Loosi läheb 1000 eurot (!), räägin dividende kakavatest kassidest ja uutest ühisrahastusportaalidest

Tsauki, rahapuugid! Rõõm teid näha ja tore, et olete leidnud taas tee mu privaatsesse virtuaal-pihikambrisse. Kas olete valmis, et suhtleme jälle veidi?

Ega ma ei eeldagi, et keegi enam Varre Puhvetit mäletab, sest täna on kõik staarid idufirmades paugutamas ja mingit börsi- või kinnisvarajuttu võid minna oma vanaemaga heietama. Puhvet rääkis (ja meie koogutasime kaasa) veel mõned aastad tagasi, et rahabossi ordeni saab see, kellel on vähemalt 7 sissetuleku kanalit. Meenub?

Ma ei ole ise temaga küll päris lõpuni nõus, sest minu arvates peaks ühel õigel finantskümnevõistlejal vähemalt 10 erinevat sissetulekuallikat olema! Ja palgatööd sinna sekka lugeda ei tohi, sest see on finantsvabadussõdalastele sama ebameeldiv nagu keeduporgand lasteaias.

Ma olen ikka püüdnud endast vanemaid inimesi kuulata. Minu vanaema on samuti arukas nagu Puhvet. Ja lausa kahju on, et selliseid naisi enam ei toodeta. Vanust on tal turjal pea kolmekohalise numbri jagu ja küljepealt vaadates näeb välja nagu inim-küsimärk, aga ise traalib mööda peenramaad justkui homset ei oleks ja peotäis värskeid rediseid olekski kogu elu mõte. Ärge tehke nüüd kommentaariumis nalja, et tal ei pruugigi homset olla, eks…

Üldiselt te ju teate, et ma investeerin sel põhjusel, et ei peaks enam puhtalt raha tõttu palgatööd otsima või tegema. Et saavutaks teatud valikuvabaduse. Seda ma loodangi siin oma kümnevõistlusega saavutada.

Keeruline oleks paremini vihjata…

Aga kust leida kõik need kümme, ja enamgi varianti, et rahavasikad korralikeks piimalehmadeks nuumata? Mul on tunne, et selles osas olen ma teiega võrreldes veidi eelisseisus. Kohe selgitan, miks ma nii arvan ja kuidas ma teid aidata saan.

Esiteks teen kohe komplimendi loomulikult iseendale: ma olen ülileidlik! Kas sa teadsid, et isegi kassitoit võib olla hea investeering, kui piisavalt terav teivas oled? Ei teadnud, muidugi. Ma suudan su hämmeldunud nägu praegu ette kujutada ja ilmselt panid juba mu blogi akna kinni arvates, et ma jälle mingist Grossi Kangest ehk Georgi ametlikust pulmajoogist ennast kõigeeksperdiks joonud olen. Aga vat seekord ei ole!

Vaata ise, kuidas rasvaplekkidest kiiskavate lipsudega ahned pangaonud meie ninade all väärt infot üksteisele liigutavad ja meie lollide nägudega pealt vaatame. Üks minu viimase aja leide on konserveeritud tuletisväärtpaberid. Täielik kuld nagu toode ise vihjab. Aga nii peeneid vihjeid tabab vaid minusugune treenitud ja ahne silm ning ilma minuta oleksite te kõik ühed vaesed räbalad:

☝️ on ju hea leid, eks?

Võimalused vedelevad iga nurga peal. Või õigemini igal netilehel. Ole vaid mihkel ja nopi üles. Kui ei usu, vaata järgi SIIN.

Muu saast sõelu välja ning viska kõutsile ette, aga jäta tuletisväärtpaberid alles!

Ja nüüd veel mõned võimalused, kui kassitoidust väheks jäi…

Kui ma neli aastat tagasi selle blogi püsti lükkasin, siis ei olnud mul muud soovi (õigemini oskust muud soovida), kui vaid üksinda siin oma sääste ja investeeringuid träkkida ning tulevikus oma lastelastele Thessaloniki villa rõdul rääkida, et näete, tatid, vanaisa alustas kunagi nii.

Milleks see blogi aga täna kujunenud on?

No te teate ju isegi. Olen siin paar korda mingit finantsnublu lavadel teinud ja sentidest rääkimas käinud, lisaks viskab sisse väikest ühisrahastuse soovitus- ja reklaamiklotsi. Üks tore boonus on veel see, et saan erinevatelt firmadelt teilegi nänni küsida ja laiali jagada. Peatselt tuleb taas üks käšši loos koostöös ühe konglomeraadiga, kellega nende blogi osas koostööd. Seda selleks, et te vähem siuksed tigedad herilased mul siin oleksite… Noh, enam ei kaaguta keegi, et miks mul selline või selline partner on, kui jutt raha jagamisele läheb, eksole? Rõõm näha, et te minusugused põhimõteteta selgrootud kapitalistid mul siin olete.

