3 aastat ja 8 kuud: pilguheit varasalve – aprillikuu

UUS TEKST:

Näedsa, mai on juba ammu peal, aga mina olen jälle vana hea

Kõigepealt järgneb väike kokkuvõte mulle postkasti saabunud lugejate tagasisidest mu igakuise pilguheittimise teemal. Pole õrna aimugi, kes need inimesed on, aga tuleb välja, et mu elu võib lausa ohus olla, kui samamoodi jätkan.

“Kuradi igavad on need teie igakuised sendilugemised” – Hillar, 61, Ardu.

“Õpi normaalselt teenima, kuradi taarakorjaja” – Madis, 33, Tallinn.

“Hästi pikaks venib vahepeal ja see megahea põnev tekst kaob selle vahele peitu, sest tuttavast tekstist on hea mööda scrollida, aga selle tõttu võibki märkamata jääda see uus sisu” – Barbara, 26, Koidu küla.

“Ammu juba ootan, et suga kohtuda ja tappa anda – Eesti rahablogerid EI TEE enam kokkuvõtteid. Nah, sa aru ei saa?” – Kristi, 30, Tallinn.

Suures hirmus püüdsin seekord teha kokkuvõte (mõnusamalt?) loetavamaks. Ei viitsi jännata pikkade tabelitega, mis kedagi ei huvita. Aga need numbrid näitan ikka ära, et palju ja kus mul midagi ringi tiirlemas on. Seda teen nende inimeste huvides, kes mul siin juba algusest peale on ning selleks, et kogu teekond tulevastele põlvedele võimalikult täpselt ära dokumenteerida.

Edaspidi hakkab nii olema, et siin ülevalpool on niisama möla ja allpool järgneb rahakoti ülevaade ja investeerimisportaalide soovituslingid, millest saadki päris rahaliselt mõõdetavat kasu, kui läbi nende mõne portaaliga liitud.

Sobib teile nii?

See pilt on alati kõige olulisem ja seda hakkan näitama alati võimalikult vara – see ongi blogi peamine eesmärk: saada higivabapapirikkaks.

Aprill tõi uut raha: 3 937€

Aprillis läks uuele ringile: 59,4 prossa ehk 2 337 €

Aprillis tuli higivaba: 563,44€

PASSIIVNE SISSETULEK
estateguru.co53.86
crowdestate.eu12.36
mintos.com153.92
viainvest.com45.49
envestio.com13.73
dividendid64.16
muud passiivsed mündid169.92
muude laenude intressid50
üüritulu0
KOKKU563.44

PS. Kui sulle meeldis see postitus või üldse, kui ma sulle meeldin, siis tule pane oma toetushääl 2019. aasta Eesti Blogiauhindade jagamisel mulle. Kavatsen teha hat-trick‘i ning kolmandat aastat järjest omas kategoorias võidu koju tuua. Kõik selleks, et mul jaguks motti teile kirjutada siin, aga mul on teie abi vaja: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Kraaps!

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Mai alguses teen ülevaate aprilli kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Minu raha tiirleb täpselt selliste summadena täpselt nii:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga 10 183.78 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga 17 927.98 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga 4 905.53 eurot;

www.envestio.com Envestio sotsiaalrahastuses: kuu alguse seisuga 1 382.76 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga 4 823.54 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga 5 104.63 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (SPYW, XCHA, IVV, QQQ, NHCBHFFT): kuu alguse seisuga 3 058.21 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga 14891.5  eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga 558.92 eurot;

Korter nr 1. alla pandud plegens: 0 eurot;

Korter nr 2. alla pandud plegens: 9 364.35 eurot;

Võlakirjad (LHV): 2 131.34 eurot;

Investeeringud idufirmadesse läbi Funderbeam’i (Tanker, Ampler, Bikeep): 3 949.15 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 3 927 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 82 263 €, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu.

Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 55 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle aja jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Loen parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Puudu on 100000-82263=17737€

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole. Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly. Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi. Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged. Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…).

