräime ja “Grossi Elektra” õlle lõhnabuketist pildi paariks mintsaks virvendama.

Sellise pilliga võib kulturnikut mängida küll ja Apvo Pärdi keskusesse sõita

Lõppotsus on selline, et ma ostaksin selle auto endale küll. Praegu veel kahjuks ei saa, sest see tähendaks kogu mu investeeringute portfelli likviidseks tegemist ja siis mul ei jääks raha tankimiseks, aga ükspäev ma olen sealmaal, kus saan sellist relva endale vabalt lubada.

Elmar üürgab, tuju on hea

Eks vaatan, kuhu veel oma konksus sõrmed külge haakida saaksin ja mis on need asjad, mis kaasnevad rikaste eluga. Olen avatud teie soovitustele. Mida sina teha või proovida tahaksid, kui rikkus järsku õuele tuleks ja sa Tiiu Silveseks digimuutuksid? Äkki mul õnnestub see ära korraldada ja sinuga vahetult enda emotsioone jagada.

PS. Kui kasutad minu soovituskoodi “meelislao”, siis saad oma järgmise mersu ostult 30€ alla! #laoautod #laotühjendusmüük #laokampaania

Just nii, härra V!

PS. Kui sulle meeldis see postitus või üldse, kui ma sulle meeldin, siis tule pane oma toetushääl 2019. aasta Eesti Blogiauhindade jagamisel mulle. Kavatsen teha hat-trick’i ning kolmandat aastat järjest omas kategoorias võidu koju tuua. Kõik selleks, et mul jaguks motti teile kirjutada siin, aga mul on teie abi vaja: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Kraaps!


12 thoughts on “Kuidas mekib oligarhi elu vol1 ehk kuidas ma tänu blogile tutika mersu sain

 1. Anna Vasta

  Ma tahaks reisile minna, nii et raha pärast muretsema ei peaks. Üldse ei pea olema mingi lux puhkus kuskile hotellides ja spaades ega miskit, lihtsalt et saaks süüa mis tahan ja reisida erinevatesse kohtadesse ja kogeda võimalikult palju

  1. rahakratt

   Hah, no täpselt selle nimel ma ka pressin siin ju!

 2. sendikratt Vasta

  npubem Paxakpamm!

  Nähes Arvo eesnime valesti kirjutatult, pidin sind kohe sedasi tervitama.
  Apbo, et vene keelt kõnelejatele arusaadav oleks 🙂

  Hea kuulda, et said uhiuue auto lõhna ära nuusutatud ja loodan, et see lõhn jäi riiete külge! Selle lõhnaga riided pidi emasisendeid ligi tõmbama! 😉 Sõber olla seda rikastelt kuulnud, ta kord võitis lotoga, seega ta lühikest aega lävis nendega.

  Hääl sai antud, nägin, et blogi oli lausa “kasulike” kategoorias 🙂
  Ise käin siin naljakate postituste tõttu 🙂

  Kuigi, ei saa salata, et selle blogi lugemise järel olen isegi hakanud pereeelarvest raha III sambasse krattima ja aastaid tagasi sai Tulevasse 1000€ paigutatud, kui nad alustasid. Lisaks sai soetatud soodsalt isiklik kinnisvara, mille hinnatõus on olnud 5 aastaga ligi 40%. Need on olnud mu arglikud flirdid investeerimisega. Sinu moodi säästlik olen samas pikalt olnud, aga igakuised vahendid investeerimiseks 3-4x väiksemad kui sinul (seda võib mõnus lugeda olla 🙂 ). Pean hakkama ka tööd tegema, kui sa rikastud, et see vahe suuremaks ei rebeneks ja sammu pidama. Siinkohal võiks ennast mõõtkava tõttu sendikratiks nimetada 😀
  Ehk sa oled nagu suure massiga taevakeha, mis väiksema massiga kehasid kaasa tirib, aitäh selle eest! Võib olla õnnestub siis selles elus lausvaesust vältida. Olgu, ma tagasi peret kantseldama ja sente korjama!

  Ahjaa, aastal 2040 näiteks, kui me mõlemad 50+ kandis, võin sulle mõnes rikaste kooskäimise kohas, no näiteks Niivälja golfikeskuse või mõni jahtklubi, baaris joogi välja teha (kõige odavam õlle või kokteili, ei maksa praeguses hetkes tulevikku suuri kohustusi/kulutusi kuhjata) ja saame meenutada aastaid enne 2020, kui see kõik algas. Loodan, et selleks ajaks sa enam tuvimaski ei kanna, kuigi, siis oleks sind kerge ära tunda. Siit tekkis endalgi mõte tuvimaskis mõnda autoesindusse sisse jalutada ja postituse eest autot küsida.