Aga üks vägagi kiiduväärt omadus on sellisel sendiblogil veel: mulle kirjutavad mitmed minusugused aferistid ja liigkasuvõtjad ning vahel ka päris nooblid sotsiaalrahastuse platvormid. Teile nad ei kirjutaks. Muidugi hiilivad nad siitkaudu teie pontsakaid rahakotte, aga las olla nii – ma näen, et sellest võite võita nii teie, kui mina, kui ka need portaalid ise.

Sellest suurest sotsiaalrahastuse hunnikust olen ma noppinud omale välja kaks maasikat: Flender ja Reinvest24. Üldiselt valin hoolega, kellega oma rahasid kurameerima lasen ja näete isegi, kui paljud on mulle lähenenud ja pakkumisi teinud. Ma ei ole jõudnud kõiki läbigi töötada ja pole vist maailmas nii palju rahhi, et nad kõik üksi ära toita jõuaksin. Aga need kaks valisin välja ja lähenesin neile tulevase Rahasimman 2019 kehabännerite raames. Tunnistan ausalt, et ühel hetkel tahtis üks natuke kahtlasem firma kogu mu keha ära osta, aga mu filter on tihe. Töötaks ikka nendega koos, kellest ise hästi arvan, ma leian.

Mõlemast nüüd natuke lähemalt, et mida mina oluliseks pean ja mida ma nende kahe portaali direktorite käest otse küsisin, et miks nad mulle ja teile meeldida võiks.

Flender on Iiri turul üsna tugevalt kanda kinnitanud ühisrahastusportaal, mis teenindab meie rahadega kohalikke väike- ja keskmisi ettevõtteid. Keskmine tootlus on 10.2% ja default laenude osakaal on üllatavalt napp: 0.3%. On see nüüd korraliku taustatöö tõttu või mingil muul põhjusel, ei tea. Igaljuhul on see oluline, et see madal oleks, sest see tähendab pekki läinud laene. Flenderil on oma autoinvest nimega AutoFlend. Rahade hajutamise mõttes mulle meeldib, et kõik mu papp vaid Lätis/Leedus pole ning seetõttu lähevad minu punktid neile. Flenderis on üldiselt max 60k projektid ja need saavad kiirelt täis.

Ja Flenderilt nüüd üks maasikas teile, mille otse ja julmalt välja pressisin. Loosi läheb sulaselget investeerimispappi otse Flenderi poiste taskutest!

 • 1 000 eurot loosime välja kõigi vahel, kes liituvad ja investeerivad min. 10 000 eurot 30 päeva jooksul (kuni 7. august). Jep, lugesid õigesti – loosi läheb tonn euri!
 • 100 eurot loosime välja kõigi vahel, kes liituvad ja esimese investeeringu teevad 30 päeva jooksul (kuni 7. august).

?LIITU SIIN!?

Selle tonni võitjaga tahaks ma pärast küll mingi selfi vms teha. See ei saa olla mingi niisama papist poiss. Või, kurat, just vastupidi… Selleks peab just papist tehtud poiss olema!

Ja teine valik mul, kelle logo ma Rahasimman 2019 raames oma rinnakarvadesse lasin, on Reinvest24.

Kinnisvarainvesteering on tulus ettevõtmine, aga hõlmab palju higi ja pisaraid (ja ka kapitali). Need mehed pakuvad võimalust saada kinnisvarainvestoriks alates 100 eurost. Lisaks igakuisele higivabale renditulule saad sina ja mina osa ka kinnisvara väärtuse kasvust. Samamoodi nagu omades antud kinnisvara.

Point siinkohal on anda edasi idee/võimalus olla passiivne rendikinnisvara omanik ning teenida kinnisvaralt samamoodi nagu seda omades (saranaselt kinnisvarafondidele nagu EfTEN, aga ühisrahastuse põhimõttel – kõik kinnisvara objektid on eraldiseisvad SPV-d, mis on üksteisest sõltumatud).

Ja järgmine maasikas ehk jagan Reinvest24 meeste taskust pappi, kuna küsisin neilt sama asja:

 • 1×100 eurot loosime välja kõigi vahel, kes liituvad ja esimese investeeringu teevad 30 päeva jooksul (kuni 7. august).

?LIITU SIIN!?

Loo lõpuks oleks üldiselt väga äge, kui te räägiks kommentaarides, mida teie lisaks tavalisele mintoscrowdestateguru portaalidele kasutate? Ja MIKS? Äkki saate mulle vastu kasulikud olla.