Mu salalingiga kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole. Liitu SIIN

7. Fastinvest.com portaali julged proovida, siis vajuta SIIA

8. Neofinance.com ehk järjekordne peerult peerule laenamine (peer-to-peer lending), liitu läbi selle salalingi SIIN

9. Ekassa.eu, mis on Eesti oma ühisrahastuse sait ja pakub kuni 13% intresse tagasiostugarantiiga laenudes. Mulju linki ja liitu SIIN

10. Flender.ie: ehk kui sul ikka veel raha järel on, siis Flender on Iirimaal registreeritud portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi. Kui sa liitud, siis me teenime kumbki 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest. Liitu SIIN

11. Robo.cash: Robocash investment arena is an international financial holding within the framework of which consists of the company’s creditors of-Spain, Russia and Kazakhstan. Investment service offering investors loans that have been issued to those companies-creditors as part of the financial holding company composed by guaranteeing the full amount and the profit return.

Kui soovid liituda, siis hiirenool SIIA

12. Finbee.lt inglise keelt oskad? Ma loodan, et oskad. Siin lubatakse 18% intresse: FinBee is an online p2p lending platform. Since launch in Lithuania in 2015, main goal is to find solvent borrowers and to provide solid return to investors.  Historical interest rate of 18% is one of the best in Europe. There are no hidden fees or charges for investors. With FinBee it is possible to invest in personal loans and business loans. Company team carefully selects only quality loans for the investments. FinBee is fully licensed and supervised by Bank of Lithuania. FinBee has p2p and crowdfunding licenses and electronic money license. In order to eliminate fraud Finbee sign every loan contract with each borrower in person. This adds an extra layer of security for the investments. All business loans are secured by shareholder’s guarantee.

Liitu SIIT

13. Rendity.com: Rendity gives investors the opportunity to invest in high quality real estate projects in Vienna, the most liveable city in the world. New Investors profit from a €25 signup bonus as well as an interest rate from the first day of investing. By investing in real estate market in Vienna, Investors can secure attractive return rate up to 7,5% per year with a low capital investment.

Liitu SIIN

14. Kuetzal.com: Kuetzal is a lending crowdfunding platform which offers secured and high-yielding investment opportunities in European businesses and start-ups, with interest rates up to 21% per annum. Different industries are featured on the platform: real estate, transport, fintech, health care, food industry and others. All the companies listed on the platform are passing due diligence by our professional team. Deep company research and analysis is done before it is listed on the platform.

Liitu SIIN

Jälgi
Teata mind
guest
18 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
filx

Kokkuvõtte avaldasid ikka selleks, et tappa saamine on oleks kindlustatud? 😀

Asjalik küsimus ka: Kogu aeg loen “higivaba papp, sull, raha jne”. Mis on selle definitsioon seal taga. Praegune amet on selline kus mull kogu aeg otsas ees rätik vettinud higi ära pühkimisest. Ja rahakeerutamine ei ole füüsiliselt/emotsinaalselt nii higistama ajav? Selles suhtes sa ju pead ikkagi enda aega ja oskusi investeerima, et need kaks senti Mintoses juurde kukuks või krüptovaluts toodaks miinust. Keegi teine ju ei tee seda sinu eest?

rahakratt

No ikka, jah 😀 tegelt ma ju ei taha peita oma numbreid. Ma tahangi, et inimesed näeks, mida on võimalik ja mis ajaga ja kuidas saavutada.

Higivaba on mul see, mis ei tule tööst: kõik intressid jms, ka blogi soovitusrahad. Muidugi võtab aega timmida mingeid autoinvest’e jms, aga suht vabalt saaks neil lasta tiksuda niisama ka. Ma ei mäletagi, kas ma olen viimased 2 kuud Mintosesse loginud näiteks. Hommikuti vaatan raportit, et seisvat pappi poleks ja lähen eluga edasi.

Vladimir Ilyich

Et, kas oled Mintosega rahul, et üldse ei vaata (ei logi) ? Mis ta sul NAR’iks näitab ?

rahakratt

Rahul, jaa. Vägagi. Sellepärast pigem lasen tiksuda ja kannan sisse ja oma aja panen muudesse projektidesse, mis tooks aktiivset pappi juurde.
Kahjuks ei luba WP screenshoti postitada sulle vastuseks, seega proovin nii kopida:

Net Annual Return
11.24%
Interest € 2 965.29
Late Payment Fees € 4.15
Bad Debt € 0.00
Secondary Market Transactions € -0.29
Service Fees € 0.00
Campaign Rewards € 400.20
Total Profit € 3 369.35

Tauno

Kristi, 30, Tallinnast – Kristi Saare??? ???

rahakratt

Veider, täiesti lambist tõesti kõik andmed sobivad, kummaline kokkusattumus… väga kummaline.