  Lühikesest tervitusest kujunes pikk fännikiri koos pihtimusega, jaksu! 🙂

  1. rahakratt

   Ma paningi need sõiduriided eraldi kilesse ja eraldi kappi ka. Kapil on silt “MERSU RIIDED”. Eks see ka avaldab muljet, kui preilid külla tulevad. Ega ma loll ei ole – võtan maksimumi sellest avantüürist!
   Päris äge oli su pihtimust lugeda, kohe näha, et mees põeneb pere ja kohustuste eest arvutisse. Heade sõnade eest olen muidugi tänulik! Päris äge on kellegi elu mõjutada. Seni on mõjutused piirdunud vaid naabri wifi kiiruse aeglustamisega, kui kodus netis käin…

 3. Tiiu Vasta

  Kariibid. Seriously, man! Tasub rabada, et paar nädalat seal olla.

  Molutamine. Jube hea on mitte midagi teha, kui tead, et bensuraha on ikkagi olemas.

  Ülikonnavaba elu. Mis on paradoks, sest ülikonnas mees on super seksikas ?. No täielik magnet, noh. Aga vähemalt saad lasta endale õmmelda ülikonna, mis on nii mugav nagu teksased ja tsärk, ainult et näeb välja ja istub hästi.

  Aga jah – hea auto on orgastiline. Head töövahendid üleüldse.

  1. rahakratt

   Kariibib, pole käinud, aga kõlab kallilt – seega tahaks minna ja võtan plaani! Päris üllari vabalt elu ei võtakski, vahel on ikka kunn tähtsat panna ja ülos ringi hõljuda. Vb saaks siis tihedamini mersusid/bemme jms ka, kui tuvina saan…

 4. Tasku Vasta

  Käisin nädavavahetusel WV ees kiibitsemas uut Touaregi, tatsasin hämaras ümber auto, kiibitsesin sisse ja kujutasin ette, mis näo pruta teeks, kui ma sellisega bussi vastu ilmuksin. Ülihea tunne on, kui sa põhimõtteliselt võiks selle auto endale osta (sama siin, portfelli likvideerimise hinnaga 🙂 aga vot ei osta. Poisikesepõlves Za Rulem ajakirjast pilte lõigates (nõukaja laps veel) oleks selline mõte olnud kosmos olnud. Oioi on hea tunne, sellest tundest täitsa piisab 10 a vana alusega edasi sõitmiseks.

  1. rahakratt

   Walksvogen? Njaa, ka väga ilus pill. Ma oleks hämaras võtmega kapotile kirjutanud “ilus auto” vms. Inimestele meeldivad komplimendid, see oleks kindlasti automüüjad rõõmsaks teinud.
   Ma siin vaatan ja rehkendad oma järgmise kuu higivabasid pappe ja tundub, et ühe kuu ehk kannataks selle mersu liisingut ära tasuda isegi. Aga edasi ei tea, mis saaks. Mis seal ikka – rõõmsalt trolli tagasi 🙂

 5. Lev Vasta

  Noh. Natukene piinlik on näha et Silberauto andis proovisõiduks räpase pagasnikuga auto ning kas tõesti sellisel mudelil on nii vana võti? Või on pilt illustratiivne? Meie uuel E-klassil nii koledat võtit enam pole 😀
  Optimaalne on siiski omada E-klassi autot, hind on OK ja hoolduskulud on odavamad kui Škodal. Kütuse kulu on ka väike. Ning tunned end mugavalt ja elegantselt 🙂

  1. rahakratt

   Kõik pildid on mu enda tehtud ikka. Kuna ma sellise luksusliku eluga kursis pole, siis ei osanud võtit märgata. Mingi näpujäljega sai küll auto ukselinkidest lukustada, kui võti taskus oli, see oli päris äge. Ega ma seda autovärki väga ei jaga, mu meelest on optimaalne trolliga ka ringi lasta.

  2. Olar

   GLC Hetkel veel (peaaegu( viimane uuendamata mudel ja seega varasem rool ja võti täitsa põhivarustuses uhiuuel autol. Aga see ei sega kedagi, kerge retro on peenike stiil. Või siis mõelda, et külaline minevikust, aasta- ja natuke peale tagused moodsad ajad tänapäevas!
   Härrasmehe auto seega, kes ei püüagi kõigele järele joosta..
   Mäletatavasti sõitis selline Hr. Peaministri A-le küljelt sisse, et ajalugu, minevikku ja lugusid jagub sellega.. Tore lugemine oli :d

  3. rahakratt

   Kuule, jumala õige jutt! Veits peab iseloomu ja stiili ka autol olema. Kõige peenemat elektroonikat autoga ringi puuksutada oleks lame. Ma arvan, et siuke Mersu näitabki, et ostsid selle, mis meeldib, mitte kõige kallima.
   Sa töötad muidu Silberis, eksole?

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga