Kui palju blogiga raha teenida saab? Kes on finantsblogide Paljas Porgand?

Täna blogis:
? Pesen Eesti blogimaastiku musta pesu!
? Kui palju teenivad Eesti blogerid?
? Rahakratt on nüüd finfluencer (financial influencer).
? Aga kes on rahablogide Paljas Porgand?
? Ja kes sai tänu blogile tutika Mersu omale?
? Miks Eesti blogerid sõdivad ja kiusavad mingit meest nimega Erik “Ära Lase Pead N” Orgu?
? Ning viimaks – launch’in oma uue pesubrändi koostöös Grete Kleiniga! (ta ise veel ei tea seda, aga suht pohh praegu).

Okei, hakkame pihta!

Võib vist öelda, et Eesti (raha)blogimaastiku Telia ja Elisa on vastavalt Raha-Jaak ja Kristi rooSaare. Ega mul muud üle jää, kui võtta auväärne Q-GSM’i koht siis endale. Või siis nemad on Saku ja Alecoq ja mina olen mingi Rapla artisan-hipster-puitlips mikropruulikoda.

Aga kuidas saaks minust finantsmaailma Paljas Porgand? Või kes ta, krt, üldse on selline? Kes ei tea, siis Paljas Porgand on tüdruk, kes on oma isiklikku peenart päris tugevasti silikooniga väetanud ning kes ei pea enam kunagi tööd tegema, sest ta toitub nendest kreemidest ja muudest ilutoodetest, mida talle tasuta saadetakse.

“Minu prints tuleb mulle järgi valgel traktoril”
Eemmm, okei…

Ilmselgelt ei kujuta lihtrahvas ettegi, mis põhjustel kuulsad plogerid cargo-pükse kandma peavad – papid, mida taskutesse topitakse, on nii üüratud lihtsalt, et tavateksade taskutest tuleb puudu. Aga hoia oma hobuseid – ega see blogimine ja youtuuberdamine pole mingi niisama lihtne lumme hensu-kusta. Kavatsen sellele hämarale blogibisnesile täna natuke valgust heita, kuna olen alati öelnud, et mulle meeldib teie ees alasti olla. Rahalises mõttes.

Ilmselt oled sinagi mänginud mõttega, et nii palju tahaks öelda, aga kuidas kõike seda otsatut tarkust oma sihtmärkidele kanaldada? Teha veebipäevik või kuulutada ennast ekstrasensitiiviks nagu Bently-Endel?

Tahad avan su tšakrahakoti?

Minu ainus variant oli ikkagi (veits vanakool, jah) blogi. Soovitan seda vormi kõikidele kontoritöötajatele, sest vihane klaviatuuri toksimine keset päeva jätab mulje töötegemisest. Vetsus sosinal vlogida oleks natuke imelik. Niigi käid ju päeval vetsus telefonist filme vaatamas ja juba see võtab päris palju aega töölaua taga olemisest ära.

Kui oled aru saanud, et sinus ekstrasensitiivse Money Whisperer’i või muu sarnase meediumi materjali pole ja oled blogi püsti sättimas, aga õhkutõus on sama edukas nagu kunagi ühe poola lennuki maandumine Ülemiste järve, siis pakun mõned mõtted, millest võib abi olla blogi rahaks keeramisel:

  • Reklaam – google ads. Mina pole senini oma lehel kuugli reklaame käima saanud, sest kuugli algoritmide arust on siin lehel mingi vale sisu, mis siin olema ei peaks. Kui aus olla, siis minu arvates pole mu lehel üldse mingit sisu, mis finantstblogis olema peaks, aga see selleks… võibolla ongi mõttekam paarist reklaamisendist loobuda ja leht puhas hoida? On ju meeldivam lugeda, kui ei pea mingite Poola trussikute reklaamibännerite vahel orienteeruma, eks?
Rahakratil peatselt uus pesubränd kodumaisel trussikumaastikul: ? “Crete Clein” ?
  • Koostöö ja tasuta kraam. Ole nagu marimellukas alati valmis tasuta mingit kodust vasektoomia komplekti proovima või iseenda hambaid remontima vms. Ma olen ka näpuotsaga mingit nänni saanud, aga seda ainult jõulude ajal või olen pidanud ise küsima ning olen hea meelega kõik teile laiali jaganud. Aa, paar raamatut on ka tulnud Äripäevast, mis on mulle endale saadetud. Makstud postitustel on väga erinev hind olenevalt blogerite kanalite populaarsusest. Mina olen püüdnud koostöid ohjes hoida ja sellest alati teada andnud.
Tegin oma insta stoorides küsitluse, et kas tasuta kohukeste nimel teeks rahvas “seda” või mitte. Rõõm oli näha, et 67% vastanutest elavad yolo põhimõttel…
  • Soovituslingid ja -koodid. Nendest tuksub vähemalt minu blogile küll peamine plekk. Eelmisel aastal tuli seda kokku ca 3 000 eur ehk 250 eur kuus ehk 8 eur päevas. Soovituslinkide all on mul erinevad sotsiaallaenude portaalid ja kõik need on üles rivistatud lausa eraldi lehel SELLEL LINGIL. Kui sa rikkaks saamisega alles alustamas oled, siis vaata lähemalt ja hakka pihta – mida ootad? Kusjures eriline ihnur-trikk on veel see, et tegin Rahakrati blogile soovituskoodid ja siis ise liitusin nende kaudu. #financialmastermind
  • Ehita endale liiklust. Käi teiste blogides mölisemas. Või viisakalt kiitmas ja kommenteerimas. Uusi sõpru saab siiski vaid ühte eelnevast valikust tehes.
  • Kõvemad vennad saavad isegi kuidagi koolidesse ja lasteaedadesse oma blogidega finantspropagandat tegema. Mina ei tea, kuidas. Mind on mu valge kaubikuga lasteaedade juurest päris kiiresti ära aetud ja kedagi ei koti, et olen tulnud oma jämeda hääle ja tasuta kommivaagnaga mudilasi finantsskeemidega valgustama.

Kui juba õpetamiseks ja targutamiseks läks, siis mõni näpunäide ka sisu loomise kohta:

  • Tooda huvitavat kraami. Ei ole ma siin ise ka süüst puhas, sest vähemalt algusaegadel tootsin mingit lambijura, sest tundusin endale nii tark ja kõik see tarkus vajas avalikkusega jagamist. See punkt on mulle, ja tõenäoliselt teistelegi, korralik valu tagumikus. Isegi, kui on hea mõte, millest jaurata, siis enamasti ei kannata seda 3 minuti lugemise või 1000 sõna jagu lüpsta. Näiteks praegugi kirjutasin selle käesoleva lause siia niisama sisu paksendamiseks ja teie aja kulutamiseks. Kaval tuleb olla.
  • Näe oma postitustega vaeva (see draft sündis 21.01 ja sai valmis näed isegi millal). Mõni mustand tundub nädal hiljem üle lugedes nii okse, et ma muudan sellepeale oma blogi paroole lausa – ei ole võimalik, et mina nii madalalaubalise asja kokku kirjutasin, tõenäoliselt on mu blogi häkitud.
  • Loe oma postitused enne avaldamist üle ja paranda vead. Ei, sa ei pea olema üleni grammar-nazi, aga nii palju peab publikut austama, et suudad lauseid suure tähega alustada ja mõne komaga täppi panna. Postituse lõppu peotäie komade trükkimine stiilis, et võta siit ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ja jaota need ise kuhugi õigesti ära, ei ole ilus.
  • Pildid. Kõik armastavad koomikseid ja kuna minu blogi keskmine jälgija ilmselt üldse lugeda ei oskagi, siis on pildid täiesti teema. Lisaks on piltidega hea järelkasvu tekitada. Laod aga mingeid Mikide ja Minnide pilte üles, tatikad hakkavad blogis käima ja 15 aasta pärast kasutavad sinu soovituskoode ning teenid aastal 2038 umbes 14 eurot soovitusraha. Vat see on tõeline pika visiooniga finantsvabaduse kuuvalgusesse ratsutamine!

Minu blogi on olnud elus 3,5 aastat. Kui teistel alustajatel loevad vähemalt nende oma bioloogilised vanemad ja kõik sõbrad (ja kiidavad lollikest takka), siis anonüümsetel blogidel on mega keeruline “lendu tõusta”. Neid ülalloetletud trikke saavad kõik proovida ja minu lehega on see nii teinud:

Rakveres elab kokku muidu mingi 15 tuh inimest paidevei

Miks ma selle jupi kirjutasin ja kas ma ei karda, et mult nüüd see magus leib käest võetakse? Ei karda. Mida rohkem on ägedaid blogisid, seda rohkem on minulgi internetis teha ja lugeda. Kindlasti on varsti paljudel minust ka siiber, sest üliüli keeruline on blogi värskena hoida.