Kristi

Investeerimisfestivalil näeme 😉

rahakratt

Ei taha.

E.

Tundub, et aastalõpuks on täiesti reaalne saada 100k netoväärtuse, keep going

rahakratt

Kiipin. Kui nii jätkub, siis jaa. Annan omaltpoolt kõik, et seda kiirendada.

Inge

Tõesti jube igavad postitused. Just selle koha peal, kus läks huvitavaks – muud passiivsed mündid, suurim higivaba tulu allikas – on rahakratt nii kidakeelne. Eks see nats kõver sahkerdamistulu oli, et ei saanud panna mujale kui lahtrisse “Muud”.

rahakratt

Õige – kohe midagi kriminaalset arvama! “Muu” lahter on 99% osas blogi tulud. Ei ole siin varjata midagi. Mul tegelt üks lugu ka soolas blogi monetiseerimisest, aga koguaeg loobib mingeid päevakajalisemaid asju vahele. Tahtsin nüüd homme-ülehomme seda lugu panna, aga võtan hoopis LaMuu rahakaasamise teemadel sõna.

Siim

Kaikad, kodarad ja eestlaslik kadedus. Mis sa nendest pullivendadest end häirida lased?
Eelpool toodi välja, et Kristi (30) kõlab kuidagi tuttavalt. Madis (33) tundub ka kahtlaselt tuttav.
Warren (88) ei ole veel kirjutanud?

Eniwei. Postitusi tuleb niigi harva, ära tähemärkidega ja “koogi-diagrammidega” (pie chart!) koonerda. Probly on sinu blogifännide hulgas päris palju neid, kes tahavad kiiret ja hüva lugemist ja ma saan sellest suurepäraselt aru. Tänapäeva noor suudabki keskenduda 3-4 lause jagu. Aga neid jopesid on ka, kes on ise finantssõjas ja saavad siit vähemal või rohkemal määral tuge.

rahakratt

Tsau, Jope!

A te mingi omavahel nagu ei saa ära otsustatud, et mis ma tegema pean vä? Eks ma järgmine kord proovin jälle veel paremini. Tegelt on see väga hea, et te kaasa mölisete, siis saangi ideaali paika loksutada. Vähe kasu on, kui te kodus loete, tigetsete ja lööte lähedasi mu blogi tõttu.

PS. Varre-Enn mulle kirjutanud ei ole. Wormenn aga küll. Wormsi-Enn.

Siim

Lase niimoodi edasi nagu sa ise heaks arvad.
Nüüd läheb vo. liiga abstraktseks, aga kõikidele ei olegi võimalik mokkamööda olla (üks tark mees väitis kunagi nii).
Kui sa just ei taha ühe postituse asemel teha nelja.
Nt: “Sügav analüüs finantsjopedele” ; “Lühikokkuvõte lumehelbekestele” jne..

Wormsi-Enn oleks megahea pseudonüüm noorele kes ujub vastuvoolu ja tahab ise midagi tehtud saada. Though, kõhutunne ütleb, et Wormenn investeerib tõenäoliselt enda lambakarja ja vorbib hipsteritele kampsuneid ja ökojuustu.

rahakratt

Lasengi. Te võite edasi haukuda. Vanasõnagi ütleb, et suurte laevadega kaasneb ikka kajakate kisa 🙂
Aga. Ma tegelt isegi võiks teha mitmes stiilis postitused, aga see blogi nii võtab palju aega mu elust, mida keegi ei tasusta vms. Selline paras ühiskondlik projekt. Kes jalutab koerte varjupaiga penisid, kes kirjutab blogi ja püüab kaaskodanikke motiveerida…
Nii on nagu elu käib. Mudin mai kokkuvõtte jälle veitsa paremaks ja leian ilmselt mingeid asju tasapisi, mis kõigile mokkamööda on.

Martin

Jou

Viitsid seleta lollile…

Mis vahe on funderbeami kaudu osalused idumajanduses ja investeeringud idufirmadesse (Tanker, Ampler, Bikeep)?

rahakratt

Nagu ütleb Soome vanasõna, siis: “Perkele!”
Sassi läks lihtsalt, üks rida on üleliigne, kustutan ära.

18
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top