Mina olen kõik põnevamad sotsiaalrahastused SIIN lehel ära toonud ja püüan alati ka teie boonused ära näidata, kui vähegi võimalik ja nad mulle vastavad.

Over and out,

Rahakratt

PS. Äkki see kassitoit töötab hoopis nii, et söödad selle oma elukale sisse ja ta hakkab sulle aktsiaid või dividende kakama? Kellel kodus kass, proovige järgi palun, ja tulge andke kommentaarides märku.

“Peremees, kallike. Paberraha on mul sulle lihtne väljutada, aga mündid teevad veits haiget… äkki tood edaspidi ikka neid tavalisi krõbinaid mulle?”

6 thoughts on “Loosi läheb 1000 eurot (!), räägin dividende kakavatest kassidest ja uutest ühisrahastusportaalidest

 1. KrattRaha66 Vasta

  § 3. Hasartmängu mõiste
  (1) Hasartmäng käesoleva seaduse mõttes on mäng, milles osalemine võimaldab omandada raha, muud vara või varalisi õigusi ning mille tulemus määratakse täielikult või osaliselt juhuslikkusel põhineva tegevusega, kusjuures hasartmängus osaleja (edaspidi mängija) riskib kaotada mängus osalemise õiguse eest tehtud panuse.

  1. rahakratt

   Tänan viitamast. Loosime siis investeerimiskrediiti, mitte pappi. On sul süda sellega rahul?

 2. Küsimärk Vasta

  Kratt, kas sa ise ka oled Flenderisse 10 000 eurot pannud kui teistele nii julgelt soovitad? Kui ei, siis miks soovitad? Palju nad sulle selle soovitamise eest maksavad? Aus oleks välja tuua nii nagu teiste soovituskoodide puhul. Muidu tundub nagu petuvärk et teenid teiste pealt, kes sinu soovitusi usaldavad.

  1. rahakratt

   Selgitan siis veidi asja juurde. Äkki oleksin tõesti pidanud rohkem lahti kirjutama postituses, aga ega siin mingit teemat varjata ei ole. Püüan ikka võimalikult ausaks jääda ja teie ees alasti olla.

   Mina 10k Flenderisse pannud ei ole. Mul ei ole nii palju raha sinna panna. Investeerimiseks on mul hetkel vaba raha ca 2k eur. Soovitan seda kampaaniat neile, kellel suurem nutsakas seismas on, sest ilmselt panevad selle kampaania käigus sinna 10k väga vähesed (ma eeldan) ja võibolla on võidu tõenäosus suur (taaskord eeldan).

   Flender ei maksa mulle mitte midagi. 0 eurot. Ainus asi on see, et nad ostsid mu kehale bänneri Investeerimisfestival 2019 ajaks. Mulle endale tundus mõistlik neid seetõttu lähemalt uurida ja küsisin CEO käest, et andku teile ka midagi välja jagamiseks. Kas pole tore, et ta seda tegi? Ma ei näe tõesti vingumiseks põhjust.

   Sama keiss on Reinvest24 puhul. Nad ei maksa mulle mitte midagi. Ostsid samuti kehabänneri ja kõik. Nagu ka Estateguru – täpselt sama diil, aga EG-st ma seekord ei kirjutanud, kuna kasutan neid ammu ja nad on rohkem tuntud mu lugejatele.

   Mis ma Flenderi soovituse eest saan? Ei ole saladust. Saan täpselt sama, mida sinagi ja see on mul soovituskoodide all välja toodud võimalikult selgelt: Both sides will earn 5% from investment during first 30 days after registration. Minu meelest väga aus diil, et ei eelistata ei mind ega sind.

   Reinvest24 puhul praegu mulle ja teile vist boonust polegi. Neil vahel on ja vahel pole. Tuleb silmad lahti hoida, et neist osa saada.

   Kui on veel küsimusi, siis tulista.

 3. Inv€stor Kohver Vasta

  Peale sellist huvitavat vihjet proovisin konserveeritud väärtpaberid välja võtta läbi kassi seedekulgla. Hommikul voodis poolunisena kuulsin,kui kass lõpuks asjatama läks ja olin kohe krapsti wc uksetaga ootel, et nüüd tuleb midagi head ehk!?
  Sobrades kühvliga liiva sees, leidsin tavapärased pabulad sama aroomiga nagu ikka(vist isegi hullema)
  See konventeerimine ei toiminud. Võibolla oli asi kassis ka, ei tea.

  1. rahakratt

   No aga suru noos topsikusse tagasi ja saada tagasi. Veebipoodides on ju mingi tagastusõigus, kui toode ei tööta. Ma teeks julmalt nii.
   Samas võib su hiirekelder ka vigane olla, jah. Või lihtsalt restarti vajada vms.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.