Never ei taha ma muutuda Peeter Ojaks või Ott Sepaks, kes mõlemad on nii devalveerunud, kuna iga teise aknatootja ja rehvivahetuspunkti reklaami on loovagentuuri tšikid “kreatiivselt” jälle Peeter Ojal palunud sisse lugeda: “Tjerää, mina olen Aljehv Strömm…” omg, mine puhka jalga juba.

Niiet, laduge aga blogisid püsti, tehke seda ägedalt ja edasi pole muud, kui tugitooli vajuda ja raha kõlinat kuulama jääda!

Cheers, Edgar

PS. Kui sulle meeldis see postitus või üldse, kui ma sulle meeldin, siis tule pane oma toetushääl 2019. aasta Eesti Blogiauhindade jagamisel mulle. Kavatsen teha hat-trick‘i ning kolmandat aastat järjest omas kategoorias võidu koju tuua. Kõik selleks, et mul jaguks motti teile kirjutada siin, aga mul on teie abi vaja: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Kraaps!

Jälgi
Teata mind
guest
17 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Rahabot

Tubli postitus RahaKratt!

rahakratt

Tänan. Näen, et õpid kiirelt ja käid teiste blogides mölisemas. Tubli poiss.

Monika

Jobu???????? mulle meeldib?

rahakratt

Sina mulle ka!

Mariliis

Tuvimehena lasteaeda sisse marssimine ehmataks vist pisikesed väga ära, pluss lisaks saad enda kraesse siis kõik vihaste lastevanemate veel vihasemad e-mailid (mis muidu tavanädalal õpetaja postkasti jõuavad). Aga muidu tore postitus! Ja meemidega paned küll enamasti kümnesse, mis on hea, sest ma lugeda ei oska. Näitan neid naerdes isegi sõbrale, aga ta tavaliselt vaatab vastu nagu ?.

rahakratt

Ma pole veel jõudnud sisse marssidagi. Istun oma kaubikus ja vaatan binokliga lapsi, et millal vahetund on ja sisse minna saaks. Aga juba see teeb mingid isehakanud politseinikud ärevaks. Ei saa aru, milles keiss.

filx

Vahva, et keegi on sotsmeedia hämaraid telgitaguseid lõpuks päeva valgele toonud. Proovisin ka tehnilise huvi pärast google anatyciut enda blogile kosja sobitada ja sain samamoodi hämarad vastused, et ei sobi. Müstika. Sõltub platvormist ja viguridest mida kasutada aga alternatiive on ka. NV viskasingi ühe viagra reklaami vahendaja oma blogile mis sest, et nad ütlesid, et blogspot on keelatud.
Ise olen vahelduva eduga terve igaviku monoloogi tootnud, st bloginud Raha teenimine kui selline pole kunagi olnud eesmärk vaid pigem kirjutamine endale. Nüüd lugedes 10+ aasta taguseid asju on tegelt päris fun.

rahakratt

Ma ei kavatse midagi varjata, jaa. Andke aga kompromiteerivaid teemasid ette ja käin oma terava keelega nende jalge vahelt läbi.
Ega isegi alguses kavatsenud kuidagi rahaks keerata blogi, aga nüüd on natuke nagu hasart ka, et mida teha annab üldse. Ja õnneks on rahateemad mul läbivad, seega blogi võiks natuke suuremalt ära monetiseerida küll!

filx

Vahva! Ühte su soovitatud punkti: “käi mujal mõlisemas” kasutan enda tarbeks ilusti ära. Vaatsin statistikat ja osad külastajad on siit põgenenud minu blogisse 😛 Beware, konkurents on tekkinud (kuigi rahast ma räägin harva). No jaa, siis solidaarsusest viskasin oma blogisse sinu lingi ka. Et järgmine kord kui saksamaa autotoodangut pakutakse proovida ja sul endal pole aega / viitsimist mootorit peeneks lasta võid mind asendajana soovitada 😉

rahakratt

Ma konkurentsi pärast küll kaugeltki ei muretse! Väga hea, kui teised ka kirjutavad. Muidu olen ainus ja enda postitusi suht igav lugeda, kuna olen need ise kirjutanud ja tean suht täpselt, millest jutt on…
Kui on veel küsimusi, siis shoot – ma vastan. Oleme siin koos nii alati kui vähegi võimalik.

Kristi

Võid tulla mulle majandustundi külla 😉 Mõni veel on enne suvepuhkusele minekut.

rahakratt

Kas sa ütled seal, palju sina blogiga teenid?

Kristi

Võin seda teha 😀 Ei ole märkimisväärselt rohkem kui sul, ma ei viitsi kaugeltki nii palju kirjutada.

rahakratt

Mhmh, kuna ma koolitada ega arvutada ei oska, siis seni lükkan siin oma virtuaalset pliiatsit vahedaks ja annan “investeerimissoovitusi” rumalukestele edasi… Jääme siis igaüks oma liistude juurde, eks?

Carmen

Hei, rahakratt… No nüüd tuleb siit jumala lampi asjasse mittepuutuv kommentaar, aga…
Ma alles nüüd avastasin, et sul on tegelt kah päris äge blogi. Kuulsin sellest juba aastaid tagasi, aga mõtlesin, et raudselt mingi igav bla-bla-bla pankurite blogi kel pappi niigi igast uksest ja aknast sisse pritsib, et mis nii viga investeerida…
Viimase paari päevaga olen oma püha-kohuseks võtnud su blogi otsast lõpuni läbi lugeda. Vähemalt siis, kui istun oma laua taga, lürbin tööandja kulul kohvi ja kõlgutan niisama jalgu..
Jõudsin vot selle postituseni: https://rahakratt.rahajutud.ee/3-aastat-tagasi-ta-sundis/
Ja tohhoo-imet, kas tõesti su palgaline sissetulek on päriselt ka seal 1000-1300 ringis? Ja selleks hetkeks,kui postitus valmis, olid kokku kogunud 60000 euri? Kas sul oli mingeid alg-kapitale ka? Kuidas sa säästma hakkasid?
Kas võiks paluda mingit sellist päris basic postitust, kus sa meenutad veel, kuidas, miks, mis summadega sa investeerima hakkasid?
Eks ma muidugi võin ju kunagi oma lugemisega sinna päris algusesse kah jõuda, kus sa seda kõike juba kirjutanud oled, aga kui vähegi mahti, ehk viitsiksid mõned read kirja panna…
Olen kah just 30 saanud.. Mõlgutan siin juba sedapsi mõtteid, et aga äkki mina kah saaks kuidagi investeerimistega alustada?

rahakratt

Tsau! No ei ole ju lamp kommentaar, kui räägid minu blogis minu blogist – täpsem oleks keeruline olla, kui mitte võimatu. Väga hea, et sa kõik läbi loed. See on uutele kohustuslik. Aga hoolsus on sul küll kehvake ja opereerid vana infoga. Kui ma Rahakratile alles kõrrega elu pepust sisse puhusin, siis oli palganumber 1000-1300 juures. Täna olen ikka kõvasti juurde kauplemas käinud ja töökohti vahetanud. Nüüd on ta seal 3000 juures. Alustasin 3a tagasi täiesti nulliga. Või noh, lihtsalt palgaga. Ei olnud pärandusi ega lotovõite ega mingit rikast vana cougari, kes mind üleval pidada oleks viitsinud. Tõmbasin mõttetud kulud maha, hakkasin vaatama, kuhu mu plekk põgeneb, tegin mõned muudatused, võtsin suuna investeerimise peale ja nii ta läks. Kui minusugune keskpärane tross seda suudab, siis sul on see möödaminnes ära teha, usu mind. Veits peab enda peas need otsused lihtsalt ära tegema kõigepealt. Vastu tahtmist on keeruline hakata rahasid kontrollima või mingeid halbu harjumusi maha jätma vms.
Sina alusta kasvõi ühisrahastusega, mul on siin blogis kuskil mingid soovituskoodid ka, millega sa saad väikese lisatõuke. Põhiline on see, et saaksid aru, miks sa seda tegema hakkad. Niisama “tahaks ka” ei ole piisavalt motiveeriv ja ei jää püsima. Mind motiveerib see, et mul jääb järjest rohkem aega endale ja tegevustele, mis tegelt ka mokkamööda on. Ja mulle meeldib retsilt reisida, aga see nõuab okeilt pappi.
Võibolla see peakski olema esimene asi, et mõtle, miks sa seda teha tahad. Edasi on juba lepase reega kröösuse elu poole sõit!
PS. Saan varsti neljaseks, siis teen jälle pikema heietamise, et kuidas asi algas ja miks ma seda teen ja mis muutunud on. Seni loed kõik vanad episoodid läbi ilusti. Ja tule jälle tagasi sõna võtma.

Jakob

Väga hea postitus! Lasteaia nali on ikka parim ?!

17
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top